Sari la conținut

Nesimtitul de la Ducati (partea...z)


Postări Recomandate

M-am hotarat sa scriu aici pentru ca sunt foarte indignat de episodul petrecut astazi la SMAEB, la stadul Ducati. Din cate stiu si anul trecut a fost un episod similar.

Deci: merg la salon, ma plimb peste tot, unde nu sunt interesat trec rapid, unde sunt interesat ma opresc mai mult, studiez, eventual pun intrebari - nu pun intrebari ca sa ma aflu in treaba ci chiar sunt interesat de doua achizitii (enduro-touring mare) la sfarsitul acestui an.

Boon...ajung si la standul Ducati (singurul pe care nu il vizitasem) unde vad, printre alte modele, Multistrada. Ok - nu imi place extraordinar dar vreau sa vad tot ce este pe piata inainte de a arunca o suma mare de bani.

Vad motocicleta, nimeni pe langa ea, mai fac o roata cu privirea nimic (vroiam sa intreb cate ceva) si hotarasc sa ma urc pe ea sa vad cum se sta pe ea...pana apare cineva. In timp ce ma urcam pe ating cu piciorul cobul din stanga (aveam incaltamintea curata nu i-am facut absolut nimic!). Nici nu apuc sa ma asez pe ea ca apare "omul" de la Ducati - incerc sa reproduc dialogul -

- De ce te urci pe ea fara sa imi ceri voie? Unde te crezi aici? timp in care freca cobul in locul atins de mine.

Cand vad atitudinea ma enervez si cobor imediat de pe motocicleta. Omul continua:

- Asta e a unui client!

- Pai de ce o aduci aici atunci?

- Intai intrebi si dupa aia te urci pe ea! Tie iti convine sa se urce cineva pe motocicleta ta?Tu cati bani ai investit pana acum in masini si motociclete?

- Destul de multi...dar care e ideea?

- Pai vezi?

- In primul rand nu am de unde sa stiu ca nu am voie pe ea. La toti ceilalti m-am urcat pe motociclete.

- Pai da dar trebuie sa intrebi, ce vrei sa pun ca aia placute pe ele (aratand spre Harley)? E urat!

- Da, asa mi se pare normal, sa pui placute! Daca nu vrei sa ma urc pe ea. Suntem la un salon moto. Oamenii se urca pe motociclete. Daca pui o placute pe care scrie sa nu ma urc e clar si nu ma urc sau ii faci gardulet din banda de plastic ca aia de la KTM...cat se poate de clar.

- Daca esti interesat de ea, mergi in reprezentanta, faci un test drive test...si mai vedem.

- Cu atitudinea asta sigur nu o sa vin niciodata la voi!

- Stai linistit ca mi-am dat seama de mult ca nu vrei nimic, dupa casca si.... (probabil vroia sa spuna haine).

...dupa care a fugit catre altcineva, probabil mai bine imbracat. Nici macar nu a avut curajul sa stea sa transam problema. A fugit!

 

Ok. In primul rand nu ii permit nimanui sa ma trateze asa. Care este problema daca am o casca de 200 de euro si nu una de 2000 de euro? Care este problema daca nu am pe mine o geaca de motor si port blugi? Asta inseamna ca nu imi permit o motocicleta noua? Sunt la salon si vreau sa fiu lejer.

Nu vreau sa ma laud (cine ma cunoaste stie asta) dar ii transmit Nesimtitului de la Ducati ca geaca pe care o purtam astazi costa chiar foarte mult (este primita cadou...eu nu dadeam niciodata 500 de euro pe o geca) si o purtam pentru ca este foarte comoda, tine foarte bine la vand, este foarte usoara si nu intra apa prin ea...poti sa stai si sub jet de apa...si da, simt nevoie sa imbrac lejer... 7 ani am purtat costum si cravata in fiecare zi stand sa ma gandesc in fiecare dimineata daca cravata se potriveste cu camasa sau cureaua cu pantofii.

Pe langa asta, singura conditie pe care trebuie sa o indeplinesti pentru a cumpara o motocicleta noua este sa ai bani! Si banii exista! Asa cum spuneam mai sus, vreau sa cumpar la sfarsitul acestui an doua motociclete enduro-touring mari, minim 1000 cmc. Nu stiu daca o sa fie amandoua aceiasi marca. Am inceput o afacere (nu vreau sa dau detalii aici), am obtinut deja finantarea si o sa am nevoie de doua motociclete intr-o prima faza; una pe care sa merg eu si inca una pentru.... Daca lucrurile merg bine, conform planului, la sfarsitul lui 2015 o sa mai apara inca doua, deci patru in total. Este normal ca atunci cand faci o asemenea investitie te gandesti foarte bine ce vrei sa cumperi.

 

De asemenea ii transmit pe aceasta cale nesimtitului de la Ducati ca lucrurile nu raman asa! O sa scriu un e-mail conducerii Ducati. Si stai linistit Nesimtitule stiu sa gasesc adresele ce ma intereseaza si pot sa scriu in mai multe limbi. Pe mine nu ma intereseaza ca in Romania sc. x s.r.l. este importator Ducati. Eu vad emblema Ducati; acolo sus scrie Ducati nu sc x srl si am pretentia sa primesc calitate Ducati. Am pretentia ca din moment ce pe tricoul tau scrie Ducati sa reprezinti ideologia si filosofia companiei (exemplul poate sa fie pentru orice alta marca).

De ce fac asta? Pentru ca imi pasa de ceea ce se intampla in tara asta si vreu sa se schimbe. Am fost si in alte tari iar atitudinea oamenilor de vanzari este alta. Nu zic sa te pupe in coor ca nu imi place asta dar macar sa fie amabili si sa nu jigneasca. Pentru a progresa, Romania are nevoie de oameni cu BUN-SIMT!

 

Pe aceasta cale transmit ca cei de la BMW au fost impecabili, nota 10 cu felicitari!

 

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 382
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Phoenix,parerea mea este ca si tu exagerezi putin in reactie.Ok,poate omul nu a stiut sa fie diplomat,dar ..acel bun (motocicleta) ,indiferent ca se afla la salon sau in alta parte,in primul rand nu este al tau,deci,da ar fi trebuit sa ceri voie.Daca personalul iti da voie,inseamna ca e atent cum te urci pe ea,eventual iti pot da si cateva ponturi inainte,ca sa nu se intample faze de genul atins motocicleta cu incaltarile sau..mai rau,cazut pe jos.

 

Daca tu,persoana care ar fi trebuit sa NU atinga motocicleta cu incaltarile pentru ca se presupune ca ai oarecare experienta ai facut-o,ia gandeste-te ca mai mult de 50% din cei care ar dori sa o incalece habar nu au pe care parte se urca,si in asa cazuri,uite asa se ajunge ca un motor impecabil sa fie plin de zgarieturi in 2 zile.

 

 

 

Parerea mea e ca acest topic nu-si are rostul.

Editat de Nationalistul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am mai citit parca episoade cu omul de la Ducati. urat...

fraternizez cu deschizatorul topicului. unii se poarta de parca ar fi rasa superioara.

de ce l-au mai adus acolo daca nu sa il "probezi" (chiar si pe loc)? puteau sa puna niste poze cool... e ca si cum te-ai duce la reprezentanta auto si te-ar lua unul la... stiti voi; ca de ce te sui in masina!

imi vine sa ma iau de Nationalistul, asa ca nu mai scriu nimic :)))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu stiu peste cine ai dat, dar cand am fost eu se urca lumea pe Panigale fara probleme. Si nu numai. La un momentdat am vazut ca au pus si hartii pe cateva modele pe care scriau sa nu te urci.

 

Dar intr-adevar, urata experienta descrisa de tine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cea mai grava faza din toata povestea e aia cu "te-am vazut dupa casca"...

Stiu un caz cu seful unui prieten care s-a dus sa-si ia BMW si un nesimtit i-a spus "pai tu n-ai bani nici de pieptene"... saracu e mai ciufulit asa.

Omu s-a dus si si-a luat ML imediat dupa incident...

 

Cel mai prost lucru sa lucrezi in vanzari si sa suferi de boala asta a stampilei in functie de.....

Mai ales in Rromania unde au bani toti ciobanii. (Fireste nu e cazul aici)

Editat de BlackLord
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

trebuia sa-i footi si una in bot (glumesc)

n-ai treaba man ? :)

oricum nu-ti sta tie bine pe ducati. are parbrizul prea jos, nu poti sa fumezi din mers ...si daca o bagi prin padure cu cauciucurile alea....nici nu mai zic mai departe :)

Editat de Sergiu_Q
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu mi se pare normal sa ai pretentia ca motocicleta pe care o aduci la expozitie sa nu fie atinsa. BMW de ce nu a facut asta, sunt prea ieftine? Pana la urma, daca nu te urci pe ea, nu stii cum e. Da, arata bine, e colorata, are X etrieri, cardan/curea dar... cum stau eu pe ea?? Sunt motociclete pt care isi asuma riscul unor zgarieturi, ca nu o sa-i dea nimeni dauna totala pe cric, si pe care le pot vinde la un pret usor redus. Normal, romanul nu vrea sa piarda nici un leu... dar are pretentia sa vanda fara sa-i dea voie cumparatorului macar sa vada cum sta pe ea.

La capatul opus: am petrecut vreo 20 minute la standul Politiei, timp in care am vorbit cu reprezentantul lor, m-am urcat pe mobra si pe triciclu... f frumos :)

Nu poti sa judeci un om dupa haine, mai ales ca acum poti lua "D&G", "Versace" si mai stiu ce marci din piata :))

La Ducati nu m-am apropiat de mobre, stiam de episodul de anul trecut... iar la Harley, desi ma manca sa vad cum stau pe ele, era bilet cu "interzis". Asta e...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

trebuia sa-i footi si una in bot (glumesc)

n-ai treaba man ? :)

oricum nu-ti sta tie bine pe ducati. are parbrizul prea jos, nu poti sa fumezi din mers ...si daca o bagi prin padure cu cauciucurile alea....nici nu mai zic mai departe :)

N-am mai apucat sa vad cu e parbrizul...si da rotile alea nu prea merg prin padure. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-am hotarat sa scriu aici pentru ca sunt foarte indignat de episodul petrecut astazi la SMAEB, la stadul Ducati. Din cate stiu si anul trecut a fost un episod similar.

Deci: merg la salon, ma plimb peste tot, unde nu sunt interesat trec rapid, unde sunt interesat ma opresc mai mult, studiez, eventual pun intrebari - nu pun intrebari ca sa ma aflu in treaba ci chiar sunt interesat de doua achizitii (enduro-touring mare) la sfarsitul acestui an.

Boon...ajung si la standul Ducati (singurul pe care nu il vizitasem) unde vad, printre alte modele, Multistrada. Ok - nu imi place extraordinar dar vreau sa vad tot ce este pe piata inainte de a arunca o suma mare de bani.

Vad motocicleta, nimeni pe langa ea, mai fac o roata cu privirea nimic (vroiam sa intreb cate ceva) si hotarasc sa ma urc pe ea sa vad cum se sta pe ea...pana apare cineva. In timp ce ma urcam pe ating cu piciorul cobul din stanga (aveam incaltamintea curata nu i-am facut absolut nimic!). Nici nu apuc sa ma asez pe ea ca apare "omul" de la Ducati - incerc sa reproduc dialogul -

- De ce te urci pe ea fara sa imi ceri voie? Unde te crezi aici? timp in care freca cobul in locul atins de mine.

Cand vad atitudinea ma enervez si cobor imediat de pe motocicleta. Omul continua:

- Asta e a unui client!

- Pai de ce o aduci aici atunci?

- Intai intrebi si dupa aia te urci pe ea! Tie iti convine sa se urce cineva pe motocicleta ta?Tu cati bani ai investit pana acum in masini si motociclete?

- Destul de multi...dar care e ideea?

- Pai vezi?

- In primul rand nu am de unde sa stiu ca nu am voie pe ea. La toti ceilalti m-am urcat pe motociclete.

- Pai da dar trebuie sa intrebi, ce vrei sa pun ca aia placute pe ele (aratand spre Harley)? E urat!

- Da, asa mi se pare normal, sa pui placute! Daca nu vrei sa ma urc pe ea. Suntem la un salon moto. Oamenii se urca pe motociclete. Daca pui o placute pe care scrie sa nu ma urc e clar si nu ma urc sau ii faci gardulet din banda de plastic ca aia de la KTM...cat se poate de clar.

- Daca esti interesat de ea, mergi in reprezentanta, faci un test drive test...si mai vedem.

- Cu atitudinea asta sigur nu o sa vin niciodata la voi!

- Stai linistit ca mi-am dat seama de mult ca nu vrei nimic, dupa casca si.... (probabil vroia sa spuna haine).

...dupa care a fugit catre altcineva, probabil mai bine imbracat. Nici macar nu a avut curajul sa stea sa transam problema. A fugit!

 

Ok. In primul rand nu ii permit nimanui sa ma trateze asa. Care este problema daca am o casca de 200 de euro si nu una de 2000 de euro? Care este problema daca nu am pe mine o geaca de motor si port blugi? Asta inseamna ca nu imi permit o motocicleta noua? Sunt la salon si vreau sa fiu lejer.

Nu vreau sa ma laud (cine ma cunoaste stie asta) dar ii transmit Nesimtitului de la Ducati ca geaca pe care o purtam astazi costa chiar foarte mult (este primita cadou...eu nu dadeam niciodata 500 de euro pe o geca) si o purtam pentru ca este foarte comoda, tine foarte bine la vand, este foarte usoara si nu intra apa prin ea...poti sa stai si sub jet de apa...si da, simt nevoie sa imbrac lejer... 7 ani am purtat costum si cravata in fiecare zi stand sa ma gandesc in fiecare dimineata daca cravata se potriveste cu camasa sau cureaua cu pantofii.

Pe langa asta, singura conditie pe care trebuie sa o indeplinesti pentru a cumpara o motocicleta noua este sa ai bani! Si banii exista! Asa cum spuneam mai sus, vreau sa cumpar la sfarsitul acestui an doua motociclete enduro-touring mari, minim 1000 cmc. Nu stiu daca o sa fie amandoua aceiasi marca. Am inceput o afacere (nu vreau sa dau detalii aici), am obtinut deja finantarea si o sa am nevoie de doua motociclete intr-o prima faza; una pe care sa merg eu si inca una pentru.... Daca lucrurile merg bine, conform planului, la sfarsitul lui 2015 o sa mai apara inca doua, deci patru in total. Este normal ca atunci cand faci o asemenea investitie te gandesti foarte bine ce vrei sa cumperi.

 

De asemenea ii transmit pe aceasta cale nesimtitului de la Ducati ca lucrurile nu raman asa! O sa scriu un e-mail conducerii Ducati. Si stai linistit Nesimtitule stiu sa gasesc adresele ce ma intereseaza si pot sa scriu in mai multe limbi. Pe mine nu ma intereseaza ca in Romania sc. x s.r.l. este importator Ducati. Eu vad emblema Ducati; acolo sus scrie Ducati nu sc x srl si am pretentia sa primesc calitate Ducati. Am pretentia ca din moment ce pe tricoul tau scrie Ducati sa reprezinti ideologia si filosofia companiei (exemplul poate sa fie pentru orice alta marca).

De ce fac asta? Pentru ca imi pasa de ceea ce se intampla in tara asta si vreu sa se schimbe. Am fost si in alte tari iar atitudinea oamenilor de vanzari este alta. Nu zic sa te pupe in coor ca nu imi place asta dar macar sa fie amabili si sa nu jigneasca. Pentru a progresa, Romania are nevoie de oameni cu BUN-SIMT!

 

Pe aceasta cale transmit ca cei de la BMW au fost impecabili, nota 10 cu felicitari!

 

 

Nu stiu cum de te-ai dus la Ducati,si aceste sunt motociclete? bani aruncati de pomana pe aceasta marca,fite mutre si figuri in rest nimic

Cauta si tu ceva calumea,nu fite ca Ducati-s doar fite fiabilitate 000000

Bafta

Asa sunt cei plini de ei

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-am hotarat sa scriu aici pentru ca sunt foarte indignat de episodul petrecut astazi la SMAEB, la stadul Ducati. Din cate stiu si anul trecut a fost un episod similar.

Deci: merg la salon, ma plimb peste tot, unde nu sunt interesat trec rapid, unde sunt interesat ma opresc mai mult, studiez, eventual pun intrebari - nu pun intrebari ca sa ma aflu in treaba ci chiar sunt interesat de doua achizitii (enduro-touring mare) la sfarsitul acestui an.

Boon...ajung si la standul Ducati (singurul pe care nu il vizitasem) unde vad, printre alte modele, Multistrada. Ok - nu imi place extraordinar dar vreau sa vad tot ce este pe piata inainte de a arunca o suma mare de bani.

Vad motocicleta, nimeni pe langa ea, mai fac o roata cu privirea nimic (vroiam sa intreb cate ceva) si hotarasc sa ma urc pe ea sa vad cum se sta pe ea...pana apare cineva. In timp ce ma urcam pe ating cu piciorul cobul din stanga (aveam incaltamintea curata nu i-am facut absolut nimic!). Nici nu apuc sa ma asez pe ea ca apare "omul" de la Ducati - incerc sa reproduc dialogul -

- De ce te urci pe ea fara sa imi ceri voie? Unde te crezi aici? timp in care freca cobul in locul atins de mine.

Cand vad atitudinea ma enervez si cobor imediat de pe motocicleta. Omul continua:

- Asta e a unui client!

- Pai de ce o aduci aici atunci?

- Intai intrebi si dupa aia te urci pe ea! Tie iti convine sa se urce cineva pe motocicleta ta?Tu cati bani ai investit pana acum in masini si motociclete?

- Destul de multi...dar care e ideea?

- Pai vezi?

- In primul rand nu am de unde sa stiu ca nu am voie pe ea. La toti ceilalti m-am urcat pe motociclete.

- Pai da dar trebuie sa intrebi, ce vrei sa pun ca aia placute pe ele (aratand spre Harley)? E urat!

- Da, asa mi se pare normal, sa pui placute! Daca nu vrei sa ma urc pe ea. Suntem la un salon moto. Oamenii se urca pe motociclete. Daca pui o placute pe care scrie sa nu ma urc e clar si nu ma urc sau ii faci gardulet din banda de plastic ca aia de la KTM...cat se poate de clar.

- Daca esti interesat de ea, mergi in reprezentanta, faci un test drive test...si mai vedem.

- Cu atitudinea asta sigur nu o sa vin niciodata la voi!

- Stai linistit ca mi-am dat seama de mult ca nu vrei nimic, dupa casca si.... (probabil vroia sa spuna haine).

...dupa care a fugit catre altcineva, probabil mai bine imbracat. Nici macar nu a avut curajul sa stea sa transam problema. A fugit!

 

Ok. In primul rand nu ii permit nimanui sa ma trateze asa. Care este problema daca am o casca de 200 de euro si nu una de 2000 de euro? Care este problema daca nu am pe mine o geaca de motor si port blugi? Asta inseamna ca nu imi permit o motocicleta noua? Sunt la salon si vreau sa fiu lejer.

Nu vreau sa ma laud (cine ma cunoaste stie asta) dar ii transmit Nesimtitului de la Ducati ca geaca pe care o purtam astazi costa chiar foarte mult (este primita cadou...eu nu dadeam niciodata 500 de euro pe o geca) si o purtam pentru ca este foarte comoda, tine foarte bine la vand, este foarte usoara si nu intra apa prin ea...poti sa stai si sub jet de apa...si da, simt nevoie sa imbrac lejer... 7 ani am purtat costum si cravata in fiecare zi stand sa ma gandesc in fiecare dimineata daca cravata se potriveste cu camasa sau cureaua cu pantofii.

Pe langa asta, singura conditie pe care trebuie sa o indeplinesti pentru a cumpara o motocicleta noua este sa ai bani! Si banii exista! Asa cum spuneam mai sus, vreau sa cumpar la sfarsitul acestui an doua motociclete enduro-touring mari, minim 1000 cmc. Nu stiu daca o sa fie amandoua aceiasi marca. Am inceput o afacere (nu vreau sa dau detalii aici), am obtinut deja finantarea si o sa am nevoie de doua motociclete intr-o prima faza; una pe care sa merg eu si inca una pentru.... Daca lucrurile merg bine, conform planului, la sfarsitul lui 2015 o sa mai apara inca doua, deci patru in total. Este normal ca atunci cand faci o asemenea investitie te gandesti foarte bine ce vrei sa cumperi.

 

De asemenea ii transmit pe aceasta cale nesimtitului de la Ducati ca lucrurile nu raman asa! O sa scriu un e-mail conducerii Ducati. Si stai linistit Nesimtitule stiu sa gasesc adresele ce ma intereseaza si pot sa scriu in mai multe limbi. Pe mine nu ma intereseaza ca in Romania sc. x s.r.l. este importator Ducati. Eu vad emblema Ducati; acolo sus scrie Ducati nu sc x srl si am pretentia sa primesc calitate Ducati. Am pretentia ca din moment ce pe tricoul tau scrie Ducati sa reprezinti ideologia si filosofia companiei (exemplul poate sa fie pentru orice alta marca).

De ce fac asta? Pentru ca imi pasa de ceea ce se intampla in tara asta si vreu sa se schimbe. Am fost si in alte tari iar atitudinea oamenilor de vanzari este alta. Nu zic sa te pupe in coor ca nu imi place asta dar macar sa fie amabili si sa nu jigneasca. Pentru a progresa, Romania are nevoie de oameni cu BUN-SIMT!

 

Pe aceasta cale transmit ca cei de la BMW au fost impecabili, nota 10 cu felicitari!

 

 

 

 

1. La salon ai fost ieri? Pentru că azi (probabil în urma discuției cu tine) la Ducati erau veșnicele foi cu mesajul să nu se urce lumea pe ele decît în prezența unui reprezentant de-al lor.

 

2. Te felicit că ai găsit oamenii de la BMW. Eu i-am văzut doar pe băieții de la Free Riders sau cam așa ceva care promovau campania Iubim 2 roți. Am mai dat cîteva ture și am reușit să iau măcar o carte de vizită, era o domnişoară, doamnă, mă rog, femeie care m-a servit

 

Una peste alta, ai dreptate :peace:.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa cum spuneam mai sus, vreau sa cumpar la sfarsitul acestui an doua motociclete enduro-touring mari, minim 1000 cmc.. Am inceput o afacere si o sa am nevoie de doua motociclete intr-o prima faza; una pe care sa merg eu si inca una pentru... la sfarsitul lui 2015 o sa mai apara inca doua.

 

Sar' na!

as vrea sa ma angajez, sa aiba si gura mea ce sa mananca + ca m-am rugat si la' mos craciun sa-mi aduca si mie o

, da' n-a vrut si acuma io ma multumesc s-o calaresc si de nu dau bani pe ea :D Editat de biker 33
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu din bun simt nu m-as urca pe o motocicleta, fara sa cer permisiunea. Nu iau apararea nimanui, ca nu-i cunosc, dar cred ca ati avut doar o problema de comunicare :peace:

Editat de adidas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. La salon ai fost ieri? Pentru că azi (probabil în urma discuției cu tine) la Ducati erau veșnicele foi cu mesajul să nu se urce lumea pe ele decît în prezența unui reprezentant de-al lor.

 

 

Am fost astazi la salon, pana in panz.

 

Eu din bun simt nu m-as urca pe o motocicleta, fara sa cer permisiunea. Nu iau apararea nimanui, ca nu-i cunosc, dar cred ca ati avut doar o problema de comunicare :peace:

Eu da! Asta este scopul unui salon moto - sa te urci pe motocicleta. Cum spunea cineva mai sus atunci puteau sa aduca doar poze. Daca vorbim de o motocicleta personala pe care o vad pe strada, normal ca nu ma urc pe ea dar daca merg la un salon sau intr-o reprezentanta ma urc pe ele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aiurea episodul. de ambele parti, parerea mea. trebuia ori sa revii ori sa...revii (la motoreta respectiva). oricum altii uita ca sunt ''vanzatori'' si isi pun diplomatia la coor. se intampla...

 

 

ps: AM SCRIS FRATE C U R si astia au ''autocorectat'' poponeata ce pl.m?!

moderatorii @#$% democratie cu lingurita...

Editat de ->Bullet<-
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca incidentul s-a produs din cauza lipsei de comunicare.Cred ca iesea mult mai bine daca prima oara te duceai la el , il intrebai cate ceva despre motocicleta,socializati putin,ii dadeai de inteles ca esti interesat sa cumperi o motocicleta de genul ala,etc.Probabil ca la final chiar el te-ar fi rugat sa te urci pe motor,sa vezi daca-ti"vine".E adevarat ca este salon moto si oamenii vor sa incalece motocicletele, sa se pozeze pe si langa ele, dar in Romania sunt fel si fel de oameni,unii cu bun simt, altii fara.Ok si ducatistul a gresit grav cand te-a judecat dupa echipament,dar oare i-ai dat sansa sa te evalueze si altfel ?? BTW,maine ma duc la salon ,are sa-mi imprumute cineva o casca foarte scumpa? Vreau sa fac impresie buna la standul Ducati!!! :crack: PS-Phoenix_Harley,eu in locul tau mi-as cumpara BMW !

Editat de teiu29
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai Ducati - iPhone nu vinde chestii scumpe ? Nu de aia te asociezi cu ele ? Ca iti creste valoarea frateele meu ! ( or merge si bine, nu zic nu )

 

Ce cauti tu, om fara valoare ( i.e. fara haine scumpe ) pe langa lucrurile alea valoroase?!

 

Ce te-a facut omul sa te justifici ca tu ai bani de fapt! :) Ca tu nu faci parte din tagma oamenilor fara bani! .Aia .. fara valoare... :))

 

Frustrarea creeaza capitalism?

 

Neam de manelisti frustrati ca n-are valoare !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am fost la vecini la Budapesta, acolo se urca toata lumea pe motoare fara nici o intrebare, sau problema dar astea din ro. o fi prototipuri de nu te lasa sa te atingi de ele. Ce sa zic... suna cam asa "sint noi, si le prezentam aici sa va spalati ochii ca de fapt nu sint de nasul vostru" cred ca, cam asta e ideea. Da.........urita treaba, la asemenea salon nu cred ca merita sa mergi, iti faci numai nervi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Phoenix_Harley


cat ma bucur ca a scris cineva inaintea mea... si eu sunt in aceiasi situatie ca a ta, vreau sa fiu comod si sa port ceva subtil nu tatuat cu brandul scump pe tot pieptul sau spatele.

nici nu vreau sa vorbesc despre "tehnica" de sales, daca se poate numi asa, a celor de la Ducati dar oameni mai ingamfati si mai antipatici nu am vazut.


ma bate gandul la un ducati, imi plac motoarele, dar promit ca nu-mi voi cumpara NICIODATA ceva de la ducati romania. m-am hotarat si oricat m-ar costa in plus mi-l iau din italia si reviziile le voi face in ungaria sau oriunde altundeva.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai Ducati - iPhone nu vinde chestii scumpe ? Nu de aia te asociezi cu ele ? Ca iti creste valoarea frateele meu ! ( or merge si bine, nu zic nu )

 

Ce cauti tu, om fara valoare ( i.e. fara haine scumpe ) pe langa lucrurile alea valoroase?!

 

Ce te-a facut omul sa te justifici ca tu ai bani de fapt! :) Ca tu nu faci parte din tagma oamenilor fara bani! .Aia .. fara valoare... :))

 

Frustrarea creeaza capitalism?

 

Neam de manelisti frustrati ca n-are valoare !

Nu incerc sa ma justific deloc. Bani nu am foarte multi si daca nu hotaram sa incep afacerea de care vorbeam probabil ca nu ma documentam acum pentru motocicleta noua si probabil ramaneam tot la Africa Twin pe care o sa o pastrez oricum pentru ca imi place din foarte multe puncte de vedere. In ceea ce priveste motocicletele achizitionate o sa fie cu bani de la banca :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...