Sari la conținut

START pe 2014


stulewa
 Share

Postări Recomandate

... acu trei zile, pe 6 mai exact, am iesit cu burgmanetele oleaca pt ca aveam ceva treburi de rezolvat mai rapid.

ce mai tura-vura, pe la pranz asa, cand se dezgehtase zloata fac frumusel dreapta de pe calea calarasilor pe o straduta mai putin circulata. bineinteles ca zapada era luata doar pe urmele masinilor. ma bag frumusel in "sant" si da-i innainte. acuma, na, cum iarna nu-i ca vara, un cetatean a aruncat zapada de pe locul de parcare pe strada, sa o topeasca masinile... aici a fost fatalitatea :))

am vazut eu prajitura din timp dar na, betmen e betmen pana la capat... am decis sa reduc viteza si sa trec din inertie... am intrat cu vreo 10-15km/h pe bucata de zapada, l-am tinut ceva pe fraier si deodata, JBAFFFF, am agatat cu roata spate o bucata mai mare de zapada, s-a intors de-a latu saracia si se pregatea sa ma zvarle peste(high-side)... m-am gandit io asa, ca nu prea e combinatie sa dea cu mine de pamant asa ca, m-am lasat mult pe interior pana cand l-am culcat pe fraier...

acuma na, saracia pamantului, neavand scarite sau orice alta piesa care sa franeze oleaca alunecarea, se ducea blana spre masinile parcate. (ai dreaqu pe stanga dezapezisera toti exemplar...) in concluzie nu i-am mai dat drumu si m-am dus si eu taras cu el vreo 5m ca de, eram la saniusi viteza...

 

toate bune si frumoase, l-am ridicat pe gigel, l-am incalecat si am parcurs ultimii 200m pana la destinatie cu orgoliu sifonat :D

 

asa ca, pe anu asta, am pus si genunchiul si cotul pe jos, da ?!?? :P

Editat de stulewa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Haios povestit, haz de nacaz, iti doresc ca acest "inceput" sa fie si sfarsitul pataniilor neplacute pe anul asta. Hai cu primavera, sa se topeasca mai repede nametii astia uriti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Toata stima pentru povestire. Cat despre incident, eu zic ca ghinionul a fost spart pe anul acesta, cel putin.

Pentru astfel de cazuri, nu ar trebui dotata saracia cu o parasuta balistica? Sau macar o ancora de vreo 500 kg. Aviz producatorilor.......

.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa sti ca sunt unele de iarna in care merg puse cuie koldkutter dar acum nu mai are rost ia uite aici:

 

post-1864-0-82553000-1391934560_thumb.jpg

 

 

pana una alta ies oleaca cu crosul la zapada, ca pe ala am cuie :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce-ti mai merge cu campul aproape de tine...

Si mie mi s-a pus pata sa-mi modific un pic vaca de Pegaso.

Mi-am luat niste cauciuce noi Metzeler Karoo, saptamana asta imi vin si rotile de rezerva de la Bacau, si mai am sa montez pinioanele 14/49, fata de 16/47, cat e pe original.

Vreau sa incep sa ies mai des la maidan, chiar daca nu-mi permit o caprita mai usoara.

 

P.S.: Ms de info cu reglajul culbutorilor la SX 520. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Moarte consevarilor si mue la motociclisti.bine ca fierul n-a patit nimic, ca tu te poti duce la doctor. :haha:

 

p.s. e blestemul lu' Trotinel. :crack: ba nu, a lu Pantera :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Astept sa se topeasca TOATA zapada inclusiv de pe trotuar ca sa nu mai aibe Gigel ce sa arunce in strada si abia atunci ies. Mi-am furat-o acu 3 ani cu scuterila la un semafor pt ca Gigel facea curat pe trotuar si arunca zapada in strada. Intr-adevar ale dracu scutere zici ca-s barci, nu se mai opresc :)). Pana atunci, biciclesc.

Editat de Cata M
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca tot s-a dat startul la confesiuni rusinoase... am pus-o si eu pe 2014!

 

Satul de traficul super-aglomerat din oras dar mai ales de timpul pierdut in cautarea unui loc de parcare m-am hotarat sa "intru in randul lumii" si sa-mi iau o trotineta cu motor, adica un Intruder de... 125!!! Foarte incantat de propria persoana si de achizitia facuta, mi-am luat nevasta in spate si fuga sa ma laud la niste amici care locuiesc pe o stanca destul de elevata, drumul pana acolo avand portiuni cu inclinari foarte abrupte. Cele 80+60Kg s-au dovedit prea mult asa ca la un moment dat in treapta a IIa pur si simplu ne-am oprit pe loc. Nici o problema, a I-a, gaz maxim si ambreaj brusc. Panarama naibii, in loc sa o ia din loc la deal, brusc s-a horarat sa se ridice pe roata din spate. Pana sa imi dau seama ce se intampla a topait de 2-3 ori (cu ocazia asta am aflat ca nu prea are ulei in furca) dupa care ne-a aruncat din sa ca un cal naravas. O saptamana de lins juliturile din coate si genunchi si probabil inca vreo doi ani de oblojit orgoliul ranit...

 

O poza cu bestia...

post-11356-0-33407200-1392132926_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca tot s-a dat startul la confesiuni rusinoase... am pus-o si eu pe 2014!

 

Satul de traficul super-aglomerat din oras dar mai ales de timpul pierdut in cautarea unui loc de parcare m-am hotarat sa "intru in randul lumii" si sa-mi iau o trotineta cu motor, adica un Intruder de... 125!!! Foarte incantat de propria persoana si de achizitia facuta, mi-am luat nevasta in spate si fuga sa ma laud la niste amici care locuiesc pe o stanca destul de elevata, drumul pana acolo avand portiuni cu inclinari foarte abrupte. Cele 80+60Kg s-au dovedit prea mult asa ca la un moment dat in treapta a IIa pur si simplu ne-am oprit pe loc. Nici o problema, a I-a, gaz maxim si ambreaj brusc. Panarama naibii, in loc sa o ia din loc la deal, brusc s-a horarat sa se ridice pe roata din spate. Pana sa imi dau seama ce se intampla a topait de 2-3 ori (cu ocazia asta am aflat ca nu prea are ulei in furca) dupa care ne-a aruncat din sa ca un cal naravas. O saptamana de lins juliturile din coate si genunchi si probabil inca vreo doi ani de oblojit orgoliul ranit...

 

O poza cu bestia...

attachicon.gifsmall beast.jpg

 

Tin-te la ea, tin-te la ea, a dreaqului bestie te-a dat cu craci-n sus :crack:

 

PS: io zic sa ii pui botnitza!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gluma, gluma dar, desi pare nonsens, trecerea de pe un motor mare si puternic pe o musca betiva d-asta de 125cc e mai periculoasa decat pare la prima vedere. Ciclistica, centrul si distributia greutatii, franele... uffff, totul e atat de instabil!!! Sa vezi ce cumintel merg cu viteza legala... si ce ma depasesc pe toate partile toate spalatoresele!!! Inca mi se face parul maciuca cand vad cum croseteaza astia printre autobuze si camioane de mare tonaj de zici ca sunt la motoGP, iar cand ii mai ajung din urma la cate un semafor mai lung si vad ca de fapt e vorba de o baba supraponderala imi vine sa dau cu casca de pamant!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...