Sari la conținut

How to die on a motorcycle


Trandafir
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 112
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Probabil că s-a subânțeles că eu îmi dau cu părerea despre cât de bună sau proastă e imaginea motocicliștilor (reiese din aciditatea răspunsului). Am vrut doar să spun că ea există, așa cum "există și motocicliști în trafic" :D

 

Legat de clip - chiar nu am nimic de comentat despre ce face colegul în film, cu excepția virajului de la min 1.51 . Acolo mi-a cam stat inima în loc ( am uitat că e colg cu noi și că trăiește, adică că e OK și a scăpat).

 

Ai grijă, man, cu virajele astea înșelătoare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imaginea motociclistilor este facuta ,,varza" din cauza unor personaje ca cele din filmul postat. Trist este ca sunt multi pe forum care aproba acest mod de deplasare in trafic, considerand justificat acest comportament in numele ,,adrenalinei" sau a imaginii de motociclist cu experienta (meserias). Doresc sa va amintesc tuturor ca legile din ,,Codul rutier" sun facute ca sa ne apere in primul rand pe noi si apoi pe ceilalti participanti la trafic. Baietasul din imagini, in stilul acesta, nu are mult de trait. Eventuala trecere in nefiinta a lui n-ar fi o mare problema, acesta fiind drumul pe care la ales singur.Grav este ca, in cazul unui accident, ar pute lua cu el si pe altii nevinovati, care circulau regulamentar, ca niste oameni normali cu capul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Legat de clip - chiar nu am nimic de comentat despre ce face colegul în film, cu excepția virajului de la min 1.51 . Acolo mi-a cam stat inima în loc ( am uitat că e colg cu noi și că trăiește, adică că e OK și a scăpat).

 

Ai grijă, man, cu virajele astea înșelătoare.

 

 

 

Nici cu urmatorul nu mi e rusine..

 

N-am atatea incidente de care sa mi aduc aminte in peste 50.000 km cate sunt in filmul asta..

 

Multa bafta.

 

Imaginea motociclistilor este facuta ,,varza" din cauza unor personaje ca cele din filmul postat.

Imaginea motociclistilor e facuta varza de catre cel ce conduce in acte motociclismul in Romania, nu de catre entuziasti ca cel de sus.

Editat de ZaiR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, intradevar, nu zice nimeni ca nu stapaneste bine motocicleta, ca nu are experienta, etc. Se vede ca e stapan pe ea. Totusi, la un moment dat e imposibil sa nu o patesti. Erau sanse foarte mari ca in oricare din fazele de acolo sa faca un accident foarte naspa in care sa mai si omoare pe altii. Si da, dupa parerea mea aistia sunt genul de motociclisti care strica imaginea. Motociclist fiind, cand sunt cu masina si vad unu pe 2 roti imediat incerc sa stau cat mai departe de el, sa-l feresc pe cat de mult posibil, pentru ca, dupa cum stiti, nu cred ca e zi sa nu intalnesti un individ din asta cu capu' mare. Cu toate ca incerc sa-l feresc, fiti siguri ca daca se intampla sa fiu pus din cauza unui depasitor din asta in situatia de a intra in sant/gard/stalp vs a il lua in plin, cu sigurant il pocnesc fara nici cea mai mica urma de regret. In special daca sunt cu familia in masina.

 

Individul din film se aseamana tipului de sofer de TIR. Are impresia ca tot drumu' e al lui si ca toata lumea e obligata sa-i faca loc. Asta pana intalneste unu ca mine...

Editat de Grig.7
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

corect spus este ASA:

 

CAPONE ....MERGE....FATA DE CEI PREZENTI PE FORUM!!!!!!!

:10:

 

Cat despre ce scrie lumea pe aci ... nici macar nu`mi mai bat capu. Noi sa fim sanatosi, sa fie asfaltu uscat si bani de benzina.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt fanul no 1, Zven e no 2 :))
Am zis, cand o sa cresc mare asa vreau sa stiu sa merg.. realistic vorbind tot traficul se indreapta catre "rusia" decat catre "germania" :D
Cand am mers perfect am avut mai multe sanse sa o patesc decat atunci cand merg 20-30km peste, cea mai mare teama este de a merge paralel cu o masina.
Fiecare cum poate, decat ori o incaleci esti raspunzator, important e sa nu deranjezi pe ceilalti sau sa-i pui in pericol, eu de ex nu le raspund la salut celor care ma saluta cu un wheelie, sunt prea invidios.

Editat de icsu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai

cata CORECTITUDINE, cati sustinatori ai PILONULUI II DE PENSIE, cate FECIOARE in ale circulatiei RUTIERE

 

mai bine infipt in TIR cu zambetul pe fata DECAT mort in pat inconjurat de rude

 

@ tuti........avand in vedere SOCIETATEA de consum in care vrem nu vrem suntem INLANTUITI sa stii ca DOAR ADAM SI EVA mai unca o IMAGINE ......

 

la restul ......este doar MISCARE

 

PS .tu ai motocicleta??????

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu sunt fanul nimanui, dar se va ajunge fix la aceeasi problema. Tu vrei sa`mi spui mie ca niciodata nu te-am mancat drepta? Zici ca sunteti toti sfinti.

 

OFFTOPIC: ianachim si fox, va gresit doctoru reteta de sunteti la carantina?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cap0ne merge mai bine decat 90% din cei prezenti pe forum.

 

Pai vreo 60-70 % nu au motor si nici nu merg, trolleaza pe la Social sau se baga in seama pe unde apuca sau, in cel mai bun caz (cei avansati,veteranii), dau sfaturi incepatorilor sa foloseasca frana spate la franarea de urgenta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imaginea motociclistilor este facuta ,,varza" din cauza unor personaje ca cele din filmul postat. Trist este ca sunt multi pe forum care aproba acest mod de deplasare in trafic, considerand justificat acest comportament in numele ,,adrenalinei" sau a imaginii de motociclist cu experienta (meserias). Doresc sa va amintesc tuturor ca legile din ,,Codul rutier" sun facute ca sa ne apere in primul rand pe noi si apoi pe ceilalti participanti la trafic. Baietasul din imagini, in stilul acesta, nu are mult de trait. Eventuala trecere in nefiinta a lui n-ar fi o mare problema, acesta fiind drumul pe care la ales singur.Grav este ca, in cazul unui accident, ar pute lua cu el si pe altii nevinovati, care circulau regulamentar, ca niste oameni normali cu capul.

asta spui tu in 2013:

"Eu am facut doar 17000km in 7 ani de cand este la mine. Si asta deoarece am doua conserve in curte, a mea si a sotiei, cu care ne deplasam in marea parte a timpului la munca sau in alte locuri. Motorul l-am folosit mai rar, pentru iesiri la sfarsit de saptamana, la intruniri,sau mici escapade offroad."

 

BAIETASUL" din imagini face km tai din 7 ani .....intr o tura ......

 

prefer o imagine VARZA data de BAIETASUL asta decat o IMAGINE IMPECABILA ...... de un motociclist de WKEND

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai bah, eu nu l-am vazut pe Capone sa se planga de ce imbecili a intalnit in trafic sau ca i-a iesit unu'n scurt cand avea 80 in localitate. Filmuletul asta l-a postat si anul trecut pe undeva :)

Doar cine sta acasa pe canapea nu pateste din astea.

 

Nu m-ar mira sa vedem la stiri asta :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca nu ocolesti ca Cap0ne, ti-o iei asa http://russia.prochan.com/dash_cam/t/043_1396988645

 

 

mai bine infipt in TIR cu zambetul pe fata DECAT mort in pat inconjurat de rude

 

+1

 

 

Respectivul sigur a incasat-o cu zambetul pe fata.. dar, cine are clip pe net? :)

 

BAIETASUL" din imagini face km tai din 7 ani .....intr o tura ......

 

prefer o imagine VARZA data de BAIETASUL asta decat o IMAGINE IMPECABILA ...... de un motociclist de WKEND

 

Si 7000 de ..."POSTS... in cat timp face?

*scuze pt format-ul neobisnuit al textului, incercam sa scriu in aceeasi limba

 

Pana nu se ajunge la "masurarea cardanului|"nu se poate....Asta se intampla cu fiecare topic deschis.Nu conteaza pentru ce a fost deschis;doar "cardanul" conteaza.

 

:agree:

 

 

Concluzie: nu ma intereseaza in mod special imaginea motociclistilor (desi cea acceptata in acest moment este: "inconstienti"), insa, ma deranjeaza cand aud un sofer auto spunand: "am o satisfactie enorma cand aud de un accident in care unu din astia moare".

Editat de Vallach
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

 

 

Si 7000 de ..."POSTS... in cat timp face?

*scuze pt format-ul neobisnuit al textului, incercam sa scriu in aceeasi limba

cele 7000 posturi sunt DIRECT proportionale....CU KILOMETRI PARCURSI.....

 

deci ....nu prea avem aceeasi LIMBA.....

 

peste 80% din posturile tale sunt despre CALCULATOARE ....... aici este vorba despre MOTOCICLISM!!!!!! stii tu..chestia aia care merge pe 2ROTI SI ......nu are ....MULTE TASTE!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma uitam sa vad cam ce mobre au cei care s-au inflamat.

In general, mobrele lor au fost construite cand eu inca mai aveam par...

Una e sa fii stapan pe tine, alta e sa oracai ca vita furajata pe 2 bulevarde intre blocuri toata noaptea.


Imi place ca dati repede like la vreo tura lunga facuta repede, de genul: am ajuns in 4 zile la Madrid. Păi bă, minte creaţă, tu crezi că ăla a ajuns in 4 zile la Madrid mergând cu 50, aşa cum faci tu că-ţi ţâţâie popoul?!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...