Sari la conținut

Accident moto grav Pod ira (cluj-napoca)


~LeX~
 Share

Postări Recomandate

Accidentul a avut loc pe la ~12 noaptea in capat la ira , zic pe scurt si pun 2 3 poze ... ,,motociclist'' fara permis si moto neinmatriculat .... a venit cu viteza inspre someseni si inainte de pod a intrat in voblaj(cred) si a luat stalpul in plin ... .rezultatul se vede .

 

Eu unu va zic sincer ca nu am crezut ca se poate sa vad o asemenea scena la un accident moto ... el la ~150 metri de locu accidentului daca nu mai mult .... a trecut printre pomi ... a trecut peste un drum si s-a oprit pe un trotuar , tot traseul cum a mers rostogolinduse pe jos se vedea perfect de la urmele de puf din geaca de pe el , rezervoru si ceva din carena fata ii erau pe pod ... atat de impastiate pe o suprafata asa de mare ca nu pot sa exprim tot in cuvinte .

 

Analizand situatia imi e mila de el dintr`un punct de vedere ... dupa ce a avut accidentul abea dupa 2 ore a aparut un membru al familiei care era tatal sau si era tare senin a intrebat chestii de genu ,, a avut viteza asai ? '' ,, no da ce o lovit fiii atent ai aiaiaiai '' si nu parea afectat deloc , si de un caine iti e mila dar de un om al carui tata reactioneaza asa ....

 

Impactul a fost atat de violent ca am gasit etrier fata explodat in 10 bucati , bascula spate rupta , telescopu spate ruspt in doua de la mijloc si arcul la 5-10 metri de el , cdi`ul la ~50 metri de motor , farurile la fel .... bloc motor spart si bucata lipsa , galerii facute foita atat de aplatizate .... retsul nu mai tin minte dar socant .

 

 

Starea lui de sanatate : coma , din ce am aflat dupa o ora si ceva sunt sanse minime ..... daca scapa din punctu meu de vedere este o minune dar nu stiu ...

 

Avea motorul de ~1 saptamana

 

Motocicleta : Yamaha yzf r6 (2003-2005)

Echipament : casca Agv k4 (cred) care a rezistat cu brio zic eu, geaca de puf , ceva manusi moto scurte si blugi .

post-36250-0-61783000-1397259696_thumb.jpg

post-36250-0-99071200-1397259703_thumb.jpg

post-36250-0-42854200-1397259720_thumb.jpg

post-36250-0-13111900-1397259728_thumb.jpg

post-36250-0-86176000-1397259743_thumb.jpg

post-36250-0-40098900-1397259756_thumb.jpg

post-36250-0-70931800-1397259771_thumb.jpg

Editat de ~LeX~
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 303
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ai vazut coliziunea live?? :dropsmilie: Motorul ca motorul, dar stalpul!

 

Daca scapa ce sa-i uram, sanatate fizica sau mentala? Eu zic de amandoua...



Stii cumva ce varsta are?

Editat de George M.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motocicleta ...http://www.bikeshop.ro/handler.php?tip=am&act=view&src=db&ID=562730&selpic=3&zoom=1#foto

 

Naspa rau de tot ...

 

Sanatate riderului ...



Analizand situatia imi e mila de el dintr`un punct de vedere ... dupa ce a avut accidentul abea dupa 2 ore a aparut un membru al familiei care era tatal sau si era tare senin a intrebat chestii de genu ,, a avut viteza asai ? '' ,, no da ce o lovit fiii atent ai aiaiaiai '' si nu parea afectat deloc , si de un caine iti e mila dar de un om al carui tata reactioneaza asa ....

Nu te grabi sa judeci .. Doamne Fereste ...

 

De stare de soc .. ai auzit ...

 

Asa se manifesta ... nu mai reactionezi ..sau la polul opus ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

,,motociclist'' fara permis si moto neinmatriculat .... ce za mai zic? sa fiu rau sa scot o perla ? ... Sa se faca bine si sa-i vina Mintea la cap....ca, de data asta a judecat cu ala de jos....

Editat de WildRider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator suzuki_fan

Prostia omului cu pricina nu are limită!

Cum pot exista asemenea minți?

Mergi și îți ei R6 fără să ai un gram de experientă, nu ai permis, motorul este neînmatriculat și pe lângă astea mai ieși și pe un drum public și tragi ca cercopitecul de gaz.

Nu vreau să par cinic și nici patetic să îi urez R.I.P. sau sănătate, dar dacă scapă, îi recomand o internare la spitalul 9.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cateodata am impresia ca unii conduc pe strada ca si cum ar fi intr-un joc video si oricand pot da RESTART.

Din pacate viata nu are buton de RESTART.

Pe el atat l-a dus capul, atat a facut.

Pacat de cei apropiati lui pentru ca trec prin momente grele.

Editat de Serban.S
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator suzuki_fan

Generația GTA!

 

P.S. Sunt al naibi de curios ce vârstă avea! Pe pariu că sub 22 ani.

Editat de suzuki_fan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Offf....e clar ca a fost inconstient de ceea ce face,dar haideti sa fim alaturi de el si sa ne rugam ptr sanatatea lui!

Fapta este consumata,restart nu se mai poate da, asa ca multa sanatate!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Celor care nu au instinct de conservare ar trebui sa le pese totusi de ceilalti ! Nu era pe circuit, era in oras, puteau fi oameni pe trotuar.

 

Sanatate kamikaze-ului si sa-i vina mintea la cap !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu va pun o singura intrebare, puteti sa ma injrati, criticati chiar astept parerile voastre.

Daca in drumul sau fara permis, fara experienta si fara numar de inmatricular, din voblaj intra intr-o masina pe contrasens, o lua din plin corect?

Daca in masina, pe locurile din fata erau 2 membri ai oricaruia dintre voi(zic Doamne fereste), scapau? eu zic ca nu.........sau niste oameni necunoscuti nou........deci? Ce atata compasiune? Ti-o meriti fratica. Du-te ca sa nu cumva la anul sa mai iei vreo 2 cu tine. Esti bou...........la groapa. Nu ai atata materie cenusie incat sa zici, ba, nu am permis....deci nu ma sui.........sau daca tot nu stiu cum e treaba cu racheta asta si ma mananca poponeata, o las mai incet. Adik de ce sa am mila de unu care putea sa ma omoare pe mine? Cam multi de daca, dar daca eu, dupa ce am luat permisul mi-am luat motor de 400 cu riscul ca voi ramane cu el pe vecie ca e japonez si nu se inghesuie lumea sa cumpere asa ceva, de ce nu poate si altul? Adica el e atat de inapoiat mintal incat nu a vazut macar 10 stiri cu si despre motociclisti pe R6 sau R1, fara experienta, decedati in accidente? Nu a realizat ca motorul ala ii poate aduce si placere dar si deces in acelasi timp? Sunt om, dar gandesc logic. Decat sa planga mama, mai bine sa planga mata.

Numarul ala de pe carena e defapt IQ-ul lui.

Judecati-ma, nu ma supar. Repet, e opinia mea de participant la trafic, atat ca pieton cat si ca sofer de conserva sau moto.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Generația GTA!

 

Haide bre ca si noi eram generatia NFS, nu suntem departe! Conteaza ce ai in cap, nu ce joci pe PC :)

 

Acum era calare pe 'tantar' si s-a ales cu buba el. Dar ocazional mai vezi cate unul cu un gipan sau vreo rabla ca se crede in ... NFS ca sa continui ideea de mai sus, sa vezi ala ce prapad face!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

donator de organe + motor la dezmembrari. Din punctul meu de vedere, avem nevoie de cat mai multi ca el. Ar trebui sa il desfaca chiar acum sa ii ia ficatul si ce mai are intreg, ca poate cine stie se trezeste din coma.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu va pun o singura intrebare, puteti sa ma injrati, criticati chiar astept parerile voastre.

Daca in drumul sau fara permis, fara experienta si fara numar de inmatricular, din voblaj intra intr-o masina pe contrasens, o lua din plin corect?

Daca in masina, pe locurile din fata erau 2 membri ai oricaruia dintre voi(zic Doamne fereste), scapau? eu zic ca nu.........sau niste oameni necunoscuti nou........deci? Ce atata compasiune? Ti-o meriti fratica. Du-te ca sa nu cumva la anul sa mai iei vreo 2 cu tine. Esti bou...........la groapa. Nu ai atata materie cenusie incat sa zici, ba, nu am permis....deci nu ma sui.........sau daca tot nu stiu cum e treaba cu racheta asta si ma mananca poponeata, o las mai incet. Adik de ce sa am mila de unu care putea sa ma omoare pe mine? Cam multi de daca, dar daca eu, dupa ce am luat permisul mi-am luat motor de 400 cu riscul ca voi ramane cu el pe vecie ca e japonez si nu se inghesuie lumea sa cumpere asa ceva, de ce nu poate si altul? Adica el e atat de inapoiat mintal incat nu a vazut macar 10 stiri cu si despre motociclisti pe R6 sau R1, fara experienta, decedati in accidente? Nu a realizat ca motorul ala ii poate aduce si placere dar si deces in acelasi timp? Sunt om, dar gandesc logic. Decat sa planga mama, mai bine sa planga mata.

Numarul ala de pe carena e defapt IQ-ul lui.

Judecati-ma, nu ma supar. Repet, e opinia mea de participant la trafic, atat ca pieton cat si ca sofer de conserva sau moto.

Trist si dur, dar adevarat ! PS (mata are cratima)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu va pun o singura intrebare, puteti sa ma injrati, criticati chiar astept parerile voastre.

Daca in drumul sau fara permis, fara experienta si fara numar de inmatricular, din voblaj intra intr-o masina pe contrasens, o lua din plin corect?

Daca in masina, pe locurile din fata erau 2 membri ai oricaruia dintre voi(zic Doamne fereste), scapau? eu zic ca nu.........sau niste oameni necunoscuti nou........deci? Ce atata compasiune? Ti-o meriti fratica. Du-te ca sa nu cumva la anul sa mai iei vreo 2 cu tine. Esti bou...........la groapa. Nu ai atata materie cenusie incat sa zici, ba, nu am permis....deci nu ma sui.........sau daca tot nu stiu cum e treaba cu racheta asta si ma mananca poponeata, o las mai incet. Adik de ce sa am mila de unu care putea sa ma omoare pe mine? Cam multi de daca, dar daca eu, dupa ce am luat permisul mi-am luat motor de 400 cu riscul ca voi ramane cu el pe vecie ca e japonez si nu se inghesuie lumea sa cumpere asa ceva, de ce nu poate si altul? Adica el e atat de inapoiat mintal incat nu a vazut macar 10 stiri cu si despre motociclisti pe R6 sau R1, fara experienta, decedati in accidente? Nu a realizat ca motorul ala ii poate aduce si placere dar si deces in acelasi timp? Sunt om, dar gandesc logic. Decat sa planga mama, mai bine sa planga mata.

Numarul ala de pe carena e defapt IQ-ul lui.

Judecati-ma, nu ma supar. Repet, e opinia mea de participant la trafic, atat ca pieton cat si ca sofer de conserva sau moto.

+1

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

donator de organe + motor la dezmembrari. Din punctul meu de vedere, avem nevoie de cat mai multi ca el. Ar trebui sa il desfaca chiar acum sa ii ia ficatul si ce mai are intreg, ca poate cine stie se trezeste din coma.

din mobra aia nu ai ce sa mai iei decat niste suruburi!

 

Eu va pun o singura intrebare, puteti sa ma injrati, criticati chiar astept parerile voastre.

Daca in drumul sau fara permis, fara experienta si fara numar de inmatricular, din voblaj intra intr-o masina pe contrasens, o lua din plin corect?

Daca in masina, pe locurile din fata erau 2 membri ai oricaruia dintre voi(zic Doamne fereste), scapau? eu zic ca nu.........sau niste oameni necunoscuti nou........deci? Ce atata compasiune? Ti-o meriti fratica. Du-te ca sa nu cumva la anul sa mai iei vreo 2 cu tine. Esti bou...........la groapa. Nu ai atata materie cenusie incat sa zici, ba, nu am permis....deci nu ma sui.........sau daca tot nu stiu cum e treaba cu racheta asta si ma mananca poponeata, o las mai incet. Adik de ce sa am mila de unu care putea sa ma omoare pe mine? Cam multi de daca, dar daca eu, dupa ce am luat permisul mi-am luat motor de 400 cu riscul ca voi ramane cu el pe vecie ca e japonez si nu se inghesuie lumea sa cumpere asa ceva, de ce nu poate si altul? Adica el e atat de inapoiat mintal incat nu a vazut macar 10 stiri cu si despre motociclisti pe R6 sau R1, fara experienta, decedati in accidente? Nu a realizat ca motorul ala ii poate aduce si placere dar si deces in acelasi timp? Sunt om, dar gandesc logic. Decat sa planga mama, mai bine sa planga mata.

Numarul ala de pe carena e defapt IQ-ul lui.

Judecati-ma, nu ma supar. Repet, e opinia mea de participant la trafic, atat ca pieton cat si ca sofer de conserva sau moto.

:10: "i feel you"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mama nu are cratima. jur ca nu are, dar o intreb :))))))

merci pt atentionare. voi tine minte.

 

Trist si dur, dar adevarat ! PS (mata are cratima)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cine stie ce s-a intamplat. poate voia sa mearga cu 120 si fara sa vrea s-au facut 170. ca incepator este usor sa pierzi controlul, mai ales pe o sportiva. imi amintesc si eu ca la inceput simteam ca nu stapanesc motocicleta, motiv pt care adaptam viteza astfel incat sa ma simt in regula. singurul lucru care se mai poate face este ca astia mici sa citeasca, sa vada si sa invete ceva. insa sunt prea multi care stiu ei ca lor nu li se poate intampla, ca ei sunt mai buni etc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A fost o discutie zilele trecute despre acest eroic exponent al motociclismului local

La 2-3 ore dupa discutie am auzit un motor chinuit la marele stil , l-am cautat in trafic si in scurt timp a aparut lansat printre masinile oprite la semaforul rosu(carene cu fiat zarite pentru o secunda ), a trecut la limita printre fata unei masini ce se deplasa regulmentar pe verde si a plecat turand motorul blana grav orbitoare pe strada pe care, aparent, avea o placere deosebita sa o delecteze noapte de noapte cu bravurile lui .

 

Poate e cinism , dar : era doar o chestiune de timp pana aparea o astfel de stire.

 

Mult noroc sa scape cu viata din cest eveniment! Sa speram ca si invata ceva din asta!

Sa speram ca acest nou exemplu al eternelor discutii despre vitezane va fi un semn de exclamare neignorat de catre fragedele vlastare de eroi si eroine motocicliste care se ridica, sau de catre de proaspetii avansati la clase mai mari !

 

Asfalt uscat si fara evenimente neplacute in noul sezon!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...