Sari la conținut

SMAEB XII - 4 - 6 Aprilie 2014 - ROMAERO


zîmbesc
 Share

Postări Recomandate

Si eu am fost azi si mi-am cumparat cate ceva de la foxracing.m-au convins sa nu imi cumpar o casca marimea L ca se mai lasa cu timpul si sa nu imi fie larga la urma si cam asta e adevarul.daca erau bucuresteni "ia-o boss ca iti sta bine,da banii,pa si la revedere".a ramas sa ma duc marti la ei la magazin sa imi comand una marimea M.de apreciat amabilitatea si rabdarea lor.am mai fost tot asa la un stand care avea cate ceva din gama FOX dar am uitat cum se numeste,baietii erau din bistrita si la fel de amabili au fost,evident nu am plecat fara sa cumpar cate ceva si de acolo.

ai dreptate! f.putini amabili!....plus ca mi am facut de cap !!! fara amenda...

post-83197-0-63366200-1396716678_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 305
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

5

 

Nu inteleg de ce toata partea din spate era ocupata numai cu magazine de inele, cercele, chestii, socoteli... laba. Numai tricouri cu scheleti, trupe de metal, gothic shop, military shop, din astea.... WTF?!?! Si de ce trebuie sau platesc sa vad motociclete SH??!!? Dubios faptul ca standul unei scoli de soferi era mai mare ca standul lui United. Daca imi amintesc bine, nici in standul Dual Tours nu prea aveai loc sa te invarti.

 

De ce dracu au disparut Sidi de pe piata??? Nu am vazut la nici un stand brandul asta de cizme - chiar voiam sa probez ceva de oras, mai lejer ca Vortice-urile mele...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca sa va faceti o idee,am fost si noi azi:

-Bujii chiar si 200 lei/120 pe net.

-ulei Motul 7100 230 lei/stiu ca era si 190 lei pe net.

 

M-am dus la cei de la Motul(importatorul oficial) sa intreb de Motul 7100:

-Buna ziua,aveti Motul 7100?

-Pai...nu avem aici ci la magazinul nostru.

-Pai,imi puteti spune un pret atunci?

-Nu pot,sunati in cursul saptamanii si o sa va spuna colegele mele.

-Ok,dati-mi si mie o carte de vizita.

-Pai...nu am,dar iti dau un nr de telefon,scrie pe ceva....

 

 

Cum bai frate sa fii importator Motul in Romania si sa nu ai o carte de vizita,un nr de telefon notat pe ceva,ce dracu toti motociclistii umbla dupa ei cu foaie si pix?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

expozantii" de meserie care pleaca de la targuri/expozitii/ cu bratul plin de pliante pe care le duc acasa sa aprinda gratarul cu ele sunt buni pentru ORGANIZATOR insa pentru expozanti dau cu minus

 

bre, tu faci misto de Dasoveanu si de Razvan ? :D

 

sincer, mi-am luat un tricou ca sa nu plec cu mana goala. am vrut un tricou de la Ducati dar din pacate anul asta nu au adus asa ceva

singura mea bucurie la salonul asta a fost ca m-am vazut din nou cu oameni dragi mie....si pentru asta nu-mi pare rau de aia 20 de lei (da grasutule, esti si tu pe lista simpaticilor :hug: ). ce-i drept putem sa cheltui aia 20 de lei la o terasa alaturi de prietenii cu care m-am vazut...dar e bine si asa :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adevarat ce zici, Metal Heart :D

Cele mai multe motociclete erau la standul MotoLouis cred. Bravo lor!

 

De la 1 la 10... 6/7... si eu totusi n-am platit intrarea!

 

Anul trecut macar l-am vazut pe Zoltan Angyal, am ramas cu ceva amintire faina.

Anu asta... Bacovia. Plumb si Lacustra :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca tot zicea Ianachim de astia care se pozeaza in camasa pe motoare... am fost fost cu un amic azi, asta in camasa, evident... tot cocheteaza cu ideea de moto, isi permite, nu-i bai, dar inca nu este hotarat ce tip, ce gen, pentru ce sa o foloseasca samd. Ii place Harley Iron dar cand a vazut afisul cu "NU VA URCATI" si-a bagat picioarele, i s-a taiat tot cheful de intrebat, de discutat posibilitati de finantare, samd... Oricum, a ramas placut surprins de BMW F800R :) Ceea ce mai aduce inca un plus celor de la BMW.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bre, tu faci misto de Dasoveanu si de Razvan ? :D

 

sincer, mi-am luat un tricou ca sa nu plec cu mana goala. am vrut un tricou de la Ducati dar din pacate anul asta nu au adus asa ceva

singura mea bucurie la salonul asta a fost ca m-am vazut din nou cu oameni dragi mie....si pentru asta nu-mi pare rau de aia 20 de lei (da grasutule, esti si tu pe lista simpaticilor :hug: ). ce-i drept putem sa cheltui aia 20 de lei la o terasa alaturi de prietenii cu care m-am vazut...dar e bine si asa :)

sa nu PLECI CU MANA goala ....puteai sa IEI UN BMW......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca tot zicea Ianachim de astia care se pozeaza in camasa pe motoare... am fost fost cu un amic azi, asta in camasa, evident... tot cocheteaza cu ideea de moto, isi permite, nu-i bai, dar inca nu este hotarat ce tip, ce gen, pentru ce sa o foloseasca samd. Ii place Harley Iron dar cand a vazut afisul cu "NU VA URCATI" si-a bagat picioarele, i s-a taiat tot cheful de intrebat, de discutat posibilitati de finantare, samd... Oricum, a ramas placut surprins de BMW F800R :) Ceea ce mai aduce inca un plus celor de la BMW.

la cum am vazut OAMENII, SMAEBUL este mai mult un loc de PELERINAJ

ca la FATIMA ....pacatosii adevarati in genunchi pe 500 m

pacatosii DE FATZADA ....arunca 5 euro pe o lumanare si .....SUNT IERTATI DE PACATE

 

daca vrei sa te faci MOTOCICLIST mergi la ARC, intrebi , vorbesti cu baietii ce au sculele in dotare, bati reprezentantele faci DRIVETEST etc

ca ai bagat la barosan 20 ron in buzunar si ai vazut, atins, pozat MOTOCICLETE LA SMAEB ....nu te FACE motociclist maine

 

la cum a fost vremea azi chiar a mers o plimbarica sprin SALOONNNNN.....pacat ca nu futura' si fetili' de altadata......SE PARE CA AU PREFERAT O LOCATIE MAI....CENTRALA LA CASA POPOULUI"

 

la intrebarea de inceput a topicului .....CE VA DORITIDE LA SMAEB..????

 

se pare ca TOATA LUMEA VREA SA CALAREASCA!!!!!!

 

pentru calarit.......LUATI DE AICI

de 20 ron te dai pana borasti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Voi vreti sa mergeti ca pensionari la tigai la reducere? :P

Pana la urma, ce trebuie sa ne ofere un salon ca asta?

Bine punctat. Dupa parerea mea nici nu ar trebui sa existe marfa de vanzare acolo, doar de prezentare. Esti interesat cu adevarat, vizitezi magazinul.

 

 

 

 

 

 

cam dezamagire la salonul asta. de la motoare la accesorii care pe la toate standurile sunt aceleasi marci si produse. scutere doar vreo 4-5, ATV-uri mai multe decat motoare, fete care sa defileze pe acolo tot asa 4-5 care mai de care mai plictisita si cu gandu in alta parte... preturi ca la magazine poate chiar mai scumpe... in ploiesti uleiul de grup MOTUL de 150 ml era undeva pana in 24-25 de lei dar la salon am dat 30 de lei ca sa nu plec cu mana in ... buzunar... cauciucuri, becuri, placute de frana, filtre, baterie, manusi etc etc le voi lasa pe alta data cand voi da comanda din magazine... foarte saracacios salonu pana si in parcare abia erau 100-200 de motociclete parcate, anu trecut era jumate din toata parcare plina de tot felu de motociclete, scutere si minunatii din astea... acum pustiu

 

Pe principiul cererii si ofertei, asta se cere (adica nimic, ca motociclistul roman ori nu are bani, ori isi cumpara de pe net), asta se ofera.

Eu unul spun urmatorul lucru:

Asta este tara in care traim!!!.Asa si SMAEB!!!

..asa si motociclistii din tara asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

sincer, mi-am luat un tricou ca sa nu plec cu mana goala.

Sincer, ca să nu plec cu mîna goală mi-am luat o esență cu miros de gumă turbo...10 lei sticluța :)

 

Vazut si placut. De la mine primeste 8. Am gasit fix ce cautam, cu 10% mai ieftin, Heidenau K60 fata si K60 Scout spate, dot 1114. In plus, am calarit BMW-ul F700GS.

Să-mi împrumuți și mie mașina timpului cînd te saturi de ea. :blbl:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sincer, ca să nu plec cu mîna goală mi-am luat o esență cu miros de gumă turbo...10 lei sticluța :)

 

Să-mi împrumuți și mie mașina timpului cînd te saturi de ea. :blbl:

1114 inseamna

saptamana 11 anul 2014

saptamana 11 inseamna luna martie a doua saptamana.......

 

incep sa mi dau seama cum iti alegi tu anvelopele ca va ca cu DOT UL NU LE AI...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

foarte saracacios salonu pana si in parcare abia erau 100-200 de motociclete parcate, anu trecut era jumate din toata parcare plina de tot felu de motociclete, scutere si minunatii din astea... acum pustiu

 

Au ales foarte prost data, nu stiu ce a fost atata graba sa se faca salonul in luna aprilie care stim foarte bine ca dpdv meteo nu este favorabila pentru motociclisti.

Editat de CrazyCat
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Am mai fost tot asa la un stand care avea cate ceva din gama FOX dar am uitat cum se numeste,baietii erau din bistrita si la fel de amabili au fost,evident nu am plecat fara sa cumpar cate ceva si de acolo.

www.motobistrita.ro :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic ca a fost totusi prea tarziu aleasa data... Majoritatea dintre noi am invartit deja demult roata pe anul asta.

Salonul moto ideal e sa fie cat mai devreme, pe la inceputul lui martie. Daca tot e targ, macar apuci sa-ti iei o guma, o baterie, un filtru, un ulei, una-alta ca pana la sfaristul lunii sa le montezi si deja sa dai drumul la treaba. Acum e aprilile, ti-ai luat tot ce aveai nevoie pentru noul sezon - pana ajungi la service, pana ti le montezi, pana iti mai faci un RCA, un ITP deja e mai. Hop, uite cum ai pierdut doua luni...

 

Nu inteleg de ce e musai ca la salonul moto sa vii cu motocicleta?!?? Autobuzul te lasa fix la intrare... mai mergi 200m pe jos.

Editat de Metal Heart
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic ca a fost totusi prea tarziu aleasa data... Majoritatea dintre noi am invartit deja demult roata pe anul asta.

Salonul moto ideal e sa fie cat mai devreme, pe la inceputul lui martie. Daca tot e targ, macar apuci sa-ti iei o guma, o baterie, un filtru, un ulei, una-alta ca pana la sfaristul lunii sa le montezi si deja sa dai drumul la treaba. Acum e aprilile, ti-ai luat tot ce aveai nevoie pentru noul sezon - pana ajungi la service, pana ti le montezi, pana iti mai faci un RCA, un ITP deja e mai. Hop, uite cum ai pierdut doua luni...

 

Nu inteleg de ce e musai ca la salonul moto sa vii cu motocicleta?!?? Autobuzul te lasa fix la intrare... mai mergi 200m pe jos.

PENTRU CA MULTI ......DOAR PANA LA SALON SCOT MOTOCICLETA!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1114 inseamna

saptamana 11 anul 2014

saptamana 11 inseamna luna martie a doua saptamana.......

 

incep sa mi dau seama cum iti alegi tu anvelopele ca va ca cu DOT UL NU LE AI...

Da, ai dreptate. Am greșit. Nu știu de ce mă gîndeam că e luna.

 

p.s. nu-mi aleg anvelopele, am om angajat pentru asta :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai, care a fost scopul 600rr-ului ala de afara de "wheelie" urcat pe remorca aia cu cu rampa? Ce face dracia aia? O ridici tu/ te ridica rampa?? Cum functioneaza?

Era 100 lei pt 10 minute :)

Editat de 9470m
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost azi la salon si ca un incepator insetat, mi-am finalizat echipamentul cu o pereche de cizme. Purtand 45 am beneficiat de o reducere la ultima pereche de la 289 de euro la 139. Mi-am mai luat o sapca un breloc cu Marquez si o sticluta de parfum(guma turbo). Nah.. eu am fost incantat de ce am vazut si nu m-am intors cu mana goala.

1458692_761402097217095_1107220583_n_zps

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...