Sari la conținut

Accident grav calea victoriei


ALEX NINJA
 Share

Postări Recomandate

Pe fata o cheama Ruxandra Mateescu, conducea un R6, e la Floreasca in stare critica, in coma de gradul 4 indusa, are multiple leziuni interne...Despre starea celeilalte victime nu stiu inca nimic, eu sunt plecat din Bucuresti si ceea ce stiu pana acum am aflat prin telefon de la niste prieteni comuni.

 

Orice vina ar avea sau n-ar avea, e un OM care poate a gresit, poate nu...haideti sa incercam sa fim si noi OAMENI si sa nu mai tinem pledoarii despre cine, cum si-n ce fel conduce etc....

 

Weekend placut !



http://stirileprotv.ro/stiri/actualitate/accident-spectaculos-in-capitala-o-tanara-a-plonjat-cu-motocicleta-in-vitrina-unui-magazin-de-pe-calea-victoriei.html

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 144
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Auzi minte bolnava la asta , ca este bine ca se intampla accidente sa faca el rost de piese . Poate mori tu in accident .. si de despica rotile unui tir in doua sa aive si viermi ce manca... Motociclistii pooli.

 

Pe omul prost nu poti decat sa-l ignori...cum sa te mai miri ca ne judeca alti daca cei care se presupune ca impartasesc viata pe doua roti nu au decenta sa astepte macar sa cunoasca contextul inainte de a emite pretentii. Ca un mic apropos pentru astfel de lupi moralisti..daca la 70 km/h cu o motocicleta rigida iei o groapa sanatoasa (cum au aparut f multe) se pot intamplat doua lucruri: ori zbori in cap instant ori voblezi dupa...daca mai e si o bordura in apropriere devine f plauzibil tot scenariu. Ghinionul asteapta la orice colt iar criticii astia de sezon (oameni de doua parale) trebuiesc ignorati...asa faci cu prostia ca nu e gasit inca tratament pentru ea.

Editat de s1r1nx
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt scarbit de modul de gandire al unora,care din pacate deveniti tot mai multi de la an la an.Sunteti niste fiinte fara suflete,ai dreaq smardoi de tastatura sfinti care mergeti numai legal si nu stiti decat sa va ridicati pe voi insiva in slavi,aruncand si facand misto de un coleg/colega motociclista,indiferent daca a gresit sau nu.

 

Ati ajuns exact ca babele alea care aud motor turat si deja stiu ca are 200 la ora desi ele nu au vazut nimic.

 

Ati fost careva martori la accident?ati vazut voi curse sau cum s-a intamplat? Nu spun ca nu e posibil,dar in loc sa dati din taste ca niste babe,poate totusi FACETI ceva pentru acea fata ,si pentru persoana accidentata pe trotuar.

 

Acum va doare la basca.Asa cum o sa-i doara si pe altii la basca daca doamne fereste candva o sa stati pe patul de spital,pentru ca..stiu eu,pe nu stiu ce forum se considera ca trebuie sa mori pentru ca ai gresit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tocmai am fost la spital sa donez sange. Era o fata acolo care mi-a spus ca medicii au oprit hemoragia si ca momentan nu este nevoie de sange pt ca exista in spital. V-am transmis ce mi-a spus ea. Daca se schimba ceva, sau va fi nevoie de sange, poate posteaza cineva sa o putem ajuta :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multi au sarit sa o acuze pe respectiva ca a mers tare si a nimerit in magazin. O fi mers tare, nu contest, dar inca nu stim motivul pentru care a ajuns in magazin. De unde stim ca un sofer idiot/beat/drogat nu a schimbat banda aiurea si a facut-o sa piarda controlul motocicletei?

 

La ce trafic de rahat este in Bucuresti si ce soferi dobitoci avem este posibil orice.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multi au sarit sa o acuze pe respectiva ca a mers tare si a nimerit in magazin. O fi mers tare, nu contest, dar inca nu stim motivul pentru care a ajuns in magazin. De unde stim ca un sofer idiot/beat/drogat nu a schimbat banda aiurea si a facut-o sa piarda controlul motocicletei?

 

La ce trafic de rahat este in Bucuresti si ce soferi dobitoci avem este posibil orice.

da era singura sau era in grup? unde sunt baietii care erau cu ea sa spuna exact ce s-a intamplat? vad ca se tace

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Insanatosire grabnica...pacat, au fost cateva zile caldute si toata lumea trage de sarma...multe accidente unde nu vad implicate si masini...dar vorba aia triaj de primavara...ii tinem pumnii si sper ca macar o parte din cei care i am vazut azi ca trageau de gaz inutil sa invete ceva....acomodativa cu mobrele inainte sa exagerati dupa 6 luni de atrofiere

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da era singura sau era in grup? unde sunt baietii care erau cu ea sa spuna exact ce s-a intamplat? vad ca se tace

 

Nu stiu unde sunt baietii (nici nu ma intereseaza). Probabil se tace pentru ca au alte griji acum sau poate ca deocamdata nu vor sa spuna ce s-a intamplat. Oricum, se va afla pana la urma.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator little wayne

Tocmai am fost la spital sa donez sange. Era o fata acolo care mi-a spus ca medicii au oprit hemoragia si ca momentan nu este nevoie de sange pt ca exista in spital. V-am transmis ce mi-a spus ea. Daca se schimba ceva, sau va fi nevoie de sange, poate posteaza cineva sa o putem ajuta :)

In penultimul meu post e un numar de telefon,raspunde cineva din familia fetei

Daca vreti sa donati sange pentru ea sunati l pe tip si intrebati daca e nevoie

 

Pentru mine la fiecare inceput de sezon primi 300km sunt cei mai dificili.pur si simplu trebuie sa ma reacomodez cu pozitia/ciclistica/frane dupa 6 luni de pauza

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mda.. din cate am citit pe alocuri se pare ca fata e in stare destul de grava. Sper sa-si revina si sa se recupereze. Din pacate, uneori se trag niste concluzii periculoase si se cauta scuze. Ca si idee... nu conteaza daca altcineva din trafic e vinovat, tot tu suferi cand cazi. Cand mergi cu viteza sansele sa patesti ceva sunt direct proportionale cu viteza si invers proportionale cu experienta, asa ca ganditi-va bine cand trageti dupa altii care au mai multa experienta ca voi sau cand trageti pe altu dupa voi care are mai putina experienta ca voi. Majoritatea cazaturilor nu au consecintele care trebuie sa le sufere fata asta, dar de atatea ori cad cei care au putina experienta intr-un grup in mare parte fiindca cei cu experienta in mod foarte indirect incearca sa-i omoare bagandu-le in cap tot felul de idei teribiliste de tras noaptea pe strazi, figuri, motoare mai mari, etc. Nu vreau sa sune incuiat... poate e ok si asa.. dar toate la timpul lor. Altfel, in loc sa te bucuri de placerea de a te da cu motorul, poate ajungi sa te supere neplacerea de a te da cu scaunul cu rotile (sau exemplu meu: cu clavicula placata cu fier) sau poate mai rau... sa stai in coma in vreun spital cu sanse minime sa scapi fara sechele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am intrat pe profilul ei de pe facebook, pare sa fie dintr-o familie instarita si era in gasca de reiseri, probabil o combinatie nefericita. Oricum, pana nu aflam exact ce s-a intamplat nu putem decat specula. Nu stim daca a avut viteza mare si nici in ce conditii s-a intamplat accidentul.

Editat de CrazyCat
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eh... avea viteza... poti vedea asta din poza... motocicleta e praf.. masina impinsa in perete unde a strivit picioarele celeilalte fete... ceva viteza avea... si cum am zis mai sus... ce conteaza in ce conditii? cu ce o ajuta acuma pe ea daca a fost sau nu vinovata 100%?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator little wayne

N-am avut rabdare sa citesc tot, am vazut pe facebook despre accident si am postat direct aici.

Nea bebe,dupa sfaturile geniale date pe topicul de mecanica,acu' te ai bagat la comentat accidente

Esti un buricul pamantului care le stie pe toate dar nu are habar de nimic.Voi astia care va bucurati cand cineva e cu un picior in groapa,aveti grija sa nu o comiteti si mai rau

 

eh... avea viteza... poti vedea asta din poza... motocicleta e praf.. masina impinsa in perete unde a strivit picioarele celeilalte fete... ceva viteza avea... si cum am zis mai sus... ce conteaza in ce conditii? cu ce o ajuta acuma pe ea daca a fost sau nu vinovata 100%?

furca nu pare indoita..plasticele se fac praf la prima denivelare mai serioasa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am ani buni de cand citesc acest forum, si nu ma pot opri niciodata din uimire...nu din uimirea accidentelor! Din uimirea prostiei cu care postati in aceasta zona!

DA, accidentul s-a produs din vina ei, DAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!! V-ati calmat acum ca stiti asta?

Ce nu realizati voi este ca ii se poate intampla oricui! Poate nu sub aceasta forma, dar sub o alta forma, intr-o zi proasta cu planetele aliniate. O greseala, o neatentie, o surprindere...nu suntem perfecti, toata viata invatam. TOCMAI DE ACEEA NU SUNTETI IN MASURA SA JUDECATI PE NIMENI!!! Nu aveti acest drept!
Atatea scenarii, cum si in ce fel, teorema lui pitagora....dar unul nu ati spune: Doamne fereste, ea sa fie bine, impreuna cu cealalta victima, ca mai departe vad ele...Am senzatia uneori ca cei mai mari dusmani si oameni care ne vor raul intr-un accident, nu sunt soferii, ci tot voi motociclistii! (si de data asta nu vreau sa ma asociez cu voi motociclistii, chit ca si eu conduc motor)


Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:10: Probabil unii dintre ei au ceva probleme psihice.

Nu au, sunt mai inconstienti decat fata din accident. Cat de penibil si inuman trebuie sa fii sa faci caterinca de necazul altuia si sa o faci si public. In timp o sa traim fiecare experiente pe propria piele si ii avertizez pe cei care inca n-au trait inca asa de mult ca sa aiba parte de ele ca nu e tarziu sa le simta, cu voia sau fara voia lor. Cu totii gresim, doar cei care nu fac nimica nu gresesc si cred ca vor fi invicibili in anii ce vor urma. Le doresc sa aiba parte de aceleasi vorbe cum are fata asta parte acum. Faptele s-au petrecut, ramane timpul sa hotarasca ce v-a fi. O lectie in viata printre multe altele. O avertizare, o incurajare. Fata asta cand se v-a scula din pat o sa fie mult mai puternica decat a fost. Are o lectie in spate. Cati dintre voi ati trait asemenea momente de carcotiti atat? La cati dintre voi a venit parintii la spital si au vegheat la capataiul vostru? A gresit, e copilul meu, sotia mea, prietena mea, o cunosc. Voi o cunoasteti de judecati pe cineva asa? Mi-e sila cateodata ce postari citesc pe aici. Dar vreau sa cred caci caracterul unora mai poate fi salvat. De o vitrina.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am ani buni de cand citesc acest forum, si nu ma pot opri niciodata din uimire...nu din uimirea accidentelor! Din uimirea prostiei cu care postati in aceasta zona!

 

DA, accidentul s-a produs din vina ei, DAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!! V-ati calmat acum ca stiti asta?

Ce nu realizati voi este ca ii se poate intampla oricui! Poate nu sub aceasta forma, dar sub o alta forma, intr-o zi proasta cu planetele aliniate. O greseala, o neatentie, o surprindere...nu suntem perfecti, toata viata invatam. TOCMAI DE ACEEA NU SUNTETI IN MASURA SA JUDECATI PE NIMENI!!! Nu aveti acest drept!

Atatea scenarii, cum si in ce fel, teorema lui pitagora....dar unul nu ati spune: Doamne fereste, ea sa fie bine, impreuna cu cealalta victima, ca mai departe vad ele...Am senzatia uneori ca cei mai mari dusmani si oameni care ne vor raul intr-un accident, nu sunt soferii, ci tot voi motociclistii! (si de data asta nu vreau sa ma asociez cu voi motociclistii, chit ca si eu conduc motor)

ma indoiesc sa-i doreasca cineva rau cuiva si in mare parte toti ne exprimam regretul in cazul accidentelor... Insa scopul acestor postari nu cred ca este de a "pune o lumanare" online, ci de a discuta despre accidente si a baga ceva la cap (si evident de a ajuta victima daca se poate). Nimeni nu e perfect dar nici sa folosim asta ca scuza pentru orice nu e o solutie. O alta concluzie buna, din ce ai zis, poate fi ca intr-o zi proasta cu planetele aliniate sa nu te sui pe motor. Cat despre greseli, neatentii, surprinderi... cu cat mergi mai repede cu atat e mai greu sa le corectezi. Si stalpii, masinile parcate, vitrinele, cabinele telefonice, pietrisul de pe drum etc. din pacate nu se pot da la o parte. De asta, in oras.. oricat de larg e bulevardul oricand poate sa se intample ceva neprevazut... si atunci se intampla din astea.. daca ai viteza mica ai o sansa sa eviti... si asta ar trebui sa fie scopul nostru aici ... sa invatam sa evitam sa patim ce a patit ea....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma indoiesc sa-i doreasca cineva rau cuiva si in mare parte toti ne exprimam regretul in cazul accidentelor... Insa scopul acestor postari nu cred ca este de a "pune o lumanare" online, ci de a discuta despre accidente si a baga ceva la cap (si evident de a ajuta victima daca se poate). Nimeni nu e perfect dar nici sa folosim asta ca scuza pentru orice nu e o solutie. O alta concluzie buna, din ce ai zis, poate fi ca intr-o zi proasta cu planetele aliniate sa nu te sui pe motor. Cat despre greseli, neatentii, surprinderi... cu cat mergi mai repede cu atat e mai greu sa le corectezi. Si stalpii, masinile parcate, vitrinele, cabinele telefonice, pietrisul de pe drum etc. din pacate nu se pot da la o parte. De asta, in oras.. oricat de larg e bulevardul oricand poate sa se intample ceva neprevazut... si atunci se intampla din astea.. daca ai viteza mica ai o sansa sa eviti... si asta ar trebui sa fie scopul nostru aici ... sa invatam sa evitam sa patim ce a patit ea....

perfect de acord, doar ca tre sa citesti primele postari din acest topic ca sa intelegi de ce spun ca unii oameni chiar doresc raul ;)

Cat priveste bagatul la cap, din aceste topicuri, crede-ma pe cuvant, e imposibil. Asta pt ca inainte sa aflii varianta oficiala a ceea ce s-a intamplat, se gasesc mereu cretini care sa arunce cu pietre chiar si in cei decedati, total pe langa adevaratul fir al intamplarilor.

 

Cat ii privesc pe cei ce o cunosc pe fata, mai multe detalii va pot da pe PM in leg. cu starea ei. Aici nu se merita sa intru in detalii.

Editat de Ravenitza
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E la Floreasca si are nevoie de sange.E in stare critica.A gresit iar acum plateste.Daca vrea careva sa o ajute e rugat sa mearga la spital sa doneze sange

 

care a suferit un accident de motor este asteptat la Spitalul Floreascs la ora 7 sau 8 pentru a dona sange. Sunati-ma pe mine 0721405569

 

Pe fata o cheama Ruxandra Mateescu, conducea un R6, e la Floreasca in stare critica, in coma de gradul 4 indusa, are multiple leziuni interne...Despre starea celeilalte victime nu stiu inca nimic, eu sunt plecat din Bucuresti si ceea ce stiu pana acum am aflat prin telefon de la niste prieteni comuni.

 

Orice vina ar avea sau n-ar avea, e un OM care poate a gresit, poate nu...haideti sa incercam sa fim si noi OAMENI si sa nu mai tinem pledoarii despre cine, cum si-n ce fel conduce etc....

 

Sanatate multa fetelor, pacat :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...