Sari la conținut

Nesimtitul de la Ducati (partea...z)


Postări Recomandate

Vizitator Adrian

numai la noi in tara asta de rahat se acorda atata atentie la cum te imbraci si ce aer emani (de bogatas sau de rupt in gura)....


Am ajuns sa recunosc strainii de pe la noi dupa portul simplu si atitudinea relaxata pe care o au ...

 

La noi,indiferent ca te duci la Auchan sau unde te duci la cumparaturi,vezi tot felu de zdrente machiate si rujate si tot felu de papitoi impopotonati ca la bal....

 

Exista motociclisti care vor doar sa calatoreasca, sa mearga, indiferent ca stau la cort si mananca doar conserva, indiferent ca merg pe CB 500, NTV 650, Transalp vechi, F650GS etc...

 

Si exista ceilalti, care sunt obisnuiti sa se cazeze doar la hotel, doar la pensiuni, cu motociclete scumpe, echipament scump, mereu pastrat curat, care-si curata mustele de pe casca din 50 in 50 de km....

 

Cine sunt eu sa-i judeci pe unii sau pe altii,dar totusi nu suport sa vad omuleti din a doua categorie ca se simt mai motociclisti decat ceilalti,doar pt ca au mai multi bani sau alt trai. Fiecare-si gaseste placerea in propriul stil de a calari, calatori, etc...

Editat de Adrian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 382
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Sunt perfect de acord cu ce a scris @Adrian.

Cred totusi ca s-a ajuns prea departe cu acest topic si lumea a inceput sa se certe pe aici. Din pacate cei care trebuia sa invete ceva si sa traga unele concluzii nu au facut-o asa ca nu are rost sa continuam.

 

Rog un moderator sa inchida acest topic incepand cu data de 08.04.2014

 

Le urez drumuri bune si asfalt uscat tuturor motociclistilor (si celor "mai motociclisti" si celor "mai putin motociclisti" ;) )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru toti refulati amarati si provinciali din categoria 2 sociala:

La o expozitie se expun noile modele si atat. Cumparaturile se fac la magazin.

Unde cel putin 80% dintre voi nu veti ajunge decat la vitrine.

 

Ati mancat aiurea cand problema este extreme de simpla: Un fraier a zgariat o motoreta pe care nu isi permite sa o cumpere si a fost trimis civilizat la plimbare.

Cum credeti ca vreodata veti fi luati in serios mai mult decat ceea ce sunteti; niste coate goale refulati la tastaturi, cu echipamente jegoase si motorete de 2 bani.

Hai bagati acuma material.

La Harley de ce nu te-ai dus sa te sui ca vad ca esti fan??? iti raspund tot eu; De JENA, te-ai intimidat si te-ai suit pe ce ai putut cand nu era nimeni in preajma, ca sa fie analiza maxima.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da pentru ce dracu e salonul ma plouatule? ca sa BALESC la niste zdrente urcate pe motor?

bilute taci. nu te lua de functia cuiva, atata timp cat stii ca-i esti inferior la sfarsit de luna ;)

ca sa revenim, gandeste-te ca te duci cu femeia la o expozitie. vine unu si ii strecoara mana in chiloti si un dejt in bizda, doar ca sa vada daca ea se excita si cum se manifesta. pe lang asta, ii mai lasa si o sgarietura-n vagin pt ca nu avea unghiile taiate.

el poate ca vrea sa futa ceva, dar nu stie ca pt asta trebuie sa te intrebe sau sa se duca la bordel. tu ce faci? esti responsabil de femeia aia in care probabil ai investit ceva si nu ai vrea ca oricine sa ti-o arda. (atentie, personaje fictive)

 

salonul moto de ce se numeste si expozitie? te duci sa vezi, nu sa testezi. . daca ai bani si iti doresti, te duci dracu in showroom si ii zici sec la ala. mi-o dai s-o vad ce poate, ca vreau sa ti-o iau. pun pariu ca te va pupa si-n anus ca sa-ti vanda o motoreta de mii bune de euroi.

un om care se gandeste la o motoreta noua, fie multistrada sau alta marca, nu se duce la SMAEB s-o calareasca ci in showroom.

 

dupa cum zicea cineva despre tipul imbracat nepotrivit, dar cu banii in geanta sport. poti sa te duci si in curu' gol. daca el vrea sa vanda, te va accepta asa.

 

ps. nu sunt orbit de ducati, nu apar pe nimeni si nici nu am de-a ma certa cu cineva. citeste tot ce am scris, nu pe bucati si doar ce-ti convine.

 

daca tu poti dovedi ca acest roadking face parte din "Ducati Romania" eu iti fac cinste cu un plin de benzina.

 

te-am pupat... ;)

Editat de Crazy-devil
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Urat comentariu, stimate domn! urat urat.

ti-ai dat arama pe fata jignind atatia oameni. Oare nu cei din categoria "DREAMER" sun viitori cumparatori, fie ei acum coate goale.

Oare o persoana experimentata, trecuta prin viata, asa cum afirmi dumneata ca esti nu stie sa-si stapaneasca emotiile si cugetarile

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la saloanele auto / moto se expun modelele disponibile, nu doar cele noi, mai putin cunoscute publicului. Iar la o motocicleta primul lucru pe care il poti vedea e "cum stai" pe ea. mi se pare de neinteles motivul pentru care anumite brand-uri mai participa la salonul moto, daca tot sunt sanse infime sa vanda, pentru ca vizitatorii nu si le permit (sau asa cred ei), iar motoretele sunt expuse ca piesa de muzeu si nu trebuie atinse.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bilute taci. nu te lua de functia cuiva, atata timp cat stii ca-i esti inferior la sfarsit de luna ;)

ca sa revenim, gandeste-te ca te duci cu femeia la o expozitie. vine unu si ii strecoara mana in chiloti si un dejt in bizda, doar ca sa vada daca ea se excita si cum se manifesta. pe lang asta, ii mai lasa si o sgarietura-n vagin pt ca nu avea unghiile taiate.

el poate ca vrea sa futa ceva, dar nu stie ca pt asta trebuie sa te intrebe sau sa se duca la bordel. tu ce faci? esti responsabil de femeia aia in care probabil ai investit ceva si nu ai vrea ca oricine sa ti-o arda. (atentie, personaje fictive)

 

salonul moto de ce se numeste si expozitie? te duci sa vezi, nu sa testezi. . daca ai bani si iti doresti, te duci dracu in showroom si ii zici sec la ala. mi-o dai s-o vad ce poate, ca vreau sa ti-o iau. pun pariu ca te va pupa si-n anus ca sa-ti vanda o motoreta de mii bune de euroi.

un om care se gandeste la o motoreta noua, fie multistrada sau alta marca, nu se duce la SMAEB s-o calareasca ci in showroom.

 

dupa cum zicea cineva despre tipul imbracat nepotrivit, dar cu banii in geanta sport. poti sa te duci si in curu' gol. daca el vrea sa vanda, te va accepta asa.

 

ps. nu sunt orbit de ducati, nu apar pe nimeni si nici nu am de-a ma certa cu cineva. citeste tot ce am scris, nu pe bucati si doar ce-ti convine.

 

daca tu poti dovedi ca acest roadking face parte din "Ducati Romania" eu iti fac cinste cu un plin de benzina.

 

te-am pupat... ;)

 

Tu ori nu intelegi, ori nu vrei sa intelegi...

1. nu a testat nimeni nimic, omul doar s-a urcat pe o mobra. Da-o dracu de mobra, ca nu i-a facut nimic...

2. daca nici la expo nu ai voie sa atingi, atunci la ce mai aduc mobre? ne uitam ca vitele la poze si filmulete si aia e, ca tot avem toti net.

3. comparatia ta e cel putin stupida. nu mai comentez

4. de unde pana unde e "regula" asta ca daca vrei sa probezi o mobra, te duci in showroom si nu la salon? Nu a zis nimeni sa faci test drive cu ea, ci doar sa o "probezi", sa te urci, sa vezi cum stai pe ea... revin la punctul 2: pt privit avem poze, reviste, internet.

5. si nu in ultimul rand: problema mare a fost atitudinea "angajatului", indiferent ca e patron sau paznic. Daca tie ti se pare normal sa fii tratat ca ultimul om doar pt ca nu ai haine "de fitza" si casca "ultimul raGnet", altora nu li se pare. Cand aduci mobra intr-o hala de avioane, la marginea Bucurestiului, cu un bilet de intrare de 20 lei, mi se pare absolut (cuvant urat) sa te astepti doar la milionari in euro :)))

 

Nu m-am dus/uitat la Ducati tocmai pt ca stiam episodul trecut. La Harley m-am uitat de la distanta si cam atat, mai mult nu m-a interesat. Aia macar au pus biletele cu "interzis", e mai de bun simt sa anunti ca un e voie, decat sa faci spume dupa aia ca au venit "samuraii" si "prost imbracatii" sa se urce pe mobra "ta"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tu ori nu intelegi, ori nu vrei sa intelegi...

1. nu a testat nimeni nimic, omul doar s-a urcat pe o mobra. Da-o dracu de mobra, ca nu i-a facut nimic...

2. daca nici la expo nu ai voie sa atingi, atunci la ce mai aduc mobre? ne uitam ca vitele la poze si filmulete si aia e, ca tot avem toti net.

3. comparatia ta e cel putin stupida. nu mai comentez

4. de unde pana unde e "regula" asta ca daca vrei sa probezi o mobra, te duci in showroom si nu la salon? Nu a zis nimeni sa faci test drive cu ea, ci doar sa o "probezi", sa te urci, sa vezi cum stai pe ea... revin la punctul 2: pt privit avem poze, reviste, internet.

5. si nu in ultimul rand: problema mare a fost atitudinea "angajatului", indiferent ca e patron sau paznic. Daca tie ti se pare normal sa fii tratat ca ultimul om doar pt ca nu ai haine "de fitza" si casca "ultimul raGnet", altora nu li se pare. Cand aduci mobra intr-o hala de avioane, la marginea Bucurestiului, cu un bilet de intrare de 20 lei, mi se pare absolut (cuvant urat) sa te astepti doar la milionari in euro :)))

 

Nu m-am dus/uitat la Ducati tocmai pt ca stiam episodul trecut. La Harley m-am uitat de la distanta si cam atat, mai mult nu m-a interesat. Aia macar au pus biletele cu "interzis", e mai de bun simt sa anunti ca un e voie, decat sa faci spume dupa aia ca au venit "samuraii" si "prost imbracatii" sa se urce pe mobra "ta"

inteleg foarte bine.

1. ba a testat. s-a urcat pe ea si din eperienta pe motoare turin, i-a halit un picior.

2. la expo te duci sa le vezi, ca de aia e expo. la drive test te duci sa le testezi, ca de aia e drive test.

3. sarim peste, ca nici eu nu comentez

4. nu e regula, dar cica se obisnuieste la aia care vor sa cumpere.

5. complet deacord cu tine. atitudinea lui a lasat de dorit. dar la fel ca acu doi ani, este doar un singur nemultumit, cand toti ceilalti au fost tratati ca atare. de ce oare? ca nu as crede ca au fost toti la patru ace si doar el nu. ;)

acu doi ani cand am fost cu un bun prieten si am trecut pe la toate standurile. am facut glume, misto, am cerut sfaturi, mareri, am cumparat.... dar si cerut voie cand am probat ceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru toti refulati amarati si provinciali din categoria 2 sociala:

La o expozitie se expun noile modele si atat. Cumparaturile se fac la magazin.

Unde cel putin 80% dintre voi nu veti ajunge decat la vitrine.

 

Ati mancat aiurea cand problema este extreme de simpla: Un fraier a zgariat o motoreta pe care nu isi permite sa o cumpere si a fost trimis civilizat la plimbare.

Cum credeti ca vreodata veti fi luati in serios mai mult decat ceea ce sunteti; niste coate goale refulati la tastaturi, cu echipamente jegoase si motorete de 2 bani.

Hai bagati acuma material.

La Harley de ce nu te-ai dus sa te sui ca vad ca esti fan??? iti raspund tot eu; De JENA, te-ai intimidat si te-ai suit pe ce ai putut cand nu era nimeni in preajma, ca sa fie analiza maxima.

 

 

Ducatti zici? Duca-te de aici dragule. Stii ce este categoria a doua? Un vanzator refulat si fara vanzari, care se crede superior. Si nu este deloc. Cate motoare ai vandut anul trecut? Asta ar fi o intrebare pe care sa ti-o pui (that's what she said) cand stai tu singurel in baie dimineata.

Mai incearca si mai plimba-te pe afara cu adevarat si pe la expo de moto, sa vezi cu adevarat ce este acolo. Nu sa vorbesti din pozele pe care ti le-au trimis cei de la fabrica.

Si cum iti spuneam si pe celalalt post deschis de tine (nu stiam ca esti de la Ducatti) - tu chiar te astepti sa venim la tine in showroom cu papucei de casa si sa ne lasam cizmele la intrare? Nu, sa iti spun un secret... Sa stii ca la oras nu se ma practica asta. Poate la tine acasa la țară, unde lași gumarii plini de noroi la intrare in casă...

 

Mai bine ne scutești. Atitudinea ta de aici confirmă ce zice cel care a deschis topicul. Atitudinea ta este a unui frustrat care nu vinde nimic dar este arogant aruncând vina pe "prostii de cumparatori" ca el nu este in stare sa faca ceva...

 

Hai pa.

Editat de florinmc
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hahahahaahaha, nu mai poooooooooot. Roadkill, zi manca-ti-as galagia ta, pot sa vin in showroom sa-mi bat p.ula de cateva motorete, iti platesc, sa mor! Doar asa sa-ti vad fata. Am niste maruntis si ma deranjeaza, rup o oglinda, dau o cheie pe rezervor, imi zici cat face si scot banu'.

Tu daca ii zgarii cuiva masina, i-o cumperi??? =))))

Bai nene, cati ani ai, asa de curiozitate? Voi dati motociclete la test? Aaa, stiu, le dati doar alora bine imbracati care au bani sa le plateasca in caz de Padre Padre fereste. De, asa e cand n-ai bani de asigurari :))).

Vai de plua noastra dealeri(nu de droguri, ca aia stiu sa vanda)! Zau ca v-am si trimis un client(care si-ar fi permis sa va cumpere :))) ), acum imi pare rau.

Scoate-ti capu' din fund, o sa ai numai de castigat; si sincer, tare-mi pare ca ai nevoie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. omul a spus clar ca doar a atins-o usor cu talpa. De la o atingere cu talpa la "s-a dat huta, huta" pe cricul central e distanta mare. Nu a zgariat-o, nu a strambat-o... doar a atins-o. Si pana la urma asta e, sunt riscuri pe care ti le asumi cand aduci o mobra acolo. Nu vrei sa ti le asumi, pui gard si biletele.

2. repet: doar s-a urcat pe ea. Si il inteleg, si eu m-am urcat pe noul xv de la Yamaha, doar din curiozitatea de a vedea cum e... el, fata de mine, mai vrea sa si cumpere in viitorul apropiat 2 mobre noi, deci nu e doar curiozitatea.

3. s-a vandut mobra (sh, e adevarat) sub ochii mei, cand stateam de vorba cu cei de la scoala moto Louis. Si da, a tras-o afara din rand si s-a urcat pe ea sa vada "cum ii vine". Deci nu, nu e regula.

5. tine cont ca a venit pe forum, aici, si a jignit in stanga si in dreapta... deci nu e vorba doar de 1 om. Din punctul meu de vedere e doar un basinos de Dorobanti, prefer sa beau o bere stand cu fundul in tarana cu un OM, decat sa fiu fals si ipocrit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Partea cea mai faina este ca acum un angajat de la dealear-ul local Ducatti si vreo 2 sustinatori ai marcii reusesc sa faca aici pe forum, mai mult rau pentru brand decat cel care a criticat prima data atitudinea vanzatorului....

 

Tare partea asta... :)

@Roadking, daca eram sefa-tu, te dadeam afara pana la pranz, azi.

Editat de florinmc
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Partea cea mai faina este ca acum un angajat de la dealear-ul local Ducatti si vreo 2 sustinatori ai marcii reusesc sa faca aici pe forum, mai mult rau pentru brand decat cel care a criticat prima data atitudinea vanzatorului....

 

Tare partea asta... :)

@Roadking, daca eram sefa-tu, te dadeam afara pana la pranz, azi.

 

Pai cica el e sefu'... asa se zice, nu stiu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-am hotarat sa scriu aici pentru ca sunt foarte indignat de episodul petrecut astazi la SMAEB, la stadul Ducati. Din cate stiu si anul trecut a fost un episod similar.

Deci: merg la salon, ma plimb peste tot, unde nu sunt interesat trec rapid, unde sunt interesat ma opresc mai mult, studiez, eventual pun intrebari - nu pun intrebari ca sa ma aflu in treaba ci chiar sunt interesat de doua achizitii (enduro-touring mare) la sfarsitul acestui an.

Boon...ajung si la standul Ducati (singurul pe care nu il vizitasem) unde vad, printre alte modele, Multistrada. Ok - nu imi place extraordinar dar vreau sa vad tot ce este pe piata inainte de a arunca o suma mare de bani.

 

Acum, dupa postarile nesimtitului de la Ducati (NdlD), e clar cum sta situatia.

 

Dar totusi... Multistrada era una dintre cele mai scumpe mobre de la salon, daca nu cea mai scumpa. E mare, grea, se zgarie usor si se poate da relativ usor pe jos, mai ales ca era pe cricul central. La salon vin multi cocalari si habarnisti, unii zgarie sau "ating" mobre, nu cer voie si nu isi cer nici scuze.

Deci circumstante atenuante ar exista pentru un vanzator. Bineinteles, asta nu justifica nici pe departe reactia NdlD la fata locului, sau aici pe forum (daca o fi tot el).

 

Ar fi foarte amuzant totusi daca s-ar confirma ca NdlD e chiar proprietarul Ducati. Daca este, poate sa-si trateze clientii cum vrea (din punctul meu de vedere). Poate el stie ca in Romania nu se vinde decat o singura Multistrada la 2-3 ani, iar aia expusa fusese deja "cumparata" chiar de el.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai e simplu sa vedem cu cine a interactionat @Pheonix_Harley.

 

Recunosti pe vreo unul de aci? Este echipa de la Metrotehnica, cei care aduc si Ducatti. (cel putin proprietarii...)

http://metrotehnica.ro/echipa-metrotehnica-personal-calificat-si-antrenat-sa-asigure-servicii-complete-si-suport-de-calitate-pentru-gama-de-masini-seat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:crack: Ha,ha,pot sa ma sinucid, totul e un deja-vu pentru mine, stiam ca salonul de anul asta o sa fie cel mai prost,stiam ca iar vine cineva sa zica de nesimtitul de la Ducati - viata mea e filmul ala - Ziua Cartitei,ce sa mai! :))

pe bune ca asta ma gandeam si eu cand am fost la salon: oare anul asta iar auzim povestea??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

bilute taci. nu te lua de functia cuiva, atata timp cat stii ca-i esti inferior la sfarsit de luna ;)

ca sa revenim, gandeste-te ca te duci cu femeia la o expozitie. vine unu si ii strecoara mana in chiloti si un dejt in bizda, doar ca sa vada daca ea se excita si cum se manifesta. pe lang asta, ii mai lasa si o sgarietura-n vagin pt ca nu avea unghiile taiate.

el poate ca vrea sa futa ceva, dar nu stie ca pt asta trebuie sa te intrebe sau sa se duca la bordel. tu ce faci? esti responsabil de femeia aia in care probabil ai investit ceva si nu ai vrea ca oricine sa ti-o arda. (atentie, personaje fictive)

 

salonul moto de ce se numeste si expozitie? te duci sa vezi, nu sa testezi. . daca ai bani si iti doresti, te duci dracu in showroom si ii zici sec la ala. mi-o dai s-o vad ce poate, ca vreau sa ti-o iau. pun pariu ca te va pupa si-n anus ca sa-ti vanda o motoreta de mii bune de euroi.

un om care se gandeste la o motoreta noua, fie multistrada sau alta marca, nu se duce la SMAEB s-o calareasca ci in showroom.

 

dupa cum zicea cineva despre tipul imbracat nepotrivit, dar cu banii in geanta sport. poti sa te duci si in curu' gol. daca el vrea sa vanda, te va accepta asa.

 

ps. nu sunt orbit de ducati, nu apar pe nimeni si nici nu am de-a ma certa cu cineva. citeste tot ce am scris, nu pe bucati si doar ce-ti convine.

 

daca tu poti dovedi ca acest roadking face parte din "Ducati Romania" eu iti fac cinste cu un plin de benzina.

 

te-am pupat... ;)

 

 

vezi ca te-ai prostit nitel de la coada vacii, comparatiile tale sunt cel putin idioate, ca sa nu spun altfel...

 

foloseste-ti propria femeie (Daca ai una) pt genul asta de comparatii, pt ca eu am fost ultima oara la SMAEB (Sau cum dracu se chema atunci) in 2007 parca, de-atunci n-am mai calcat...

 

in rest, mult ca.cat regurgitat doar ca sa-ti justifici niste afirmatii de 2 lei...

 

iar de final de luna, stai linistit, sunt infinit mai multi oameni care castiga mai mult decat mine (si decat tine) , dar asta nu-i schimba cu nimic valoarea de om infect...

 

Daca tu te simti inferior altora care castiga mai bine decat tine,eu spun ca ai niste complexe...si-ar fi bine sa ti le rezolvi :)

 

 

O singura intrebare am: daca ar fi fost vorba de oricare alt dealer (BMW, APRILIA, KAWASAKI) ai mai fi sarit asa muscat de cwr? Da-ti un raspuns sincer tie,pt ca de scris stiu ce o sa scrii.....

 

@ Phoenix_Harley: zi-ne si noua,totusi despre care stand e vorba? Ce dealer Ducati? Ca sa stim exact firma, sa nu faca lumea vreo gafa si sa injure vreun dealer/firma care n-au nici o legatura poate cu ciobanul ala.

 

Si cum a postat mai sus cineva,spune daca-l recunosti pe individ,sau daca stii cum il cheama, macar asa sa risipim aura asta de anonimat sub care se ascund unii pe forum....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A iesit minunat tot ce trebuia.

Multumesc.

Am inchis pe celalalt topic cu detalii zic eu interesante.

Asfalt uscat.



Am uitat un amanunt va rog:

Dupa ceva verificari observ ca unii dintre dumneavoastra, poate cei mai inversunati, au in medie 2 postari pe zi normala, excludem sarbatorile si vacantele,si nu pot sa nu deduc o imposibilitate de a judeca ceva in mod distant si logic, pasiunea fiind stapana pe reactii, inseamna doar ca aici traiti de fapt, in lumea virtuala, asta ar explica si pozitia fara echivoc de aparare intre membrii ''grei''.

Exista si exceptii care au media de 6 postari pe zi, genii sau caz medical? asta ramane de vazut.

 

PS: putea fi vorba de orice brand ca nu conta de fapt.

 

Asfalt uscat.

Editat de roadking
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intr-adevar minunat, ai confirmat problema prezentata in topic :) Ori esti un troll mare cat casa, ori esti intr-o lume speciala, a ta... si apropos, ca pe celalalt topic vorbeai de noi, astia, care ne ascundem in spatele "nickurilor" de pe forum... dumneata cine esti?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...