Sari la conținut

plimbare Bucuresti-Rm.Valcea-Valea Cheii-Schit Iezer (jud. Valcea)


Phoenix_Harley
 Share

Postări Recomandate

150 mi se pare cam mult pentru tot grupul, avand in vedere ca sunt si cativa incepatori, plus ca este o plimbare de placere deci este bine sa nu alergam. O sa mergem cu viteza cu care se simt ei confortabil! Asa este cel mai bine.

@Sergiu_Q daca vrei sa mergi ma tare decat restul grupului ne putem regrupa la Pitesti, dar atentie - viteza legala este 130, iar sambata pe autostrada sunt foarte multe radare de aceea iti recomand sa mergi in limitele legale.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 121
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Haide doml'e ca nu ai lezat pe nimeni, ce naiba și normal ca o sa ne înțelegem ca doar nu suntem animale. Asa este,consider ca e prea mare viteza,incepator sau nu,pentru specificul turei. Dai gaz pe Dealu Negru,nui problem,nu deranjezi pe nimeni,eventual propriul buzunar și probabil câteva găini uitate pe marginea drumului:)

Și eu spun ca o sa fie fain și vreme buna și noi ăștia începători ne adaptam repede. Voie buna sa fie :)

 

Stima

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Avand in vedere ca nu mai este mult pana sambata propun sa deschidem lista. De asemenea propun sa ne intalnim sambata dimineata la ora 08.30 in Militari, la benzinaria Petrom de pe Iuliu Maniu; benzinaria este inainte de McDonalds si Metro (stiu ca este devreme la 08.30 dar este traseu lung si dureaza destul de mult)

 

deci:

1. Eu + pasager

2. ............

3. ...........

4. ...........

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Avand in vedere ca nu mai este mult pana sambata propun sa deschidem lista. De asemenea propun sa ne intalnim sambata dimineata la ora 08.30 in Militari, la benzinaria Petrom de pe Iuliu Maniu; benzinaria este inainte de McDonalds si Metro (stiu ca este devreme la 08.30 dar este traseu lung si dureaza destul de mult)

 

deci:

1. Eu + pasager

2. ............

3. ...........

4. ...........

 

Eu voi sti cam pe Vineri daca pot, si o sa trec ....poate.

 

1. Eu + pasager

2. jorj 500. singur........( poate )

3.......................

4.......................

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Avand in vedere ca nu mai este mult pana sambata propun sa deschidem lista. De asemenea propun sa ne intalnim sambata dimineata la ora 08.30 in Militari, la benzinaria Petrom de pe Iuliu Maniu; benzinaria este inainte de McDonalds si Metro (stiu ca este devreme la 08.30 dar este traseu lung si dureaza destul de mult)

 

deci:

1. Eu + pasager

2. ............

3. ...........

4. ...........

 

1. Eu + pasager

2. jorj 500. singur........( poate )

3. mihaistancu

4. ionutgrig (cu aceeasi rezerva, in functie de vreme)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Rezerva din partea vremii cred ca o are toata lumea. Asta este clar; toti vor sa mearga daca este vremea buna - la fel si eu. Asa cum spuneam mai sus, pe vreme rea merg doar daca sunt nevoit, pentru ca nu imi face placere.

Pentru orice eventualitate las aici si numarul meu de telefon: 0724536324 - Andrei

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. Eu + pasager

2. jorj 500. singur........( poate )

3. mihaistancu

4. ionutgrig (cu aceeasi rezerva, in functie de vreme)

5. Sergiu (0740072363)

 

merge si pe ploaie cat e asfalt.

 

prin padure nu ma trage inima sa merg pe ploaie mai ales cu cauciucurile pe care le am acum.

daca nu ploua astfel incat s-o lasam pe alta data...ne vedem la Petrom https://www.google.ro/maps/@44.434497,25.989033,3a,75y,330.74h,90t/data=!3m4!1e1!3m2!1sn3FsC-RqwWArmnaGscZ_gA!2e0

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motocicleta mea are 15 CP, asa ca 80 ma chiama. Va astept la benzinaria de la iesirea din autostrada A1in Pitesti, cca 100 m inainte de pasaj, respectiv deasupra sens giratoriu, pe la 10,00. Sau la intrarea in Ramnicu Valcea, unde este viraj la stanga spre Tg Jiu. Pe la 11,00 cred ca ajungeti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

domn' profesor eu credeam ca veniti cu Fazerul prin padure :)

benzinaria aia de la intrare in Ramnicu Valcea cred ca se numeste Boromir https://www.google.ro/maps/@45.078555,24.387419,3a,75y,170.48h,73.47t/data=!3m4!1e1!3m2!1sDIDQTOvfrD9hQReisHVolg!2e0

cred ca cel mai probabil o sa ne regrupam acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motocicleta mea are 15 CP, asa ca 80 ma chiama. Va astept la benzinaria de la iesirea din autostrada A1in Pitesti, cca 100 m inainte de pasaj, respectiv deasupra sens giratoriu, pe la 10,00. Sau la intrarea in Ramnicu Valcea, unde este viraj la stanga spre Tg Jiu. Pe la 11,00 cred ca ajungeti.

lasa si un numar de telefon ca sa ne gasim mai usor, eventual in PM.

 

domn' profesor eu credeam ca veniti cu Fazerul prin padure :)

benzinaria aia de la intrare in Ramnicu Valcea cred ca se numeste Boromir https://www.google.ro/maps/@45.078555,24.387419,3a,75y,170.48h,73.47t/data=!3m4!1e1!3m2!1sDIDQTOvfrD9hQReisHVolg!2e0

cred ca cel mai probabil o sa ne regrupam acolo.

:) chiar la benzinaria aia ma gandeam si eu in dimineata asta. Atentie insa....benzinaria Boromir este pe partea stanga cum mergi de la Pitesti la Valcea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu-i bai :D

balaceala sa fie :)) .

chiar daca o sa ploua vineri se zvanta pana ajungem noi ca o sa fie si ceva vant . daca e nasol mergem si noi cat putem :)

 

http://jurnalul.ro/special-jurnalul/pahomie-schitul-haiducilor-lui-sava-71476.html

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai Sergiu..tu ce faci? Te-ai conectat prin prin telepatie la creierul meu si imi anticipezi orice gand? :D Asta vroiam si eu sa postez :)

Dar am mai gasit ceva... :P ...urmatorul schit, dupa Pahomie este schitul Patrunsa...

http://www.wowbiz.ro/socant-cum-arata-actorul-dragos-paslaru--la-24-de-ani-de-cand-s-a-calugarit-dezvaluiri-in-premiera-despre-cum-a-fost-calcat-in-picioare-de-mineri_96131.html

 

In ceea ce priveste traseul, asa cum spunea si Sergiu, mergem pana unde putem.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am tot studiat in seara asta vremea in Bucuresti, Pitesti si Ramnicu Valcea. M-am uitat pe mai multe site-uri si am facut media aritmetica.

Vineri o sa fie ploaie in toate cele 3 orase, dar dupa amiaza in Valcea ploaia inceteaza. Sambata s-ar putea sa fie ploi de scurta durata in zona Pitesti dar nu ne intereseaza foarte mult ca trecem repede :P

In concluzie, daca sambata dimineata, cand ma trezesc, nu ploua torential, eu merg fara probleme.

 

In cazul in care ploua va invat eu un cantec de alungat ploaia, in cazul in care nu il cunoasteti deja :laugh:

Acum cateva zile (marti parca) privind pe geam dimineata, am hotarat sa plec mai devreme la munca...sa nu ma prinda ploaia. Inevitabilul s-a produs si pe la Grozavesti a inceput ploaia. Atunci, din senin mi-a venit in minte cantecul de care va spuneam mai sus si am inceput sa il fredonez. Pana la Izvor ploaia s-a oprit iar la Unirii incepea deja sa apara soarele :D . Cantecul de care va spuneam este acesta: https://www.youtube.com/watch?v=NrwnoNq53d8

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la 8:30 voi fi la Petrom :)

daca ploua prea tare si nu mai vine lumea probabil stau acsa sau ma orientez spre alt traseu.

la cum arata vremea acum, ploaia s-a cam dus deci sansele sa respectam planul initial sunt destul de mari :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...