Sari la conținut

pinion atac R6


Postări Recomandate

Eu am patit la Yamaha Thundercat. Prima data am facut la strung alta piulita, saiba o gasisem. Am strans, am indoit si tot a cazut. Am cumparat piulita noua originala, am pus Picatura pe filet am strans si nu am mai avut treaba. Nu te apuca sa dai cutia jos ca nu se merita

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mare belea..eu as schimba axul sincer! new cu piulitza si shaiba autoblocanta..stii o treaba! stransa la o pneumatica!

Nu stiu de ce aveti multi impresia ca pneumatica e mama lor. De cele mai multe ori mai mult rau face, dar na cand nu te taxeaza nimeni cand bati campii e usor sa vorbesti ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sigur tine garantez ti-a iesit foarte bine, ti-a facut santul pentru seeger pe pozitie? Si ca sa fi linistit acest sistem de prindere se foloseste si la alte mobre, chiar zilele aste intr-un topic (nu mai stiu care) era cineva nelamaurit ca are din stoc prins pinionul cu seeger si nu cu piulita ( un gs de 500 cred).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa mori tu!zii zau cu ceva in gura..ia sa te vedem intelectule! bha frate numai enjeneri` pe aici..

Sa iti explic ca la "destepti". Motivul principal pentru care multi patesc asta e faptul ca mecanicosu cand prinde piulita pe ax nu da mare atentie ca saiba aia sa fie aliniata bine pe canelurile axului si in momentul cand strange piulita foarfeca canelurile de pe saiba, in situatia asta nu conteaza cat de tare strangi, ca pliezi sau nu urechile saibei pe piulita, de la vibratii se desface SAU strange prea tare si saiba se misca cu tot cu piulita, situatie in care din nou foarfeca canelurile. O piulita autoblocanta ar fi o solutie dar unde gasesti una cu acelasi pas si aceeasi duritate? Lungimea filetului pe ax permite blocajului de pe piulita sa prinda pe ax? de obicei piulitele autoblocante sunt la fel de late cat cele normale+ sistemul autoblocant, ori acolo ai loc fix cat pentru o piulita normala. Daca ingustezi piulita reduci numarul de spire si sansele de a forfeca filetul cresc(mai multa tensiune pe o spira) Cat de bine crezi ca e pentru un filet asa marunt o succesiune de socuri la forte mari?

 

 

 

 

post-18053-0-43727200-1396605161_thumb.jpg

Editat de ThunderByte
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 7 years later...
La 01.04.2014 la 21:21, alexdnny a spus:

O sa incerc cu siguranta seeger,momentan am dat comanda de pinion nou si saiba! o sa revin cu detalii...

 

Dupa cum am zis,revin cu detalii,sper sa si tina acum!

post-59661-0-41030900-1396376567_thumb.jpg

Salut!

Si eu am aceeasi problema despre care am scris intr-un alt topic.

Te rog lasa-mi numarul tau de telefon. Multumesc.

 

Editat de Marius Boeriu Sibiu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 minute, Marius Boeriu Sibiu a spus:

Salut!

Si eu am aceeasi problema despre care am scris intr-un alt topic.

Te rog lasa-mi numarul tau de telefon. Multumesc.

Salut!

Si eu am aceeasi problema despre care am scris intr-un alt topic.

Te rog lasa-mi numarul tau de telefon. Multumesc.

Salut!

Si eu am aceeasi problema despre care am scris intr-un alt topic.

Te rog lasa-mi numarul tau de telefon. Multumesc.

Salut!

Si eu am aceeasi problema despre care am scris intr-un alt topic.

Te rog lasa-mi numarul tau de telefon. Multumesc.

Esti constient ca ai dat quote la un mesaj de 7 ani si 17 zile... :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nimic,incercam sa te atentionez doar,nimic mai mult.

Mai degraba scrie-i pm userului. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...