Sari la conținut

Romania, asa cum este ea.


Postări Recomandate

Misto idee postul asta ..numai ca ca la fel ca si motociclismul ea poate capata in viziunea fiecaruia un aspect nuantat. Am intilnit in viata mea multe abordari ale acestui "risc asumat" care este pasiunea de biker si sincer nu doresc sa emit judecati de fond..incerc numai sa prind subiectul in esenta lui.E aiurea sa iti puna cineva o asemenea intrebare si tu sa ii dai drept raspuns niste filmari puse pe youtube de altii...[no ofense].Eu unul cind ma asez in sa incep sa admir imprejurimile din secunda 2..ma transced intr-o alta lume din care privesc introspect in jurul meu spre a descoperii mirajul ptr care sint acolo si nu in scaunul masinii sau altcumva.Nu pot face un traseu de dragul curbelor sale sau al popaselor cu arome de mici si ciorbe de burta ptr ca si intr-un caz si in celalalt motorul de sub mine ar deveni brusc un mijloc si nu un scop.Cu toate astea nu pot neglija nici aceste aspecte dar in maniera mea si anume nu incerc sa disociez niciodata placutul de utill.Multi spun..ce era de vazut pe drumul x.??.l-au facut multi si e anost...si poate ca asa este din punctul lor de vedere insa sint sigur ca nu toti avem aceiasi parere.Fiecare loc isi are legendele lui, unele in peisaj altele in oamenii locului sau in trairile pe care ti le inspira..si daca totusi ai mai fost prin zona nu uita ca exista drumuri alternative ptr destinatia ta..si o abatere de 10 minute in stinga sau in dreapta poate insemna o lume nouo, aventuri noi.In fine..eu cred ca totul se reduce la perceptii. Amin de mult sa astern pe hirtie toate aceste trairi si cu cit privesc mai mult in urma ma intreb pe cine ar interesa..acum viata e traita la foc automat..sint un demodat dar inca mai cred in fiorul pe care il simt de fiecare data cind ma asez in sa !

Va salut batrineste cu mina..aveti grija de voi !

 

Au fost tot felul de epoci in urma de la piatra pan' la aur, acum suntem in cea a perceptiilor si a falselor perceptii induse.

 

Oricum anul asta vreau sa revad Romania, asa cum este ea si asa cum o percep acum fiindca multe s-au schimbat...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 6 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...