Sari la conținut

cum sa il ridic intro roata


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 66
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Am sa stric dixtractia baietilor care pregatisera popcornul si berea si am sa-ti spun ca esti un bou!

 

Nu mai merge, n-auzi ca a nascut si se simte...slabita dupa nastere?!

Orice scuter cu un bou pe el se ridica intr-o roata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am o MARE problema.am o husqvarna cr250 din 2001,2t.Placa de presiune la actionarea manetei se ridica inclinat de pe discuri si nu debraiaza complet.am masurat arcurile si au cota din manual 46mm.i am facut un reglaj din surubul central se ridica normal de pe placi dar nu mai revine pe ele si patineaza!alte sfaturi baeti???discuri noi,oala fara uzura....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Role usoare la variator,arcuri moi la ambreiajul centrifugal,reglat carburatorul(este pe carburatie) la limita plecarii rotii si-l ridici din gaz!

 

Ignora-i pe motociclistii astia,sunt invidiosi ca si un scuter poate sa faca ce face un motor,diferenta e ca ei trag de amreiaj,f...t cutia,ambreiajul,pistoane....

tu f....ti doar motorul!

 

Deci tehnic se poate,problema e daca merita sa-l paradesti!Asta daca nu vrei sa te faci stunter!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am o MARE problema.am o husqvarna cr250 din 2001,2t.Placa de presiune la actionarea manetei se ridica inclinat de pe discuri si nu debraiaza complet.am masurat arcurile si au cota din manual 46mm.i am facut un reglaj din surubul central se ridica normal de pe placi dar nu mai revine pe ele si patineaza!alte sfaturi baeti???discuri noi,oala fara uzura....

  1. Comunitatea Motociclistilor din Romania
  2. ok
  3. Totul despre motociclete
  4. ok
  5. Tineri si nelinistiti ... la clasa 125cc
  6. cr250...????
Editat de Unchiu'
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am o MARE problema.am o husqvarna cr250 din 2001,2t.Placa de presiune la actionarea manetei se ridica inclinat de pe discuri si nu debraiaza complet.am masurat arcurile si au cota din manual 46mm.i am facut un reglaj din surubul central se ridica normal de pe placi dar nu mai revine pe ele si patineaza!alte sfaturi baeti???discuri noi,oala fara uzura....

Aham, deci sunt mai multi care detin un "cont de rezerva" de pe care excrementeaza tot ce de pe contul mare nu-i lasa prestanta. :crack:

 

Si asta:

Nou venit pe forum!

  • Membru
  • 1 posts
  • Moto: malaguti madison t150

...a facut ca Mos Gerila, a venit, s-a excrementat un post cu mot si a plecat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am o MARE problema.am o husqvarna cr250 din 2001,2t.Placa de presiune la actionarea manetei se ridica inclinat de pe discuri si nu debraiaza complet.am masurat arcurile si au cota din manual 46mm.i am facut un reglaj din surubul central se ridica normal de pe placi dar nu mai revine pe ele si patineaza!alte sfaturi baeti???discuri noi,oala fara uzura....

I gresit gaura nenea???

Pe aciulea se discuta de popcorn, peXic...care e mai tare in "role"...cata bere bem can' de dadem p'o roata, trebi destea .... ne caN stici diXtractia cu trebi de-ale matale dealea serioase .... :crack:

Editat de Unchiu'
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pustanii astia da lecti la multi motociclisti de pe aici

 

Uitati-va si invatati

Da, dar uiti ceva ori folosesti cuvinte pe care nu le intelegi si anume: urasti prepotentii dupa cum ai si scris dar dai exemple de pe youtube

PREPOTÉNT ~tă (~ți, ~te) rar (pe plan social) Care este superior tuturor celor potenți; aflat în fruntea celor potenți.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai taie din ele, da-le dreaqu!

:crack:

 

stiu eu unu pe aici pe site care si-a spart capacul de la stator si si-a rupt o ureche de la cadru "mai exact una din cele care tin motorul prins de el" uitandu-se la filmuletele lui Graig Jones :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si ne mai miram ca sunt camicaze si fac ce fac, pun pariu ca, daca avea o pilota si o perna tragea si un pui de somn pe mobra omu :crack:

Editat de pizzaru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, dar uiti ceva ori folosesti cuvinte pe care nu le intelegi si anume: urasti prepotentii dupa cum ai si scris dar dai exemple de pe youtube

PREPOTÉNT ~tă (~ți, ~te) rar (pe plan social) Care este superior tuturor celor potenți; aflat în fruntea celor potenți.

Si pana la urma tot nu am inteles ce vrei sa spui cu asta.Prepotent pe plan social dupa cum specifici chiar tu.Sensul cuvantului prepotent este de a te crede sau chiar fi 'jupan' pe cineva.Si a face stunts cu mobra nu cred ca e ceva prepotent.E doar un exercitiu practicat pentru o perioada indelungata si migliorata.Sa nu uitam ca orice sport e o disciplina.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu vreau sa spun nimic ai zis tu tot ce era de zis: "Pustanii astia da lecti la multi motociclisti de pe aici"

"Uitati-va si invatati"

 

PREPOTÉNT ~tă (~ți, ~te) rar (pe plan social) Care este superior tuturor celor potenți; aflat în fruntea celor potenți.

 

Si pana la urma tot nu am inteles ce vrei sa spui cu asta.Prepotent pe plan social dupa cum specifici chiar tu.Sensul cuvantului prepotent este de a te crede sau chiar fi 'jupan' pe cineva.Si a face stunts cu mobra nu cred ca e ceva prepotent.E doar un exercitiu practicat pentru o perioada indelungata si migliorata.Sa nu uitam ca orice sport e o disciplina.

 

Acum sa revenim , uite aici, sa zicem un curs, de ridicat pe o roata : https://www.youtube.com/watch?v=KR1eJy2v3Ms

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

De aia nu suntem ca cei din afara, ei dau sfaturi si ajuta, pe cand noi radem!OK,

on:

 

asculta cu ATENTIE la ce spune in video si INVATA,sunt cele mai bune sfaturi pe care le vei auzi vreodata

merge 100%

 

 

sau

 

 

Ambreiajul e cheia,good luck!

Ce minte ai ba,nu vezi ca ghost rider are maxiscuter?Ala nu prea are ambreaiaj :)))

On Topic:

Pentru "ridicat pa o roata" indiferent care se ia 3-4 tovarasi si se pune sa ridice roata care vrei sa o ridici:))

Echipament obligatoriu: Ochelari de soare,maieu,slapi si bermude indiferent de sezon.

P.S.: sa nu uiti de seminte si de telefon cu camera sa impresionezi pitipoancele mai tarziu dupa ce ai imortalizat momentul de glorie :)

Mult succes!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu o luati personal,dar sunteti niste ignoranti de 2lei.Omul asta v-o cerut o parere despre motociclism nu despre filme de comedie si alte rahaturi.Dar samantarii romani stiu sa rada numa',de asta suntem o tara de ras oriunde ne-am deplasa.Pai mai oamenilor eu daca vreau sa caut o chestie de oameni maturi niciodata nu o sa gasesc pe siteuri romanesti.In schimb gasesc de Guta,Salam,gainarii,magarii si ''conterstraiche''.Cand va vin mintile la cap?Evident ca tot prostul vrea sa para destept.Faptele voirbesc,pliscu mic pe viitor.



Ce minte ai ba,nu vezi ca ghost rider are maxiscuter?Ala nu prea are ambreaiaj :)))

On Topic:

Pentru "ridicat pa o roata" indiferent care se ia 3-4 tovarasi si se pune sa ridice roata care vrei sa o ridici:))

Echipament obligatoriu: Ochelari de soare,maieu,slapi si bermude indiferent de sezon.

P.S.: sa nu uiti de seminte si de telefon cu camera sa impresionezi pitipoancele mai tarziu dupa ce ai imortalizat momentul de glorie :)

Mult succes!

Esti doar un cocalar baiatule.Si 'ba' sa ii spui cui iti leaga dimineata sireturile cand mergi la scoala.Data viitoare uitate la tine ca esti tu de ras,numai rade de altu'.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...