Sari la conținut

Modificare evacuare Honda VTR 1000F


Postări Recomandate

Salutare,

 

As vrea sa modific evacuarea de pe un VTR 1000F; mai exact din 2 tobe sa las doar 1 singura - pe o parte sau sub sea (o alta toba, aftermarket).

Intrebarea mea e, daca fac aceasta modificare o sa-mi afecteze cumva motorul/puterea lui, sau ...altele?

Nu ma pricep, si am zis mai bine sa intreb inainte sa fac vreo prostie :)

Astept sfaturile voastre :).

 

Stima,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De ce nu te duci inginer la HRC sa schimbi din 2 tobe la VTR in una singura :eek: :eek:

 

:troll: Ai nota 2...,stai jos!

 

ps: poate n-ai citit bine topicul; am zis ca nu ma pricep si am intrebat inainte sa fac vreo prostie.

 

Restul, va multumesc frumos pentru sfaturi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:troll: Ai nota 2...,stai jos!

 

ps: poate n-ai citit bine topicul; am zis ca nu ma pricep si am intrebat inainte sa fac vreo prostie.

 

Restul, va multumesc frumos pentru sfaturi!

Eu zic sa ii faci rost de 2 evacuari aftermarket.O sa iti multumeasca desavarsit

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa o sa fac pana la urma, o sa schimb tobele, pun 2 aftermarket mai mici si pastrez si cele originale.

 

Multumesc frumos ;).

Pui o poza si un film pe youtube ca sa ne desfatam auzul:P

 

Pui o poza si un film pe youtube ca sa ne desfatam auzul:P

Ai vazut mai sus poza pusa de mine.A mea avea evacuarea schimbata din motor.Se auzea... :eek:

Editat de suzukirf 600
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pui o poza si un film pe youtube ca sa ne desfatam auzul:P

 

Ai vazut mai sus poza pusa de mine.A mea avea evacuarea schimbata din motor.Se auzea... :eek:

 

Ma gandeam la 2 VSC-uri de la Ionut (ieftine si bune), am vazut cateva clipuri si se aud frumos..

 

Vedem zilele urmatoare; la final (dupa ce-i fac modificarea) revin cu filmarea :P

 

Stima,

Editat de alexandru_ciocan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma gandeam la 2 VSC-uri de la Ionut (ieftine si bune), am vazut cateva clipuri si se aud frumos..

 

Vedem zilele urmatoare, la final (dupa ce-i fac modificarea) revin cu filmarea :P

 

Stima,

Am auzit de la cei care au cumparat numai cuvinte de lauda.Calitate pret e ok.Spor la treaba

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uite ceva interesant pentru VTR :) Dar nu cred ca vei rezista mai mult de 40 km cu asa ceva pe moto :))

 

https://www.dan-moto.com/DM_INT/index.php?main_page=product_info&cPath=18_19_110&products_id=749&zenid=651jnak0f5rhfi8jk4t3soffn1

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oh.

That's the shit, exact asa ma gandeam si eu!

 

Ciocane, las-o moarta ca macane..... :crack:

 

Uite ceva interesant pentru VTR :) Dar nu cred ca vei rezista mai mult de 40 km cu asa ceva pe moto :))

 

https://www.dan-moto.com/DM_INT/index.php?main_page=product_info&cPath=18_19_110&products_id=749&zenid=651jnak0f5rhfi8jk4t3soffn1

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

ba deci e bn sa pui 1 in loc de 2 sau care e treaba ca nici unu nu a zs un raspuns mai concret da sau nu e bn sau nu e bn a mai facut cineva asa ceva sau nu ,, io am intrebat si mia zs cineva ca nu afecteaza cu nimic puterea motorului doar creste consumul de carburant......multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...