Sari la conținut

Detinatori de Suzuki Gsx-r SRAD


biancocelleste
 Share

Intalnirea SRAD-istilor  

66 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 553
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Daca vrei sa bagi cantitate exacta uita-te in manual, dar...

E mult 500 ml... Nu stiu cum sa iti explic. Poate e cineva aici care raspunde mai concret. Eu iti spun din ce am ajutat la revizia mea. Dupa ce am umplut conductele, am pus in bidonase pana la nivelul de pe ele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Am achizitionat aceste mansoane http://motooutlet.ro/shop_ordered/8665/shop_pic/big/STF-201-3013.jpg?time=1385245708 dar nu reusesc sa le montez.

 

Am observat ca nu intra pana la capat pe tubul de acceleratie ( asa cum intre mansoanele originale ) iar surubul de la capatul de ghidon este mai mare decat gaura in care intra surubul original.

 

Din ce am inteles de la magazin, mansoanele pe care le-am cumparat sunt marimea 22.

 

A mai montat cineva mansoane aftermarket de acest tip pe SRAD ?

 

Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baga-l putin fortat. Asa trebuie sa intre sa nu se miste individual de mansonul de plastic de la acceleratie. Marimea e ok. 28 sunt cele de choppere si ceva customuri. Schimba surubul de la capatul de ghidon si aia e. Bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si am mai observat ca dupa ce pun mansonul ramane o bucatica vizibila din tubul de acceleratie. ( cam 1 cm langa blocul de lumini ) Mansoanele vechi acopereau si partea aceea.

 

O sa mai incerc zilele urmatoare sa vad ce si cum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se mai potriveste de pe alt model/motocicleta ambreiajul de la un GSXR 600 1998 - SRAD?

Merci


» Post actualizat in 24 Aug 2014 17:39

A patit cineva ca sa mearga perfect si dupa 9000 rpm sa se opreasca timp de 1sec-2? Numai in sarcina si foarte rar pe loc. Am o vaga idee ca e de la senzorul de neutral. Nu sta tot timpul aprins cand e pe liber. Problema electrica? Senzorul de cric a fost schimbat. Are idee cineva unde este senzorul de neutral?

Merci

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

ce kit oem? ce H?

A fost montat pe faza lunga.Parca H7 din cate imi aduc aminte.Nu scrie nimic pe el.Singurul lucru pe care il stiu e ca cel de la care am luat mobra,lucra la reprezentanta Suzuki din ploiesti si l-a luat de acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...