Sari la conținut

"Mie nu imi plac masinile"


Postări Recomandate

Inca nu m-am uitat la filmulet dar azi ma gandeam sa pun un sticker discret pe motocicleta pe care sa scrie "I'm in love with my car" (melodie QueeN)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 51
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

omul si-a expus o parere, destul de decent.

pana la urma de aia s-a postat linkul,nu ca sa dam ''like'' ca niste lingai, cum e moda pe facebook...

 

de unde pana unde stii tu ce putea face el? esti un fel de autoritate in domeniul video si nu stim noi?

 

daca s-ar f postat ceva de genul:

,atunci da, am fi facut cu totii ciocu mic si joc de glezne, dar pana una alta, eu zic sa faci tu un mic joc de glezne...

:10:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...filmuleţ construit de un prieten de-al nostru ca proiect pentru facultate :)

Pentru ce facultate bre' ca ma faci curios, oricum eu pasibil de "Stai jos ai nota mica, mai straduieste-te!"?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Numele este cel putin aiurea, mai ales atunci cand protagonisti par a fi niste poseri It-sti care isi scot "choapa" doar atunci cand vor sa uite de nevasta naspa si burta, iar pana la "choapa" merg cu, ghici ce, masina :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ba, nu fi rau

oricine este, uneori, la inceput.

oamenii astia trebuiesc incurajati

sunt de perpecstiva, nu-i asa?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mesajul e prost transmis :) Noi n-avem nevoie de bad boys wannabe pe sticla. Avem deja detule vedete decedate saptamana trecuta.



Libertatea unui individ se intinde pana acolo unde incalca libertatea altui individ.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

per total ok.

 

daca mi se permite, cateva observatii:

 

-as fi scos la montaj cateva secvente care nu mi se par ca aduc un aport benfic/pozitiv (e o scena cand unul o ia putin pe aratura pe langa parapeti, sau cand merg mai dezorganizat)

 

- avand in vedere titlul (Mie nu-mi plac masinile) as fi pus mai mult accent pe antiteza dintre masini si motoare, unele cadre cu omuleti blocati in trafic, asteptand, iar un motor trecand usor, pe langa ei, cumva accentuand senzatia de lilbertate oferita de motor (pe care o tot invoca mult, mai ales in clip).

 

- mai multa atentie la compozitie si focalizarea constanta (probabil au filmat cu dslr si se vede in felul in care pierd focusul in unele momente)

 

Sper ca nu deranjeaza opiniile mele :)

Da, într-adevăr a fost filmat cu un DSLR Canon, iar opiniile/comentariile sunt bine-venite, doar că ar trebui postate la video, pe vimeo (să le citească autorul ;) ). Eu am postat filmuleţul doar ca "entertainment", că apare şi je acolo (cel cu cagula skeletronica :P pe un VS-800 negru) şi ca să fie apreciat efortul artistului. Având în vedere că e pt ceva proiect de facultate de la el, presupun că va fi notat/cotat/evaluat de profesorii lui. În rest, asphalt uscat şi hai vară, hai!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e foarte frumos filmuletul! daca cel care l`a produs se tine de treaba.. e pe calea cea buna.. nu e spielberg, sau altii mai remarcabil... dar e foarte frumos facut! excelent!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nici mie nu-mi plac masinile...

nu am masina dealtfel...

nu am nici "b"-ul...

 

mesajul filmului insa trebuia accentuat un pic.

pentru unii ca mine / noi este perfect.

 

pentr un car lover... ala nu pricepe. oricum nu pricepe dar filmuletul nu ii este adresat.

 

mi-a placut, oricum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Numele este cel putin aiurea, mai ales atunci cand protagonisti par a fi niste poseri It-sti care isi scot "choapa" doar atunci cand vor sa uite de nevasta naspa si burta, iar pana la "choapa" merg cu, ghici ce, masina :)

aia e man..asa zic si eu!! da' iarna cu ce naiba se misca ciumegii aia oare? sau toamna tarzie cu ploi si lapovite? ce bhasina rasuflata..! calitatea filmarii nota 9,.calitatea mesajului nota..nici nu merita..!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca la fel spun si Rossi, Stoner, Schumacher sau Vettel despre masini, respectiv motoare...

Nu poti fi un vajnic motociclist sau automobilist fara o asemenea parere transanta. Brrr!! Noaptea mintii nu alta....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Numele este cel putin aiurea, mai ales atunci cand protagonisti par a fi niste poseri It-sti care isi scot "choapa" doar atunci cand vor sa uite de nevasta naspa si burta, iar pana la "choapa" merg cu, ghici ce, masina :)

Nu te supara stimabile, dar tu iti castigi painea calarind motoare? Daca nu, esti in aceeasi oala cu acei "poseri".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu trebuie sa te simti jignit, nu eu sunt ala de pozeaza in za big bad wolf. Mesajul e prost, punct :) Spre deosebire de altii, eu nu ma prezint drept "za big bad biker". Intamplator am o viata, niste prieteni si mai am, culmea, si alte atuuri decat categoria A pe permis si o atitudine spalata de rebel :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar nu spune nimeni nimic despre atitudinea de rebel. Pe langa asta, nu am de ce sa ma simt jignit. Este vorba despre o "idee", despre un concept potrivit caruia esti "mai liber" pe motor. EU cel putin asa vad treaba. Poate ca anul viitor cand imi voi lua cele 2 roti iti voi da dreptate. Mie mi se pare mai kitchoasa atitudinea "spalata de rebel" a forjatorilor de bulevarde, mobristii in slapi, etc, pe rapciugi "racing". Plus de asta, cu totii avem nevoie de acel ceva care sa ne dea o farama de sens cand poate nu il maiu gasim. Sau acel ceva care ne scoate din rutina. Pt unii e fotbalul sau pokerul, pentru cei din clip este motoreta din dotare. Nu vad nimic rau in asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

Nu trebuie sa te simti jignit, nu eu sunt ala de pozeaza in za big bad wolf. Mesajul e prost, punct Spre deosebire de altii, eu nu ma prezint drept "za big bad biker". Intamplator am o viata, niste prieteni si mai am, culmea, si alte atuuri decat categoria A pe permis si o atitudine spalata de rebel

 

yep,esti moderator pe motociclism.ro, asta era unul din atuuri :)))))

 

i see what you did there :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...