Sari la conținut

Inca un accident mortal in Ploiesti


Metal Heart
 Share

Postări Recomandate

La Stirile ProTV, acum au dat - motocilistul trece peste o cale ferata cu viteza, pierde controlul si de izbeste violent de un stalp de pe marginea drumului. Motorul, dupa cadru, parea o vitezana de generatie mai veche (SRAD sau F3).

 

Cred ca asta e accidentul, dar nu stiu daca poza e de la fata locului sau e din arhiva stiristilor.

 

http://www.max-media.ro/accident-grav-pe-dn1b-in-comuna-bucov.html

Editat de Metal Heart
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vazut, neplacut, evident. De obicei citesc dar nu postez la accidente, ca nu prea am ce... dar bai nene, de o saptamana incoa' e nebunie. Sunt deja 8-9 accidente, jumatate grave... ce dracu???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, a plouat cu tot felul de specimene "speciale" (ca sa nu zici direct retardati) la rubrica accidente anul asta; cred ca e in cadere libera IQ-ul mediu, altfle nu-mi explic. Premiul I ramane totusi la Timisoara, cu Rambo de Banat care a vrut sa treaca pe sub bariera in coborare si s-a pupat cu autotrenul.

Editat de X-eL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A mai fost un accident mortal zilele astea in apropiere de Ploiesti... tot asa, motociclist pierde controlul (nu se stie din ce cauza), iar cazatura ii este fatala:

http://adevarul.ro/locale/ploiesti/motociclist-stare-grava-iesit-carosabil-prahova-1_532553bc0d133766a8f1741b/index.html

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tot felul de isteti care nu au descoperit si functionalitatea celorlalte comenzi ale motocicletei inafara de chestia aia care se roteste...



:10:

merge banda :baubau:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poza clar nu e de la fata locului, e din alt anotimp. In articolul nu se face referire la nicio cale ferata, sper sa aflam mai multe amanunte...

 

http://www.actualitateaprahoveana.ro/editia-electronica/actual/prahova-accident-rutier-grav-langa-bucov-11841

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stiu zona am circulat chiar cu tirul pe acolo e o zona numai cu cai ferate dezafectate...si un drum plin de denivelari si gropi...a fost sinucidere curata...ce a facut el

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La Stirile ProTV, acum au dat - motocilistul trece peste o cale ferata cu viteza, pierde controlul si de izbeste violent de un stalp de pe marginea drumului. Motorul, dupa cadru, parea o vitezana de generatie mai veche (SRAD sau F3).

 

Cred ca asta e accidentul, dar nu stiu daca poza e de la fata locului sau e din arhiva stiristilor.

 

http://www.max-media.ro/accident-grav-pe-dn1b-in-comuna-bucov.html

Salut, poza este de la accidentul lui Taz (Adrian Berescu) din 2011, de la intrarea in Fagaras.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Politistii le cer impatimitilor atentie mare si viteza redusa

Iar impatimitii le cer ca soselele sa fie dezafectate de sine de tren neutilizate si radare fixe montate pe tronsoane in care se depasesc vitezele legale.

 

Odihneasca se in pace.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La Stirile ProTV, acum au dat - motocilistul trece peste o cale ferata cu viteza, pierde controlul si de izbeste violent de un stalp de pe marginea drumului. Motorul, dupa cadru, parea o vitezana de generatie mai veche (SRAD sau F3).

 

Cred ca asta e accidentul, dar nu stiu daca poza e de la fata locului sau e din arhiva stiristilor.

 

http://www.max-media.ro/accident-grav-pe-dn1b-in-comuna-bucov.html

daca vezi porumbul pe marginea drumului ce deduci ? sigur imaginile sunt din arhiva :)

 

Doamne fereste !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E prima data cand scriu aici despre un baiat pe care l-am cunoscut personal ... speram sa nu se intample niciodata...

 

Pe motociclist il chema Bogdan si avea 26 de ani si toata viatza inainte... Pacat ca a pretuit viteza si adrenalina mai mult decat viatza . Ala e un drum pe care nu poti sa mergi mai tare de 40-50 la ora. E plin de gropi si denivelari, e o fosta zona industriala plina de cai ferate dezafectate ce traverseaza soseaua in diagonala. Acul de la kilometrajul motocicletei, o Yamaha FZR600 de prin 1996, s-a blocat la 115 KM/h , mult prea mult pentru zona aia . Ce ma surprinde este faptul ca stia foarte bine acel drum, locuia in zona si cred ca trecea zilnic pe acolo, stia ca e prin de gropi, de praf si de sine de cale ferata. Nu imi dau seama ce l-a facut sa fuga cu viteza aia ca doar era singur , se intorcea de la o statie unde tocmai facuse ITP-ul . Nu s-a alergat cu nimeni decat cu ingerul lui pazitor care nu a mai putut tine pasul cu el !!!

 

Pacat de el ca era un baiat tanar si foarte de treaba, am baut cateva beri cu el , de acum o sa beau cate una in amintirea lui...:( .

 

O poza cu el si motoreta lui gasiti aici : http://www.observatorulph.ro/eveniment/37854-motoclistul-care-a-murit-ieri-avea-26-de-ani-si-conducea-o-yamaha

 

R.I.P Bogdan !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pur si simplu cedezi tentatiei - fie ca e viteza mare, fie ca faci manevre riscante. Cand vezi acul kilometrajului pe bord cum se ridica, si se ridica, si se ridica, parca mai vrei un pic, mai merge putin... Se pare ca el n-a stiut unde sa se opreasca si cand sa se opreasca :(

 

Sa-i fie tarana usoara!

Editat de Metal Heart
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...