Sari la conținut

accident iasi - adrian


gabyshor
 Share

Postări Recomandate

 

 

Si inca un aspect: poate in postarile mele din anii anteriori ma justificam putin,ipocrit, vis a vis de accidentele mele anterioare.

 

La alea eu am fost peste 70-80% VINOVAT.

 

La acesta din urma sunt 100% nevinovat.

Man, nu ma cunosti si nu te cunosc personal.

Insa stiu o vorba: "Daca ai indoieli asupra ta, nu le da pe fata, ca sa nu dai prostului dreptul de a-si permite cu tine aceeasi atitudine, imprumutand-o de la tine." --- Garabet Ibrăileanu.

Deci relax, lasa totul deoparte si recupereaza-te cat mai repede.

Multa sanatate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 360
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

La acesta din urma sunt 100% nevinovat.

Eu sunt de parere ca te ajuta mai mult pe viitor sa inveti unde ai gresit, decat sa te impaci cu ideea " Asta e, nu mi-a dat prioritate, ghinion " . Te-ai dat prea tare pentru zona respectiva. prea tare = n-ai putut sa franezi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

Eu sunt de parere ca te ajuta mai mult pe viitor sa inveti unde ai gresit, decat sa te impaci cu ideea " Asta e, nu mi-a dat prioritate, ghinion " . Te-ai dat prea tare pentru zona respectiva. prea tare = n-ai putut sa franezi

 

Nu v-am inteles niciodata pe astia care scrieti pe topicurile de accidente de parca ati fi niste autoritati in domeniu, un fel de exprerti.

 

Efectiv imi da cu virgula cum poti tu, sau altul, sa-mi spuneti cum m-am dat,daca nu ai fost acolo, daca nu stii zona, orasul? dintr-o poza postata de un ziar online vad ca oricine isi permite sa fie expert...

 

Esti penibil prin afirmatiile facute.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai fi putut raspunde mai frumos, nu crezi ?

Care parte din prea tare = nu ai putut frana nu o intelegi ?

Poate te-a lovit el si nu am citit eu bine. Eu mi-am facut datoria de om sa iti spun ca imi pare rau pentru cele intamplate, si te-am sfatuit sa inveti din greseli. Daca din frustrare nu vrei sa o faci pentru ca ti-a zis-o unul de 21 ani atunci iti doresc multa sanatate, sincer!

Am sa incerc pe viitor sa nu iti mai citesc posturile.

Editat de rylalex
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai fi putut raspunde mai frumos, nu crezi ?

 

Am sa incerc pe viitor sa nu iti mai citesc posturile.

Nu esti singurul.Acum,sincer vorbind...Daca era alta persoana de aici de pe forum care NUUUU are "expert" la status(sau cum se numeste rubrica de deasupra pozei) si vreo 2000+ posturi,nu se deschidea nici un topic.E cam subiectiva treaba cu forumul asta

:offtopic: .In primul rand rylalex ti-a dat un sfat

Editat de suzukirf 600
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

Ai fi putut raspunde mai frumos, nu crezi ?

Care parte din prea tare = nu ai putut frana nu o intelegi ?

Poate te-a lovit el si nu am citit eu bine. Eu mi-am facut datoria de om sa iti spun ca imi pare rau pentru cele intamplate, si te-am sfatuit sa inveti din greseli. Daca din frustrare nu vrei sa o faci pentru ca ti-a zis-o unul de 21 ani atunci iti doresc multa sanatate, sincer!

Am sa incerc pe viitor sa nu iti mai citesc posturile.

 

Nu pot raspunde mai "frumos" unui pustan care facea burn-uri ratate cu scuteru in fata blocului si care umbla cu R6 cu cadru stramb, ma intelegi?

 

No offense, nu pot accepta sa iau lectii de morala sau dinamica a accidentelor de la omuleti ca tine, care imi judeca situatia fara sa aiba habar si care doar speculeaza de dupa monitor (de fapt cum face jumatate din forum).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu pot raspunde mai "frumos" unui pustan care facea burn-uri ratate cu scuteru in fata blocului si care umbla cu R6 cu cadru stramb, ma intelegi?

 

No offense, nu pot accepta sa iau lectii de morala sau dinamica a accidentelor de la omuleti ca tine, care imi judeca situatia fara sa aiba habar si care doar speculeaza de dupa monitor (de fapt cum face jumatate din forum).

mda....atunci se schimba problema....Insanatosire grabnica

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu pot raspunde mai "frumos" unui pustan care facea burn-uri ratate cu scuteru in fata blocului si care umbla cu R6 cu cadru stramb, ma intelegi?

 

No offense, nu pot accepta sa iau lectii de morala sau dinamica a accidentelor de la omuleti ca tine, care imi judeca situatia fara sa aiba habar si care doar speculeaza de dupa monitor (de fapt cum face jumatate din forum).

Asa este, ai dreptate.

Pana la urma eu care merg pe motoare cu cadrul stramb si ma intorc fara zgarieturi de fiecare data sunt un simplu norocos... al naibii noroc. Singurul accident rutier in care am fost implicat de cand merg pe motor a fost cand a dat cineva cu spatele si mi-a trantit moto in parcare.

Sa inteleg ca daca ti-ar fi spus altcineva de rangul tau exact acelasi lucru l-ai fi luat de bun.

Insanatosire grabnica si la cap!

 

 

 

 

referitor la clipurile de acum 5-6 ani ai interpretat-o si spus-o urat. Pana la urma tu esti cel care isi rupe gatul in fiecare sezon... dar ceilalti au numit asta "palmares de accidente dureroase".. pentru ca suna mai frumos. intelegi ideea ?

 

p.s. no offence

Editat de rylalex
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

Nu esti singurul.Acum,sincer vorbind...Daca era alta persoana de aici de pe forum care NUUUU are "expert" la status(sau cum se numeste rubrica de deasupra pozei) si vreo 2000+ posturi,nu se deschidea nici un topic.E cam subiectiva treaba cu forumul asta

:offtopic: .In primul rand rylalex ti-a dat un sfat

 

ce utilitate are prezenta ta pe topicul asta? poti da un raspuns pertinent?

 

ce ''sfat'' mi-a dat ?

 

uita te in urma la altii si fa diferenta intre sfat si ''dat cu parerea''...

 

Asa este, ai dreptate.

Pana la urma eu care merg pe motoare cu cadrul stramb si ma intorc fara zgarieturi de fiecare data sunt un simplu norocos... al naibii noroc. Singurul accident rutier in care am fost implicat de cand merg pe motor a fost cand a dat cineva cu spatele si mi-a trantit moto in parcare.

Sa inteleg ca daca ti-ar fi spus altcineva de rangul tau exact acelasi lucru l-ai fi luat de bun.

Insanatosire grabnica si la cap!

 

 

 

 

referitor la clipurile de acum 5-6 ani ai interpretat-o si spus-o urat. Pana la urma tu esti cel care isi rupe gatul in fiecare sezon... dar ceilalti au numit asta "palmares de accidente dureroase".. pentru ca suna mai frumos. intelegi ideea ?

 

p.s. no offence

 

Vii si arunci cu ca.ca.t fara sa ai habar despre mine sau accidentul meu si o mai si arzi ca nesimtitul cu ''no offense'' sau ''insanatosire grabnica''.

 

Daca aveai bun simt ,nu mai interveneai pe topic cu parerea ta de expert ca am intrat tare, ca am intrat incet. Punct.

 

Asa cum iei in deradere accidentele mele din trecut (pt ca te-ai ofticat de la faza cu scuterul si cadrul), tin sa-ti amintesc faptul ca exista ( de fapt au existat) motociclisti cu experienta exponential mai multa ( decat noi 2 la un loc) care au gresit o singura data , insa fatal, Dumnezeu sa-i ierte...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fa-te bine, 'ca am epuizat stocul de RIP-uri pentru multa vreme de-acum incolo!...

Postezi, deci existi. Ma bucur sincer ca n-ai fugit intre cei drepti.

Mai stai cu noi o vreme, ca' mai ai de ispasit pacate. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

welcome back! :)

 

Mama-mama, ce ti-au pus baietii aia acolo!

Cred ca va trebui sa umbli cu WD40-ul dupa tine tot timpul :)

 

Hai, fa-te bine si aveti grija de voi. Nu uita sa pastrezi chitante, bonuri, bonuri de taxti pentru decont la asigurari.

 

PS: soferul Lexuxului a dat vreun semn? Poti raspunde pe PM.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

2 oameni carora nu vreau sa le fiu in piele acum.

 

adrian pana ii scot aia suruburile (la scoatere mi-ar fi frica

tatal prietenei lui

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

eu nu-s 100 % lamurit cu scoaterea lor.

 

maine voi fi pe la spital oricum, ca vreau sa stiu concret

 

in cazul meu nu cred ca mai scot ceva..

 

 

2 oameni carora nu vreau sa le fiu in piele acum.

 

adrian pana ii scot aia suruburile (la scoatere mi-ar fi frica

tatal prietenei lui

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adrian reloaded :cheers: .Eu am avut 2 suruburi in femur si vreau sa-ti spun ca atunci cand mi le-a scos dr.nu a fost atat de rau pe cat ma asteptam,iar operatia s-a vindecat mult mai repede ca prima oara.Recuperarea este foarte importanta.Sanatate iti doresc !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce utilitate are prezenta ta pe topicul asta? poti da un raspuns pertinent?

 

ce ''sfat'' mi-a dat ?

 

uita te in urma la altii si fa diferenta intre sfat si ''dat cu parerea''...

 

 

Vii si arunci cu ca.ca.t fara sa ai habar despre mine sau accidentul meu si o mai si arzi ca nesimtitul cu ''no offense'' sau ''insanatosire grabnica''.

 

Daca aveai bun simt ,nu mai interveneai pe topic cu parerea ta de expert ca am intrat tare, ca am intrat incet. Punct.

 

Asa cum iei in deradere accidentele mele din trecut (pt ca te-ai ofticat de la faza cu scuterul si cadrul), tin sa-ti amintesc faptul ca exista ( de fapt au existat) motociclisti cu experienta exponential mai multa ( decat noi 2 la un loc) care au gresit o singura data , insa fatal, Dumnezeu sa-i ierte...

 

 

ce utilitate are prezenta ta pe topicul asta? poti da un raspuns pertinent?

 

ce ''sfat'' mi-a dat ?

 

uita te in urma la altii si fa diferenta intre sfat si ''dat cu parerea''...

 

 

Vii si arunci cu ca.ca.t fara sa ai habar despre mine sau accidentul meu si o mai si arzi ca nesimtitul cu ''no offense'' sau ''insanatosire grabnica''.

 

Daca aveai bun simt ,nu mai interveneai pe topic cu parerea ta de expert ca am intrat tare, ca am intrat incet. Punct.

 

Asa cum iei in deradere accidentele mele din trecut (pt ca te-ai ofticat de la faza cu scuterul si cadrul), tin sa-ti amintesc faptul ca exista ( de fapt au existat) motociclisti cu experienta exponential mai multa ( decat noi 2 la un loc) care au gresit o singura data , insa fatal, Dumnezeu sa-i ierte...

Intodeauna e bine sa se circule cu viteza legala :tomato: .Cum ai zis si tu,nu cunosc ce sa intamplat si doar tu poti zice.pana atunci,iti doresc sanatate si ai grija de tine :peace:

Editat de suzukirf 600
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu nu-s 100 % lamurit cu scoaterea lor.

 

maine voi fi pe la spital oricum, ca vreau sa stiu concret

 

in cazul meu nu cred ca mai scot ceva..

 

deci poti ramane cu ele sa piui la aeroporturi?, :lol:

atunci ai rezolvat 50% din frici

ramane aia cu babacu'

poate ti le scoate el, :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Depinde de material . Ce am eu in dotare nu excita senzorii la aeroport . Tot in functie de material si de locul unde sunt fixate , necesita sau nu scoaterea lor dupa vindecare .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu nu-s 100 % lamurit cu scoaterea lor.

 

..

 

in cazul meu nu cred ca mai scot ceva..

daca vrei ca peste 20 de ani sa misti mana si sa poti arata un 'pa' catre un copil, eu iti propun sa o scoti tija oricat de dureros ar fi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Însănătoșire grabnică și cât mai ușoară, Adrian! Referitor la opiniile mai mult sau mai puțin ”experte” ale unora, nu le băga în seamă. Cum bine a zis cineva mai devreme, câinii latră, caravana trece! Keep a positive attitude, ajută incredibil de mult la vindecare! Îți vorbesc din propria experiență :)

 

Ca o paranteză, detectoarele de metale de la aeroporturi/instituții judecătorești etc. nu ”intră în modul panică” dacă tijele/șuruburile etc. sunt dintr-un material care nu modifică câmpul electromagnetic emis de detectoare. Spre exemplu, eu am două șuruburi

post-77211-0-74197400-1399289674_thumb.jpg

de aprox. 4 - 5 cm lungime și 5 - 6 mm diametru în piciorul drept, zona maleolei interioare, știu sigur că sunt din titan. Am trecut de mai multe ori prin detectoare la aeroporturi și de câteva ori la intrarea în clădirea Palatului Justiției Galați fără să se declanșeze vreo alarmă. E posibil să greșesc, șuruburile mele poate sunt prea mici etc. oricum chirurgul care te-a operat ar trebui să știe cu siguranță în cazul tău.

 

Anyway, ZaiR are dreptate, organismul nu are cum să nu sufere modificări locale pe termen lung (din alea nu tocmai bune) dacă alegi să rămâi pe viață cu așa o tijă. Again, întreabă medicul despre dezavantaje. Întreabă-l și dacă ai voie să faci RMN cât timp ai metalele în tine. Just a thought :) În orice caz, stay positive! ;)

post-77211-0-74197400-1399289674_thumb.jpg

Editat de GeekRider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

ms pt raspunsuri.

 

Eu n-am ''tija'', am o placa Philos blocata 3.5mm titan, pe humerus (partea de sus), cu 11 suruburi.3.5_LCP_Periarticular_Humerus_plate.jpg

 

am pus link pe paginile anterioare

 

astept sa discut cu ortopedul...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ms pt raspunsuri.

 

Eu n-am ''tija'', am o placa Philos blocata 3.5mm titan, pe humerus (partea de sus), cu 11 suruburi.3.5_LCP_Periarticular_Humerus_plate.jpg

 

am pus link pe paginile anterioare

 

astept sa discut cu ortopedul...

11 suruburi ? Nu vreau sa stiu prin ce ai trecut si nici la altii nu le doresc . Multa sanatate si recuperare usoara si completa .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

care i glumita cu babacu, tot nu ma prind?

 

ma gandeam ca dupa ce treci ITP-ul, o sa aiba el o vorba cu tine pentru ce i-ai facut fetei lui, :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

ma gandeam ca dupa ce treci ITP-ul, o sa aiba el o vorba cu tine pentru ce i-ai facut fetei lui, :)

 

o gandire eronata.

 

Niciodata n-am obligat-o sau macar rugat-o sa urce pe motor. A fost decizia ei mereu.

 

Vinovat este cel care a provocat accidentul, prin neacordare de prioritate, nu eu.

 

Fii sigur 100 % ca dpdv moral ma simt in ultimul hal si preferam inca o mana rupta ,numai sa nu fi patit ea ceva, dar asta e alta discutie...

 

Dar nu tolerez sa aud ca TOT EU sunt vinovat. Soferul a curmat fericirea si sanatatea a 2 oameni.

 

11 suruburi ? Nu vreau sa stiu prin ce ai trecut si nici la altii nu le doresc . Multa sanatate si recuperare usoara si completa .

 

operatia in sine nu e un chin, toate celelalte aspecte ulterioare ,cumulate, sunt (aspecte medicale, psihice, morale etc...)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o gandire eronata.

 

Niciodata n-am obligat-o sau macar rugat-o sa urce pe motor. A fost decizia ei mereu.

 

Vinovat este cel care a provocat accidentul, prin neacordare de prioritate, nu eu.

 

Fii sigur 100 % ca dpdv moral ma simt in ultimul hal si preferam inca o mana rupta ,numai sa nu fi patit ea ceva, dar asta e alta discutie...

 

Dar nu tolerez sa aud ca TOT EU sunt vinovat. Soferul a curmat fericirea si sanatatea a 2 oameni.

 

 

operatia in sine nu e un chin, toate celelalte aspecte ulterioare ,cumulate, sunt (aspecte medicale, psihice, morale etc...)

 

Adriane, stii cum se zice, de obicei cum iti asterni asa dormi. Multa lume de aici te cunoaste din prisma ideilor enuntate pe forum - si ai putea sa fii cinstit si realist si sa vezi faptul ca nu ti-ai creat tocmai o imagine care sa iti fie favorabila in astfel de situatii ;) plus ca sunt destui care se vor 'lua de tine'...pentru ca atat stie ei!

 

Eu nu zic sa pui sau sa nu pui la suflet...e alegerea ta. Dar sper ca macar ai invatat sau o sa inveti niste lectii importante (din pacate, the hard way, dar acu' asta e!) ... si daca tot te-ai ales cu cicatricii sa speram ca nu degeaba, si ca tot raul va fi spre bine, pe termen lung.

 

Si din prisma altuia care a invatat 'the hard way' iti recomand sa te ocupi serios de recuperare, si cand ai ocazia sa scoti metalele, sa le scoti. Eu am facut asa, chiar daca medicul mi-a zis sa nu, si chiar ma bucur ca am facut asa. Am avut de suportat iarasi zile in spital, refacere, convalescenta, etc. dar acum mi-e mult mai bine. Pot sa fac orice faceam si inainte, si cam la fel de bine, lucru de care cu tija in picior nu ma puteam lauda.

 

Bafta, sanatate si minte!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...