Sari la conținut

Din tara sau din afara ?


Effect20CM
 Share

Postări Recomandate

Salut baieti , acum ceva timp va ceream un sfat il legatura cu alegerea unei mobre dintre kawa er5 sau suzi gs 500 pentru un prieten , intr-un final sa hotarat si a ales-o pe suzi acum se confrunta cu urmatoarea problema ....e mai bine sa i-a o mobra adusa din afara ( germania ) de la un baiat care se ocuma cu asa ceva si din cate am inteles e foarte serios...sau una luata din tara inmatriculata etc? ca numar de km sunt cam la fel ....acum la care din ele or fi reali Dumnezeu stie...la bani tot cam la fel.....care ar fi o alegere mai inteleapta ? astept si parerea voastra stima !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In spiritul topicului ca sa nu mai fac si eu unul, intreb:

Are cineva idee despre motoarele aflate la vanzare pe site-urile din Polonia? A adus cineva din Polonia? La ce sa fim atenti, ca documente ma refer. Tricks and tips?

Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Depinde de cati bani are la dispozitie. Daca isi cumpara motocicleta de peste 1500-2000 de euro in strainatate si nu gaseste modelul respectiv in Romania pentru aceeasi suma de bani intr-o stare corespunzatoare, da, atunci merita.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In spiritul topicului ca sa nu mai fac si eu unul, intreb:

Are cineva idee despre motoarele aflate la vanzare pe site-urile din Polonia? A adus cineva din Polonia? La ce sa fim atenti, ca documente ma refer. Tricks and tips?

Multumesc.

Eu zic sa nu te risti ... In Belgia cel putin am auzit multe povesti despre polonezii care vin si cumpara epave de pe aici, ma indoiesc ca-s toate pentru dezmembrat.

Editat de ThunderByte
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Depinde de cati bani are la dispozitie. Daca isi cumpara motocicleta de peste 1500-2000 de euro in strainatate si nu gaseste modelul respectiv in Romania pentru aceeasi suma de bani intr-o stare corespunzatoare, da, atunci merita.

bugetul este de pana in 1000 euro , isi doreste un gs 500 mai vechiut de prin 93-96 asa...a gasit la 750 euro adusa din afara si pe la vro 800 deja inscrisa etc...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic sa nu te risti ... In Belgia cel putin am auzit multe povesti despre polonezii care vin si cumpara epave de pe aici, ma indoiesc ca-s toate pentru dezmembrat.

 

Merci de sfat, o sa-l iau in considerare.

Un amic doreste un model mai rar pe la noi (CB 1300S) si ma gandeam ca merita efortul. Ne mai gandim...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bugetul este de pana in 1000 euro , isi doreste un gs 500 mai vechiut de prin 93-96 asa...a gasit la 750 euro adusa din afara si pe la vro 800 deja inscrisa etc...

 

Sincer la 750 Euro moto fie a fost probabil folosita la scoala moto fie a avut multi incepatori pe ea. E o motocicleta relativ dezirabila deci nu prea ar avea motivatie sa o vanda la banii aia; gandeste-te ca adusul costa ceva bani (minim 150 de Euro). La 600 de Euro pt ceva din 93-96 asteapta-te la bani bagati in ea. Pt motoare la 700-800 de Euro eu as lua din Ro, de la 1000 in sus din Germania.

Bafta oricum!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 1.000 de E gasesti in Italia motociclete in conditii bune si chiar foarte bune, nu neaparat GS 500. Pe a mea (Suzuki GSX 750 F) am dat exact 1.000 de E + 220 de E pentru transfer de propietate, si motocicleta e in stare foarte buna (gume 80%, ulei, filtre). E din 1999, are cateva hibe dar merge foarte bine , am in jur de 400 de km deja. Fa o cautare pe aceste doua site-uri, vezi ce gasesti (pune la criterii de cautare pret pana in 1.000 de E) : www.subito.it si www.moto.it .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...