Sari la conținut

Accident moto grav Pod ira (cluj-napoca)


~LeX~
 Share

Postări Recomandate

Facebook-ul infractorului: https://m.facebook.com/chio.tavi?id=100002533799035&_rdr

 

Are 2 filmulete care ar trebui să ne aducă mila în suflet pentru el, doar el are "adrenalină și tupeu". Seara trecută nu a fost singura ieșire, omu' umbla de ceva vreme în căutarea morții. Cum să mergi cu 100+ prin centrul orașului printre mașini?

Clipu din 9 aprilie ... niste drujbe yamaha astea is al dracu nici macar din viteza nu ies sau poate echipamentu era de vina mai bine zis lipsa lui. RIP R6 pacta de ea cat despre ryderu kamikaze ca motociclist nu se poate numi NO RESPECT pentru huligani ep 2 roti pacat ca e in coma si nu simte agonia cand il dor toate (te dor toate 2 zile si dupa o cazatura la 30-40 la ora cand dai de asfalt).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 303
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Vizitator suzuki_fan

Ce spun mințile luminate de la PROtv și "prietenii:

"El s-a izbit puternic intr-un stalp de pe marginea drumului, apoi a fost pur si simplu aruncat de pe motor. Dupa ce isi ca reveni, victima va trebui sa dea socoteala in fata autoritatilor, pentru ca nu avea permis de conducere, iar motocicleta nu era inmatriculata.

"Iti dai seama ce forta de impact a avut daca e toata sparta? Iti dai seama?", au spus prietenii motociclistului.

 

Accidentul a avut loc putin dupa miezul noptii, pe o strada intens circulata din Cluj-Napoca. Prietenii tanarului spun ca, cel mai probabil, acesta a vrut sa-si testeze motocicleta pe care si-a luat-o in urma cu cateva zile. La un moment dat insa, a pierdut controlul si s-a izbit de un stalp.

"Uita-te aici, asta e bucata de ghidon…si cu roata o dat ma…" au comentat acestia.

Impactul a fost atat de violent, incat tanarul a fost pur si simplu aruncat la cativa metri de locul accidentului, iar bucati din motocicleta s-au imprastiat peste tot.

 

"M-au sunat niste prieteni si m-am ingrozit cand am vazut ce e aici. Nu cred ca rupi un stalp la 50 km la ora", a spus un prieten al victimei.

"Nu era un baiat rau, era linistit, doar ca avea boala vitezei: motoreta, masini", a mai spus barbatul.

 

Tanarul de 23 de ani a fost transportat in stare grava la Unitatea de Primiri Urgente din Cluj.

Intre timp, politistii incearca sa afle cum s-a intamplat totul, iar in cazul in care tanarul isi va reveni, motociclistul va trebui sa stea de vorba cu oamenii legii."

 

P.S. Pfff... Am pierdut pariul la mustață, 23 avea infractoru'!

Editat de suzuki_fan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te rugam sa ne scuzi pe noi "mizeriile" care indraznim sa iesim cand ne permite timpul liber ,pe un drum public incercand sa ne bucuram de faptul ca avem o motocicleta ,mai noua ,mai veche ,mai ieftina sau mai scumpa ,mai puternica sau mai slabuta,Si culmea ne mai permitem sa ne uitam in talon ,o mai fi valabila asigurarea ,cat mai am pana la urmatoarea revizie.Mizeriile astea care nu cauta sa impresioneze pe nimeni ,care multumesc cand li se face loc in trafic ,care nu intra cu japca printre masinile oprite la semafor turand motorul,de parca ceilalti ti-ar incalca vre-un drept.Mizeriile care se bucura ca este frumos afara pt a mai vizita ceva sau doar iesi pt a mai misca motorul.Mizeriile astea nu confunda un drum din oras cu o autostrada ,iar despre aceste mizerii nu scrie nimeni nimic pt ca nu ar avea vre-un motiv.

Poti sa fii tu cel mai corect si onest motociclist/om ... asta nu iti da dreptul sa fi animal in relatiile tale cu semenii tai. Asta este numai parerea mea ....

 

Esti prajit amice dar esti simpatic ... chiar daca esti aproape analfabet.

Prajit dupa parerea ta ...o persoana cu vaste cunostinte si o impresionanta experienta de viata care se rezuma la cutremuratoarea cariera de SOFER?

Eu zic sa nu tragi concluzii dupa un post scris de pe un telefon care nu iti ofera o perspectiva clara asupra textului ... unde mai pui si sentimentul neplacut de a formula un astfel de discurs .... dar in fine ... asa cum am mai zis ... "rasul te rade si badjocura te badjocoreste"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poti sa fii tu cel mai corect si onest motociclist/om ... asta nu iti da dreptul sa fi animal in relatiile tale cu semenii tai. Asta este numai parerea mea ....

 

Prajit dupa parerea ta ...o persoana cu vaste cunostinte si o impresionanta experienta de viata care se rezuma la cutremuratoarea cariera de SOFER?

Eu zic sa nu tragi concluzii dupa un post scris de pe un telefon care nu iti ofera o perspectiva clara asupra textului ... unde mai pui si sentimentul neplacut de a formula un astfel de discurs .... dar in fine ... asa cum am mai zis ... "rasul te rade si badjocura te badjocoreste"

Nu sunt nici eu vre-un" corect " dar nu ma comport ca un porc in trafic ,evit cat pot sa am probleme cu legea si imi doresc sa mai ies si altadata cu mobra fara sa ma doara ceva .

 

Lucruri care lui ii erau straine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ba...baaaa....unii din voi meritati niste palme...pffuuu..mai ales astia cu touringurile...besinosii astia burlaci trecuti de 35 de ani si cu pantaloni de piele batatoriti in poponeata...plini de invidie si de o aroganta crasa..INDIFERENT cum a gresit baiatul...ce mai conteaza ipoteze stupide "daca era nu stiu cine pe troturar.." daca daca daca..MA NU A FOST NIMENI PE TROTUAR!Nu suntem in povestea lu Creanga cu drobu de sare!..e inuman sa doresti moartea unui om...CAINILOR! voi va numiti motociclisti??Care de aici e motociclist?DaSchmutz si Motoreta si partzarii astia care nu stiu sa-si unga sau sa-si intinda lantu la cazanele lor??astia is marii experti care se fac aici judecatorii de viata si moarte la un amarat de 23 de ani hormonat si nematurizat?..Problema este ca aici...si cu aceasta ocazie (parca abia asteptata de multi din voi) fiecare isi da pe fata veninul si ura lor fata de alti oameni..!!Il numiti pe asta nebun si inconstient...dar voi va cititi replicile ma?CAINI SI SHACALI ce sunteti!!!Credeti ca rationamentul asta transant va face oameni?Voi,marii legiuitori?Daca Dumnezeu v-ar fi pedepsit pt cea mai mica abatere rutiera pe care a-ti avut-o pe motor...demult DAR DEMULT NU MAI ERATI MULTI IN VIATA!Indiferent daca esti crestin sau nu..OM trebuie sa fii nu CAINE!si sa pleci capul si sa taci!!recunoscand ca si tu si altul a-ti gresit poate de mai multe ori decat acest baiat...dar Dumnezeu are mila multa...si acestui fapt datorezi viata ta..om fara minte!!!!...Sa nu aud eu minciuni ca voi nu a-ti incalcat,voi mergeti cu 50 ..voi voi voi...minciuni...Sa multumesti ca nu ai fost tu...!!si sa intelegi ca poate Dumnezeu asta vrea sa iti arate din acest accident..ca puteai sa fi tu cel mort...!!Nu conteaza ca esti ateu..Dumnezeu nu da doi lei daca tu crezi sau nu in El!!...dar pentru rautatea cu care doresti raul acestui om ..maine,poimaine..s-ar putea ca EL sa iti ia viata mai repede decat crezi...chiar si mergand cu 40 km/h asa ca taca-ti fleanca si sa nu mai aud comentarii dinastea de bestii...pentru cei care nu simt compasiune macar sa taca si sa isi pastreze pentru ei remarcile lor diabolice ..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ba...baaaa....unii din voi meritati niste palme...pffuuu..mai ales astia cu touringurile...besinosii astia burlaci trecuti de 35 de ani si cu pantaloni de piele batatoriti in poponeata...plini de invidie si de o aroganta crasa..INDIFERENT cum a gresit baiatul...ce mai conteaza ipoteze stupide "daca era nu stiu cine pe troturar.." daca daca daca..MA NU A FOST NIMENI PE TROTUAR!Nu suntem in povestea lu Creanga cu drobu de sare!..e inuman sa doresti moartea unui om...CAINILOR! voi va numiti motociclisti??Care de aici e motociclist?DaSchmutz si Motoreta si partzarii astia care nu stiu sa-si unga sau sa-si intinda lantu la cazanele lor??astia is marii experti care se fac aici judecatorii de viata si moarte la un amarat de 23 de ani hormonat si nematurizat?..Problema este ca aici...si cu aceasta ocazie (parca abia asteptata de multi din voi) fiecare isi da pe fata veninul si ura lor fata de alti oameni..!!Il numiti pe asta nebun si inconstient...dar voi va cititi replicile ma?CAINI SI SHACALI ce sunteti!!!Credeti ca rationamentul asta transant va face oameni?Voi,marii legiuitori?Daca Dumnezeu v-ar fi pedepsit pt cea mai mica abatere rutiera pe care a-ti avut-o pe motor...demult DAR DEMULT NU MAI ERATI MULTI IN VIATA!Indiferent daca esti crestin sau nu..OM trebuie sa fii nu CAINE!si sa pleci capul si sa taci!!recunoscand ca si tu si altul a-ti gresit poate de mai multe ori decat acest baiat...dar Dumnezeu are mila multa...si acestui fapt datorezi viata ta..om fara minte!!!!...Sa nu aud eu minciuni ca voi nu a-ti incalcat,voi mergeti cu 50 ..voi voi voi...minciuni...Sa multumesti ca nu ai fost tu...!!si sa intelegi ca poate Dumnezeu asta vrea sa iti arate din acest accident..ca puteai sa fi tu cel mort...!!Nu conteaza ca esti ateu..Dumnezeu nu da doi lei daca tu crezi sau nu in El!!...dar pentru rautatea cu care doresti raul acestui om ..maine,poimaine..s-ar putea ca EL sa iti ia viata mai repede decat crezi...chiar si mergand cu 40 km/h asa ca taca-ti fleanca si sa nu mai aud comentarii dinastea de bestii...pentru cei care nu simt compasiune macar sa taca si sa isi pastreze pentru ei remarcile lor diabolice ..

N-ai inteles nimic.Nimeni nu are nimic personal cu baiatul ,ci cu compotamentul si decizia luata.Poate baga la cap alti viitori eroi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ba...baaaa....unii din voi meritati niste palme...pffuuu..mai ales astia cu touringurile...besinosii astia burlaci trecuti de 35 de ani si cu pantaloni de piele batatoriti in poponeata...plini de invidie si de o aroganta crasa..INDIFERENT cum a gresit baiatul...ce mai conteaza ipoteze stupide "daca era nu stiu cine pe troturar.." daca daca daca..MA NU A FOST NIMENI PE TROTUAR!Nu suntem in povestea lu Creanga cu drobu de sare!..e inuman sa doresti moartea unui om...CAINILOR! voi va numiti motociclisti??Care de aici e motociclist?DaSchmutz si Motoreta si partzarii astia care nu stiu sa-si unga sau sa-si intinda lantu la cazanele lor??astia is marii experti care se fac aici judecatorii de viata si moarte la un amarat de 23 de ani hormonat si nematurizat?..Problema este ca aici...si cu aceasta ocazie (parca abia asteptata de multi din voi) fiecare isi da pe fata veninul si ura lor fata de alti oameni..!!Il numiti pe asta nebun si inconstient...dar voi va cititi replicile ma?CAINI SI SHACALI ce sunteti!!!Credeti ca rationamentul asta transant va face oameni?Voi,marii legiuitori?Daca Dumnezeu v-ar fi pedepsit pt cea mai mica abatere rutiera pe care a-ti avut-o pe motor...demult DAR DEMULT NU MAI ERATI MULTI IN VIATA!Indiferent daca esti crestin sau nu..OM trebuie sa fii nu CAINE!si sa pleci capul si sa taci!!recunoscand ca si tu si altul a-ti gresit poate de mai multe ori decat acest baiat...dar Dumnezeu are mila multa...si acestui fapt datorezi viata ta..om fara minte!!!!...Sa nu aud eu minciuni ca voi nu a-ti incalcat,voi mergeti cu 50 ..voi voi voi...minciuni...Sa multumesti ca nu ai fost tu...!!si sa intelegi ca poate Dumnezeu asta vrea sa iti arate din acest accident..ca puteai sa fi tu cel mort...!!Nu conteaza ca esti ateu..Dumnezeu nu da doi lei daca tu crezi sau nu in El!!...dar pentru rautatea cu care doresti raul acestui om ..maine,poimaine..s-ar putea ca EL sa iti ia viata mai repede decat crezi...chiar si mergand cu 40 km/h asa ca taca-ti fleanca si sa nu mai aud comentarii dinastea de bestii...pentru cei care nu simt compasiune macar sa taca si sa isi pastreze pentru ei remarcile lor diabolice ..

 

Prietene, iti inteleg frustrarea,dar nu o aprob, pacat de el , si pacat de "tovarasii" lui care nu prea au treaba cu realitatea, nu-l mai numi motociclist, is multi si pe aici care doar se autointituleaza,dar nu-i timp si topic despre si cu "Ei", a gresit a platit, toti o facem si o patim ,mai devreme s-au mai tarziu !

Editat de deceneu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-ai inteles nimic.Nimeni nu are nimic personal cu baiatul ,ci cu compotamentul si decizia luata.Poate baga la cap alti viitori eroi.

"As vrea sa aud un singur argument care sa ma faca sa empatizez cu el.Ca este om?Doar daca avea boli psihice il pot intelege ,altfel..."

 

asta e o replica plina de invataminte pentru ceilalti?cam asa arata felul tau de a-i atentiona pe altii?prin cinismul asta ipocrit?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gresesti ,intri la malaxor.Nici permis ,nici numar ,nici scoala, viteza unde nu trebuie cat cuprinde ,atunci hai naibii sa ne omoram unii pe altii .Vrei sa-l admir sau cum?Chiar ,era in regula cu capul?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gresesti ,intri la malaxor.Nici permis ,nici numar ,nici scoala, viteza unde nu trebuie cat cuprinde ,atunci hai naibii sa ne omoram unii pe altii .Vrei sa-l admir sau cum?Chiar ,era in regula cu capul?

nu-ti cere nimeni sa-l admiri,dar nu fi magar..atata tot...gandeste-te daca mama lui ar citii ce scriem noi aici...sau ar vedea ce remarci aveti unii din voi...numai un caine..dar nici ala...nici ala nu poate sa genereze asemenea simtaminte...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ba...baaaa....unii din voi meritati niste palme...pffuuu..mai ales astia cu touringurile...besinosii astia burlaci trecuti de 35 de ani si cu pantaloni de piele batatoriti in poponeata...plini de invidie si de o aroganta crasa..INDIFERENT cum a gresit baiatul...ce mai conteaza ipoteze stupide "daca era nu stiu cine pe troturar.." daca daca daca..MA NU A FOST NIMENI PE TROTUAR!Nu suntem in povestea lu Creanga cu drobu de sare!..e inuman sa doresti moartea unui om...CAINILOR! voi va numiti motociclisti??Care de aici e motociclist?DaSchmutz si Motoreta si partzarii astia care nu stiu sa-si unga sau sa-si intinda lantu la cazanele lor??astia is marii experti care se fac aici judecatorii de viata si moarte la un amarat de 23 de ani hormonat si nematurizat?..Problema este ca aici...si cu aceasta ocazie (parca abia asteptata de multi din voi) fiecare isi da pe fata veninul si ura lor fata de alti oameni..!!Il numiti pe asta nebun si inconstient...dar voi va cititi replicile ma?CAINI SI SHACALI ce sunteti!!!Credeti ca rationamentul asta transant va face oameni?Voi,marii legiuitori?Daca Dumnezeu v-ar fi pedepsit pt cea mai mica abatere rutiera pe care a-ti avut-o pe motor...demult DAR DEMULT NU MAI ERATI MULTI IN VIATA!Indiferent daca esti crestin sau nu..OM trebuie sa fii nu CAINE!si sa pleci capul si sa taci!!recunoscand ca si tu si altul a-ti gresit poate de mai multe ori decat acest baiat...dar Dumnezeu are mila multa...si acestui fapt datorezi viata ta..om fara minte!!!!...Sa nu aud eu minciuni ca voi nu a-ti incalcat,voi mergeti cu 50 ..voi voi voi...minciuni...Sa multumesti ca nu ai fost tu...!!si sa intelegi ca poate Dumnezeu asta vrea sa iti arate din acest accident..ca puteai sa fi tu cel mort...!!Nu conteaza ca esti ateu..Dumnezeu nu da doi lei daca tu crezi sau nu in El!!...dar pentru rautatea cu care doresti raul acestui om ..maine,poimaine..s-ar putea ca EL sa iti ia viata mai repede decat crezi...chiar si mergand cu 40 km/h asa ca taca-ti fleanca si sa nu mai aud comentarii dinastea de bestii...pentru cei care nu simt compasiune macar sa taca si sa isi pastreze pentru ei remarcile lor diabolice ..

Sefu' usor cu pianu pe scari ca ramai fara clape...

Mai acu ceva vreme cand ai deschis ochii pe ast forum cereai sfaturi in stanga si dreapta, acu ai devenit atoate cunoscator si zeu motociclistic.

 

Omu, eroul, zeul, cocalarul, infractorul ( depinde cum privesti ) a dat cu mucii in fasole, da rau de tot. daca pentru alde voi asta e suprematie pentru alde noi e cretinism infantil.

Noi astia cu touringuri, care stim ca motociclismul se intinde mai departe de limita orasului suntem invidiosi pe t4l3nt-ul tanarului . atat de invidiosi incat de invidie nu o sa [putem sa mai mergem, la benzinarie.

Eroul vostru nu e nebun si inconstient.... e doar infantil.

 

 

 

Compasiune am pentru parintii eroului... imi e mila de ei cu asa specimen drept odrasla.... inca o victima a "democratiei" de mahala si a unei proaste intelegeri a libertatii libertate in care ai doar drepturi si nu ai indatoriri....

 

 

Selectie naturala... sau cum ar spune un proverb chinez: cu cat maimuta se urca mai mult in copac cu astat mai mult i se vede fundul....

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ii doresc sa posteze aici si sa spuna ; da am fost un prost ,nu faceti ca mine.Asta ar face mai mult decat tot ce ati scris ,luandu-i apararea.Numa bine la toti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sefu' usor cu pianu pe scari ca ramai fara clape...

Mai acu ceva vreme cand ai deschis ochii pe ast forum cereai sfaturi in stanga si dreapta, acu ai devenit atoate cunoscator si zeu motociclistic.

 

Omu, eroul, zeul, cocalarul, infractorul ( depinde cum privesti ) a dat cu mucii in fasole, da rau de tot. daca pentru alde voi asta e suprematie pentru alde noi e cretinism infantil.

Noi astia cu touringuri, care stim ca motociclismul se intinde mai departe de limita orasului suntem invidiosi pe t4l3nt-ul tanarului . atat de invidiosi incat de invidie nu o sa [putem sa mai mergem, la benzinarie.

Eroul vostru nu e nebun si inconstient.... e doar infantil.

 

 

 

Compasiune am pentru parintii eroului... imi e mila de ei cu asa specimen drept odrasla.... inca o victima a "democratiei" de mahala si a unei proaste intelegeri a libertatii libertate in care ai doar drepturi si nu ai indatoriri....

 

 

Selectie naturala... sau cum ar spune un proverb chinez: cu cat maimuta se urca mai mult in copac cu astat mai mult i se vede fundul....

 

cu riscul de a fi subiectiv..probabil la varsta la care ma dadeam eu cu motocicleta tu iti storceai cosurile in oglinda nestiind de ce iti creste par la gura...victima a democratiei esti si tu...lasa tu pianul pe scari sa nu cumva sa il imping peste tine...da dovada de bun simt si lasa cinismul si rationamentul asta glacial patetic....care te face sa te simti matur cand defapt nu esti...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu-ti cere nimeni sa-l admiri,dar nu fi magar..atata tot...gandeste-te daca mama lui ar citii ce scriem noi aici...sau ar vedea ce remarci aveti unii din voi...numai un caine..dar nici ala...nici ala nu poate sa genereze asemenea simtaminte...

 

 

chiar crezi ca parintii lui au cont pe aici?? sigur nu

Editat de deceneu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cu riscul de a fi subiectiv..probabil la varsta la care ma dadeam eu cu motocicleta tu iti storceai cosurile in oglinda nestiind de ce iti creste par la gura...victima a democratiei esti si tu...lasa tu pianul pe scari sa nu cumva sa il imping peste tine...da dovada de bun simt si lasa cinismul si rationamentul asta glacial patetic....care te face sa te simti matur cand defapt nu esti...

probabil.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator suzuki_fan

@Bica Dacă tu crezi că infractorul ăsta merită compasiune și înduioșare, îi treaba ta, dar înainte te rog vizitează-i pagina de facebook și uită-te la filmulețele postate de el.

Nu a fost o singură greșeală, omu era pe "adrenalină și tupeu" seară de seară. Tu tot așa o arzi în oraș prin centru? Ți se pare normal? Nu judeca pe toți la un loc, eu niciodată nu o ard ca dementu prin oraș și asta nu că nu aș putea. Cât despre D-zeu, să îl mai lăsam în pace că poate are alte treburi. Aici vorbim strict despre unu' care în inconștiență a ieșit pe stradă și a făcut 3 infracțiuni cum bei tu apă plată, nicidecum de săptămâni mari, D-zeu și ce mai fabulezi tu acolo. Nu te supăra, dar data viitoare gândește la rece.

Editat de suzuki_fan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

..... Aici vorbim strict despre unu' care în inconștiență a ieșit pe stradă și a făcut 3 infracțiuni cum bei tu apă plată ...

 

si, pentru cateva zile la rand, sa nu uitam...

Sa speram ca n-o sa-si piarda viata ci doar doar o sa invete o lectie dura...

Editat de Kosh
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In ultima perioada, trec zilnic pe langa acel stalp de doua ori pe zi (pe jos). Cand merg, in directia Someseni (pe jos), venind acasa de la servici (pe jos) nu odata mi-a trecut prin minte cat de periculoasa ii zona:

Curba usoara la stanga

Nu ai vizibilitate in fata

Drumurile laturalnice, gen Tulghesului, Aiudului

si 4 benzi ce iti da senzatia ca poti merge cu 200

 

Apropo de ultima.

Zilnic, in timpul in care traversez podul, trebuie sa fie cel putin 4-5 inconstienti care depasesc pe banda 1 cu 80+ (++).

 

Statul in care traim, este inutil.

Ar putea sa puna pe podul acela niste parapeti, sa protejeze cat de cat populatia, pietonii care trec pe jos, "motociclistii" camicaze, etc.

Ar trebui sa se aplice legile pe care le avem, si sa ne protejeze statul de asemenea persoane inconstiente in primul rand pe noi, cei care respectam regulile in societate, si in al doilea rand pe acesti indivizi care vor sa fie 46 pe soselele publice.

 

Ce sa mai spun de politia rutiera, care nu isi face treaba. Cum ii posibil ca o persoana, timp de o saptamana sa se plimbe printr-un oras ca si cluj, sa incalce toate regulile, sa conduca fara numere si nimeni sa nu se autosesizeze.

 

Sunt atatea camere de luat vederi in cluj sa monitorizeze ce?

 

Oricum, in tara asta se merge incet numai cand vezi masina politiei, si voi toti colegi motociclisti care aveti motoare sport, nu imi raspundeti mie, ci voua, cate amenzi si permise suspendate ar trebui sa aveti daca ar fi fost o camera de luat vederi la fiecare 2 km?

 

Eu recunosc, ca daca ar fi asa, la prima amenda, ca nu am primit niciuna pana acum, ar trebui sa le multumesc...

 

Asfalt uscat, si feriti-va de stalpi, nisip si piloti de Moto GP.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca isi revine "talentu" stiti ce patiti pentru atata rautate,nu? :)))

 

331422_230466743714450_527588483_o.jpg

254655_123851911042601_3121170_n.jpg


Ii doresc sa posteze aici si sa spuna ; da am fost un prost ,nu faceti ca mine.Asta ar face mai mult decat tot ce ati scris ,luandu-i apararea.Numa bine la toti.

daca isi revine si vede cred ca asta ar fi utima chestie pe care ar face-o!

mai bine baga

"dusmanilor nu ati scapat de mine"

Editat de crbl69
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

chiar crezi ca parintii lui au cont pe aici?? sigur nu

daca tu atata ai fost capabil sa intelegi din remarca mea..atunci mai bine du-te la culcare..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cineva trebuie sa fie responsabil pentru ca a ajuns motorul in mana lui. Poate ca el nu si-a dat seama ce isi cumpara, dar daca a luat motorul pe numele lui de la acea firma din Cluj.... Pacat ca atunci cand achizitionezi un motor nu iti cere nimeni permisul sau si sa puna la dosar o copie cu el,(mai ales ca un R6 nu e o motocicleta de incepator, parerea mea) si o iei de la o firma nu de la persoana fizica. Nu intereseaza pe nimeni cui o vinde doar sa se scape de ea, am inteles dar totusi parca te roade coonstinta ca ai vandut un motor la o persoana fara permis si a avut accident dupa cateva zile. Poate gresesc si nu e achizitionata pe numele lui dar oricum trebuie luate pe viitor niste masuri pentru a evita cat de cat incidentele. Cum ziceau altii putea sa intre in alta masina in care erau prieteni de ai tai sau ai mei....

Ai foarte mare dreptate...

Legislatia nu permite sa ai in primii doi de cand ai permis asemenea motor puternic. La el oricum nu se aplica asta. NU AVEA DELOC

 

Mircea..ce spui tu acum e ca si cum ai spune vanzatorului de vata de zahar sa nu o vanda la copii ca ingrasa si vor fi obezi.

 

Si aici totusi vorbim de un om adult,de peste 18 ani,firma care vinde motoare nu-i maica'sa sa ii puna scutec cand iese la plimbare..cat timp i-au vandut un motor intreg si fara defecte ascunse...nu au nici o vina,nici macar morala.

 

Nu e vina nimanui pentru ca acel cocalar are un IQ de-l batea si o musca la sah.

Si eu sunt de parerea lui Mircea... Oricum aici nu cred ca ii vorba direct de firma care vinde un motor, ci de sistem in sine, pentru ca o pusca e o arma, si cand mergi sa iti cumperi o pusca, trebuie sa ai permis pentru acest lucru... r6 poate fi o arma, precum si o masina condusa de un booboc de 18 ani cu 200 la ora... si aici intervine din nou sistemul care nu functioneaza...

Editat de Sylver_dj
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...