Sari la conținut

Ce inseamna Z16 la pinonul de atac ?


teofil
 Share

Postări Recomandate

de la un derbi senda .

as vrea sa ii maresc putin viteza si sa am treptele mai lungi si in loc de 14 dinti as vrea sa ii pun 16-17 :D



de la un derbi senda .

as vrea sa ii maresc putin viteza si sa am treptele mai lungi si in loc de 14 dinti as vrea sa ii pun 16-17 :D

Credeti ca se va simti o diferenta ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aha... si zici ca ar fi suficient de la 14-15 ? tin sa te anunt ca eu am un senda de 125 4t si as vrea sa am treptele putin mai lungi ca a 1-a e cam degeaba :)) si sa merg lejer cu 100

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

despre turatie s-ar putea sa poti sa o scazi dar viteza maxima nu e obligatoriu sa creasca. La NSR-ul meu de 125 de multe ori se intampla sa urc cu treapta 5 pana pe la 130 iar apoi cand ii dau treapta 6 nu reusesc sa mentin viteza. Practic scade din cauza frecarii cu aerul si a faptului ca la turatie de treapta 6 am cuplu mai mic. Asta cand bate vantul

 

Nu stiu cum se comporta un motoras in 4t dar principiul ar fi acelasi. In general chinezariile de 125 ating 100km/h, cbr si kymco ~ 120 iar yamaha r125 ~135km/h

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt motoare prea mici, putere mica, nu pot sustine o calcatura mai lunga. Ai vazut ce pateste Mirciulik. Cel mult un dinte dar o sa te rogi de ea. Mai bine o lasi asa, producatorul a facut cel mai bun raport in conditiile date (putere motor, viteza de varf, demaraj) de categoria motocicletei.

Un motor mai mare, simte si ala da' nu baga de seama (sa mai si glumim)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...