Sari la conținut

motoin.de


csman
 Share

Postări Recomandate

A comandat cineva de pe motoin.de ? Vreau sa imi iau o geaca (revit airwave) si ma gandesc ca daca nu imi vine trebuie sa o returnez pentru o marime mai mare sau refund. Aveti experiente cu ei ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am comandat de mai multe ori.

nu am experiente cu refund sau returnare, fiindca s-au potrivit toate.

 

important este sa fie produsul in 'available immediately' altfel poti astepta destul de mult livrarea.

eu comand de acolo fiindca au niste reduceri foarte mari la lichidarile de stoc.

livrarea e cu dhl sau cu UPS (la UPS ai si obtiunea de plata cash la livrare)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum cateva zile am comandat. Mai mult de proba, o pereche de manusi pana in 50 epuroi. Vre-o 2 zile am asteptat, a treia zi (azi) mi-a venit confirmarea plecarii cu DHL.

Asa ca nu se misca precum fulgerul, dar probabil sunt in limite decente. Transport 7.90 eur indiferent ca e o geaca, doua geci, sau o pereche de manusi.

 

PS plata online cu Paypal. In felul asta nu va trebui sa scrii datele cardului pe nici un site ( cu exceptia unuia singur, cel de la Paypal)

Editat de Choixalacreme
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 6 years later...

Sa imi vars si eu naduful pe astia - am comandat 3 produse la ei, doua in stoc, unul cu livrare in 2 zile. Asta se intampla pe 8 aprilie. Dupa 2 saptamani imi aduc aminte ca le-am comandat si hai sa vad ce mai fac baietii. Mail nimic, pe site...nu foarte clar. Intre timp produsul cu livrare in 2 zile devenise cu livrare in 14-21 zile. Ii sun. Ei - cu ne pare rau dar nu stim cand ajunge produsul. Ok - livrati-le pe celelate. Se poate dar contracost (aici recunosc ca mi-am incercat norocul, nu ma asteptam sa le trimita oricum). Si nici nu ma pasiona prea mult ca sunt in casa. Dar, ce nu mi-a placut - organizarea. Daca cumperi un produs, scrie 2 zile si intarzie cu inca 20..da si tu un email in care sa spui starea. Adica e ditamai magazinul. Ca de inteles inteleg situatia..dar organizarea e aceasi. Si nici customer suportul - tipul era de genul ..pai am vorbit cu producatorul si nu am primit nici un raspuns - producatorul fiind cardo in cazul asta. No..asta nu prea e treaba mea. 

 Deci rezumand - produse comandat pe 8 aprilie, 2 in stoc, unul cu livrare in 2 zile,  azi au fost puse la curier. probabil ca ajung saptamana viitoare. Sau sper...

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am comandat de la motoin dar o situatie asemanatoare am patit cu fcmoto(nu mail, nu raspuns la tel), pana la urma au ajuns cu bine😁

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 5 minute, Djenavar a spus:

fcmoto(nu mail, nu raspuns la tel),

Ca sa fiu corect - au raspuns aproape instant la telefon. La mail mai greu dar cand am zic ca nimic de mail m-am referit ca ma asteptam de la ei sa imi trimita un mail cu vezi ca intarzie..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...