Jump to content
Sign in to follow this  
RoSBK

Costin Oprea candideaza la conducerea Federatiei Romane de Motociclism

Recommended Posts

Trebuia facuta federatie separata.

E incredibil ce s-a intamplat astazi ! Pacat Dl. Oprea ...

Adica... ce s-a "intamplat"?

adica sa intamplat ca ...motorsportul pe 2 roti in romania va fi umbrit de comunisti in continuare impreuna cu comunistii care au votat...eu personal nu doresc decat super succes in continuare echipei lui Costin Oprea...sa continue si sa nu renunte ca intr o zi se vor rasplati tot ce fac ei ....

Se pare ca totul a fost degeaba pana la urma,nu?Cei care au drept sa voteze se pare ca sunt multumiti si gata.

mda ce sa mai ...atmosfera de liceu de cls a 9 a in sala....ce sa mai concluziile le trage fiecare ...ca sa nu mai vb de limbajul si comportamentul actualei conduceri sunt sub orice critica si mai bine sar duce la spalat de rufe decat sa mai frece menta in federatie pe banii statului ,,,si sa traga in jos motorsportul pe 2 roti in romania...

Oricat de ireal ar parea, nu toti au acces la "feisbuc"... poate pune cineva (daca exista) "traducerea" aici?

Jenant...dar de ce sa ne miram. In fond suntem "poporul" care l a votat pe Iliescu, pe Vadim, pe Becali ...

:10:

Oricat de ireal ar parea, nu toti au acces la "feisbuc"... poate pune cineva (daca exista) "traducerea" aici?

Incearca sa intri sunt publice si merg, sunt filmari...le-am probat delogata

Filmarile sunt publice si ar trebui sa mearga oricui, chiar daca nu are cont facebook.

Incearca sa intri sunt publice si merg, sunt filmari...le-am probat delogata

Filmarile sunt publice si ar trebui sa mearga oricui, chiar daca nu are cont facebook.

Nu e vorba (numai) de faptul ca nu am cont FB ci ca aici unde sunt acum am internetul puternic filtrat, pe langa multe altele si accesul pe FB fiind restrictionat. Eram curios daca exista pe undeva o transcriere... dar nu e nici o nenorocire, in ceea ce ma priveste pot trai si fara sa stiu ce s-a intamplat la alegerile FRM. O singura "mare" problema ma framanta... care a castigat, ala cu Q7 alb? Sau negru?

Intrebarea corecta este: cine a pierdut?

Imi pare rau, eu nu sunt chiar la curent cu miscarile astea de culise dar chiar pare interesant subiectul. Vreti sa fiti un pic mai putin telegrafici si sa detaliati? Ce s-a intamplat? Asa... cu explicatii ca pentru handicapati (ca mine)?

Nu sunt miscari de culise...se stiu...le stie toata lumea(motociclistica) doar se fac piedute sau nu se vorbeste despre nimic.Nu cred ca ai nevoie despre explicatii de nici un fel....cred ca este simpla treaba: ce ai auzit tu depsre motociclismul sportiv din Romania(indiferent de ramura) in ultimii 4,5,6,7 etc ani.....sau ai vazut vreo stire la tv? Cam asa stau lucrurile si din pacate,cum au zis si colegii de mai sus, in urma alegerilor din 8 martie am cam pierdut toti..sau ma rog cel putin astai implicati in motorsport...

Raspuns: Noi, toti.

Corect!

Imi pare rau, eu nu sunt chiar la curent cu miscarile astea de culise dar chiar pare interesant subiectul. Vreti sa fiti un pic mai putin telegrafici si sa detaliati? Ce s-a intamplat? Asa... cu explicatii ca pentru handicapati (ca mine)?

Pe scurt:

- de 24 de de ani, federatia e condusa de clanul Olariilor (secretar general, sotie sefa comisiei tot teren, fiul sef al altei comisii)

- Muresan lucreaza in interesul fiului pentru care foloseste instrumentele federatiei pentru atragerea de sponsorizari

- Sportivi ignorati sau forte putin bagati in seama (deconturi lipsa, sprijin lipsa, mediatizare aproape zero)

- programe pt copii pe toate ramurile - aproape zero

- taxe catre federatie mai mari de la an la an

- taxe percepute de federatie de la organizatorii competitiilor (mai mari de la an la an)

- lipsa de transparenta a bugetelor de venituri si cheltuieli

Lista poate continua

Spuneti-mi va rog ce au facut in anii astia???? eu nu reusesc sa observ absolut nimic.... asta despre partea profesionala

Cat despre partea umana, filmarea aia cu ''speech'' ul dlui Muresan spune tot..... mi-ar fi rusine groaznic in locul lui, dar sunt convins ca nu se pune problema.

acum am reusit sa urmaresc filmuletele....

doamne freste, pai e ca la balci acolo.ce conduita si respect??,zero.Plin de babalaci pensionari, mai ceva ca in parlament.parca era intrunirea unui club moto din ceva satuc.

rusine.

Cat despre domnul Costin, tot respectul

Edited by P T R

Se putea scapa demult de Olariu, era simplu, cind a inceput in 2008 ROSBK-ul, sa se infiinteze vreo 7-8 cluburi noi, care sa aibe taxele platite la FRM la zi, etc, si sa aibe drept de vot. Se rezolva demult, dar, s-a ignorat ideea. Cluburi au fost , dar nu au fost inscrise la FRM.

Saracia si lehamitea lasa loc din ce in ce mai mult oportunistilor sa-si faca de cap. Asta e romanul... balada mioritei este cat se poate de exemplificatoare pentru fatalismul ce ne curge prin vene. Oaia aia saraca il avertizeaza pe cioban ca fratii lui de cruce vor sa-l omoare ca sa-i fure oile si el, in loc sa-si ascuta cutitele si lupte, sau macar sa moara luptand, ce face?... Bleah! Desi duc dorul gliei... mi-am amintit de ce am plecat!