Sari la conținut

reglaj ralanti sau relanti! va rog sa ma ajutati cu un sfat.


dilybily
 Share

Postări Recomandate

Am si eu o intrebare pentru avansati .

 

Azi am fost la Focsani cu moto sa-i schimb anvelopele. Zis si facut . (PRIMA MEA PLIMBARE LA DRUM LUNG)

Cand am ajuns la Focsani , intr-un sens giratoriu, am oprit sa acord prioritare si poc, a murit motorul. NU era in viteza sau alta prostie..stiu sa plec de pe loc cu el...pur si simplu nu a stat la relanti.

 

Si am obeservat apoi ca sta undeva la 1000 "ture" dar are momente cand are tendinta sa scada si sau fluctueaza putin.

 

Mentionez ca in mers nu are nici o problema..aceelereaza bine / puternic.

Care ar putea fi problema? Colegul de la care am cumparat moto anul trecut a zis ca avea sincronizate carburatoarele.

 

Yamaha R6 2001.

 

Sunt necunoscator... pl help!

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O noua sincronizare nu strica.Cred ca relantiul tre sa fie un picut mai marisor(1200,1300)asa e al meu.

Ai avut plinul toata iarna? Ai pus adetivi in benzina sa nu faca oxizi prin carburatoare?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

NU am avut plin nu aditivi nu nimic!am dat relantiul mai mare putin si nu a mai facut fente in intersectii dar parca nu sunt convins ca e o treaba buna asta :).

trece foarte putin peste 1000 de ture:) cat sa coste o sincronizare de carburatoare?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multumesc! dar e vba ca sunt tilicar pe moto..intradevar..cam mare de mine..ma descurc cu ea dar nu cred ca o sa ma arunc deocamdata la o plimbare pana la Bucuresti..cu toate ca o sa ma mut inapoi peste ceva timp..sa vad cum fac sa o aduc..daca rezolv problema cu garajul pentru Bucuresti ..sau ceva un paznic pentru ea:))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca zici ca se tureaza in mers si demareaza destul de bine inseamna ca are nevoie doar de niste reglaje facute cu ceasuri aferente.Cu maxim 150 scapi(curate+sincronizare).O data ce umbli acolo arunca un ochi si la filtru de aer

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 months later...
  • 4 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...