Sari la conținut

Accident moto grav Pod ira (cluj-napoca)


~LeX~
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 303
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

:10:

Cateodata am impresia ca unii conduc pe strada ca si cum ar fi intr-un joc video si oricand pot da RESTART.

Din pacate viata nu are buton de RESTART.

Pe el atat l-a dus capul, atat a facut.

Pacat de cei apropiati lui pentru ca trec prin momente grele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu va pun o singura intrebare, puteti sa ma injrati, criticati chiar astept parerile voastre.

Daca in drumul sau fara permis, fara experienta si fara numar de inmatricular, din voblaj intra intr-o masina pe contrasens, o lua din plin corect?

Daca in masina, pe locurile din fata erau 2 membri ai oricaruia dintre voi(zic Doamne fereste), scapau? eu zic ca nu.........sau niste oameni necunoscuti nou........deci? Ce atata compasiune? Ti-o meriti fratica. Du-te ca sa nu cumva la anul sa mai iei vreo 2 cu tine. Esti bou...........la groapa. Nu ai atata materie cenusie incat sa zici, ba, nu am permis....deci nu ma sui.........sau daca tot nu stiu cum e treaba cu racheta asta si ma mananca poponeata, o las mai incet. Adik de ce sa am mila de unu care putea sa ma omoare pe mine? Cam multi de daca, dar daca eu, dupa ce am luat permisul mi-am luat motor de 400 cu riscul ca voi ramane cu el pe vecie ca e japonez si nu se inghesuie lumea sa cumpere asa ceva, de ce nu poate si altul? Adica el e atat de inapoiat mintal incat nu a vazut macar 10 stiri cu si despre motociclisti pe R6 sau R1, fara experienta, decedati in accidente? Nu a realizat ca motorul ala ii poate aduce si placere dar si deces in acelasi timp? Sunt om, dar gandesc logic. Decat sa planga mama, mai bine sa planga mata.

Numarul ala de pe carena e defapt IQ-ul lui.

Judecati-ma, nu ma supar. Repet, e opinia mea de participant la trafic, atat ca pieton cat si ca sofer de conserva sau moto.

 

Chiar trist dar tare adevarat! :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

ba fratilor, compasiunea asta in fata oricarui dobitoc este ceva de neinteles pe forum..........

 

 

Am o singura intrebare: cat de grava trebuia sa fie fapta unui (cuvant urat),ca sa nu mai apara vreunu cu dume "insanatosire grabnica" / "sanatate riderului' / " pacat de el,era tanar, poate o sa i vina mintea la cap"

 

adica CUM PU.LA MEA ? Indiferent cat de dobitoc e unul,mereu se gasesc unii sa-l COMPATIMEASCA, SARACUL!

 

Cand un om are toate premisele unui SUICID in adevaratul sens al cuvantului,cum poti sa vii sa mai spui ceva pozitiv?

Atentie: nu zic sa-l injuram,sa-l barfim sau sa-l judecam.Ca nu mai ai ce sa judeci,e limpede ca apa de izvor. Dar macar nu mai veniti dracului cu cuvinte induiosatoare de 2 bani.

 

Cu totii am facut teribilisme,greseli,fine din prisma varstei,fie a imaturitatii pe moment,cu totii am fost mai mult sau mai putin iresponsaibili,dar EXISTA UN PRAG,dupa care treci,se cheama altceva, se cheama prostie ,tampenie si nebunie CRASA, care nu sufera nici un fel de circumstanta atenuanta. PUNCT.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

donator de organe + motor la dezmembrari. Din punctul meu de vedere, avem nevoie de cat mai multi ca el. Ar trebui sa il desfaca chiar acum sa ii ia ficatul si ce mai are intreg, ca poate cine stie se trezeste din coma.

daca au mai ramas organe intregi in el :|

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ba fratilor, compasiunea asta in fata oricarui dobitoc este ceva de neinteles pe forum..........

 

 

Am o singura intrebare: cat de grava trebuia sa fie fapta unui (cuvant urat),ca sa nu mai apara vreunu cu dume "insanatosire grabnica" / "sanatate riderului' / " pacat de el,era tanar, poate o sa i vina mintea la cap"

 

adica CUM PU.LA MEA ? Indiferent cat de dobitoc e unul,mereu se gasesc unii sa-l COMPATIMEASCA, SARACUL!

 

Cand un om are toate premisele unui SUICID in adevaratul sens al cuvantului,cum poti sa vii sa mai spui ceva pozitiv?

 

Atentie: nu zic sa-l injuram,sa-l barfim sau sa-l judecam.Ca nu mai ai ce sa judeci,e limpede ca apa de izvor. Dar macar nu mai veniti dracului cu cuvinte induiosatoare de 2 bani.

 

Cu totii am facut teribilisme,greseli,fine din prisma varstei,fie a imaturitatii pe moment,cu totii am fost mai mult sau mai putin iresponsaibili,dar EXISTA UN PRAG,dupa care treci,se cheama altceva, se cheama prostie ,tampenie si nebunie CRASA, care nu sufera nici un fel de circumstanta atenuanta. PUNCT.

:10: Daca era cu masina isi bagau toti p****-n el dar e "motociclist" si automat e un inJer.

Editat de xsebi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prostia ucide...mai mult decat viteza!

de fapt viteza nu a omorat pe nimeni. faptul ca te opresti brusc e nasol.

nu pot sa sper decat ca din organele lui sa fie salvati niste copii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

este de ajuns sa-i vezi profilul de Facebook sa-ti dai seama ce gandire are......exemplu de etichetare la un filmulet postat cand se da cu motorul pe drum public

Adrenalina si tupeu
si raspunsul unor prieteni....
1619107_579914662102988_1076398690_t.jpg
Chio Tavi Normal stai linistit
si a avut grija.......
Editat de pyter82
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ursuletzul si Adrian au dreptate!

Daca asta intra in masina mea si imi schilodea copilul, EU il omoram !

Nu doresc raul nimanui si nici moarte dar asta nu mai trebuie sa iasa pe drumuri publice.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... caz tipic de selectie naturala ...

Pacat totusi ca n-a avut parte de educatie si consiliere, ca multi dintre noi dealtfel. Poate ar fi fost alta evloutia lui.

 

fonduri europene pentru crearea sistemului gratuit de consilere psihologica si tratamente psihiatrice pentru toti romanii, la orice virsta, tara are nevoie, zic !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

lasati-l ma...nu trebuie sa isi arate fiecare rautatea fata de un om....fiecare are momentele lui de nebunie...si voi daca va ganditi bine bine va amintiti cel putin odata o mica nebunie cu motorul...diferenta este ca noi am avut noroc...el nu...nu sunt de accord nici cu ce facea el...stiu motorul ca SerMoto il vindea intr-o vreme...is rachete R6-le...si ft ft instabile la viteza intra ft repede in voblaj cand bagi mana in maner..nici nu pot sa spun ca unii "ba merita sa moara,sau merita soarta.."..ganditi-va ca cineva plange pentru el acuma...parintii lui,mama lui care l-a crescut si care il iubeste indiferent de mintea lui multa sau putina...inainte sa veniti cu remarci dinastea de oameni fara ratiune ganditi-va de doua ori...cu astfel de replici demonstrati ca sunteti niste animale pe doua picioare nu fiinte umane cu ratiune si simtaminte...NIMENI NU MERITA SA MOARA!..eu sper sa traiasca si sa invete multe din acest accident....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... dupa ce a avut accidentul abea dupa 2 ore a aparut un membru al familiei care era tatal sau si era tare senin a intrebat chestii de genu ,, a avut viteza asai ? '' ,, no da ce o lovit fiii atent ai aiaiaiai '' si nu parea afectat deloc , si de un caine iti e mila dar de un om al carui tata reactioneaza asa ....

 

...deci cu alte cuvinte lu` tasu` i se rupea de el,semn ca se mai dadea pe neveu`! Aste e,cand esti prost te doare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

lasati-l ma...nu trebuie sa isi arate fiecare rautatea fata de un om....fiecare are momentele lui de nebunie...si voi daca va ganditi bine bine va amintiti cel putin odata o mica nebunie cu motorul...diferenta este ca noi am avut noroc...el nu...nu sunt de accord nici cu ce facea el...stiu motorul ca SerMoto il vindea intr-o vreme...is rachete R6-le...si ft ft instabile la viteza intra ft repede in voblaj cand bagi mana in maner..nici nu pot sa spun ca unii "ba merita sa moara,sau merita soarta.."..ganditi-va ca cineva plange pentru el acuma...parintii lui,mama lui care l-a crescut si care il iubeste indiferent de mintea lui multa sau putina...inainte sa veniti cu remarci dinastea de oameni fara ratiune ganditi-va de doua ori...cu astfel de replici demonstrati ca sunteti niste animale pe doua picioare nu fiinte umane cu ratiune si simtaminte...NIMENI NU MERITA SA MOARA!..eu sper sa traiasca si sa invete multe din acest accident....

Asa e, ai dreptate ! Nimeni nu merita sa moara si cineva plange pt el acum. DAR ! Nu mai are ce cauta pe drumurile publice !; pt ca data viitoare poate nu o sa fie doar un stalp acolo...

Editat de LKss
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu va pun o singura intrebare, puteti sa ma injrati, criticati chiar astept parerile voastre.

Daca in drumul sau fara permis, fara experienta si fara numar de inmatricular, din voblaj intra intr-o masina pe contrasens, o lua din plin corect?

Daca in masina, pe locurile din fata erau 2 membri ai oricaruia dintre voi(zic Doamne fereste), scapau? eu zic ca nu.........sau niste oameni necunoscuti nou........deci? Ce atata compasiune? Ti-o meriti fratica. Du-te ca sa nu cumva la anul sa mai iei vreo 2 cu tine. Esti bou...........la groapa. Nu ai atata materie cenusie incat sa zici, ba, nu am permis....deci nu ma sui.........sau daca tot nu stiu cum e treaba cu racheta asta si ma mananca poponeata, o las mai incet. Adik de ce sa am mila de unu care putea sa ma omoare pe mine? Cam multi de daca, dar daca eu, dupa ce am luat permisul mi-am luat motor de 400 cu riscul ca voi ramane cu el pe vecie ca e japonez si nu se inghesuie lumea sa cumpere asa ceva, de ce nu poate si altul? Adica el e atat de inapoiat mintal incat nu a vazut macar 10 stiri cu si despre motociclisti pe R6 sau R1, fara experienta, decedati in accidente? Nu a realizat ca motorul ala ii poate aduce si placere dar si deces in acelasi timp? Sunt om, dar gandesc logic. Decat sa planga mama, mai bine sa planga mata.

Numarul ala de pe carena e defapt IQ-ul lui.

Judecati-ma, nu ma supar. Repet, e opinia mea de participant la trafic, atat ca pieton cat si ca sofer de conserva sau moto.

:10:

donator de organe + motor la dezmembrari. Din punctul meu de vedere, avem nevoie de cat mai multi ca el. Ar trebui sa il desfaca chiar acum sa ii ia ficatul si ce mai are intreg, ca poate cine stie se trezeste din coma

 

Altii cu siguranta merita

 

 

... caz tipic de selectie naturala ...

Pacat totusi ca n-a avut parte de educatie si consiliere, ca multi dintre noi dealtfel. Poate ar fi fost alta evloutia lui.

 

fonduri europene pentru crearea sistemului gratuit de consilere psihologica si tratamente psihiatrice pentru toti romanii, la orice virsta, tara are nevoie, zic !

 

de ce consiliere mai ai nevoie cand asta ti e valoarea ?!

 

 

'Lux,respect si calitate'

10006394_597618533665934_722970992_n.jpg

https://www.facebook.com/chio.tavi am gasit asta la un comment la stire...deja figuri....

 

Editat de ZaiR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator suzuki_fan

De asemenea persoană nu are cum să-ți fie milă! Nu înțeleg de ce toți vor să fie penibili și o ard în sus și-n jos cu "sănătate motociclistului"...

Era un nenorocit de manelist cu tupeu cât cuprindea, cu mentalitatea că el este mai superior ca alți, cu dureri în penis de poliție și ceilalți participanți la trafic...

Mulți poate vor sări de poponeata în sus și mă vor contrazice, mă doare undeva, mai tare mă doare că un nebun de asta data viitoare ar putea intra in mine sau soția mea, sau chiar în ăștia care vor însănătoșiri și sunt al dracu' de duioși.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

doamne ajuta sa se faca bine...nu vreau sa fiu rautacios dar nu ma pot abtine....cum puteti numi motociclist o persoana care nu poseda permis ,moto e neinmatriculata si se da in halul asta pe drumurile publice?de asta avem renumele care il avem!!!numai ce am vazut profilul lui si comentariile..ce pot sa zic..sa dea domnul sa scape...sper sa invete din asta!

si cum spunea un coleg mai sus...daca intra in unul din apropiatii nostrii...atunci cum mai judecati?

respect si asfalt uscat tuturor!

Editat de andutzu_85
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...