Sari la conținut

Detinatori de Suzuki Gsx-r SRAD


biancocelleste
 Share

Intalnirea SRAD-istilor  

66 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

Mama ce bine arata. Daca e toata stock eu zic sa o lasi asa. Acum depinde de gusturile fiecaruia. Toba stock se aude bine?

La inceput am bagat 7100 10w40,apoi am trecut pe belray. Am intentia sa incerc sezonul asta ceva de la liquimoli sau cum se scrie...:). Nu stiu ce sa iti recomand, insa exclus, dupa cum a zis si, g b v, 5100 sau alte babauri de uleiuri facute in subsolul casei.

Este foarte simplu sa faci schimburile de lichide, grija mare doar la busonul de ulei, sa nu il strangi tare, sa aerisesti bine frana si sa nu combini antigelul.

Bafta si asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 553
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Mama ce bine arata. Daca e toata stock eu zic sa o lasi asa. Acum depinde de gusturile fiecaruia. Toba stock se aude bine?

La inceput am bagat 7100 10w40,apoi am trecut pe belray. Am intentia sa incerc sezonul asta ceva de la liquimoli sau cum se scrie... :). Nu stiu ce sa iti recomand, insa exclus, dupa cum a zis si, g b v, 5100 sau alte babauri de uleiuri facute in subsolul casei.

Este foarte simplu sa faci schimburile de lichide, grija mare doar la busonul de ulei, sa nu il strangi tare, sa aerisesti bine frana si sa nu combini antigelul.

Bafta si asfalt uscat!

Toba stock mi se pare ca se aude incet,da nu aia e principala problema..Motocicleta a fost scapata pe dreapta si toba e arata cam urat..mersi de sfaturi :)

post-79152-0-31904900-1429971121_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut detinatorii de srad ...problema mea incepe in felul urmator ...de vreo 2 sezoane s a agravat un sunet dubios in motor ( troncanit - bocanit ) , se aude doar la relanti ...cand turez putin , sunetul dubios dispare ( in mers , in viteza sau pe liber )

Acum intrebarile de 100 de puncte ...cine a mai avut asemenea problema ?? Ce ar putea fi ? Cine imi recomanda un service bun si cu preturi decente in bucuresti ?

 

Precizez ca nu doresc s o repar din sfaturi de pe forum ...doar curios ce ar putea fii ...si recomnadarea unui service

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut detinatorii de srad ...problema mea incepe in felul urmator ...de vreo 2 sezoane s a agravat un sunet dubios in motor ( troncanit - bocanit ) , se aude doar la relanti ...cand turez putin , sunetul dubios dispare ( in mers , in viteza sau pe liber )

Acum intrebarile de 100 de puncte ...cine a mai avut asemenea problema ?? Ce ar putea fi ? Cine imi recomanda un service bun si cu preturi decente in bucuresti ?

 

Precizez ca nu doresc s o repar din sfaturi de pe forum ...doar curios ce ar putea fii ...si recomnadarea unui service

Posibil oala de la ambreiaj.

Chestie care se tot intampla la sradurile mai vechi...

Ca sa ma laud nitel,fosta mea mergea perfect :crack:

Asa,acum sa revenim la subiect,ce ulei folosesti sau ce s-a folosit in ea pana acum?

Ca si mecanic,recomand sa mergi la TNG sau ottoman(asa ii gasesti pe forum).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut detinatorii de srad ...problema mea incepe in felul urmator ...de vreo 2 sezoane s a agravat un sunet dubios in motor ( troncanit - bocanit ) , se aude doar la relanti ...cand turez putin , sunetul dubios dispare ( in mers , in viteza sau pe liber )

Acum intrebarile de 100 de puncte ...cine a mai avut asemenea problema ?? Ce ar putea fi ? Cine imi recomanda un service bun si cu preturi decente in bucuresti ?

 

Precizez ca nu doresc s o repar din sfaturi de pe forum ...doar curios ce ar putea fii ...si recomnadarea unui service

 

Poate ar trebui sa completezi la profil de unde esti...sa stim unde te trimitem....cat despre service...unde se merge in alta parte in afara de TNG cand detii o suzuki?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt din bucuresti !! Aud tot mai des recomandari despre TNG ...daca au si preturi decente o sa ma indrept catre ei ...precizez ca motoreta e intretinuta foarte bine ...sezonul trecut a facut doar vreo 2000 de km , eu stau mai mult pe supermoto si enduro ...dar a ramas de multi ani parte " din familie"

A primit schimburi de fluide in fiecare sezon ...cat despre ulei ...recent am pus Repsol racing 10w40

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt din bucuresti !! Aud tot mai des recomandari despre TNG ...daca au si preturi decente o sa ma indrept catre ei ...precizez ca motoreta e intretinuta foarte bine ...sezonul trecut a facut doar vreo 2000 de km , eu stau mai mult pe supermoto si enduro ...dar a ramas de multi ani parte " din familie"

A primit schimburi de fluide in fiecare sezon ...cat despre ulei ...recent am pus Repsol racing 10w40

 

Cand vine vorba despre siguranta ta, pretul este ultimul lucru la care trebuie sa te gandesti. Vrei o motocicleta in stare buna la care sa se lucreze cu simt de raspundere? Te duci la TNG. Sa-ti dau un exemplu. Eu am avut o prastie de SRAD pe care am mai si busit-o pe deasupra. Am avut chiar si o problema pe care n mecanici n-au stiut sa o diagnisticheze. Banui ca iti dai seama cine m-a ajutat, da?

Ca idee. M-am dus cu o pocnitoare si, peste o saptamana, am luat alta motocicleta de la el ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc la toti pt nimic :)))

Am luat legatura cu o persoana de contact de la tng ...si mi a dat de inteles ca nu prea are chef sa repare epava

Deci o bila neagra pt baietii astia! Am gasit intr.un final un service mai putin renumit unde sper ca baietii de acolo sa faca treaba buna

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc la toti pt nimic :)))

Am luat legatura cu o persoana de contact de la tng ...si mi a dat de inteles ca nu prea are chef sa repare epava

Deci o bila neagra pt baietii astia! Am gasit intr.un final un service mai putin renumit unde sper ca baietii de acolo sa faca treaba buna

Nu am spus ca nu am chef!

Asta ai dedus tu.

Ti-am spus ca sunt foarte prins la servici(servici care nu are legatura cu moto)si ca nu prea mai am timp liber.Chiar in convorbirea cu tine m-au sunat de la munca, si mi-am cerut scuze ca trebuie sa raspund .

Motocicletele sunt pasiune mea de multi ani,si incerc sa ajut pe cine are nevoie in timpul meu LIBER.

Bile negre pentru " baietii de acolo" inainte sa le dai ar trebui sa te interesezi putin cui le oferi.In felul acesta ai fi descoperit ca "baietii de acolo" este doar un om care ajuta comunitatea moto de ceva zeci de anii..

 

PS.Din fericire pentru mine toate convorbirile mele sunt inregistrate, asa ca pot atasa fisierul audio pentru edificarea discutiei dintre noi.

 

Cu respect TNG!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am spus ca nu am chef!

Asta ai dedus tu.

Ti-am spus ca sunt foarte prins la servici(servici care nu are legatura cu moto)si ca nu prea mai am timp liber.Chiar in convorbirea cu tine m-au sunat de la munca, si mi-am cerut scuze ca trebuie sa raspund .

Motocicletele sunt pasiune mea de multi ani,si incerc sa ajut pe cine are nevoie in timpul meu LIBER.

Bile negre pentru " baietii de acolo" inainte sa le dai ar trebui sa te interesezi putin cui le oferi.In felul acesta ai fi descoperit ca "baietii de acolo" este doar un om care ajuta comunitatea moto de ceva zeci de anii..

 

PS.Din fericire pentru mine toate convorbirile mele sunt inregistrate, asa ca pot atasa fisierul audio pentru edificarea discutiei dintre noi.

 

Cu respect TNG!

 

Nu cred ca e nevoie Geo, poate baiatul nu a inteles clar, eu stiu. La multi ani pentru ieri! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

salutare...ma poate ajuta si pe mine cineva cu un sfat...am un srad 600 si cand pun frana spate nu se aprinde becul...pe fata nu are nici o probl...unde sa ma uit?ii lipseste ceva?...multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

salutare...ma poate ajuta si pe mine cineva cu un sfat...am un srad 600 si cand pun frana spate nu se aprinde becul...pe fata nu are nici o probl...unde sa ma uit?ii lipseste ceva?...multumesc

Verifica interupatorul de la peda.daca sunt conectate firele,cursa lui este cotecta,firele sut ok si neintrerupte..etc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

piesa ne vei zice tu care lipseste, verifica sa ai arculet mic ,intrerupator cabluri din el cu asta incepi dupa aceea mergem in sus dar am o vaga banuiala ca ori arculet mic nu ai ori intrerupator ..ca pret oricare din cele doua nu pot fi scumpe in dezmembrari daca esti din bucuresti stiu un baiat langa tine care dezmembreaza 2 srad complete daca el nu are prin curier de la motoschrott

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

va multumesc de ajutor...aveam toate piesele pe mobra doar ca arcul nu facea cursa completa cat sa se aprinda becul si am rezolvat....bafta si asfalt uscat va doresc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intrebare umpic prosteasca sau m-ai bine zis de lene...:Cand am montat furca dupa servisare am pus tuburile la nivelul jugului adica nu ies in afara 3,2 mm cum zice in manual...intrebarea este:Stric ceva cu treaba asta sau imi dauneaza cu ceva lucru asta? in mers nu simpt mare diferenta dar totusi as vrea sa stiu ca nu m-as mai apuca acum sa desfac dinou ...mie nu imi sunt ca si in poza ci la nivelul jugului

post-88027-0-25402200-1433439651_thumb.jpg

Editat de teby05
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...