Sari la conținut

Reparatie geaca moto - se poate face?


Postări Recomandate

Am o geaca Cycle Spirit. A fost cumparata acum 3 ani, si imbracata doar de doua ori. Din pacate ultima oara cand am imbracat-o aveam burtoaca cam mare ... si m-am incapatanat sa o trag pe mine! Dupa 3 ore de mers pe mobra, arata ca in pozele de mai jos. Am pus-o in dulap si acolo a ramas. Astazi m-am uita la ea, si in afara de cele doua defecte, geaca nu mai are nimic. Din fericire si "burtoaca" mea a mai scazut iar acum intra pe mine fara probleme. As vrea sa o repar, deoarece geaca nu are absolut nimic in rest. Protectiile sunt ok, in rest e ok. Este o geaca buna de vara (zic eu). Defectele: in zona burtii s-a desfacut captuseala in ambele parti (de fapt s-a cam rupt), exact ca in poze. Se mai poate face ceva acolo? A mai "reparat" cineva defecte ca astea? Exist vreun croitor pe forum care sa repare asa ceva?

post-45393-0-63241700-1392056143_thumb.jpgpost-45393-0-63720900-1392056160_thumb.jpgpost-45393-0-11440100-1392056175_thumb.jpgpost-45393-0-84319800-1392056188_thumb.jpg

Editat de robertkiran
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca esti din imprejurimi pot sa te trimit undeva in Ploiesti unde o face 100% si bine

acum am vazut ca esti din Campulung...sorry, nu-ti sunt de folos

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Momentan sunt in Pitesti, si raman o perioada buna aici ... deci ceva indicatii pe langa Pitesti?



La mobra noua, echipament nou! Glumeam, un croitor bun ar trebui sa o rezolve. Hai la Bihor si ti o duc la cineva :)))

Am si echipament nou, dar parca nu as renunta nici la asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Se poate face, problema e ca nu orice croitor lucreaza pe grosimi mari, nu orice masina de cusut are bacurile mari pt.grosimi mari. Poti incerca si la un cojocar sau pielar.

S-a destramat materialul, iti pune pe dedesubt un fel de material adeziv care la cald face masa cu materialul destramat si apoi ti-o coase la loc..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 years later...
La 10.02.2014 la 22:03, robertkiran a spus:

O sa caut un croitor prin oras si am sa ii spun chestia asta cu materialul adeziv. Multumesc de sfaturi.

 

Ai rezolvat ceva?

 

Stiu ca e cam vechi postul, dar ma interesa si pe mine pentru o geaca. Eu m-am pravalit ca tuta cand sa ies pe poarta si am rupt tesatura exact pe coate.

Nefasta m-a ajutat cumva, a dus ea geaca la cineva si a cusut niste piele dar nu a cusut-o cum trebuie. As repara-o mai bine daca stie cineva un croitor bun. Bucuresti, Ploiesti, Brasov, nu conteaza, mai fac o plimbare :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...