Sari la conținut

Accident Theodor Pallady


Evl Taz
 Share

Postări Recomandate

acum vreo ora, o ora si ceva... o honda, nu stiu exact modelul. eram in trecere fara sa ma pot opri. era o honda gri, ceva inalt, enduro, ceva impact cu un autobuz. incerc sa revin cu link pt ca am filmat putin.



scuze ca nu folosesc edit, sunt pe telefon si e greu...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum au dat la tv. E ok baiatul, un picior rupt doar. Echipament complet au declarat organele. Pare o depasire nereusita si un autobuz in statie, din ce spun ei. Bine ca omul e viu...

Chiar ca prea multe in doar cateva zile...

Editat de Evl Taz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut si eu la tv.vesnica replica motociclistul avea viteza.pai daca nu avea viteza nu putea sa stea pe 2 roti pt ca nu isi putea tine echilibru.nu?abia astept accidentul in care un motociclist isi impinge motocicleta ,se impiedica ,cade se loveste si apare la stiri unde vor spune motociclistu avea viteza.si in cazul de fata toti stim ca in clasamotoarelor de viteza transalpul e rege.mai mult ca sigur a incercat o depasire pe dreapta din spatele unei dube si s-a trezit cu blocul alb cu roti in fata.nu stiu daca erea parcat autobuzul (mai mult ca sigur)dar el nu prea are ce cauta pe acolo pt ca nu e linie de autobuz pe palady dar asta nu spun idiotii dar motociclistu avea viteza sigur.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut si eu la tv.vesnica replica motociclistul avea viteza.pai daca nu avea viteza nu putea sa stea pe 2 roti pt ca nu isi putea tine echilibru.nu?abia astept accidentul in care un motociclist isi impinge motocicleta ,se impiedica ,cade se loveste si apare la stiri unde vor spune motociclistu avea viteza.si in cazul de fata toti stim ca in clasamotoarelor de viteza transalpul e rege.mai mult ca sigur a incercat o depasire pe dreapta din spatele unei dube si s-a trezit cu blocul alb cu roti in fata.nu stiu daca erea parcat autobuzul (mai mult ca sigur)dar el nu prea are ce cauta pe acolo pt ca nu e linie de autobuz pe palady dar asta nu spun idiotii dar motociclistu avea viteza sigur.

Sunt multe linii de autobuz pe acolo, e chiar autobaza Titan prin zona. Dupa cum pare, singurul vinovat e riderul. Si eu m-am tavalit intr-o faza asemanatoare. Am schimbat banda de pe 2 pe 1, incercand sa depasesc pe dreapta un camion, si m-am trezit cu autobuzul oprit in statie. Oricum multa sanatate riderului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motocicleta este un transalp de 650, model relativ nou (2006 in sus) cu numere de PH, condusa de un spaniol pe nume Fabio.

I-a fugit fata si s-a tus taras pana sub un autobuz care era stationat.

Politia zice ca nu are decat un picior rupt in rest este ok.

motocicleta este terci, motor spart, carte rupt, scarite, carene, cadru codita....totul stramb.

 

am ajuns acolo si am asistat pana cand a plecat politia.

 

sanatate rider-ului si asfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mi se pare tare ciudat cum puteti spune "doar un picior rupt". da ,e bine ca nu e mai rau, dar un picior rupt nu e totuna cu o julitura pe antebrat. inseamna mai mult de un an pana cand omul ala va putea fi ca inainte. si dintr-un picior rupt se poate ramane cu urmari pe viata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motocicleta este un transalp de 650, model relativ nou (2006 in jos ) cu numere de PH, condusa de un spaniol pe nume Fabio.

I-a fugit fata si s-a tus taras pana sub un autobuz care era stationat.

Politia zice ca nu are decat un picior rupt in rest este ok.

motocicleta este terci, motor spart, carte rupt, scarite, carene, cadru codita....totul stramb.

 

am ajuns acolo si am asistat pana cand a plecat politia.

 

sanatate rider-ului si asfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motocicleta este un transalp de 650, model relativ nou (2006 in sus) cu numere de PH, condusa de un spaniol pe nume Fabio.

I-a fugit fata si s-a tus taras pana sub un autobuz care era stationat.

Politia zice ca nu are decat un picior rupt in rest este ok.

motocicleta este terci, motor spart, carte rupt, scarite, carene, cadru codita....totul stramb.

 

am ajuns acolo si am asistat pana cand a plecat politia.

 

sanatate rider-ului si asfalt uscat

Nu stiu de unde le scoateti ...

1. Motorul este un transalp din 2001, proprietatea personala a conducatorului

2. Conducatorul este cetatean austriac si se numeste altfel ... Nu Fabio.

3. Accidentul s-a produs cam cum este descris in postul citat ... Cu mentiunea ca omul a schimbat benzile si a fost surprins de autobuzul din statie ... Dupa care a blocat fata ...

4. Avarii la moto nu stiu ... Mai putin conteaza.

5. Avarii la conducator ... Fractura gamba stanga, traumatism vertebral lombar, contuzie toraco-abdominala.

Editat de B I Z
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu de unde le scoateti ...

1. Motorul este un transalp din 2001, proprietatea personala a conducatorului

2. Conducatorul este cetatean austriac si se numeste altfel ... Nu Fabio.

3. Accidentul s-a produs cam cum este descris in postul citat ... Cu mentiunea ca omul a schimbat benzile si a fost surprins de autobuzul din statie ... Dupa care a blocat fata ...

4. Avarii la moto nu stiu ... Mai putin conteaza.

5. Avarii la conducator ... Fractura gamba stanga, traumatism vertebral lombar, contuzie toraco-abdominala.

 

Crede-ma ca nu le scot eu

Am stat acolo pana a plecat politia, mai mult de atat, m-am oferit sa gazduiesc motocicleta avariata la mine in garaj

Iar referitor la datele despre motocicleta sau despre pilot....sunt doar informatii pe care le-am aflat de la politia roamana.

Nu am scos nimic din burta sau de la naftalina.

Imi cer scuze ca am vrut sa ajut un motociclist, ca mi-am pierdut 1 ora din viata mea pentru un motociclist...si acum aici, vii tu si ma iei la voleuri.

 

sa fie pilotul sanatos si de restul...imi vad eu singur de grija.

 

toate cele bune

 

pt mine acest topic este inchis

 

ps: gamba? eu nu am auzit ca o gamba sa se fractureze...poate o tibie sau un peroneu ;)

Editat de dublu JACK
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai sa scriu aici ca daca fac topic separat nu o sa il citeasca nici dreaqu.

eu am atelierul chiar pe pallady, relativ aproape de bulevard, ZILNIC, de cand a dat oleaca soarele sunt cel putin 5 moto-isteti care trag gazul la peste 10k rpm... daca nu o sa o lasati mai piano o sa zburati in bscheti si o sa muriti, reiserilor care sunteti reiseri de bulevard!!!

 

Bafta multa ibericului, are de tras cateva luni !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai sa scriu aici ca daca fac topic separat nu o sa il citeasca nici dreaqu.

eu am atelierul chiar pe pallady, relativ aproape de bulevard, ZILNIC, de cand a dat oleaca soarele sunt cel putin 5 moto-isteti care trag gazul la peste 10k rpm... daca nu o sa o lasati mai piano o sa zburati in bscheti si o sa muriti, reiserilor care sunteti reiseri de bulevard!!!

 

Bafta multa ibericului, are de tras cateva luni !

Ai stiut tu de ce ti-ai deschis acolo atelierul ;) Sanatate multa si recuperare rapida motociclistului !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Crede-ma ca nu le scot eu

Am stat acolo pana a plecat politia, mai mult de atat, m-am oferit sa gazduiesc motocicleta avariata la mine in garaj

Iar referitor la datele despre motocicleta sau despre pilot....sunt doar informatii pe care le-am aflat de la politia roamana.

Nu am scos nimic din burta sau de la naftalina.

Imi cer scuze ca am vrut sa ajut un motociclist, ca mi-am pierdut 1 ora din viata mea pentru un motociclist...si acum aici, vii tu si ma iei la voleuri.

 

sa fie pilotul sanatos si de restul...imi vad eu singur de grija.

 

toate cele bune

 

pt mine acest topic este inchis

 

ps: gamba? eu nu am auzit ca o gamba sa se fractureze...poate o tibie sau un peroneu ;)

 

am lamurit-o pe privat ... imi cer scuze inca o data daca te-ai simtit lezat in vreun fel.

 

hai sa scriu aici ca daca fac topic separat nu o sa il citeasca nici dreaqu.

eu am atelierul chiar pe pallady, relativ aproape de bulevard, ZILNIC, de cand a dat oleaca soarele sunt cel putin 5 moto-isteti care trag gazul la peste 10k rpm... daca nu o sa o lasati mai piano o sa zburati in bscheti si o sa muriti, reiserilor care sunteti reiseri de bulevard!!!

 

Bafta multa ibericului, are de tras cateva luni !

 

locuri in prima linie ;)

ai putea sa stai sa le dai note in functie de viteza/pe 2 roti/pe`o roata/fiecare ce poate

:10:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi cer scuze ca am vrut sa ajut un motociclist, ca mi-am pierdut 1 ora din viata mea pentru un motociclist...si acum aici, vii tu si ma iei la voleuri.

 

sa fie pilotul sanatos si de restul...imi vad eu singur de grija.

 

toate cele bune

 

pt mine acest topic este inchis

 

Nu-ti mai cere atatea scuze bai nene ca eu as vrea sa fii prin preajma daca ma tavalesc.

Sanatate multa rider-ului!

Editat de LKss
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai sa scriu aici ca daca fac topic separat nu o sa il citeasca nici dreaqu.

eu am atelierul chiar pe pallady, relativ aproape de bulevard, ZILNIC, de cand a dat oleaca soarele sunt cel putin 5 moto-isteti care trag gazul la peste 10k rpm... daca nu o sa o lasati mai piano o sa zburati in bscheti si o sa muriti, reiserilor care sunteti reiseri de bulevard!!!

 

Bafta multa ibericului, are de tras cateva luni !

stii de ce sunt asa de multe accidente PE BULEVARD si mai putine la 1600 m altitudine?????

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

pentru ca astea-s rachete sol-sol, nu sol-aer :)))

pentru ca 85% se dau pe asfalt...logic este o APROXIMATIE

 

stw" man

la voi in teren.....NIMENI NU SE DA MARE????

numai ca sunt mult mai putini si nu vin sa posteze fiecare spitalizare pe care o au si nici nu i vede lumea sa posteze......

 

eu personal am prieteni enduristi cu mani si picioare operate....... asa ca mai usor cu APRECIERILE de asfalt....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

transalp de 750 nu exista.

 

 

Sanatate rider-ului

Ha :crack: my bad, de 700 am crezut ca e ....

Editat de edu.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...