Sari la conținut

Rezervor


Baiazid
 Share

Postări Recomandate

Vizitator stress_L&P

pt. MauS: Bah tembelule, M-72 E Dnepr! :)

"Since the 1951, the KMZ-Dnepr begins the production of the "M-72", totally similar (differently from the following models) to the Ural model that has the same name: flat-twin, 750 cc, side valves, 22 hp. The evolutions of this model were produced in Russia until the years '70's, but, still today, the Ural/Dnepr 750 with side valves are produced in China! Up, an old "M-72", and a "modern" Chinese clone (the "Yangtse 750 Luxe"), painted in military green. The Changjiang has still the coachwork realized with the hammer (due to the lack of machine-tools), and the spark-plug cables covered in cotton!! We are now in the third millennium...it seems incredible, but there is some factory that produces side-valves engines!

 

"

Asta e dovada in caz ca nu ma crezi!

Pt. Baiazid: Rusnacul de la noi nu mai aduce rezervoare/aripi!

Asta e! shi eu am vrut un rezervor de festival shi mi-a spus ca nu mai aduce de nici un fel :angry:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu imi doresc cu disperare un rezervor de M sau de Festival. E uimitor cat de mult poate skimba "fatza" unui Dnepr...Ashtept cu nerabdare momentul in care imi voi gasi unul shi-l voi pune pe motor(cu desen cu flacari). Dar daca nu sunt, nu sunt....mai cautam! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pt. stressantu' ala :angry: ....Eu nu luam de la rus :) , luam de la un coleg care s-a mutat din moldova aici.Se duce in fiecare luna la el acasa si poate aduce orice. :angry: Daca vreti , orice piesa de comunista , dati-mi un mail.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Merci MauS. E bine de stiut... acu' tocesc pt examenul moto. In Bucuresti se da pe 12 Aug. Cel putin asa mi-a scris pe fitzuica gaborul de la dosare. Asa ca ... mai e putin. Bafta sa fie ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nici o problema Baiazide. :) La noi examenul se da pe 13. :angry: (ghinion)Mai vorbim pe 14 sa vedem cum a fost.Bafta multa shi sa toceshti bine. :angry:

Si tie la fel. Ce ma oftica sunt infractiunile, contraventii si obligatiile. Restul le stiu.

 

De ce tre sa stiu io daca iau puncte penalizare sau imi ia carnetul? Ma doare undeva. Eu tre sa stiu ca nu tre sa incalc legea.

 

Sa imi arati tu pe unu' care trece pe langa o dacie bushita pe marginea drumului care opreste sa ii dea ajutor. Nu prea exista. Mai risti sa intarzii si la munca sau unde te duci. Stiu ca e civilizat sa opresti dar nu cred ca trebuia stipulat in lege....

 

Sau in lege spune ca li se vor acorda puncte de penalizare conducatorilor de animale ...

Aici e dura faza. .... unde ii pun astia punctele unui cioban cu oile pe DN1? Pe geaca? Pe caciula?

 

Asta e...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai din cate ar trebui sa stiu eu.. rezervoru de M are 22 de litri??? ca ala original are 19 (la nipru)... acuma nu am probat... desi am si eu asa ceva...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Io stiam ca ala original are 20. Cel putin asa scrie in talon. Oricum ... nu conteaza. Mai mult de 5litri odata nu o sa vada. Adik ce? Sa imi iau de la gura (bere) si sa ii dau lui? Ha :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E lasa ca la cate greseli fac astia in cartile tehnice si talon .... m-am saturat. Ce crezi ca io nu am uitat cand mi-au trecut in talon ca am masina pe motorina si aia merge si acu pe benzina? Sunt niste imbecili,...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E lasa ca la cate greseli fac astia in cartile tehnice si talon .... m-am saturat. Ce crezi ca io nu am uitat cand mi-au trecut in talon ca am masina pe motorina si aia merge si acu pe benzina? Sunt niste imbecili,...

:angry: Welcome to Romania! :) :angry: :angry: :angry: :angry:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am gasit intr-o carte tehnica de Ij (cu un minsk pe coperta) care de altfel e superdetaliata ca la Jupiter 3 bateria se leaga normal, cand de fapt ea se leaga cu borna - la instalatie si cu borna + la masa. Din toata treaba a rezultat o prea minunata demagnetizare a dinamului. Nice, isn't it?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru Maus L&P:ziceai ca ai 1 coleg care sa mutat in mol;dova...nu poate sa aduca si motoare de acolo....la preturile de acolo...daca da,sa spuna si el niste preturi...sunt interesat...(io doar ce mi-am vandud planeta ...dupa o tranta mai sanatoasa si vreau sa-mi iau un nipru....) Bafta si sa ne salutam cu stanga !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Io stiam ca ala original are 20. Cel putin asa scrie in talon. Oricum ... nu conteaza. Mai mult de 5litri odata nu o sa vada. Adik ce? Sa imi iau de la gura (bere) si sa ii dau lui? Ha  :angry:

hehehe...stai sa vezi tu cand te-o trage de maneca Niprea cel Pofticios :) cand s-o uita la tine cu ochisorii aia care spun"tata!Vreau PAPA-PAPA !" :angry: :angry: :angry:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da-o draq. Mi-am facut un consum asa estimativ si am vazut ca , consuma cat un tank rusesc ... 10%. Asa ca ... o sa ma duc cu ea la un service care face CarbTest electronic. E unul in militari ... asa am auzit

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...