Sari la conținut

ACCIDENT MORTAL IN TG-MURES


suzuki73
 Share

Postări Recomandate

"ZaiR, on 12 Feb 2014 - 15:06, said:

...In loc sa se ocupe de alegeri si de redirectionarea votantilor politia ar fi trebuit sa investeasca in radare mobile. Atata timp cat se stie ca e o zona periculoasa, circulatia ar fi trebuit sa fie monitorizata, astfel nu ar fi murit o persoana nevinovata acolo."

 

1. daca banii aia din amenzi ar ajunge la drumuri ...IN DRUMURI... si nu in super masinile smecherilor de la DRUMURI as fi de acord

2. daca toti meltenii parcati pe trecerile de pietoni sau la coltul strazii sa nu vezi nimic cand iesi ar fi amendati ......

Daca noi sustinem pentru doo coji de paine un infractor.. la ce te poti astepta din partea lui?!?!?

Totul e in functie de lege, cu cat este mai dura.. cu atat vei fi mai in siguranta.

 

3. daca SIGURANTA PE DRUMURI IN ROMANIA AR INSEMNA ...PREVENIRE......si nici cum ......PANDA

Panda asta se transforma in siguranta pentru cei ce opresc la semnalul militianului, pentru restul inseamna alta urmarire.

 

ps zi mi cand ai timp dupa ce se usuca si ies "ghioceii" sa te fac o tura de 500-600 km in ROMANIA si sa filmam drumul

 

 

Omule, stiu ca nu sunt de pus ca si icoana.. dar nici nu vreau sa fiu plans pe prostia mea de catre alti camarazi. Vreau doar sa subliniez faptul ca ar fi bine sa fim cat mai realisti in privinta accidentelor si sa nu luam partea unuia pe motiv ca imparte acelasi hobby cu noi.

 

OFF TOPIC : Pe mine ma tine sa merg cat mergi tu, pe tine te tine sa stai la cort cu mancaruri facute pe jaratec si cu alcool de la chiosc? :D

 

radarul rezolva fix pix...

daca aveam drumuri pe unde sa ne dam... de ex. o autostrada calumea, sau drumul ala era gandit in asa fel incat sa nu se poata calca acceleratia oricat...

 

 

Da' du-te.. si fa-ti de cap pe un circuit in Ungaria, Grecia sau Slovenia.. nu mi spune ca vrei sa ne omori pe aici ca nu ti a pus statul la dispozitie un circuit, pentru ca dupa ce o va face vei gasi motiv sa-l injuri ca va cere bani pentru intretinerea lui.

 

noi ne dam... pe unde apucam. e singura optiune, caci nu avem unde merge sa ardem gazul in siguranta. uite nemtii... vor sa se dea... au unde.

eu as delimita autostrazile. sau macar as ridica viteza maxima... 140 merge si dacia 1300 a unui amic. suntem in 2014, majoritatea sculelor fug ... mult peste 140...

lumea este frustrata, are cu ce si nu are unde, rezultatele se vad... parerea mea.

Bravo mah.. ai ajuns sa te compari cu nemtii!?!? =))) Pai noi suntem buni doar la asamblat bmw-uri, nu la creeat asa ceva.

Editat de ZaiR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 436
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Vizitator Adrian

Mah nebunule, las' ca ne vdm noi la urmatoarea bere.. :smoke:

 

Pentru ca toti sa respecte regulile peste care tu scuipi dupa ce ai luat permisul

daca am fi mers omeneste nu aveam parte de aceasta sectiune a forumului. Din pacate unii nu pot concepe forumul fara ea.

Atata timp cat nu stii unde se afla aceste radare iti va fi frica sa mai faci astfel de gesturi, deci rata accidentelor va scadea. ;)

 

Astea se discuta la social si politica, acum ti-ai gasit gresit locul in care sa-ti arunci frustrarile.

 

 

Stii care-i faza Zair, nu instig la incalcarea legilor si nici nu consider ca legile sunt pentru prosti...

 

Dar nu pot sa nu fiu frustrat cand vad ca amenzile cresc (ca si cuantum) si cand tot felu de 'parnaiasi' de bani gata scapa basma curata, cand vad ca nu se face nimic la infrastructura drumurilor (nici vara, nici iarna, nici pe autostrazi (care autostrazi?), nici pe nationale, nici pe europene,nici in oras etc)

 

Cum am mai zis, cei care se considera smecheri si mai presus de lege ,si care au banu gros, pentru aia nu conteaza cate amenzi primesc. Si chiar daca se inaspresc masurile si se lasa cu luat de permis sau puscarie, aia TOT au suficienti bani sa scape.

 

In rest, ca urmare a masurilor drastice, o sugem noi restu, majoritatea...

 

Nu vezi cazuri cand militieni care si-au permis sa opreasca in trafic pe nu stiu care sus-pus sau tot vreun militian de rang inalt, au ramas de prosti,fara joburi, ca subiect de stiri pt ora 5 si uitati dupa 2-3 zile?

 

Asa a fost dintotdeauna si asa o sa ramana...

 

Cum am mai scris pe alt topic, aici in Iasi un dobitoc a luat pe trecere, in plin o baba (in zona Copou). Rezultatul? Limitare de 30km/h din cauza unui tampit....

 

Acu nu sunt eu cel mai in masura sa decid cu cat tre sa mergem in oras, dar 30 km/h pe un bulevard cu 2 benzi pe sens...din cauza unui (cuvant urat)..cum ti se pare?

 

asta fac autoritatile... Daca-si mai rupe gatu unu intr-un loc, pac-pac 2 semne, 2 limitari , restrictionari si gata, au rezolvat problema...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Stii care-i faza Zair, nu instig la incalcarea legilor si nici nu consider ca legile sunt pentru prosti...

 

Dar nu pot sa nu fiu frustrat cand vad ca amenzile cresc (ca si cuantum) si cand tot felu de 'parnaiasi' de bani gata scapa basma curata, cand vad ca nu se face nimic la infrastructura drumurilor (nici vara, nici iarna, nici pe autostrazi (care autostrazi?), nici pe nationale, nici pe europene,nici in oras etc)

Da ce pm te plangi aici?!? fa un denunt la DNA cu tot cu dovezi si cu asta basta, ma vezi pe mine procuror aici?!?! sunt doar un simplu iuzer ce poate sunt inteles corect de unii sau altii in privinta deciziilor pe care le vor lua in viitor. Daca aveam alte puteri.. acum ma strigai "comisare" =))))))))))

Nu vezi cazuri cand militieni care si-au permis sa opreasca in trafic pe nu stiu care sus-pus sau tot vreun militian de rang inalt, au ramas de prosti,fara joburi, ca subiect de stiri pt ora 5 si uitati dupa 2-3 zile?

 

Asa a fost dintotdeauna si asa o sa ramana...

Asa ziceti cu totii.. dar cand aceasta mentalitate va disparea, nu va avea cine s-o mai sustina. ;)

Cum am mai scris pe alt topic, aici in Iasi un dobitoc a luat pe trecere, in plin o baba (in zona Copou). Rezultatul? Limitare de 30km/h din cauza unui tampit....

 

Acu nu sunt eu cel mai in masura sa decid cu cat tre sa mergem in oras, dar 30 km/h pe un bulevard cu 2 benzi pe sens...din cauza unui (cuvant urat)..cum ti se pare?

LEGAL!

 

asta fac autoritatile... Daca-si mai rupe gatu unu intr-un loc, pac-pac 2 semne, 2 limitari , restrictionari si gata, au rezolvat problema...

DA bravo mah.. tu ce vrei sa ti puna in sectiile de politie, scriitori, nominalizati la premiile Nobel?!?! Macar sa fie unii ce VOR sa faca ceva, nu care sa cantareasca spaga in fiecare seara pe cantaru tinut de nevasta-sa in bucatarie..

Editat de ZaiR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

Zair, eu inteleg ca incerci sa fii simpatic si amuzant,dar lasand gluma deoparte, stii ca aberezi,nu?

Adica daca un fraier omoara pe trecere un om (pt ca e prost, si ca gonea si ca nu a belit ochii), ti se pare normal sa limiteze tot segmentu ala de drum la 30km/h?

Daca mai moare unu ce face, il limiteaza la 10 km/h? sau inchide direct bulevardul traficului motorizat?

 

La noi se poarta metoda aia de bagat sub pres... E mai usor sa pui un semn cu 30km/h decat sa-ti dai interesul sa faci ceva cu cap (daca situatia o cere). De acum ce facem, in fiecare loc unde e un accident cu victime punem limitari si limitari si limitari?

 

Fii macar rational, nu Gica Contra...



Cum nu se face nimic la drumuri? Eu de fiecare data cand am fost in Iasi tot orasul era o mare groapa (in constructie).

In Bucuresti s-au facut in ultimii ani 3 poduri/pasaje de toata frumusetea: Basarab, Baneasa si Vacaresti (care e inca in constructie). Eu zic ca evoluam, foarte incet ce-i drept, dar evoluam. Mai ramane sa nu ne mai purtam noi ca niste maimute...

 


Da, ai zis bine. E o mare groapa in constructie. Iar putinele strazi pe care le-au terminat, nici nu sunt marcate, sau au pus limitari de 30 km/h pe ele sau guri de canal inaltate/coborate pe tronsoane proaspat asfaltate. etc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bravo mah.. ai ajuns sa te compari cu nemtii!?!? =))) Pai noi suntem buni doar la asamblat dezmembrat bmw-uri, nu la creeat asa ceva.

fixed...

oare de ce sa nu ma compar cu nemtii? ce in germa este 2014 si in romania 1500 toamna? suntem in acelasi an.

 

nah...

nu vreau sa ies din tara sa ma dau... si nu toti putem face asta.

normal ca se alearga pe unde nu trebuie... ca nu avem pe unde... asta ziceam.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Zair, eu inteleg ca incerci sa fii simpatic si amuzant,dar lasand gluma deoparte, stii ca aberezi,nu?

Combate prin argumente, nu prin jigniri ;)

 

 

Adica daca un fraier omoara pe trecere un om (pt ca e prost, si ca gonea si ca nu a belit ochii), ti se pare normal sa limiteze tot segmentu ala de drum la 30km/h?

 

Daca mai moare unu ce face, il limiteaza la 10 km/h? sau inchide direct bulevardul traficului motorizat?

Viteza se va adapta pe fiecare sector de drum.(punct) Cine sare calul va plati la politie, ca nu ma intereseaza daca o faci in kile de coliva.

La noi se poarta metoda aia de bagat sub pres... E mai usor sa pui un semn cu 30km/h decat sa-ti dai interesul sa faci ceva cu cap (daca situatia o cere). De acum ce facem, in fiecare loc unde e un accident cu victime punem limitari si limitari si limitari?

 

Pai si care iti va fi motivatia limitarilor??!?!? Daca s-a demonstrat faptul ca acea portiune trebuie refacuta si nu poate fi realizata cine stie ce pista de motogp sau autostrada suspendata, da frate fa-o prin limitarea vitezei, si nu prin suspansul viitoarelor victime.

Fii macar rational, nu Gica Contra...

Daca nu poti pune cap la cap ce ti am spus sau mai vezi irational adu-mi argumente, nu ma acuza de Gica Contra pe motiv ca nu esti capabil sa recunosti ca am dreptate.

 

fixed...

oare de ce sa nu ma compar cu nemtii? ce in germa este 2014 si in romania 1500 toamna? suntem in acelasi an.

 

Pentru ca nu esti pregatit prin educatie s-o faci. Aia cand pun la drumuri pe cineva o vor face in functie de rezultatele obtinute in cursurile de calificare prin facultati, si nu pe cracii tinuti in poala de catre diversi profesori/spagari.

nah...

nu vreau sa ies din tara sa ma dau... si nu toti putem face asta.

normal ca se alearga pe unde nu trebuie... ca nu avem pe unde... asta ziceam.

Interesant ar fi sa ma combati in ceea ce am scris, nu s-o faci de unul singur prin incoerenta de care dai dovada.

Editat de ZaiR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

Ti-am zis ca incerci sa fii amuzant si ca aberezi si asta inseamna jignire?

Hai ca te las sa te joci in continuare cu baietii pe aici, vad ca esti obsedat sa ti se dea dreptate, mai ales atunci cand nu ai si cand bati campii.


Bafta,eu o sa caut altceva mai interesant de facut pe net :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ti-am zis ca incerci sa fii amuzant si ca aberezi si asta inseamna jignire?

Cum mama mea sa fiu amuzant pe un topic in care 2 persoane au murit?!?! :blink: Oi fi eu putin sadic dar nu pot sta cu mainile in san sa judec un sofer ce nu a putut sa se asigure pe motiv ca o chestie de 1m/ 30cm venea cu 200km/h. jizas.. tie ar trebui sa ti puna citatele de aici cei de la euronews la capitolul no comment.

 

Hai ca te las sa te joci in continuare cu baietii pe aici, vad ca esti obsedat sa ti se dea dreptate, mai ales atunci cand nu ai si cand bati campii.

Fiecare isi da singur dreptate prin ceea ce decida sa faca, restul care incearca sa copieze fara sa afle cu cerebelul de ce se pune in practica ce citesc.. sunt doar viitoare victime.

 

Bafta,eu o sa caut altceva mai interesant de facut pe net :)

iti recomand http://www.xvideos.com/ Spor la Baga mare!! ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu vreau sa ies din tara sa ma dau... si nu toti putem face asta.

normal ca se alearga pe unde nu trebuie... ca nu avem pe unde... asta ziceam.

 

asa ziceam si eu inainte sa ma car, "domne" n-avem autostrazi, n-avem drumuri etc... k..kt, dupa 5 ani mi-e o scarba de autostrada de imi vine sa ma bag la offroad

 

cand am chef ma duc pana in germania si merg blana... cateva minute ca ma zapaceste zgomotul si scade benzina in rezervor vazand cu ochii ............... si in final tot acolo ajung

 

fun e sa risti, sa-i rupi pizd4 pe unde e periculos , il inteleg pe baiatul asta, a vrut senzatie, n-a fost suficient de bun , asta e..

 

btw a fost ziua lu' Darwin.

 

 

hadriane...ia sa nu patezi sosetelele

post-36094-0-01474300-1392219968_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe mine m-a afectat emotional acest accident, am si eu o masina la fel si tin foarte mult la ea.

:10:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

adica aveti in zona o brigada in care daca vrei sa intrii, tre sa dovedesti ca dai blana?

belea. deci asta avea de demonstrat baiatul asta?

si va si laudati pe net cu asta.

@KHK - ei nu are nevoie de abees. ei e reisari. ce nuntelegi? k?

Mai stai in loc ciorogarla ca tu nu stai bine pe picioare si ai pretentii sa vb..unul din baieti pe care il cunosc e profi..are un gixer de 1000 complet modificat ii da fum la bmw ala al tau...si tu cu ce te lauzi??

 

Pai exista,sunt baietii rai ai motociclismului stradal al romaniei,inca nu ai auzit de ei???ce fel de motociclist esti??daca vrei,la vara faci o cerere de iesire catre baietii si vei vedea cum merg.

AAA ce sa iese cu ei fi serios face 2 preinfarturi inainte si un infart dupa ce le miroase fumul...baietii aia se dau de ani buni de cel putin 4 ani ii stiu eu si se dau frate(in curbe cu genunchiu jos printre masini) si n-am auzit nimik de ei..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

AAA ce sa iese cu ei fi serios face 2 preinfarturi inainte si un infart dupa ce le miroase fumul...baietii aia se dau de ani buni de cel putin 4 ani ii stiu eu si se dau frate(in curbe cu genunchiu jos printre masini) si n-am auzit nimik de ei..

Sa stii ca unu din baieti a cazut anul trecut intr-o curba de dreapta (in padurea Bogati) si a avut noroc ca nu a fost nimic pe contrasens...

Intamplator i-am vazut si eu de doua ori si asa e, baietii astia alearga foarte tare pe strada. Dar stii care este parerea mea? Ca sa te dai tare pe sosea si sa supravietuiesti, intr-un procent mare conteaza skillul care il ai pe moto, dar totodata ai nevoie si de ceva noroc. La partea cu skillul pe moto se poate lucra, dar cu norocul ce te faci?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa stii ca unu din baieti a cazut anul trecut intr-o curba de dreapta (in padurea Bogati) si a avut noroc ca nu a fost nimic pe contrasens...

Intamplator i-am vazut si eu de doua ori si asa e, baietii astia alearga foarte tare pe strada. Dar stii care este parerea mea? Ca sa te dai tare pe sosea si sa supravietuiesti, intr-un procent mare conteaza skillul care il ai pe moto, dar totodata ai nevoie si de ceva noroc. La partea cu skillul pe moto se poate lucra, dar cu norocul ce te faci?

nu stiu cum fac ei cu norocul da uite ca traiesc de ceva vreme...ultima data cand m-am intalnit in vara anului trecut mergeam la Brasov cu motorul aveam 130-140 si au trecut pe langa mine..mi-a inghetat inima pai baietii astia merg si cu 300..deci se stiu..eu merg cu motorul intr-o roata5-7 m ei fac deastea in depasiri si merg..deci nu putem comenta sunt la alt nivel.

 

O motocicleta si o masina s-au facut praf si voua va arde de competitii

Nota 4..

Doua vieti sau stins,,,ca motoare si masini sunt cate doresti..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai stai in loc ciorogarla ca tu nu stai bine pe picioare si ai pretentii sa vb..unul din baieti pe care il cunosc e profi..are un gixer de 1000 complet modificat ii da fum la bmw ala al tau...si tu cu ce te lauzi??

 

el se lauda cu fratesu' care l cunoaste pe ROSSI de cand i a dat un autograf pe sapca, ROSSI asta are o yama de 1000 super complet extremodificata de dau fum pe tot dealu negru de la un cap la altul.......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am stiut ca a murit si soferul...pacat de el. Motociclistii de genul lui merita bete`n roate!

da sigur ca stii ca a murit MICHAEL

 

Maaa, tu ai plecat cu ruleta dupa tine si ai scos-o cand erai in wheelie

nop

 

numara in gand pana atinge iar cu roata fata pamanul.....

1001, 1002, .......1000000

inmulteste cu diametrul rotii si baga totul un radical de 3

 

 

ce stim noi astia....... care nu ne am dat cu 300

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

el se lauda cu fratesu' care l cunoaste pe ROSSI de cand i a dat un autograf pe sapca, ROSSI asta are o yama de 1000 super complet extremodificata de dau fum pe tot dealu negru de la un cap la altul.......

Bun bun...n-am ce sa mai zic..dar rossi se da pe circuit astia se dau pe strada...

 

 

Maaa, tu ai plecat cu ruleta dupa tine si ai scos-o cand erai in wheelie

nuu am alta metoda.. tu cum stii cati metri mergi..

Editat de ciprinhio
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...