Sari la conținut

Arhiva MotoGP


wbmt
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 197
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Merci BB, Zair! L-am uploadat la mine pe evil1 pana rezolva colegul @wbm cu hosting-ul.

 

motogp.evil1.net -> Momentan merge doar sectiunea de motogp deoarece pt restul nu mi-am facut timp pentru transcoding si sunt o gramada de formate pe care playerul nu le poate citi. Spor la vizionat :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca functioneaza ok, de ce nu poti urca si restul campionatelor 'langa'? E vreo problema in privinta capacitatii discului?

 

Sper ca te-ai gandit si la un back-up in privinta acestui site. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E vreo problema in privinta capacitatii discului?

E ultima problema asta.

 

Te lovesti de limitari de trafic, te lovesti de drepturi (o sa vada dorna ca sunt curse motogp - afla de la google fara sa "indexezi" site-ul voit, afla de la noi ca-i vizitam site-ul).

Uiti ca ceea ce face este in timpul liber, fara sa aiba vreo renumeratie. Tu esti dispus sa pierzi 2-3 ore pe zi ca site-ul sa fie actualizat cu ultimele curse?

 

Hai sa respectam munca omului, sa-i respectam timpul alocat pentru activitatea asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te lovesti de limitari de trafic, te lovesti de drepturi (o sa vada dorna ca sunt curse motogp - afla de la google fara sa "indexezi" site-ul voit, afla de la noi ca-i vizitam site-ul).

Poate fi facut neindexabil (wbmt a facut asta cu fostul site)

 

Uiti ca ceea ce face este in timpul liber, fara sa aiba vreo renumeratie. Tu esti dispus sa pierzi 2-3 ore pe zi ca site-ul sa fie actualizat cu ultimele curse?

Daca cunsoti cate si ce clickuri trebuie acordate unui soft... in celelalte ore doar n-oi sta sa privesti cum creste bara aia pana la 100% :funny:

 

Hai sa respectam munca omului, sa-i respectam timpul alocat pentru activitatea asta.

Nu cred ca e user pe acest forum ce nu respecta astfel de persoane, eu intrebam pentru a ma asigura ca nu sunt astfel de probleme. :tomato:

 

Zi faina!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Merci BB, Zair! L-am uploadat la mine pe evil1 pana rezolva colegul @wbm cu hosting-ul.

 

motogp.evil1.net -> Momentan merge doar sectiunea de motogp deoarece pt restul nu mi-am facut timp pentru transcoding si sunt o gramada de formate pe care playerul nu le poate citi. Spor la vizionat :)

 

Foarte tare! Daca-mi dai un FTP, urcam si campionatele din WSBK/BSB :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

@Zair: urca-le pe ftp si deschidem si sectiune de 125,250, moto2, moto3 si ce o mai fi :)

Daca mai are cineva sezoane intregi (pe care nu le-am urcat inca), dati-mi pm pt ftp credentials.

Pt cine nu a vazut cursa de azi, am urcat-o aici. Sezoanele 2012, 2013, 2014 sunt inca in lucru.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fcuk! nu le mai am, hai sa vedem ce zice si Wbmt cu cele care i-au mai ramas.. si daca e cazul incep sa le dau jos :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De exemplu lipseste un Jerez 2005 :) si sezioanele dinainte de 2003, la fel lipsesc ceva sezoane din wsbk, iar personal mi-ar placea o sectiune de TT, dar am prea putin material.

Cel mai simplu ar fi cred, daca mi-ati spune de unde sa le iau (banda am garla) fie aici, fie pe pm, multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multumesc :cheers: l-am publicat acum https://motogp.evil1.net/MotoGP/2005 si am revazut cursa, cu finalul electrizant si faza celebra de la minutul 1:01:30, preluata de MM in 2013 la minutul 1:09 https://motogp.evil1.net/MotoGP/2013


» Post actualizat in 10 Nov 2014 07:24

cursa de la Valencia se poate vedea in reluare aici. Cu ajutorul colegilor Pacasac si Trolek am mai facut rost de sezoane wsbk, si motogp. Sezoanele complete au fost publicate pe site. In vreo 10 zile voi pune serverul la hibernare pe iarna in pauza inter-sezoane, pana atunci, vizionare placuta.


» Post actualizat in 10 Nov 2014 07:33

P.S. Daca vrea cineva materialele sa le publice, dati-mi PM pt ftp, video sunt gata prelucrate trebuie doar sa le publicati daca aveti un server, spor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...