Sari la conținut

Nesimtitul de la Ducati (partea...z)


Postări Recomandate

Intr-adevar minunat, ai confirmat problema prezentata in topic :) Ori esti un troll mare cat casa, ori esti intr-o lume speciala, a ta... si apropos, ca pe celalalt topic vorbeai de noi, astia, care ne ascundem in spatele "nickurilor" de pe forum... dumneata cine esti?

2104 post-uri in aprox 560 de zile......intradevar traiesti in lumea speciala a forumului. Realitatea e in alta parte, dar ma repet. Multumesc pentru esantion.

Succes.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 382
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Asa e, m-ai prins, sunt motociclist de tastatura (si chiar de sufragerie as putea spune, prietenii stiu de ce). Si? Banii mei "n-are valoare"? :)) Eu oricum nu sunt in target, dar vorbesc in general, de orice alt motociclist/forumist pe care ai reusit sa-l jignesti prin postarile tale.

Deci, fara sa mai eviti intrebarea de mai sus, cine esti?

Nu te mai repeta, ca nu suntem atat de prosti, intelegem de prima data... si lasa impresiile astea de atotstiutor, cel putin la capitolul vanzari sunt sigur ca iti dau multi forumisti clasa, am vazut cu totii modul de exprimare si "evaluarea" clientilor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A iesit minunat tot ce trebuia.

Multumesc.

Am inchis pe celalalt topic cu detalii zic eu interesante.

Asfalt uscat.

 

Am uitat un amanunt va rog:

Dupa ceva verificari observ ca unii dintre dumneavoastra, poate cei mai inversunati, au in medie 2 postari pe zi normala, excludem sarbatorile si vacantele,si nu pot sa nu deduc o imposibilitate de a judeca ceva in mod distant si logic, pasiunea fiind stapana pe reactii, inseamna doar ca aici traiti de fapt, in lumea virtuala, asta ar explica si pozitia fara echivoc de aparare intre membrii ''grei''.

Exista si exceptii care au media de 6 postari pe zi, genii sau caz medical? asta ramane de vazut.

 

PS: putea fi vorba de orice brand ca nu conta de fapt.

 

Asfalt uscat.

 

Am editat. Nici macar insultele mele nu le meriti. :)

Editat de adrian_mirea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da astia de la ducati nu-s colegi de forum? ce au de zis?

si de multe ori ne impartim castigurile la final de luna cu metrotehnica

 

Am anuns la salon putin inainte de pranz si am luat-o la pas din stand in stand.

Nu ma gandeam ca Ducati va aduce mare lucru dar vazand Panigale 899 am fost incantat sa-l studiez indeaproape. I-am dat vreo 2 ture dupa care m-am asezat in sa. Nu pot sa zic ca stiu pe ce am stat sau cum am stat pentru ca imediat ce m-am suit pe ea unul dintre cei doi tipi cu geci Ducati mi-a zis foarte sec:

 

" Ar fi bine sa ne intrebati inainte sa va suiti ca poate motocicleta este a unui client".

Ar fi pacat sa ratezi viitoarele sarbatori de iarna unde sorcova este cantata din usa in usa si in care 5 trompetisti iti vor intra in sufragerie fara sa bata la usa pe motiv ca era usa descuiata. Una este sa bati la usa, sa intrebi daca e cazul sa intri si alta e sa mai poti si canta. Pe bune acum, ce e de judecat aici, tupeul reprezentantului ca ti a spus in fata ce a deranjat sau atitudinea ta?

 

am fost la ducati, am cerut voie sa ma urc pe motoare si m-au rugat f politicos sa fiu atent sa nu zgirii rezervoarle cu fermoarul. Mi s-a parut de bun simt tot ce mi-au spus asa ca nota 10 pentru ei.

E de bun simt e sa ceri permisiunea sa te urci pe motoarele expuse, ca deh, cred ca nimanui nu i-ar placea sa vada indieni calarind motorul lasat parcat; fix asa e si la tirguri.

Intr-o tara in care totul se rezuma la tupeu esti printre putinele persoane in viata cu astfel de principii. Nu cred ca ar fi fost persoana pe acest pamant care daca ar fi cerut voie sa faca 5 poze cu un Ducati cei de acolo i-ar fi spus nu pentru ca nu esti Brad Pitt sau Tom Cruise(excludem boschetarii sau cei ce stau cu fata intr-o punga pe peronul garii de nord)

 

Nu ma mir ca se vind asa putine "italiene" in ro. cu asemenea idei, la ce sa te astepti.

Nu esti tu targetul ca sa-ti permiti sa i plangi pe ei de vanzari, oricum vorbesti prostii mai ales in privinta numarului de motociclete noi vandute de catre italienii romani in comparatie cu adevaratii importatori tepari

 

la sfarsitul anului face 800le 3 ani si ma gandeam sa-l schimb. La Bavaria mi-am jurat ca nu mai calc. Dupa povestea cu Hachi a disparut si Honda de pe lista. Astora de la Ducati nu le-as baga un leu in buzunar daca sunt atat de tupeisti.

 

hahahahha.. pai tu l cumperi pe vanzator sau cumperi bunul care-ti face cu ochiul?!?!!?Plm.. cand te duci sa ti iei o motocicleta o faci dupa ce vezi niste reviewuuri, ce vrei sa faci cu ea, ai inaltimea necesara...samd. Nu ca imi sta bine pe sa si gata am plecat cu ea acasa. Culmea e ca discutam anul trecut cu patronii de la ducati si spuneau ca cei care si au achizitionat mobrele nici nu s-au urcat pe ele, unii cedand reprezentantei pe parcursuol salonului bunul achizitionat pentru a incanta si pe altii o posibila achizitie.

 

Stiam ca unii dintre voi sunt usor inceti la minte...dar nu ma asteptam sa fiti atat de multi ...

 

Ma frate...te-ai ofuscat pentru ca te-a repezit cineva dupa ce i-ai lovit mobra la o expozitie?? Esti poponar sau ceva...fara nici o gluma...stiam ca bikerii adevarati asa cum zici tu sunt ceva mai tari de caracter...tu ai venit sa plangi la mami aici pe forum.

Esti un sarac obosit, zici ca vrei sa faci un credit sa-ti deschizi nustiu ce afacere...cu atitudinea asta o sa reziste foarte putin in piata. De unde banui eu ca esti sarac, e foarte simplu, un om cu bani nu incepe sa planga pe forumuri...nu de alta dar nu prea are timp, in plus, e destul de relaxat pentru ca...ai ghicit...are BANII !

 

 

Oricum nu saraceste nimeni din pseudo-viitorii clienti Ducati pentru ca un om care este Ducati FAN nu se va duce la concurenta...concurenta nu are sarmul unui Ducati... Umpleti strazile de BMW chinezesc cu plastice ordinare si mufe auto in care intra apa, asta cand e pe 2 roti si nu cu cadre rupte.

 

 

Iar de aia care spun ca vanzatorii sunt niste rahati cu ochi...VA ROG SA SPUNETI ASTA URMATOAREA DATA CAND MERGETI LA MAGAZINUL MOTO DE UNDE FACETI CUMPARATURI !

:10:

 

Nu se duce la concurenta, se duce la dealerul Ducati din Austria/Germania/Ungaria, de unde, cu tot cu drum, iese mai ieftin si e tratat omeneste...

si serviceul obligatoriu tot la vanzatorul nostru il faci cu prioritate de rezolvare a problemelor in tara din care ti ai luat motocicleta.

 

Si mai lasati fitele astea cu "Ducati nu cumpara oricine", ca la Ferrari cu politica aia cu "tre' sa ai un Ferrari ca sa-ti iei un Ferrari nou". O poveste! Banu neica...

 

si daca as vinde mobre, mai degraba i-as vine unui pletos "jegos" in echipament vechi, zgariat si ponosit...decat unui cocalar cu ghiul care flegmeaza mia de euro si mi-o lipeste-n frunte...

Ce ban mah? doar unul singur de pe forum s-a gandit sa ar avea bani sa achizitioneze un Ducati cu banii pregatiti, restul par a fi persone ce se bucura ca s-au putut urca pe un model nou si au apreciat sau nu plasticele respectivului model

 

Hahahahaahaha, nu mai poooooooooot. Roadkill, zi manca-ti-as galagia ta, pot sa vin in showroom sa-mi bat p.ula de cateva motorete, iti platesc, sa mor! Doar asa sa-ti vad fata. Am niste maruntis si ma deranjeaza, rup o oglinda, dau o cheie pe rezervor, imi zici cat face si scot banu'.

Asta e tot ce a putut sa produca cunostintele acumulate in cei 7 ani de acasa.. esti o cauza pierduta.

 

Tu daca ii zgarii cuiva masina, i-o cumperi??? =))))

Bai nene, cati ani ai, asa de curiozitate? Voi dati motociclete la test? Aaa, stiu, le dati doar alora bine imbracati care au bani sa le plateasca in caz de Padre Padre fereste. De, asa e cand n-ai bani de asigurari )).

Vai de plua noastra dealeri(nu de droguri, ca aia stiu sa vanda)! Zau ca v-am si trimis un client(care si-ar fi permis sa va cumpere ))))) ), acum imi pare rau.

Scoate-ti capu' din fund, o sa ai numai de castigat; si sincer, tare-mi pare ca ai nevoie.

Toate motocicletele de la Ducati pana anul trecut au avut asigurari full pentru modele cu care se faceau teste in tara si prin jurul sediului. Vorbesti prostii.

Editat de ZaiR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara. Am frigiderul gol si o sa incep frumos acest post. Observ de 2 zile postul cu Ducati si problemele ridicate aici. Unii au dreptate, altii nu, fiecare cum il taie capul. Dar.. bai cocalarilor... sa te duci si sa zgarii o moto la expozitie e ca si cum te-ai sui in Rolls cu o geaca cu cuie in ea, iar cand te dai jos sa observi cu stupoate ..."vai, domnu` expozant... v-am rupt pielea de pe scaun... da` nu e nimic ca e masina de expo"... hai sictir.. chiar nu mai aveti un pic de bun simt in voi... va doare gura sa cereti permisiunea sa va suiti pe un motor... daca cereti o sa va lase oamenii.. indiferent daca sunt de la Ducati, Honda, Yamaha, etc... e greu sa rogi persoanele de acolo sa te lase ??? Chiar asa s-a ajuns cu nesimtirea ? Am fost si eu la salon si nu m-am suit decat pe o Honda, binenteles, am cerut voie, asa cred eu ca e normal, tzaranilor ce sunteti. In rest, asa cum a mai spus cineva in acest topic, sunt putini care isi permit un Ducati nou, asa ca ... mars jos de pe el tzaranilor cu 1 leu in buzunar (dupa ce ati achitat 20 lei intrarea). Nu meritati sa va suiti pe motoare de mii de euro in contextul in care voi nu aveti un chior in buzunar... Iar pentru initiatorul topicului... daca as fi dealer de moto ti-as da interdictie la saloane tzaraneeee... lipsit de bun simt si de respect atat fata de motociclism cat si de cei care se chinuie sa iti expuna tie niste motorete pe care oricum nici in vise nu ti le permiti. (cuvant jignitor) !!! Astea fiind zise, frigiderul meu fiind plin, o sa ma amuz in continuare de proasta crestere a unora de pe aici. Pentru restul... toate cele bune !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara. Am frigiderul gol si o sa incep frumos acest post. Observ de 2 zile postul cu Ducati si problemele ridicate aici. Unii au dreptate, altii nu, fiecare cum il taie capul. Dar.. bai cocalarilor... sa te duci si sa zgarii o moto la expozitie e ca si cum te-ai sui in Rolls cu o geaca cu cuie in ea, iar cand te dai jos sa observi cu stupoate ..."vai, domnu` expozant... v-am rupt pielea de pe scaun... da` nu e nimic ca e masina de expo"... hai sictir.. chiar nu mai aveti un pic de bun simt in voi... va doare gura sa cereti permisiunea sa va suiti pe un motor... daca cereti o sa va lase oamenii.. indiferent daca sunt de la Ducati, Honda, Yamaha, etc... e greu sa rogi persoanele de acolo sa te lase ??? Chiar asa s-a ajuns cu nesimtirea ? Am fost si eu la salon si nu m-am suit decat pe o Honda, binenteles, am cerut voie, asa cred eu ca e normal, tzaranilor ce sunteti. In rest, asa cum a mai spus cineva in acest topic, sunt putini care isi permit un Ducati nou, asa ca ... mars jos de pe el tzaranilor cu 1 leu in buzunar (dupa ce ati achitat 20 lei intrarea). Nu meritati sa va suiti pe motoare de mii de euro in contextul in care voi nu aveti un chior in buzunar... Iar pentru initiatorul topicului... daca as fi dealer de moto ti-as da interdictie la saloane tzaraneeee... lipsit de bun simt si de respect atat fata de motociclism cat si de cei care se chinuie sa iti expuna tie niste motorete pe care oricum nici in vise nu ti le permiti. (cuvant jignitor) !!! Astea fiind zise, frigiderul meu fiind plin, o sa ma amuz in continuare de proasta crestere a unora de pe aici. Pentru restul... toate cele bune !

ipocrit putin?!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu,sub nicio forma. Spun ce am de spus oricand si oricui. Asta sunt eu, meseria imi este de asa natura incat ma face sa ma lovesc de tzarani, cocalari si oameni fara 7 ani de acasa aproape in fiecare zi. Din punctul meu de vedere unii au pierdut in goana motoretei acel respect fata de oameni ca ei iar in acest caz nu am incercat sa-i protejez pe expozantii de la SMAEB. Cineva a pus o intrebare de nota 10... daca ti se urca un rupt in poponeata pe motor fara sa stii si ti-l darama mai ai aceeasi atitudine ? Normal, sunt 2 ipoteze diferite dar, aici e vorba de respect, indiferent de categoria sociala sau de euroii din buzunar.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai fratilor,explicati-mi si mie o chestie pe care nu o inteleg ! Care este diferenta intre a zgaria o motocicleta pe care ai cerut voie sa te sui si a zgaria o motocicleta pe care nu ai cerut voie sa te sui ? Daca ai cerut voie ,se repara mai ieftin sau mai repede,sau poate....chiar singura ? Daca expozantul nu vrea sa te sui pe mobrele lui,pune de la inceput un biletel, o panglica, un snur,un paznic,orice care sa-ti dea de inteles ca nu doreste ca tu sa te urci pe motocicletele expuse. In momentul in care tu ai inteles ce vrea el, atunci este cazul sa-i ceri voie, nu ? Daca eu ma duc in parc si pe iarba nu sunt placute cu "Nu calcati iarba", nu e normal ca eu sa ma joc acolo daca asta am chef sa fac ??? Eu consider ca mancatorul asta de rahat de la Ducati,s-a suparat ca prostul pe sat,deoarece initiatorul acestui topic nu a stiut ca urcatul pe mobre este interzis.!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@adyteodorescu

indiferent ca ai sau nu dreptate ma refeream la proasta ta crestere in a jigni aiurea cu postul tau, e clar ca nu ai citit tot topicul de la inceput, ai vazut ca nu a dat nimeni cu nimic pe jos, si ca e vorba de putin mai mult decat unul care isi face poze pe motor si daca dadeai dovada de respectul pe care il pretinzi puteai sa iti expui punctul de vedere si in alt mod.

ciudat totusi ca esti asa inversunat, am o idee cum ca ai fi cumva tovaras cu "tzaranul si cocalarul" de la ducati caruia ii iei apararea (si incerci sa ne faci pe noi sa credem ca asa esti tu onest si spui lucurilor pe nume)

Editat de yoyo_man
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

Buna seara. Am frigiderul gol si o sa incep frumos acest post. Observ de 2 zile postul cu Ducati si problemele ridicate aici. Unii au dreptate, altii nu, fiecare cum il taie capul. Dar.. bai cocalarilor... sa te duci si sa zgarii o moto la expozitie e ca si cum te-ai sui in Rolls cu o geaca cu cuie in ea, iar cand te dai jos sa observi cu stupoate ..."vai, domnu` expozant... v-am rupt pielea de pe scaun... da` nu e nimic ca e masina de expo"... hai sictir.. chiar nu mai aveti un pic de bun simt in voi... va doare gura sa cereti permisiunea sa va suiti pe un motor... daca cereti o sa va lase oamenii.. indiferent daca sunt de la Ducati, Honda, Yamaha, etc... e greu sa rogi persoanele de acolo sa te lase ??? Chiar asa s-a ajuns cu nesimtirea ? Am fost si eu la salon si nu m-am suit decat pe o Honda, binenteles, am cerut voie, asa cred eu ca e normal, tzaranilor ce sunteti. In rest, asa cum a mai spus cineva in acest topic, sunt putini care isi permit un Ducati nou, asa ca ... mars jos de pe el tzaranilor cu 1 leu in buzunar (dupa ce ati achitat 20 lei intrarea). Nu meritati sa va suiti pe motoare de mii de euro in contextul in care voi nu aveti un chior in buzunar... Iar pentru initiatorul topicului... daca as fi dealer de moto ti-as da interdictie la saloane tzaraneeee... lipsit de bun simt si de respect atat fata de motociclism cat si de cei care se chinuie sa iti expuna tie niste motorete pe care oricum nici in vise nu ti le permiti. (cuvant jignitor) !!! Astea fiind zise, frigiderul meu fiind plin, o sa ma amuz in continuare de proasta crestere a unora de pe aici. Pentru restul... toate cele bune !

 

ti-ai luat masura de precautie inainte de a incepe sa mananci k.k.t , observ..

 

te-ai cocotat ca o maimuta intr-un palmier si arunci asa cu nuci de cocos in toti si-i bagi in aceeasi oala. toti suntem niste cocalari,niste loseri. Tu esti desteptul care ne poate lumina si care poate emite o parere pertinenta asupra acestui caz (Ducatti experience #2)

 

imi place cum atat tu cat si roadking exagerati si infloriti. Ceea ce initial s-a relatat ca fiind doar o atingere din greseala,acu s-a transformat in zgariat,rupt pielea, dat foc la carene,etc....

 

mai puteti de atata ipocrizie?

 

Pana la urma un singur om (initiatorul topicului) nu cred ca poarta imaginea tuturor celor care au postat. Pana la urma imi pare rau ca n-a dat jos dracului motoreta aia de pe cric, ca asa poate aveati motiv sa mancati k.k.t toti cei care luati apararea dealerilor si expozantilor...

 

Cum vii tu si ne tii lectii aici,esti vreun exponant incognito care n-are co.aie sa-si dea identitatea in vileag? sau ai si tu vreo maghernita in care vinzi spray uri de lant la supra-pret si geci moto SH si cumva simti nevoia sa fii solidar cu ''baietii de la Ducati"" ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

discutam teorii sau ne referim la povestea asta? nu i-a zgariat mobra, nu a dat-o jos de pe cric, nu a strambat-o... doar a atins-o. ia un distonocalm

modul in care vanzatorul judeca oamenii nu e o problema, dar in schimb e o problema ca cineva a indraznit sa se urce pe o mobra aflata la un salon, fara sa fie interzis acest lucru... probabil ca era nesimtirea prea mare sa scrie ca e interzis doar pt "astia prost imbracati"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

bla bla bla

 

sa fie oare coincidenta ca doar voi,posesorii de Ducatti v-ati simtit lezati si dintr-un simt ( prost plasat ) al apartenentei fata de brand ,aveti imboldul asta de a lua apararea unui personaj (in esenta) fictiv, a unui user de forum (roadking).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ti-ai luat masura de precautie inainte de a incepe sa mananci k.k.t , observ..

 

te-ai cocotat ca o maimuta intr-un palmier si arunci asa cu nuci de cocos in toti si-i bagi in aceeasi oala. toti suntem niste cocalari,niste loseri. Tu esti desteptul care ne poate lumina si care poate emite o parere pertinenta asupra acestui caz (Ducatti experience #2)

 

imi place cum atat tu cat si roadking exagerati si infloriti. Ceea ce initial s-a relatat ca fiind doar o atingere din greseala,acu s-a transformat in zgariat,rupt pielea, dat foc la carene,etc....

 

mai puteti de atata ipocrizie?

 

Pana la urma un singur om (initiatorul topicului) nu cred ca poarta imaginea tuturor celor care au postat. Pana la urma imi pare rau ca n-a dat jos dracului motoreta aia de pe cric, ca asa poate aveati motiv sa mancati k.k.t toti cei care luati apararea dealerilor si expozantilor...

 

Cum vii tu si ne tii lectii aici,esti vreun exponant incognito care n-are co.aie sa-si dea identitatea in vileag? sau ai si tu vreo maghernita in care vinzi spray uri de lant la supra-pret si geci moto SH si cumva simti nevoia sa fii solidar cu ''baietii de la Ducati"" ?

Draga tizule, nu sunt negustor, nu ma ocup de asa ceva, ce am pe forum la vanzare (geci moto) nu imi apartin si nu castig 1 leu la ele, nu am comentat o atingere din greseala si nici nu am vrut sa o transform in rupturi de piele, etc. Am vrut sa sanctionez doar comportamentul unora dintre noi la SMAEB 2014... comportament care, din punctul meu de vedere nu face cinste motociclistilor adevarati. Punct. O seara buna, ma retrag din acest topic cu fruntea sus.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

Draga tizule, nu sunt negustor, nu ma ocup de asa ceva, ce am pe forum la vanzare (geci moto) nu imi apartin si nu castig 1 leu la ele, nu am comentat o atingere din greseala si nici nu am vrut sa o transform in rupturi de piele, etc. Am vrut sa sanctionez doar comportamentul unora dintre noi la SMAEB 2014... comportament care, din punctul meu de vedere nu face cinste motociclistilor adevarati. Punct. O seara buna, ma retrag din acest topic cu fruntea sus.

 

ti-ai ratat sansa sa te retragi cu ''fruntea sus''', acum ti-a mai ramas doar cu ''coada intre picioare''.......

 

pe idioti n-ai cum sa-i sanctionezi,ca vor ramane mereu idioti.......insa in tentativa ta de a-i sanctiona, ne-ai sanctionat si ne-ai facut prosti pe toti.....

 

uite de aia am fost doar de 2 ori la SMAEB.

 

Prima data, eram prin Bucuresti si mi-am amintit ca era si salonul. M-am dus singur, am facut poze, si cand am ajuns acasa am realizat,stupefiat, ca 70 % din poze erau p1zde calare pe motoare in pozele mele.

 

MI-am dat 2 palme si a doua zi m-am dus,fara aparat, si m-am uitat, m-am urcat (unde mi s-a permis, bineinteles intreband in prealabil), am analizat.....etc

 

Chiar daca n-aveam bani sa-mi iau nici un cauciuc macar si nici permis A nu aveam.....

 

Asta prin 2006/7 parca..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ti-ai ratat sansa sa te retragi cu ''fruntea sus''', acum ti-a mai ramas doar cu ''coada intre picioare''.......

 

pe idioti n-ai cum sa-i sanctionezi,ca vor ramane mereu idioti.......insa in tentativa ta de a-i sanctiona, ne-ai sanctionat si ne-ai facut prosti pe toti.....

 

uite de aia am fost doar de 2 ori la SMAEB.

 

Prima data, eram prin Bucuresti si mi-am amintit ca era si salonul. M-am dus singur, am facut poze, si cand am ajuns acasa am realizat,stupefiat, ca 70 % din poze erau p1zde calare pe motoare in pozele mele.

 

MI-am dat 2 palme si a doua zi m-am dus,fara aparat, si m-am uitat, m-am urcat (unde mi s-a permis, bineinteles intreband in prealabil), am analizat.....etc

 

Chiar daca n-aveam bani sa-mi iau nici un cauciuc macar si nici permis A nu aveam.....

 

Asta prin 2006/7 parca..

 

E greu cu literele... daca avea bunul simt sa citeasca macar PRIMUL post, vedea ca a fost vorba de o atingere, nu de zgariat/daramat motociclete pe la salon.

Dar, dupa limbajul elevat cu "huuaa tzaranilor care sunteti toti", banuiesc ca e suport moral pt ducatistu/trollul sef.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

discutam teorii sau ne referim la povestea asta? nu i-a zgariat mobra, nu a dat-o jos de pe cric, nu a strambat-o... doar a atins-o. ia un distonocalm

modul in care vanzatorul judeca oamenii nu e o problema, dar in schimb e o problema ca cineva a indraznit sa se urce pe o mobra aflata la un salon, fara sa fie interzis acest lucru... probabil ca era nesimtirea prea mare sa scrie ca e interzis doar pt "astia prost imbracati"

dai dovada de mari frustrari, nu s a pus niciodata problema de cum sa se imbrace vreun posesor de Ducati si nici n au contat vreodata buzunarul sau functia avuta pentru a te bucura de lifestyle sau sunet. Se vede ca n-ai explorat topicul monster lounge. Aici e vorba doar de proasta crestere.

sa fie oare coincidenta ca doar voi,posesorii de Ducatti v-ati simtit lezati si dintr-un simt ( prost plasat ) al apartenentei fata de brand ,aveti imboldul asta de a lua apararea unui personaj (in esenta) fictiv, a unui user de forum (roadking).

nu bdd-ule, nu l cunosc si nici nu ma simt lezat ca propietar al unui brand comun.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-am hotarat sa scriu aici pentru ca sunt foarte indignat de episodul petrecut astazi la SMAEB, la stadul Ducati. Din cate stiu si anul trecut a fost un episod similar.

Deci: merg la salon, ma plimb peste tot, unde nu sunt interesat trec rapid, unde sunt interesat ma opresc mai mult, studiez, eventual pun intrebari - nu pun intrebari ca sa ma aflu in treaba ci chiar sunt interesat de doua achizitii (enduro-touring mare) la sfarsitul acestui an.

Boon...ajung si la standul Ducati (singurul pe care nu il vizitasem) unde vad, printre alte modele, Multistrada. Ok - nu imi place extraordinar dar vreau sa vad tot ce este pe piata inainte de a arunca o suma mare de bani.

Vad motocicleta, nimeni pe langa ea, mai fac o roata cu privirea nimic (vroiam sa intreb cate ceva) si hotarasc sa ma urc pe ea sa vad cum se sta pe ea...pana apare cineva. In timp ce ma urcam pe ating cu piciorul cobul din stanga (aveam incaltamintea curata nu i-am facut absolut nimic!). Nici nu apuc sa ma asez pe ea ca apare "omul" de la Ducati - incerc sa reproduc dialogul -

- De ce te urci pe ea fara sa imi ceri voie? Unde te crezi aici? timp in care freca cobul in locul atins de mine.

Cand vad atitudinea ma enervez si cobor imediat de pe motocicleta. Omul continua:

- Asta e a unui client!

- Pai de ce o aduci aici atunci?

- Intai intrebi si dupa aia te urci pe ea! Tie iti convine sa se urce cineva pe motocicleta ta?Tu cati bani ai investit pana acum in masini si motociclete?

- Destul de multi...dar care e ideea?

- Pai vezi?

- In primul rand nu am de unde sa stiu ca nu am voie pe ea. La toti ceilalti m-am urcat pe motociclete.

- Pai da dar trebuie sa intrebi, ce vrei sa pun ca aia placute pe ele (aratand spre Harley)? E urat!

- Da, asa mi se pare normal, sa pui placute! Daca nu vrei sa ma urc pe ea. Suntem la un salon moto. Oamenii se urca pe motociclete. Daca pui o placute pe care scrie sa nu ma urc e clar si nu ma urc sau ii faci gardulet din banda de plastic ca aia de la KTM...cat se poate de clar.

- Daca esti interesat de ea, mergi in reprezentanta, faci un test drive test...si mai vedem.

- Cu atitudinea asta sigur nu o sa vin niciodata la voi!

- Stai linistit ca mi-am dat seama de mult ca nu vrei nimic, dupa casca si.... (probabil vroia sa spuna haine).

...dupa care a fugit catre altcineva, probabil mai bine imbracat. Nici macar nu a avut curajul sa stea sa transam problema. A fugit!

 

Ok. In primul rand nu ii permit nimanui sa ma trateze asa. Care este problema daca am o casca de 200 de euro si nu una de 2000 de euro? Care este problema daca nu am pe mine o geaca de motor si port blugi? Asta inseamna ca nu imi permit o motocicleta noua? Sunt la salon si vreau sa fiu lejer.

Nu vreau sa ma laud (cine ma cunoaste stie asta) dar ii transmit Nesimtitului de la Ducati ca geaca pe care o purtam astazi costa chiar foarte mult (este primita cadou...eu nu dadeam niciodata 500 de euro pe o geca) si o purtam pentru ca este foarte comoda, tine foarte bine la vand, este foarte usoara si nu intra apa prin ea...poti sa stai si sub jet de apa...si da, simt nevoie sa imbrac lejer... 7 ani am purtat costum si cravata in fiecare zi stand sa ma gandesc in fiecare dimineata daca cravata se potriveste cu camasa sau cureaua cu pantofii.

Pe langa asta, singura conditie pe care trebuie sa o indeplinesti pentru a cumpara o motocicleta noua este sa ai bani! Si banii exista! Asa cum spuneam mai sus, vreau sa cumpar la sfarsitul acestui an doua motociclete enduro-touring mari, minim 1000 cmc. Nu stiu daca o sa fie amandoua aceiasi marca. Am inceput o afacere (nu vreau sa dau detalii aici), am obtinut deja finantarea si o sa am nevoie de doua motociclete intr-o prima faza; una pe care sa merg eu si inca una pentru.... Daca lucrurile merg bine, conform planului, la sfarsitul lui 2015 o sa mai apara inca doua, deci patru in total. Este normal ca atunci cand faci o asemenea investitie te gandesti foarte bine ce vrei sa cumperi.

 

De asemenea ii transmit pe aceasta cale nesimtitului de la Ducati ca lucrurile nu raman asa! O sa scriu un e-mail conducerii Ducati. Si stai linistit Nesimtitule stiu sa gasesc adresele ce ma intereseaza si pot sa scriu in mai multe limbi. Pe mine nu ma intereseaza ca in Romania sc. x s.r.l. este importator Ducati. Eu vad emblema Ducati; acolo sus scrie Ducati nu sc x srl si am pretentia sa primesc calitate Ducati. Am pretentia ca din moment ce pe tricoul tau scrie Ducati sa reprezinti ideologia si filosofia companiei (exemplul poate sa fie pentru orice alta marca).

De ce fac asta? Pentru ca imi pasa de ceea ce se intampla in tara asta si vreu sa se schimbe. Am fost si in alte tari iar atitudinea oamenilor de vanzari este alta. Nu zic sa te pupe in coor ca nu imi place asta dar macar sa fie amabili si sa nu jigneasca. Pentru a progresa, Romania are nevoie de oameni cu BUN-SIMT!

 

Pe aceasta cale transmit ca cei de la BMW au fost impecabili, nota 10 cu felicitari!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vine un bad ass, roacker motociclist se urca pe o motocicleta, dupa care vine un nene si-l da jos. Apoi roackeru nostru vine si plange, Mamicaaaa, nenea acela nu ma lasa sa stau si eu pe motocicleta! Dupa care apare un troll, regele soselelor, cu gura mare si ne zice noua ca ala era prea sarac sa stea pe motocicleta lui. S'apoi se scuipa.

Am inteles eu bine? :crack:

Editat de adidas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-am hotarat sa scriu aici pentru ca sunt foarte indignat de episodul petrecut astazi la SMAEB, la stadul Ducati. Din cate stiu si anul trecut a fost un episod similar.

Deci: merg la salon, ma plimb peste tot, unde nu sunt interesat trec rapid, unde sunt interesat ma opresc mai mult, studiez, eventual pun intrebari - nu pun intrebari ca sa ma aflu in treaba ci chiar sunt interesat de doua achizitii (enduro-touring mare) la sfarsitul acestui an.

Boon...ajung si la standul Ducati (singurul pe care nu il vizitasem) unde vad, printre alte modele, Multistrada. Ok - nu imi place extraordinar dar vreau sa vad tot ce este pe piata inainte de a arunca o suma mare de bani.

Vad motocicleta, nimeni pe langa ea, mai fac o roata cu privirea nimic (vroiam sa intreb cate ceva) si hotarasc sa ma urc pe ea sa vad cum se sta pe ea...pana apare cineva. In timp ce ma urcam pe ating cu piciorul cobul din stanga (aveam incaltamintea curata nu i-am facut absolut nimic!). Nici nu apuc sa ma asez pe ea ca apare "omul" de la Ducati - incerc sa reproduc dialogul -

- De ce te urci pe ea fara sa imi ceri voie? Unde te crezi aici? timp in care freca cobul in locul atins de mine.

Cand vad atitudinea ma enervez si cobor imediat de pe motocicleta. Omul continua:

- Asta e a unui client!

- Pai de ce o aduci aici atunci?

- Intai intrebi si dupa aia te urci pe ea! Tie iti convine sa se urce cineva pe motocicleta ta?Tu cati bani ai investit pana acum in masini si motociclete?

- Destul de multi...dar care e ideea?

- Pai vezi?

- In primul rand nu am de unde sa stiu ca nu am voie pe ea. La toti ceilalti m-am urcat pe motociclete.

- Pai da dar trebuie sa intrebi, ce vrei sa pun ca aia placute pe ele (aratand spre Harley)? E urat!

- Da, asa mi se pare normal, sa pui placute! Daca nu vrei sa ma urc pe ea. Suntem la un salon moto. Oamenii se urca pe motociclete. Daca pui o placute pe care scrie sa nu ma urc e clar si nu ma urc sau ii faci gardulet din banda de plastic ca aia de la KTM...cat se poate de clar.

- Daca esti interesat de ea, mergi in reprezentanta, faci un test drive test...si mai vedem.

- Cu atitudinea asta sigur nu o sa vin niciodata la voi!

- Stai linistit ca mi-am dat seama de mult ca nu vrei nimic, dupa casca si.... (probabil vroia sa spuna haine).

...dupa care a fugit catre altcineva, probabil mai bine imbracat. Nici macar nu a avut curajul sa stea sa transam problema. A fugit!

 

Ok. In primul rand nu ii permit nimanui sa ma trateze asa. Care este problema daca am o casca de 200 de euro si nu una de 2000 de euro? Care este problema daca nu am pe mine o geaca de motor si port blugi? Asta inseamna ca nu imi permit o motocicleta noua? Sunt la salon si vreau sa fiu lejer.

Nu vreau sa ma laud (cine ma cunoaste stie asta) dar ii transmit Nesimtitului de la Ducati ca geaca pe care o purtam astazi costa chiar foarte mult (este primita cadou...eu nu dadeam niciodata 500 de euro pe o geca) si o purtam pentru ca este foarte comoda, tine foarte bine la vand, este foarte usoara si nu intra apa prin ea...poti sa stai si sub jet de apa...si da, simt nevoie sa imbrac lejer... 7 ani am purtat costum si cravata in fiecare zi stand sa ma gandesc in fiecare dimineata daca cravata se potriveste cu camasa sau cureaua cu pantofii.

Pe langa asta, singura conditie pe care trebuie sa o indeplinesti pentru a cumpara o motocicleta noua este sa ai bani! Si banii exista! Asa cum spuneam mai sus, vreau sa cumpar la sfarsitul acestui an doua motociclete enduro-touring mari, minim 1000 cmc. Nu stiu daca o sa fie amandoua aceiasi marca. Am inceput o afacere (nu vreau sa dau detalii aici), am obtinut deja finantarea si o sa am nevoie de doua motociclete intr-o prima faza; una pe care sa merg eu si inca una pentru.... Daca lucrurile merg bine, conform planului, la sfarsitul lui 2015 o sa mai apara inca doua, deci patru in total. Este normal ca atunci cand faci o asemenea investitie te gandesti foarte bine ce vrei sa cumperi.

 

De asemenea ii transmit pe aceasta cale nesimtitului de la Ducati ca lucrurile nu raman asa! O sa scriu un e-mail conducerii Ducati. Si stai linistit Nesimtitule stiu sa gasesc adresele ce ma intereseaza si pot sa scriu in mai multe limbi. Pe mine nu ma intereseaza ca in Romania sc. x s.r.l. este importator Ducati. Eu vad emblema Ducati; acolo sus scrie Ducati nu sc x srl si am pretentia sa primesc calitate Ducati. Am pretentia ca din moment ce pe tricoul tau scrie Ducati sa reprezinti ideologia si filosofia companiei (exemplul poate sa fie pentru orice alta marca).

De ce fac asta? Pentru ca imi pasa de ceea ce se intampla in tara asta si vreu sa se schimbe. Am fost si in alte tari iar atitudinea oamenilor de vanzari este alta. Nu zic sa te pupe in coor ca nu imi place asta dar macar sa fie amabili si sa nu jigneasca. Pentru a progresa, Romania are nevoie de oameni cu BUN-SIMT!

 

Pe aceasta cale transmit ca cei de la BMW au fost impecabili, nota 10 cu felicitari!

 

Cu asta a inceput acest topic. Nu zic ca roadking ar fi fost vreun model de tact si profesionalism dar intre unul care-si apara orgoliul lui de fost corporatist actual melancolic si tanjitor dupa ideologii si filozofii ale companiilor si altul care-si apara investitia reala asa cum stie el mai bine nu stiu daca un motociclist cu picioarele in cizme si cu cizmele pe pamant ar avea mult de cantarit. Asa se vede de aici de la mine dar eu sunt mai defect de fel, s-ar putea sa vad gresit.

 

Vine un bad ass, roacker motociclist se urca pe o motocicleta, dupa care vine un nene si-l da jos. Apoi roackeru nostru vine si plange, Mamicaaaa, nenea acela nu ma lasa sa stau si eu pe motocicleta! Dupa care apare un troll, regele soselelor, cu gura mare si ne zice noua ca ala era prea sarac sa stea pe motocicleta lui.

Am inteles eu bine? :crack:

 

Dar el se apara si spune ca nu este atat de sarac pe cat pare, daca ar fi fost asa de sarac si-ar fi luat seama dar pentru ca finantare nu va aceepta asa ceva si Romania are nevoie de oameni cu bun simt. :)

 

Pana acum ar fi trebuit sa raspunda aia de la Ducati. Ce zice corporatia vreau sa stiu! :)

Editat de Altair
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar el se apara si spune ca nu este atat de sarac pe cat pare, daca ar fi fost asa de sarac si-ar fi luat seama dar pentru ca finantare nu va aceepta asa ceva si Romania are nevoie de oameni cu bun simt. :)

 

Pana acum ar fi trebuit sa raspunda aia de la Ducati. Ce zice corporatia vreau sa stiu! :)

 

Ai mare dreptate, dar bunul simt se lasa asteptat si nu numai pe forum ci peste tot. Eu nu am catalogat pe niciunul dintre ei, pentru ca nu-i cunosc, nu-mi permit si nici nu ma intereseaza. Situatia mi s-a parut funny iar postul meu de mai sus e satiric :peace:

Editat de adidas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai mare dreptate, dar bunul simt se lasa asteptat si nu numai pe forum ci peste tot. Eu nu am catalogat pe niciunul dintre ei, pentru ca nu-i cunosc, nici nu-mi permit si nici nu ma intereseaza. Situatia mi s-a parut funny :peace:

 

Eu l-am cunoscut sambata pe harley-istul de la ducati. Nici pe departe atat de rau pe cat se prezinta singur aici :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

....intre unul care-si apara orgoliul lui de fost corporatist actual melancolic si tanjitor dupa ideologii si filozofii ale companiilor si altul care-si apara investitia reala asa cum stie el mai bine nu stiu daca un motociclist cu picioarele in cizme si cu cizmele pe pamant ar avea mult de cantarit. Asa se vede de aici de la mine dar eu sunt mai defect de fel, s-ar putea sa vad gresit.

 

Aici te inseli f tare! Mobra prezentata ar trebui sa fie parte din investitie! Ca si masinile de drivetest, iar in alte tari ca si motocicletele de test. A venit sa o prezinte si sa ii convinga pe altii sa cumpere, nu sa o vanda fix pe aia expusa... Particip frecvent la expozitii si in tara (Romtherm) si in Germania (ISH) si in Italia (Mostre Convegno) si pentru ca produsele pe care comercializam au toata tehnologia "ascunsa in interior", am ales sa "decupam" o parte de produsele expuse. Costul produselor, sectionarea cu laser, ca si costul standurilor si altele...sunt doar parte din investitie. Se numeste marketing! Respectivul dealer ar fi trebuit sustinut de producator, iar exponatele asigurate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aici te inseli f tare! Mobra prezentata ar trebui sa fie parte din investitie! Ca si masinile de drivetest, iar in alte tari ca si motocicletele de test. A venit sa o prezinte si sa ii convinga pe altii sa cumpere, nu sa o vanda fix pe aia expusa... Particip frecvent la expozitii si in tara (Romtherm) si in Germania (ISH) si in Italia (Mostre Convegno) si pentru ca produsele pe care comercializam au toata tehnologia "ascunsa in interior", am ales sa "decupam" o parte de produsele expuse. Costul produselor, sectionarea cu laser, ca si costul standurilor si altele...sunt doar parte din investitie. Se numeste marketing! Respectivul dealer ar fi trebuit sustinut de producator, iar exponatele asigurate.

 

Si partea din investitie nu este tot investitie si ea? Produsele voastre "decupate" pornesc? Daca le dai cheie li se aprinde display-ul? Poti sa "dai o tura" cu ele? La cat timp se schimba modelele la voi? Cate unitati vindeti? De ce vrei sa compari mere cu nasturi?

Suna la Ducati si vezi cum l-au sustinut pe dealer-ul (singurul) local, chiar sunt curios, ia zi roadking cu ce a contribuit Ducati la acest eveniment?

Editat de Altair
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vine un bad ass, roacker motociclist se urca pe o motocicleta, dupa care vine un nene si-l da jos. Apoi roackeru nostru vine si plange, Mamicaaaa, nenea acela nu ma lasa sa stau si eu pe motocicleta! Dupa care apare un troll, regele soselelor, cu gura mare si ne zice noua ca ala era prea sarac sa stea pe motocicleta lui. S'apoi se scuipa.

Am inteles eu bine? :crack:

eu am inteles ca s-a dus unu' la carciuma, s-a suit cu picioarele pe masa, a tratat ospatarul ca pe o sluga si apoi s-a plans ca a fost servit cu bere calda. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si partea din investitie nu este tot investitie si ea? Produsele voastre "decupate" pornesc? Daca le dai cheie li se aprinde display-ul? Poti sa "dai o tura" cu ele? La cat timp se schimba modelele la voi? Cate unitati vindeti? De ce vrei sa compari mere cu nasturi?

Suna la Ducati si vezi cum l-au sustinut pe dealer-ul (singurul) local, chiar sunt curios, ia zi roadking cu ce a contribuit Ducati la acest eveniment?

 

Pai de l-ar sustine daca el scuipa in ceafa potentialilor clienti? Nu convingi cu argumentul asta.

Mai incearca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...