Sari la conținut

Accident moto grav Pod ira (cluj-napoca)


~LeX~
 Share

Postări Recomandate

Respectele mele pentru stalp. A rezistat eroic !

 

P.S. Mi-e cam frica sa-i urez sanatate. Daca in locul stalpului o sa fiu eu ? Totusi merg la risc. Deci, sanatate si multe minte ca are nevoie !

Unde a rezistat eroic? Ca e mutat aproape juma de metru..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 303
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Preferintele muzicale si gusturile sunt egale cu 0 in cazul asta. Din pacate, ca el mai sunt multi inconstienti, accidente care asteapta sa se intample.

 

Hai sa zicem ca nu-s egale cu zero deoarece lipsa de educatie iti face o idee si despre faptul ca omul (nu neaparat asta) duce lipsa de mai multe. Bunul simt n-are treaba cu educatia dar aici se pare ca lipsesc amandoua.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator suzuki_fan

 

 

Bine ca nu a mai avut nimeni strain de suferit dupa prostia lui ... Doamne fereste sa fi lovit un grup de pietoni, un grup de copii . . . offff

Poza spune totul! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acu tre sa stea si cei din zona vre-o 6 ore fara curent electric cat dureaza inlocuirea stalpului.Sea pt carat stalp,macara ,oameni ,manevre in retea ,ce o fi avut cu stalpul ca doar era pe trotuar ,regulamentar.Sa fi traversat stalpul strada in fuga prin loc neoermis si motociclistul nu a mai putut evita impactul?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

lasati-l ma...nu trebuie sa isi arate fiecare rautatea fata de un om....fiecare are momentele lui de nebunie...si voi daca va ganditi bine bine va amintiti cel putin odata o mica nebunie cu motorul...diferenta este ca noi am avut noroc...el nu...nu sunt de accord nici cu ce facea el...stiu motorul ca SerMoto il vindea intr-o vreme...is rachete R6-le...si ft ft instabile la viteza intra ft repede in voblaj cand bagi mana in maner..nici nu pot sa spun ca unii "ba merita sa moara,sau merita soarta.."..ganditi-va ca cineva plange pentru el acuma...parintii lui,mama lui care l-a crescut si care il iubeste indiferent de mintea lui multa sau putina...inainte sa veniti cu remarci dinastea de oameni fara ratiune ganditi-va de doua ori...cu astfel de replici demonstrati ca sunteti niste animale pe doua picioare nu fiinte umane cu ratiune si simtaminte...NIMENI NU MERITA SA MOARA!..eu sper sa traiasca si sa invete multe din acest accident....

Printre putinele postari facute de un OM.... reztul de 80% animale.

Forumul motociclism.ro ... o adunatura mare de mizerii de oameni ... 0 educatie si caracter de 2 lei ... pe forumul asta ati aratat de ce sunteti in stare .... nu cred ca exista cuvinte pe pamantul asta care sa va descrie pe marea majoritate dintre voi. Nu cunosc baiatul asta dar nu pot sa spun decat un lucru : "sa-i dea Dumnezeu putere sa se faca bine" .....eu ma consider totusi OM si nu pot sa doresc moartea cuiva pentru ca este COCALAR ... ca a gresit ... ca a facut o prostie mai mare ca el.

Toti care il judecati sunteti niste mizerii (ma refer la cei care spun ca ma bine murea ,etc) ... exemplul cu accidentul cu masina este total idiot (asta poti pati si tu si oricine ... esti constient ca el nu a vrut sa moara)..... voi nu intelegeti un lucru ... omul a GRESIT si va plati foarte scump pentru asta ,toti am gresit si gresim .... dar asa cum spunea cineva ,noi suntem mai norocosi ca el si uite ca unii au puterea sa judece pe altii foarte aspru.

Pacat ca aveti gandirea asta tocmai acum cand intram in saptamana mare , tocmai acum cand toata lumea trebuie sa fie mai buna si sa arate mila fata de semenii lui ... nu pot sa zic decat RUSINE RUSINE RUSINE.

Sincer imi este mila de voi si sper ca totusi in adancul sufletului vostru sa intelegeti ca baiatul asta A GRESIT si ca ,cu siguranta i pare rau ... si cu siguranta pretul greselii lui este enorm de mare ... dar asta nu va da voua dreptul sa il judecati asa.... inca o data RUSINE ... stiu ca marea majoritate a celor de aici sunt niste mizerii de oameni ... am vazut asta in nenumaratele postari pe diverse theadre ,dar sper totusi ca aveti acel gram de bun simt in voi si sa spuneti ca regretati ce ati spus si ca i urati sanatate .... sau Dumnezeu sa-l judece ... nu voi.

Pacat de el ... pacat de voi.

Editat de calimero2003
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand a fost ultimul cutremur in vrancea? sa nu fie asta cauza voblajului si pierderii directiei de mers,



Printre putinele postari facute de un OM.... reztul de 80% animale.

Forumul motociclism.ro ... o adunatura mare de mizerii de oameni ... 0 educatie si caracter de 2 lei ... pe forumul asta ati aratat de ce sunteti in stare .... nu cred ca exista cuvinte pe pamantul asta care sa va descrie pe marea majoritate dintre voi. Nu cunosc baiatul asta dar nu pot sa spun decat un lucru : "sa-i dea Dumnezeu putere sa se faca bine" .....eu ma consider totusi OM si nu pot sa doresc moartea cuiva pentru ca este COCALAR ... ca a gresit ... ca a facut o prostie mai mare ca el.

Toti care il judecati sunteti niste mizerii (ma refer la cei care spun ca ma bine murea ,etc) ... exemplul cu accidentul cu masina este total idiot (asta poti pati si tu si oricine ... esti constient ca el nu a vrut sa moara)..... voi nu intelegeti un lucru ... omul a GRESIT si va plati foarte scump pentru asta ,toti am gresit si gresim .... dar asa cum spunea cineva ,noi suntem mai norocosi ca el si uite ca unii au puterea sa judece pe altii foarte aspru.

Pacat ca aveti gandirea asta tocmai acum cand intram in saptamana mare , tocmai acum cand toata lumea trebuie sa fie mai buna si sa arate mila fata de semenii lui ... nu pot sa zic decat RUSINE RUSINE RUSINE.

Sincer imi este mila de voi si sper ca totusi in adancul sufletului vostru sa intelegeti ca baiatul asta A GRESIT si ca ,cu siguranta i pare rau ... si cu siguranta pretul greselii lui este enorm de mare ... dar asta nu va da voua dreptul sa il judecati asa.... inca o data RUSINE ... stiu ca marea majoritate a celor de aici sunt niste mizerii de oameni ... am vazut asta in nenumaratele postari pe diverse theadre ,dar sper totusi ca aveti acel gram de bun simt in voi si sa spuneti ca regretati ce ati spus si ca i urati sanatate .... sau Dumnezeu sa-l judece ... nu voi.

Pacat de el ... pacat de voi.

Mult respect pt tot ce a facut.Daca erai ,copilul tau ,ma rog oricine ,cum ai judeca situatia.Nici o mila pt cei care joaca ruleta ruseasca cu altii care nu doresc jocul asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand sanatate "posesorului", motociclist nu poate fi numit inca. Cine ii doreste moartea, indiferent de imprejurari, nu are multa minte ...

In al doilea rand, asa se alimenteaza mitul incepator + motocicleta sportiva (R6 in acest caz). Cand mai postezi pe la incepatori si nu le recomanzi un motor sportiv din prima iti sar cam toti in cap + alti bagatori de seama ... "eu am grija", "eu nu merg tare", "stiu ce fac", etc.

In ultimul rand ... accident mai nasol nu am vazut de foarte multa vreme. Viteza estimata .. ? 100 km/h+ ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand sanatate "posesorului", motociclist nu poate fi numit inca. Cine ii doreste moartea, indiferent de imprejurari, nu are multa minte ...

In al doilea rand, asa se alimenteaza mitul incepator + motocicleta sportiva (R6 in acest caz). Cand mai postezi pe la incepatori si nu le recomanzi un motor sportiv din prima iti sar cam toti in cap + alti bagatori de seama ... "eu am grija", "eu nu merg tare", "stiu ce fac", etc.

In ultimul rand ... accident mai nasol nu am vazut de foarte multa vreme. Viteza estimata .. ? 100 km/h+ ?

http://stirileprotv.ro/stiri/actualitate/accident-spectaculos-in-capitala-o-tanara-a-plonjat-cu-motocicleta-in-vitrina-unui-magazin-de-pe-calea-victoriei.html

Intra in top 3 pe anul asta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi se ridica parul pe spate gandindu-ma cum era daca in acel loc era o statie de autobuz ,sau niste copilasi care au fost invatati ca se circula doar pe trotuar sau se trece numai pe zebra.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am incercat sa fac o idee asupra accidentului prin poza aceasta , sper ca se intelege

 

 

aseara dupa accident la ~ 1 ora era in coma din ce ziceau niste medici de pe smurd ... nu stiu si nu vreau sa ofer informatii eronate

n-are cum.. l-au gasit pe altu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand din greseala iti dai un ciocan peste deget te vaiti de durere dar sa te rupa bucati un iresponsabil din asta.



Nu tin neaparat sa dau sfaturi ,dar oameni buni ,cand conducem ceva auto,moto tre sa tinem cont mai sunt si altii in trafic sau pe trotuar care isi doresc aceeasi siguranta si respect pe care ni-l dorim si noi cei de la ghidon sau volan.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-are fratilor nici o vina baiatu' asta...

Vina apartine abtipildurilor cu `El Doctor` si `46` de pe moto... tot 'motociclistu' hadevarat' stie ca orice motocicleta cu abtipildurile alea devine dificil de controlat; parca gandeste singura.

Bine ca avea doar 2 abtipilduri, de la 3 in sus cred ca-l arunca din sha imediat ce baga cheia in contact...

Nu inteleg de ce-l tot numiti 'motociclist', caci n-are carnet...

 

Hai spune ABTIBILD, te rog eu...abtibild, abtibild....o sa vezi ca-i usor...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multa sanatate si noroc in momentele acestea . Orice ai face , moartea este o pedeapsa prea aspra pe care nu o merita nimeni . Sper sa nu-si R1 cand se face bine .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe mine, sincer, nu ma intereseaza ce se intampla cu el. Poate sa moara sau sa se faca bine. Mi-e perfect perpendicular, viata mea va continua la fel. Presupun ca si a voastra. Deci sa-i urez "sanatate maxima" sau "moarte dureroasa" sunt in egala masura ipocrizie. Cum spunea un coleg mai sus, participantul ilegal la trafic calare pe-o motocicleta nu poarta toata vina. Vina majoritara e a parintilor care n-au facut altceva decat sa se copuleze, aducand pe lume o fiinta de care nu s-au ingrijit (educat). Si rezultatul e asta!

Privitor la scenariul enuntat mai sus cu el intrand peste mine (sau peste familia mea) pe trotuar...atunci as fi facut tot posibilul ca medicii sa nu mai aiba pe cine salva (daca-l vor salva).

O alta mare problema este ca astfel de indivizi nu citesc forumul, deci degeaba atatea discutii. El vede la baieti in cartier o capra frumoasa si vrea si el! Cam la atat se reduce informarea.

Per ansamblu ma bucura schimbarea de atitudine a forumului. Oamenii nu mai sunt luati in brate doar pentru ca sunt calare pe o motocicleta. Nu ma refer doar la topicul asta, ci in general. Acum, se cauta pe bune si vina motociclistilor. Pana acum doi-trei ani, motociclistul era imaculat doar prin faptul ca era motociclist.

Editat de son_of_god
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa arunce cu piatra cel fara de pacat.......

 

 

Poate omul a gresit (sa/l vad io pe ala care zice ca nu a incalcat GRAV regulile de circulatie niciodata), insa RUSINE celor care cu lipsa maxima de umanitate critica dur sau jignesc un om care sufera...

 

Prea multi profesori si doctori docenti pe aici care-si dau aere pe durerea altora...multe capetenii, putini indieni.

Editat de bradu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

''am fost in curtea unde e moto,ma rog fiare ce au ramas din el.baietii deacolo ziceau ca a fost operat la cap,din pacate i s-a scurs o parte din creier si are si alte membre facute zob.din pacate nu prea are sanse de supravietuire :( era fara permis si abia ce luase motoru de la ser moto de vreo 3 zile....trist!!!'' Nu prea are sanse sau ramane leguma. Pacat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu viteza ucide ci faptul ca te opresti brusc in ceva .

:tempted:

 

Asa e. Parintii poarta vina pana face narodu 70-80 de ani, asa da!

Sa-l ierte Dumnezeu, ca iarta toti criminalii, iresponsabilii si dobitocii.

:10:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multa sanatate riderului, eu consider ca de aia se numeste accident, numai el poate sti ce s-a intamplat in momentul ala.

Restul e Can-Can!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa e. Parintii poarta vina pana face narodu 70-80 de ani, asa da!

Sa-l ierte Dumnezeu, ca iarta toti criminalii, iresponsabilii si dobitocii.

Nene, parintii iti ofera o fundatie pe care tu/societatea/anturajul construiti. Si devii tu. Daca nu ai fundatia solida, nu poti construi mare lucru. Nu spune nimeni ca ar fi trebuit tinut de mana pana la pensie. Dar macar in primii 7 ani de viata sa i se acorde o atentie sporita si supravegheat/indrumat/sfatuit pana la 18.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...