Sari la conținut

Nesimtitul de la Ducati (partea...z)


Postări Recomandate

Amice! Uite-te in datele financiare ale dealerului! Sunt publice! Ce o sa imi spui acum? Ca si Fabia si Leon se vand tot din pasiune?!? Cu angajati cu asemenea atitudine, pe mine nu ma mira rezultatele alea!

 

Te rog eu frumos! Vorbeste-mi despre ce vrei tu! Mobre, fotbal, politica etc! Dar nu incerca sa imi spui nimic de business si mai ales de vanzari! Oamenii aia nu stiu sa vanda! Punct! Altfel ar fi si pasiune si bani!

Cand n-ai bani sa cumperi ultimele aparitii ramai doar cu pasiunea, si asta se poate observa din oferta si cererea de SHuri NOI din ciclul modelului CBRF4i cu 20-25.000km descrise in topicurile dedicate vanzarilor moto din tara. Nu sunt mai mult de 20 de clienti noi pentru orice brand oricat te ai da tu peste cap pentru ca nu sunt resurse financiare. In loc de achizitia unui model nou tu mai degraba te vei gandi unde s-o parchezi pentru a nu ti o fura si dupa 2 luni te rezumi la faptul ca chiariasii de parcari sunt bulangii cu preturile afisate si renunti la acesta achizitie pentru ca in realitate nu iti permiti sa ai aceast produs.

Nu are nicio legatura modelul Leon sau Fabia cu brandul Ducati, doar in guvernele oamenilor rosii se ia dintr-o parte si se da in alta. In primii 2 ani nu numai ca au adus bani de acasa pentru introducerea acestui brand pe piata dar au si taxat alte afaceri in detrimentul propriului buzunar pentru pasiunea pe care o au. Nu mi spune ca tu investesti intr-un bun mort pana te da banca afara din casa, iar tu inca plangi dupa laptele ce l-ar fi putut da daca ar fi fost si alte considerente inventate la mijloc ca imi dau seama ce mare investitor esti pe piata sau forum.

 

 

Doar ca imi e mila de ducatisti ca nu au parte de un dealer si servicii pe masura pasiunii lor.

Big Bo$$ .. lasa ne cu mila ta fata de posesorii Ducati.. grija altora s-o ai atunci cand exista pasiune comuna, nu cand vorbesti de cealalta parte a gardului si strigand pe toata strada cat de acrii sunt strugurii. ;)

Editat de ZaiR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 382
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

DOAR LA COSTUM SE POT INCALECA PANIKAKE ASTEA DE LA DUCATI'

Tu cum te imbraci prin oras? Intreb si eu de curiozitate? Coburile le pui? Stiu ca-s offtopic, dar toata lumea e si topicul trebuie mutat la fun :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu pun o concluzie (personala!) si ma retrag pt ca deja a inceput sa ma oboseasca topicul asta!

 

Dealerul a gresit ca nu a luat masuri sa nu ne suim noi toti, tarani de fel cu buda in fundul curtii, pe bijuteriile in care ei au investit atat de multi bani!

 

Roadking poate sa fie si GM la dealerul Ducati! Nu imi pasa! Nu stie sa vanda! Poate e un superpasionat al marcii, poate ca e singurul din Romania care stie totul despre produse si marca, poate e un motociclist exceptional cu zeci si sute de mii de km in jurul lumii. Dar a gresit ingrozitor cu atitudinea! Atata la SMAEB, cat si pe forum. Roadking, nu te cunosc si atata timp cat esti "calare" in trafic esti din categoria "all bikers, all brothers", dar daca nu realizezi ca ai gresit si daca nu ai invatat nimic din asta, atunci imi doresc sa nu am vreodata ocazia sa fac vreun business cu tine!

 

Un ultim sfat pentru dealerul Ducati! Investiti in oameni! Fara asta nu o sa vindeti niciodata nimic!

 

Eu out!

Editat de Lucian M
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

daca la 1 bucata PANIKAKE dau 2 BUCATI"...... ma fac si eu PASIONAT AL MARCII

 

ALOOOO DOMNITA.... JOS FA ' DIN SA CA O umezesti....

 

 

daca la 1 bucata PANIKAKE dau 2 BUCATI"...... ma fac si eu PASIONAT AL MARCII

 

ALOOOO DOMNITA.... JOS FA ' DIN SA CA O umezesti....

 

 

putin offtopic: ce poza de ra.hat....

 

am inteles ideea din spatele femeilor semigoale pe masini/motoare, e o chestie psihologica.....si vinde, dar daca o faci,fa-o ca lumea..

 

ce dracu mai cauta si zdreanta aia trantita pe jos,langa motor,nu stiu, e BONUS?

 

si ala a mai luat si bani sa faca fotografia aia....jeez....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand n-ai bani sa cumperi ultimele aparitii ramai doar cu pasiunea, si asta se poate observa din oferta si cererea de SHuri NOI din ciclul modelului CBRF4i cu 20-25.000km descrise in topicurile dedicate vanzarilor moto din tara. Nu sunt mai mult de 20 de clienti noi pentru orice brand oricat te ai da tu peste cap pentru ca nu sunt resurse financiare. In loc de achizitia unui model nou tu mai degraba te vei gandi unde s-o parchezi pentru a nu ti o fura si dupa 2 luni te rezumi la faptul ca chiariasii de parcari sunt bulangii cu preturile afisate si renunti la acesta achizitie pentru ca in realitate nu iti permiti.

Nu are nicio legatura modelul Leon sau Fabia cu brandul Ducati, doar in guvernele oamenilor rosii se ia dintr-o parte si se da in alta. In primii 2 ani nu numai ca au adus bani de acasa pentru introducerea acestui brand pe piata dar au si taxat alte afaceri in detrimentul propriului buzunar pentru pasiunea pe care o au. Nu mi spune ca tu investesti intr-un bun mort pana te da banca afara din casa, iar tu inca plangi dupa laptele ce l-ar fi putut da daca ar fi fost si alte considerente inventate la mijloc ca imi dau seama ce mare investitor esti pe piata sau forum.

man

 

daca TU, JE, ETC venim cu bani de acasa sa sustinem un BUSINESS mai ales in VANZARI!!!!!! nu lasi o GURA spurcata sa ti strice piata pentru un rezervor ZGARAIAT.....

 

secundo 60% din platitorii de bilet la SMAEB sunt "agarici" paraleli cu MOTOCICLISMUL!!!!! so eu care nu sunt in BRANSA si tot as stii din postura de expozant sa NU MI CREEZ probleme imi iau MASURI .......

 

e mai bine sa ti auzi vorbe , ca EXPOZANT, AL DRACULUI ALA DE LA DUCATTI NU NE A LASAT PE MOBRE, decat sa vii ca PASIONAT DE DUCATTI si sa ne faci prosti pe cei care ti am trecut.....MOCHETA

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

putin offtopic: ce poza de ra.hat....

 

am inteles ideea din spatele femeilor semigoale pe masini/motoare, e o chestie psihologica.....si vinde, dar daca o faci,fa-o ca lumea..

 

ce dracu mai cauta si zdreanta aia trantita pe jos,langa motor,nu stiu, e BONUS?

 

si ala a mai luat si bani sa faca fotografia aia....jeez....

 

ba da FRAIER esti ...se vede ca la tine in zona nu sunt SALOANEEE moto...

 

aia de jos a picat de pe LACUL dat pe rezervor......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si o intrebare pentru Cristilvk! BMW sunt ieftini?!? Hai sa fim seriosi! Doar ca oamenii aia chiar stiu sa vanda! Vreau sa vad si eu un om de la BMW cu atitudinea pe care roadking a afisat-o.

sunt putin mai ieftini...dar probabil au alt target

acum..tu ai vazut gama de la bmw si gama la ducati? la bmw erau de 5 ori mai multe motoare...avea omu de unde alege

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

man

 

daca TU, JE, ETC venim cu bani de acasa sa sustinem un BUSINESS mai ales in VANZARI!!!!!! nu lasi o GURA spurcata sa ti strice piata pentru un rezervor ZGARAIAT.....

 

secundo 60% din platitorii de bilet la SMAEB sunt "agarici" paraleli cu MOTOCICLISMUL!!!!! so eu care nu sunt in BRANSA si tot as stii din postura de expozant sa NU MI CREEZ probleme imi iau MASURI .......

 

e mai bine sa ti auzi vorbe , ca EXPOZANT, AL DRACULUI ALA DE LA DUCATTI NU NE A LASAT PE MOBRE, decat sa vii ca PASIONAT DE DUCATTI si sa ne faci prosti pe cei care ti am trecut.....MOCHETA

 

Se scrie "Ducati", cu un singur "t". Dar mi se pare ca ai scris asa dinadins...

 

 

Baeti si motorete frumoase.

 

<3

Editat de PzKpfW
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

Cand n-ai bani sa cumperi ultimele aparitii ramai doar cu pasiunea, si asta se poate observa din oferta si cererea de SHuri NOI din ciclul modelului CBRF4i cu 20-25.000km descrise in topicurile dedicate vanzarilor moto din tara. Nu sunt mai mult de 20 de clienti noi pentru orice brand oricat te ai da tu peste cap pentru ca nu sunt resurse financiare. In loc de achizitia unui model nou tu mai degraba te vei gandi unde s-o parchezi pentru a nu ti o fura si dupa 2 luni te rezumi la faptul ca chiariasii de parcari sunt bulangii cu preturile afisate si renunti la acesta achizitie pentru ca in realitate nu iti permiti sa ai aceast produs.

 

Ce tandru esti cu Honda, dar uiti ca si bijuteria ta SS se invarte tot la pretul de F4i (de fapt, s-ar putea sa fie mai ieftina decat un F4i 2000+ )...

 

Iar legat de resurse financiare, nu stiu cum spui ca nu sunt bani,eu vad zilnic masini noi abia lansate, le vad defiland pe strada... masini de 50.000+ (eur), nu Skoda sau Passat...

 

Care are bani de Panigale nu cred ca-si face griji de furt. Isi permite chiria unui garaj sau sa o tina intr-o parcare subterana pazita....

 

De grija furtului nu dormim noi, pu.limea, care ne chinuim pt o mobra (munca, rate, chestii), nu aia care fac bani cu ciocanul.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

 

 

secundo 60% din platitorii de bilet la SMAEB sunt "agarici" paraleli cu MOTOCICLISMUL!!!!! so eu care nu sunt in BRANSA si tot as stii din postura de expozant sa NU MI CREEZ probleme imi iau MASURI .......

 

e mai bine sa ti auzi vorbe , ca EXPOZANT, AL DRACULUI ALA DE LA DUCATTI NU NE A LASAT PE MOBRE, decat sa vii ca PASIONAT DE DUCATTI si sa ne faci prosti pe cei care ti am trecut.....MOCHETA

 

+1

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu tu ai amintit de testdrive-ul la R Nine T? Vroiam sa ma asortez si eu, sa fie treaba buna. Nu de alta, dar poate facem poze :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu tu ai amintit de testdrive-ul la R Nine T? Vroiam sa ma asortez si eu, sa fie treaba buna. Nu de alta, dar poate facem poze :D

eu asa mergeam la munca..... acum sunt somer

 

iti iei KILT si la fiecare semafor inainte sa plecam de pe loc NE RIDICAM IN PICIOARE....

te bagi???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ia

hai gata cu circu' ca am de dat cu aspiratorul, iar vine nevasta acasa si nu am facut nimic toata ziua....

 

Am tot citit ce ai scris, si cred ca tu chiar cred ca ai ceva cu Ducati...

TE AI prins..... nu am banii de el....

si sincer... culorile de la DUKakati .....NU MA PRIND......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...