Sari la conținut

Festival Enduro Heniu 11 Aprilie 2014


baurtulus
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 50
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

De la Iasi cu siguranta facem o echipa buna si venim.

 

Spor la organizare !

Va asteptam cu drag!

Nu vad Iasi pe lista !!!Doar Iancu, unde-s restul?

 

Hai baieti ca avem o lista!Va rog pe cei care ati trimis mail sau v-ati inscris si nu va gasiti pe lista, mai faceti inca o data inscrierea.Am actualizat site-ul si acum e aproape gata.Mai trebuie sa trecem adresele pensiunilor cu numerele de contact.Oricum ma puteti suna pt. cazare.Am rezervat 100 de locuri dar ar fi si mai multe.

Ca noutate, avem onoarea sa-l gazduim pe POP FLORIAN, care va participa la concurs dupa o grava accidentare si o lunga perioada de convalescenta.Felicitari , un adevarat campion!

 

http://www.enduroheniu.com/concurenti-inscrisi/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Am incercat de doua ori sa ma inscriu si nu a mers.

In alta ordine de idei, ora prologului de vineri e batuta in cuie? ce se intampla daca-l ratam?

Daca te inscrii nu vei aparea imediat pe site (momentan facem lista manual)ci a doua zi.Prologul nu e batut in cuie dar nu o sa se dea startul mai tarziu de ora 17.Cine nu participa la prolog pleaca a doua zi la "coada" deci nu sunt penalitati.

 

p.s. trimite-mi mie un mail cu nume prenume,marime tricou si te inscriu daca nu esti pe lista.

 

Daca mai sunt doritori va rog sa va inscrieti pe site.Nu costa nimic :) Dam in lucru tricorile si trebuie sa avem i idee cate sa facem.Merci

 

Lista de inscrisi pana azi : http://www.enduroheniu.com/concurenti-inscrisi/

 

http://www.enduroheniu.com/concurenti-inscrisi/

 

Lista concurentilor azi.Daca cineva vine cu familia si vrea sa combine utilul cu placutul recomand pensiunea Fisherman's.Este si pe site, conditii foarte bune si e pe malul lacului Colibita, costa mai mult decat pensiunile cu care avem preturi speciale, dar am obtinut reduceri si la ei.Ajunge sa specificati ca veniti la concurs!

 

Link : http://fishermans.eu/

Editat de baurtulus
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bart sa ne inscri si si pe noi Pitis Alexandru Teodorescu Daniel Alexandru Stefanescu la B poate la A dar sa ne spui cam cum e traseul este A cu adevarat?ca la Romaniacs sau ca la Deva atunci la B nu avem conditie fizica de A la A trebuie sa fi sportiv bine pregatit chiar daca te dai de A(pe bucati).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bucovina Dezlantuita prezenta si ea :D cu vro 4...5...sau 6 concurenti :P Abia astept sa vad ce ne ai pregatit :D spor la marcat !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!Am lipsit putin de pe aici din motive lesne de inteles...Traseul e gata!Clasa A aprox 55 km, clasa B 58 si C tot pana in 60.La toate clasele se face traseul pe motor, cel putin noi asa l-am facut.Ar fi o mica exceptie la clasa A pe o coborare foarte lunga unde recomand sa se faca pe langa motor o bucata de vreo 20 de metri.Nu e periculoasa dar e foarte instabila datorita unui strat de pietris marunt.Prolog lejer cu cateva obstacole la inceput (pt public) si 3-4 km in padure (poteca, drum).Starea vremii pare favorabila dar nu ar agrava traseul ci doar starea de spirit :)

Am insistat mult la aceasta intrunire pe marcarea traseului si speram sa nu avem neplaceri pe partea asta.

Ca si noutate demna de laudat este ca vom avea la cronometru echipa Romaniacs!!!

Lista se apropie de 200 cavaleri gata de distractie, va asteptam cu drag.

Editat de baurtulus
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prundul Bargaului, centrul localitatii, langa biserica...Am pus un baner mare (Festival enduro Heniu) peste drumul national care se vede din ambele sensuri.O sa punem si cateva benzi ktm dar e usor de ajuns.



Gata, am tras putin aer in piept si revin in primul rand cu multumiri pentru ca ati venit in numar asa de mare, cu toate ca vremea ne cam bagase frica in oase.Nu am avut accidentari, probleme mari, vreme urata, rataciti etc.A fost greu pentru unii, a fost mai usor pentru altii, dar sper ca atmosfera de "prieteneasca" nu a lipsit si imi doresc sa vad cat mai multe evenimente de acest gen...Inca odata va multumesc si sa ne vedem cu bine la urmatoare petrecere :mexicanwave:

 

Poze :https://www.facebook.com/stroisteanu.bart/media_set?set=a.717087801664013.1073741834.100000883999949&type=1

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multumiri pt prieteneasca, mie mi-a placut si pt mine a fost la fix. Si foarte multi participanti. Sigur as mai veni si sigur nu-s singurul.

Desi mi-am atins targetu, de curiozitate, niste rezultate sunt pe undeva?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari pentru organizare Bart, Felicitari echipei care te-a ajutat ...jos palaria

 

vremea de dinaintea evenimentului a fost condimentul perfect pentru traseu

intalnirea am trecut-o in calendar pentru la anu :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bart,felicitari pentru concurs, sincer imi pare rau ca am lipsit din cauza operatiei dar oricum anul acesta este compromis pentru mine ca participare.

 

Vroiam sa iti spun doar un lucru.fiecare club are costuri diferite in ceea ce priveste organizarea,pregatirea si finalizarea unui traseu.

De exemplu pe noi ne costa orice iesire de weekend cu maxim 4-5 moto la voineasa aproximativ 1000-1200 de lei,iar povestile unora ca in 2-3 iesiri marchezi un traseu,sunt complet ridicole.Pentru o urcare de 100 de m am lucrat 5 oameni un weekend intreg cu topoare,drujbe,carat bolovani,etc etc.

Sunt situatii in care costurile unui concurs de genul acesta depasesc mii de euro(cazul nostru concret).avem implicati in traseu efectiv in afara de membri clubului in fiecare an peste 40-50 de oameni carora trebuie sa le platesti casa, masa, transport , ca sa nu mai trecem in revista si premiile,salvarea,cronometrorii etc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bart,felicitari pentru concurs, sincer imi pare rau ca am lipsit din cauza operatiei dar oricum anul acesta este compromis pentru mine ca participare.

 

Vroiam sa iti spun doar un lucru.fiecare club are costuri diferite in ceea ce priveste organizarea,pregatirea si finalizarea unui traseu.

De exemplu pe noi ne costa orice iesire de weekend cu maxim 4-5 moto la voineasa aproximativ 1000-1200 de lei,iar povestile unora ca in 2-3 iesiri marchezi un traseu,sunt complet ridicole.Pentru o urcare de 100 de m am lucrat 5 oameni un weekend intreg cu topoare,drujbe,carat bolovani,etc etc.

Sunt situatii in care costurile unui concurs de genul acesta depasesc mii de euro(cazul nostru concret).avem implicati in traseu efectiv in afara de membri clubului in fiecare an peste 40-50 de oameni carora trebuie sa le platesti casa, masa, transport , ca sa nu mai trecem in revista si premiile,salvarea,cronometrorii etc.

Multumesc Stefi !Sper ca esti bine si te asteptam pe motor cat mai curand !Ai perfecta dreptate !!! Stiu foarte bine despre ce vorbesti si stiu ca experientele tale sunt mai importante decat o mie de vorbe. Ce vroiam sa zic e ca, personal, voi sustine ( cum voi putea) ideea asta de "prieteneasca", care a fost creata acum multi ani in urma si transformata incet incet in ceva cam luxos, zic eu , pt. posibilitatile financiare din Romania.Nu cred ca sunt singurul care a observat ca, la cursele cu traditie deja, avem tot mai putini romani la start!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asta este motivul pentru care si noi am renuntat la campionat din cauza costurilor mari. ne intoarcem la o varianta mai veche de prieteneasca,ce e drept sub licenta FRM,fara prolog dar cu 2 zile de concurs si OBLIGATORIU cu o seara de chef.

 

cursa de la valcea este recunoscuta pentru participarea exclusiva a motociclistilor romani si sincer vrem sa o pastram asa..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc Stefi !Sper ca esti bine si te asteptam pe motor cat mai curand !Ai perfecta dreptate !!! Stiu foarte bine despre ce vorbesti si stiu ca experientele tale sunt mai importante decat o mie de vorbe. Ce vroiam sa zic e ca, personal, voi sustine ( cum voi putea) ideea asta de "prieteneasca", care a fost creata acum multi ani in urma si transformata incet incet in ceva cam luxos, zic eu , pt. posibilitatile financiare din Romania.Nu cred ca sunt singurul care a observat ca, la cursele cu traditie deja, avem tot mai putini romani la start!

Mai tata!

Se pare ca de abia anul asta se trezeste lumea!

Imi pare rau de turnura pe care au luat-o lucrurile acum cativa cand a fost o intalnire a cluburilor la Valcea unde s-a discutat organizarea tuturor viitoarelor concursuri de tip prietenesti si, la prima cursa din acel an,prima Enduropanorama a inceput sa se sara calul in privinta taxelor . Parca il si vad pe Grizly , cel mai vehement sustinator al curselor prietenesti cum voia el sa se ia de guler cu Federatia si.... apoi zbang 300 -400 lei inscrierea.

Cum e Stefi, nu am dreptate?

Nu toti isi permit sa cheltuie minim 1000-1200 lei la fiecare cursa .

Felicitari Bart pentru organizare si pentru taxa modica . Acelasi lucru pentru Teo la Monteoru si pentru Stefan si Ovidiu la Cislau, pentru Geza si cei care au continuat sa organizeze prietenesti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din nefericire trebuie sa iti dau dreptate.cum ziceam,de anul asta reeditam inceputurile enduro-ului prietenesc,fiindca mai bine ca mine nu organizeaza nimeni tuciurile,beea si traseul..(mai sunt si modest pe deasupra si mi-au murit si laudatorii).lasand gluma la o parte,va sfatuiesc pe toti chiar daca este un efort in plus sa afiliati prietenestile federatiei fiindca am fost de fata cand se faceau clasamentele si au sunat de la nu stiu ce concurs de motocros cred si sarise un sportiv cu motorul in public si bagase un baietel in coma..

 

nu pot sa va explic cum va fi procuratura pe voi ca organizatori daca se intampla vreun necaz din asta(si aici nu ma refer la spectatori cat si la sportivi).poate sportivul nu ar face rau,dar familia va va desfiinta prin tribunale cu despagubiri si daune.credeti-ma pe cuvant.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baieti, nu-i deviati topicul lui bart pe tema Prietenesti vs Concursuri.

Bravo Bart si echipa ! mi-au spus si baietii de la piatra si de la buzau ca a fost foarte fain, daca nu eram cu spatele bulit si eu asi fi ajuns.

 

cat despre costuri, atat cele privind organizarea cat si cele legate de participare un lucru este sigur si bun, anume ca avem de toate si enduristul roman poate alege. nu inteleg de ce-i atata suparare? fiecare merge unde vrea, dupa preferinte si buget. nu vreau sa intru si eu in polemica. din cate stiu era si un topic deschis pe tema asta.

 

Insa bart, cand ai clasament si premiere (asa in mod oficial) este eveniment sportiv - competiitonal (asa zice legea) si intra sub incidenta altor legi. in romania, conform legii nu se pot organiza evenimente competitionale decat cu autorizatia federatiei de profil (daca nu ma credeti, legal vorbind, intrebati la politie, primarie, romsilva..). ca avem noi relatii si oamenii inchid ochii, este una. ca vom face in continuare prietenesti, festivaluri, adunari moto este alta si sunt sigur ca asa va fi atata timp cat vom putea, insa la fel de sigur sunt ca daca va exista un eveniment/accident grav si va fi necesara solicitarea interventiei prin 112, chiar daca persoana/persoanele in cauza nu depun plangeri (sa speram ca nu vorbim de un deces) organizatorul tot va avea de dat multe explicatii care pot avea urmari grave ptr el.

 

Bart, succes si toate cele bune!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut poze, comentarii, o super prieteneasca , nu pot decat sa fiu foarte suparat ca nu am putut ajunge nici aici nici la Cislau din cauza cazaturii din cursa de la Monteoru, umarul ma mai chinuie inca, nici nu m-am mai dat de atunci, frustrant, dar asta e, vreau sa imi revin complet ca sa nu recidiveze. Felicitari Bart (si celor 2 Stefani, ca si si celorlalti organizatori de curse si prietenesti), si la anul sper sa mai organizati si sa ajung si eu !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...