Sari la conținut

Arhiva MotoGP


wbmt
 Share

Postări Recomandate

Salutare tuturor,

 

Totul a inceput cu dorinta de a cunoaste mai mult despre trecutul recent al sportului motorizat pe 2 roti. Anul 2013 m-a prins urmarind avid fenomenul.

Insa dupa cum stim toti nu exista un loc unde sa poti urmari totul (exceptand abonamentul la www.motogp.com), iar torrentele au putin seederi sau sunt de o slaba calitate.

 

Urmarind toate discutiile dintre cei 10-15 useri care schimba pareri cu fiecare cursa, unii mai fixisti, altii mai deschisi; am zis sa arunc si eu o intrebare: "Cine ma poate ajuta cu download pentru sezonul 2012?".

Raspunsul a venit fara tagada: "le vrei pe toate?" :)

 

Era ZaiR ( /index.php?/user/12201-zair/ ), cu care, dupa mai multe discutii am stabilit o metoda prin care el putea sa-mi descarce si transmita sezoanele disponibile.

Dupa ce am reusit ce ne-am propus, am gandit ca e pacat sa profit doar eu de bunatatea domnului in cauza, asa ca printre picaturi ,in momentele mai libere, m-am apucat de gasit o metoda pentru a imparti cu toti entuziastii noua comoara :D

 

Fara sa mai lungesc povestea, prin bunavointa lui Zair si disponibilitatea subsemnatului, va dam spre vizualizare online - stream sezoanele 2003 - 2013 de MotoGP.

 

Recomand chrome, mozilla, opera.. si daca vreti neaparat merge si IE versiune >=9

 

2003

2004

2005

2006

2007

2008

2009

2010

2011

2012

2013

 

Cateva mentiuni:

 

1. Deocamdata lipsesc:

2010 - cursa 6 - Assen

2013 - cursa 5 - Mugello

2013 - cursa 11 - Brno

*Sunt in curs de conversie

 

2. Sezonul 2013 are cateva probleme, nu functioneaza seeking pentru cateva curse, insa le puteti urmarii fara probleme cap-coada.

 

 

In viitorul apropiat urmeaza sa pun in picioare o pagina principala si cu concursul lui Zair sa avem in sezonul 2014 cursa si/sau calificarile urcate pe site in ziua imediat urmatoare.

 

Drumuri bune.

 

Editat de Pacasac
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 197
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Era ZaiR ( /index.php?/user/12201-zair/ ), cu care, dupa mai multe discutii am stabilit o metoda prin care el putea sa-mi descarce si transmita sezoanele disponibile.

Dupa ce am reusit ce ne-am propus, am gandit ca e pacat sa profit doar eu de bunatatea domnului in cauza, asa ca printre picaturi ,in momentele mai libere, m-am apucat de gasit o metoda pentru a imparti cu toti entuziastii noua comoara

 

Fara sa mai lungesc povestea, prin bunavointa lui Zair si disponibilitatea subsemnatului, va dam spre vizualizare online - stream sezoanele 2003 - 2013 de MotoGP.

diseara.. sarbatorim cu bere si ce alcoale 'om mai gasi prin bar :alcy:

Cateva mentiuni:

 

1. Deocamdata lipsesc:

2010 - cursa 6 - Assen

2013 - cursa 5 - Mugello

2013 - cursa 11 - Brno

*Sunt in curs de conversie

Si ca sa nu mai fie mentiuni, tocmai ce am terminiat de urcat pe server si aceste 3 curse. :)

 

Cand ai timp poate reusesti sa urci si episoadele din MotoGP.2014.The.Off.Season.Show. (sunt foarte mici ca dimensiune) Merita :ok:

Editat de ZaiR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

rog sa scoateti sezoanele 2003, 2004 si 2005 pentru ca au fost dominate clar de rossi si nu vrem sa se supere anumiti forumisti... :laugh:

 

serios acum, felicitari pentru demers si multumim :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alternativa / sursa : http://www.666sicco.hostingsiteforfree.com

Contine retrospectiva sezoanelor 2000-2010, curse integrale pt sezoanele 2011 - 2013, wsbk etc. Se pot descarca (host docs.google.com)

Nu stiam de existenta acestui site, unde ai fost anul trecut sa impartasesti informatia? :))), Multumesc oricum.

Dar lasa, tot raul spre bine, cu cat mai multe locuri unde putem urmarii cu atat mai bine.

Cand ai timp poate reusesti sa urci si episoadele din MotoGP.2014.The.Off.Season.Show. (sunt foarte mici ca dimensiune) Merita :ok:

Buna idee, le-am pus. Primul post actualizat. Nu-l mai pot actualiza :)

 

 

Link aici: 2014 The Off Season Show

 

 

 

Drumuri bune.

Editat de wbmt
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu pot aa cred...asta deja istoria MotoGP....nu sunt inventate cuvinte de multumire pt initiativa si munca voastra...pt asa ceva a fost inventat un forum in opinia mea...RESPECT.

 

Si nu pot tac...am o mancarime...2003-2013....10 ani...din care in 7 am auzit doar Rossi...mda...unii este prea fanboisti....sau poate realiatea este mult prea evidenta???

Editat de xvs650
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu pot aa cred...asta deja istoria MotoGP....nu sunt inventate cuvinte de multumire pt initiativa si munca voastra...pt asa ceva a fost inventat un forum in opinia mea...RESPECT.

 

Si nu pot tac...am o mancarime...2003-2013....10 ani...din care in 7 am auzit doar Rossi...mda...unii este prea fanboisti....sau poate realiatea este mult prea evidenta???

 

in timpul lui rossi: lorenzo a luat 2, stoner 2, hayden 1, mm 1, si rossi 2, cu (aproape- aka pedrosa, stoner, lorenzo) toti pe pista. oricum.... v.r. e slab rau, mediocru maxim :lol:

 

HAI ORICINE ALTCINEVA!

 

astea 2 cu lorenzo, stoner si pedrosa pe pista au fost mistocareala, restu nici nu se pun. melandri, sete si biagi sunt niste ratati

 

 

mi-e rusine ca ma uitam la curse cu sete si melandri.......

 

 

 

 

 

mai slabi ca petrucci

Editat de unnamed
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumim pentru munca depusa baieti.

 

Intreb aici daca a incercat cineva sa vada clipurile de pe andoid (tableta sau telefon). Mie nu-mi incarca pe nici unul din ele, indiferent de browser.

 

In rest : Bravo . Sper sa fiti lafel de prompti si pe viitor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate ideea site-ului este de a vedea clipurile online insa am descoperit ca rasnita mea de laptop nu poate vedea fluent wsbk2014, probabil fiind hd720p. Am problema asta la continut web. Daca as avea filmul pe hdd ar merge fara nici o grija. Nu ma pricep prea mult insa banuiesc ca acest player Codo face cumva legatura cu fisierul sursa. Poate fi accesat acest fisier catre download (web sau ftp ceva...)?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

P.S. Isle Of Man...? :D

 

e pe vine.. buba e ca nu mai am decat 2 editii si restul nu prea sunt accesibile pentru download. Daca mai aveti pastrate pe undeva, la ambalam frumos si cu ajutorul unor beri cred ca il vom convinge pe Florin sa le si urce. :D

Poate ideea site-ului este de a vedea clipurile online insa am descoperit ca rasnita mea de laptop nu poate vedea fluent wsbk2014, probabil fiind hd720p. Am problema asta la continut web. Daca as avea filmul pe hdd ar merge fara nici o grija. Nu ma pricep prea mult insa banuiesc ca acest player Codo face cumva legatura cu fisierul sursa. Poate fi accesat acest fisier catre download (web sau ftp ceva...)?

prbl nu e de la laptopul tau, cred ca codarea este proasta ca si mie imi facea figuri. Daca lasi cursa sa mearga o sa vezi ca nu ai prbl. Stiu partea naspa e ca nu vei putea sa dai in reluare fiecare depasire :D

Editat de ZaiR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

LINK

Am adaugat 2 curse IoM TT - 2010 & 2011 si documentarul Closer to the Edge

 

Daca mai aveti inregistrari din alti ani, dati un semn si gasim o metoda sa le aducem "sub acelasi acoperis". :)

 

 

Eu zic sa ii dati un user si parola la site.sa nu aveti probleme pe viitor.cel mai simplu.

Paginile nu-s indexate de catre "gogu" asa ca eu cred ca nu o sa fie vreo problema.

 

Prbl nu e de la laptopul tau, cred ca codarea este proasta ca si mie imi facea figuri. Daca lasi cursa sa mearga o sa vezi ca nu ai prbl. Stiu partea naspa e ca nu vei putea sa dai in reluare fiecare depasire :D


Sunt cateva curse in GP 2013 si prima cursa din WSBK 2014, carora li s-a futut indexul si nu merge "seekingul" pe ele, o sa le refac atunci cand se va mai gasi niste timp.

 

Cat despre sacadare eu n-am intalnit probleme, am incercat cu tableta Nexus 7 prima generatie si mergea ok, poate e necesara o "pauza" sa-si faca un pic de buffer.

Cu timpul o sa apara si linkuri de download.

 

Drumuri bune si vizionare placuta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...