Sari la conținut

Accident moto grav Pod ira (cluj-napoca)


~LeX~
 Share

Postări Recomandate

daca vrei sa scapi de dat banii la popa......

lasi un bilet si zici ca TE AI SINUCIS....cica la astia nu fac slujbe si altele

problema e ca nu stiu cand sa il scriu popii. asa e mai bine ca ai mei sa stie ce e de facut. oricum, in rai nu pot sa ma duc, pt ca nu primesc draci :lol:
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 303
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Era cineva anul trecut care propunea scoaterea morcovilor din localitati (stalpii mici care nu lasa auto sa parcheze pe trotuar).

 

A aparut vreo initiativa in sensul scoaterii stalpilor din orase? E legal sa scoti stalpul, tocmai cand statul a pus taxa pe el? Cu copacii cum ramane?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... comanda de acceleratie are dublu sens, ba chiar revine singura in pozitia zero.... este decizia noastra de a o readuce in anumite pozitii si asta uneori e fatal.

pacat de tineretea lui si de familia distrusa...

poate ca daca aveam un circuit de viteza, poate ca daca ne-am fi implicat mai mult in dezvoltarea motociclismului ca si sport am fi putu salva cateva vieti, nu toate dar cateva sigur!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Era cineva anul trecut care propunea scoaterea morcovilor din localitati (stalpii mici care nu lasa auto sa parcheze pe trotuar).

 

A aparut vreo initiativa in sensul scoaterii stalpilor din orase? E legal sa scoti stalpul, tocmai cand statul a pus taxa pe el? Cu copacii cum ramane?

E legal da, in Arad deja se scot cativa stalpi si baga cablurile subteran ca sa nu plateasca taxa. Da vine ponta si cu taxa cablurilor ingropate imediat nu va faceti griji.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... comanda de acceleratie are dublu sens, ba chiar revine singura in pozitia zero.... este decizia noastra de a o readuce in anumite pozitii si asta uneori e fatal.

pacat de tineretea lui si de familia distrusa...

poate ca daca aveam un circuit de viteza, poate ca daca ne-am fi implicat mai mult in dezvoltarea motociclismului ca si sport am fi putu salva cateva vieti, nu toate dar cateva sigur!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E legal da, in Arad deja se scot cativa stalpi si baga cablurile subteran ca sa nu plateasca taxa. Da vine ponta si cu taxa cablurilor ingropate imediat nu va faceti griji.

Sa vezi tu strazi sparte ca nu-i merge la badea Gheo netul sau ca o venit Dorel sa schimbe teava de apa si a taiat tot .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu stiu daca ar fi de foarte mare ajutor ciurcuitul!din ce am vazut eu,cel in cauza nu ar fi acceptat sa intre pe circuit cand el e tare si o arde fara permis in oras,doar pentru simplul fapt ca are valoare!nu e de vina sistemul ca nu gandim noi si tragem de acceleratie ca disperatii in oras la ora de varf

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator suzuki_fan

@stulewa Degeaba faci un circuit sau creezi condiții pentru motociclism, zmei de ăștia vor fi tot timpul. Pe circuit nu exiștă gâsculițe opărite care să se umezească când trece gigi, nici "prietenilor" nu le poți arăta că ai "adrenalină și tupeu". Genu ăsta de oameni nu vor merge niciodată pe circuit sau mai departe de centrul orașului!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... comanda de acceleratie are dublu sens, ba chiar revine singura in pozitia zero.... este decizia noastra de a o readuce in anumite pozitii si asta uneori e fatal.

la unii revine singura, la altii e murdar dregasul... asa ar trebui sa revina. dar uite ca sunt si unii care cred ca sunt infailibili... si trag de gaz doar spre pozitia deschis.

poate ca daca aveam un circuit de viteza, poate ca daca ne-am fi implicat mai mult in dezvoltarea motociclismului ca si sport am fi putu salva cateva vieti, nu toate dar cateva sigur!

nu ar strica.

insa greseli vor exista oricand.

si daca gafezi in halul ala...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Octavian Chiorean avea 4 dosare penale !

 

“Octavian Chiorean este un cunoscut al nostru. Primul dosar penal pentru conducere pe drumurile publice fără a poseda un permis de conducere valabil îl are de la 17 ani. În urmă cu aproximatv două luni a produs un accident de circulaţie pe strada Paris. Atunci el se afla cu prietena lui în maşină şi a intrat într-un Fiat care circula regulamentar”, a declarat pentru NewsCluj.ro o sursă din cadrul S.P.R. Cluj.

 

Inca mai sustineti ideea de greseala ??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator suzuki_fan

Ce îl mai pupau unii în poponeata că a greșit... Era clar după ce i-am văzut pagina de facebook că îi un nenorocit care o ardea conștient așa, să își arate valoarea. "Acum cine e animale bă incultule?"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Octavian Chiorean avea 4 dosare penale !

 

“Octavian Chiorean este un cunoscut al nostru. Primul dosar penal pentru conducere pe drumurile publice fără a poseda un permis de conducere valabil îl are de la 17 ani. În urmă cu aproximatv două luni a produs un accident de circulaţie pe strada Paris. Atunci el se afla cu prietena lui în maşină şi a intrat într-un Fiat care circula regulamentar”, a declarat pentru NewsCluj.ro o sursă din cadrul S.P.R. Cluj.

 

Inca mai sustineti ideea de greseala ??

bicaaaaa... unde esti ?? ia de mai propavaduieste iertarea ca a gresit si el odata saracu' si am sarit ca hienele.... asta cu penalu,, militianu popa care la fel fara permis... plm incep sa cred ca la voi e sport regional asta cu mersul fara plastic

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu mi-o lua în nume de rău, dar cred că ai uitat să îți ei pastilele!

La obligat cineva pe asta să meargă la blană prin oraș?

Eu sper să nu se "oprească aici", nici un cetățean plătitor de taxe din Cluj nu-i dator să plătească stâlpul distrus de asta. Primăria să își facă treaba și să ceară sechestru pe bunurile ăstuia.

Nu te supara pe mine dar tu esti RETARDAT .... moare un om si in tine da spiritul civic al pu.. si incepe sa urle constiinta in tine ca trebuie primaria sa plateasca un stalp ..... o mizerie de om asta esti ...daca nu ar fi saptamana mare ti-as spune eu cateva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te superi sau nu, suzuki_fan cam are dreptate...

Asta-i adevarul... faptul ca adevarul este crud si real, nu-l face 'mai putin adevar'.

La fel si cu evolutia speciilor: faptul ca tu nu crezi in evolutie nu face evolutia inexistenta. Evolution is science fact, demonstrata si sustinuta de dovezi clare; nu are nevoie ca tu sa crezi ca exista sau nu.

 

Persoana asta a creeat niste pagube, nu printr-un accident, caci este destul de clar ca nu a fost cazul de accident aici.

Daca fiecare persoana ar produce distrugeri si apoi ar da vina pe existenta unui 'accident', ramanem dreaq fara iluminat stradal mai devreme decat ne-am fi asteptat.

Persoana asta a primit bani de la parinti ptr achizitionarea motocicletei cu care s-a sinucis. un alt adevar destul de clar. Cu siguranta parintii nu i-au dat bani ptr motocicleta ci probabil ptr altceva... dar... ADEVARUL in urma faptelor sale, RAMANE de necontestat.

 

PS: cunosc persoana care a platit un gard somat de primarie, gard pe care l-a mutat cu masina deoarece, la fel, a crezut ca nu intodeauna cand te urci beat la volan inseamna ca nu poti sa si conduci.

 

Ma gandesc unde se va ajunge peste 10 - 15 ani cand preturile la sportivele generatie 2000 - 2005 vor scadea drastic.

Nu s-a intamplat pana acum asta deoarece motocicletele care acum costa pana in 500 eur nu sunt 'atractive' pentru cei cu valoare si tupeu.

Va dati seama ce-o sa fie pe strazi cand o sa-ti poti cumpara un R1 model 2002 cu 300 eur??

 

Sa speram ca autoritatile 'se vor trezi' pana atunci.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator suzuki_fan

Nu te supara pe mine dar tu esti RETARDAT .... moare un om si in tine da spiritul civic al pu.. si incepe sa urle constiinta in tine ca trebuie primaria sa plateasca un stalp ..... o mizerie de om asta esti ...daca nu ar fi saptamana mare ti-as spune eu cateva.

Ești un trist, manelist pupător de moaște!

Sper să crapi să nu mai umbrești pământul degeaba, creatură nevertebrată.

Boul ăsta care a crăpat a cauzat o grămadă de probleme și îl durea în penis de tot, el era valoarea supremă. A distrus bunuri publice și este normal să plătească, chiar dacă a crăpat, pagubele nu s-au șters cu buretele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt mai multe chestii la accidentul asta, care mie mi se par ingrijoratoare:

1. Parintii - imi pare sincer rau pentru durerea lor, pe care nu o doresc nimanui - dupa parerea mea sunt principalii vinovati. Presupunand ca nu i-au dat ei bani pentru motor, ar fi trebuit sa stie cam ce face odrasla lor, din moment ce era plin netul de ispravile lui. Daca ei i-au dat banii - X10.

2. Prietenii - se stie ca anturajul este un factor important de influenta in vietile noastre. Nu poti sa apreciezi/ incurajezi conducerea unui autovehicul fara a avea dreptul legal de a face asta si de o asemenea maniera. Sper sa gresesc, dar ceva imi spune ca vor urma si alti prieteni de-ai lui.

3. Prelevarea de organe - mi se pare o chestiune de bun simt sa ajuti alti oameni care au nevoie de organe, atata timp cat asta nu iti aduce niciun prejudiciu. Nu credeam ca la nivelul anului 2014, mai este cineva in Romania care se poate opune unui astfel de ajutor. Cu scuzele de rigoare, dar asta denota o minte destul de incuiata, care justifica pe undeva ceea ce am scris la pct. 1.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ești un trist, manelist pupător de moaște!

Sper să crapi să nu mai umbrești pământul degeaba, creatură nevertebrată.

Boul ăsta care a crăpat a cauzat o grămadă de probleme și îl durea în penis de tot, el era valoarea supremă. A distrus bunuri publice și este normal să plătească, chiar dacă a crăpat, pagubele nu s-au șters cu buretele.

Nu vreau sa stau prea mult sa iti dau explicatii fan suzuki...

Eu cred ca daca legile ar functiona in tarisoara aceasta, poate acest baietas, in loc sa fie unde e, ar face munca in folosul comunitatii, si in loc sa fi scos un stalp, ar fi lucrat sa plantarea altuia... Astfel ar fi adus un plus societatii, nu un minus la buget...

Daca ar fi mai putin ignoranti ca si tine, poate am ajunge o civilizatie mai unita...

Ne consideram o comunitate, si iti dai cu parerea despre mine fara sa ma cunosti...

Daca vi vreodata la Cluj, te invit la o bere, si dupa ce ma cunosti, sa iti dai cu parerea despre mine...

 

Asfalt uscat tuturor si sarbatori fericite fara evenimente neplacute...

Editat de Sylver_dj
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...