Sari la conținut

Tura in Alpi cu Vlad 7 - 2014


KHK
 Share

Postări Recomandate

salut. mai este de actualitate lista de inscrieri? pretul a ramas acelasi? ma bate si pe mine gandul sa merg impreuna cu consoarta!

 

singurul impediment ar fi motoreta gsxr 1000. cam multi km pe o sportiva si insotit ... dar as face plimbarea asta.

 

multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 89
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

salut. mai este de actualitate lista de inscrieri? pretul a ramas acelasi? ma bate si pe mine gandul sa merg impreuna cu consoarta!

 

singurul impediment ar fi motoreta gsxr 1000. cam multi km pe o sportiva si insotit ... dar as face plimbarea asta.

 

In cele sase ture de pana acum am avut o singura data un SS (fara pasager) si a parut totul ok. :D

Sincer sa fiu, pt. mine este ceva mai greu de inteles cat de placuta este o astfel de tura cu SS, si cu pasager... nu-mi prea inchipui nici ce/cate bagaje iti poti lua cu tine pt. cele 11-12 zile pe drum.

Dar daca voi va simtiti bine, din partea mea sunteti bine-veniti! Da-mi PM cand esti 100% convins si vedem ce se poate face.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In cele sase ture de pana acum am avut o singura data un SS (fara pasager) si a parut totul ok. :D

Sincer sa fiu, pt. mine este ceva mai greu de inteles cat de placuta este o astfel de tura cu SS, si cu pasager... nu-mi prea inchipui nici ce/cate bagaje iti poti lua cu tine pt. cele 11-12 zile pe drum.

Dar daca voi va simtiti bine, din partea mea sunteti bine-veniti! Da-mi PM cand esti 100% convins si vedem ce se poate face.

tocmai sunt in perioada de ”tranzit” intre motociclete si intre stiluri de moto. cred ca la varsta mea de 37 de ani (in mai) ajunge cu SS. asa ca, probabil pe viitor va fi mai usor in ceea ce priveste aceste plimbari lungi. (offtopic BMW sau Honda).

 

Am sa vorbesc si cu partenera si vedem. eu sunt obisnuit...cu ea este mai greu ca are abia 2 ani experienta moto si partenera de SS.

 

multumesc mult de raspuns.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ati inviat saraciilor , cu bemveurile voastre ? :)

Ia sa va vad : articole de unica folosinta , folosesc doar la picnic , cand ma plimb cu moto si nevasta , folosesc portelan fin ... japonez :))

Merci de lista / precizari / cauciucuri etc

Ai sunat unde te'am trimis eu?
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

crety ... io stiu unde-i poza facuta ... acum ... :) , de unde draq ai tu poza ?

se pare ca anu asta incepe programu Rabla si la moto ... nu va inghesuiti :))))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

crety ... io stiu unde-i poza facuta ... acum ... :) , de unde draq ai tu poza ?

se pare ca anu asta incepe programu Rabla si la moto ... nu va inghesuiti :))))

poza e facuta de mine..deci de pe un card....

 

problema e ca si eu am auzit de programul RABLA......DAR se aplica DOAR la astia care au ......NEVESTE....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pentru cauciucuri incearca la pneurimoto.ro, eu am luat un set de la ei, dar alta marca

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

anvelopemoto.eu are cele mai bune preturi pt. Michellin

o lista finala cu cine participa ? daca nu este secret , bineinteles

variante de dus ? variante de intors ? ce zice lumea ?

ps : stie cineva unde gasesc si io cauciucuri pilot power ? merci

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Va rog sa-mi transferati/depuneti diferenta de bani in acelasi cont pana la data de 20 mai si va mai rog sa-mi trimitei pe PM datele voastre si ale pasagerelor (nume, prenume, data nasterii) pe care trebuie sa le trimit la hoteluri.

 

 

Multumesc celor care mi-au transferat deja plata finala si/sau mi-au transmis datele solicitate. :rolleyes:

 

Ceva noutatzi ?

 

Din partea mea nimic nou, ce am stabilit deja ramane valabil.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut baieti,mai este loc si pentru mine??Misu-navetistul!

M-am trezit tarziu,am vazut ca trebuia achitat avans pana in martie,dar ....!!

Asfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut baieti,mai este loc si pentru mine??Misu-navetistul!

M-am trezit tarziu,am vazut ca trebuia achitat avans pana in martie,dar ....!!

 

Salut!

Daca iti gasesti repede un partener sa impartiti o camera dubla, sunt sanse sa mai gasesc camere, dar asta presupune sa-mi platesti avansul si, imediat ce-ti confirm ca se poate, restul de bani.

(iar daca cumva nu mai gasesc camere, iti returnez imediat avansul)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Despre COMUNICATII pe moto

Salut!

Urmand a fi alaturi de voi in tura din Alpi (primele patru zile) va rog sa imi spuneti ce fel de echipamente de comunicatii intre motociclete aveti voi, sau veti folosi in sapatamana aceeea. As vrea sa imi cumpar un device din asta si trebuie sa sa stiu despre compatibilitatea cu ceea ce voi aveti deja. Multumesc,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Despre COMUNICATII pe moto

Salut!

Urmand a fi alaturi de voi in tura din Alpi (primele patru zile) va rog sa imi spuneti ce fel de echipamente de comunicatii intre motociclete aveti voi, sau veti folosi in sapatamana aceeea. As vrea sa imi cumpar un device din asta si trebuie sa sa stiu despre compatibilitatea cu ceea ce voi aveti deja. Multumesc,

.....intercomul se poate conecta la unu max doua device-uri.in realitate..deci :unu este tel ,al doilea este gps In principiu fiecare este pe cont propriu din punctul asta de vedere.Studiaza review-uri despre acestea .de preferat este sa aiba ultima versiune de bluetooth

In alta ordine de idei mersul in grup in aceasta excursie se va desfasura pe grupuri mai mici in functie de stilul de mers al fiecaruia..(daca esti fumator recomand sa stai aproape de dydy....daca vrei alergatura si mers extrem stai aproape de Ianachim....daca vrei sa mergi linistit stai aproape de Cristi N)

 

hai ca imi este dor de gasca.......parca vad ca il sun pe Vlad in ultimul moment. Vlad un backup si pentru mine!!!!!!!!!

 

1

post-4687-0-36557600-1401958893_thumb.jpg

Editat de sorin das
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... va rog sa imi spuneti ce fel de echipamente de comunicatii intre motociclete aveti voi, sau veti folosi in sapatamana aceeea. As vrea sa imi cumpar un device din asta si trebuie sa sa stiu despre compatibilitatea cu ceea ce voi aveti deja.

 

Tu te referi probabil la statie. Deci, dupa cum vezi, pt. vorbit intre noi nu folosim. Sincer, nici nu vad rostul, mi s-ar parea chiar putin stresant... :D

Alta este povestea daca vrei sa vorbesti cu pasagera de exemplu, daca mergi mult cu ea la drum... dar pt. asta nu ai venoie de statie, ceva prin BT e suficient.

 

Eu am sistem de comunicatie BT in casca pt. navi si telefon. Cum spunea si Cristi mai sus, mai poti conecta doar inca un device, in niciun caz un grup, si oricum prin BT merge pe distanta mica, deci maxim cu partenerul preferat de drum care poate sta mereu mai aproape de tine.

 

.....intercomul se poate conecta la unu max doua device-uri.in realitate..deci :unu este tel ,al doilea este gps In principiu fiecare este pe cont propriu din punctul asta de vedere.

 

Sau si mai simplu, conectezi doar la navi, iar telefonul conectat tot la navi. In cazul asta vezi si convorbirile pe display, raspunzi simplu apasand pe ecran. Si tot navi sa-ti cante si mp3-urile.

 

..... daca esti fumator recomand sa stai aproape de dydy....

 

Asta este relativ, Vio s-a lasat iar Didi fumeaza fara probleme in mers ;)

 

...daca vrei alergatura si mers extrem stai aproape de Ianachim....

 

Asta doar daca reusesti... :bike-037:

 

hai ca imi este dor de gasca.......

 

Ma uit la poza asta (Arabba, 2011 parca) si vad ca sunteti cel putin trei care ati renuntat la japoneze pentru 1200GS-uri... iar Razvan tocmai facuse deja asta.

Cata lipsa de personalitate...

 

De când are GS LC, a devenit cronometru elvețian.

 

Acum ca si-a pus si Akrapovic, o sa fie si mai vioi.

Editat de KHK
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma refeream la vorbitul intre motociclistii de pe motociclete diferite.

Saptamana trecuta am fost intr-o plimbare cu un prieten (Bogdan - care va veni si el cu noi in Austria) si am avut doua device-uri bluetooth care ne permiteau comunicatia intre noi. A fost prima oara cand am folosit asa ceva si am fost surprins de cat de bine au functionat. Au raza de actiune de 1300 metri intre motociclete si nu transmit zgomot de fundal, ci doar voce.

Ma gandeam ca poate aveti si voi ceva in genul asta, ca am vazut ca merita, sa nu motociclesti de unul singur. Si device-urile astea permit sa cuplezi mai multe aparate cu bluetooth - telefon, GPS, etc- dar si conexiunea cu perechea de pe alta moto (sau pasager).

In total, un aparat permite sase conexiuni inter-moto.

Hai ca ne vedem si testam la fata locului, la BKK.

Mutumesc pt raspunsuri.

La re...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...