Sari la conținut

Recunoaste personajul


unnamed
 Share

Postări Recomandate

  • 4 weeks later...
  • Răspunsuri 1,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Masina e McLaren din 1998-99. Pilotul nu prea am idee cine ar putea fi. Da si tu un indiciu (e de prin raliuri, din GT etc.). :)


» Post actualizat in 31 Jan 2015 20:33

Kiyonari, ca de obicei mai neras...dar de ce poze atat de mici? Macar sa le vedem fetele.

 

Corect. Astea erau primele poze pe care le-am gasit unde nu era evident numele pe combinezon sau pe motoreta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Masina e McLaren din 1998-99. Pilotul nu prea am idee cine ar putea fi. Da si tu un indiciu (e de prin raliuri, din GT etc.). :)

 

Din cate stiu a pilotat doar monoposturi. A concurat in F3000, unde a pilotat pentru echipa celor de la McLaren. Coechipierul lui de acolo (numele caruia are o rezonanta similara cu a lui) a ajuns campion de F3000 si ulterior pilot longeviv in F1.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa un pic de sapaturi pe net, conform indiciilor F3000, McLaren si Nick Heidfeld, a aparut o posibilitate - Mario Haberfeld. Dar trebuie sa recunosc ca pana azi n-am auzit in viata mea de el. Asta e?


» Post actualizat in 04 Feb 2015 15:44

Pana una alta, sa mai punem unul de moto. Nu e greu. Indicii - BSB, WSBK si MotoGP - a mers peste tot.

 

post-10528-0-73742000-1423064616_thumb.jpg

post-10528-0-30234600-1423064627_thumb.jpg

post-10528-0-52669300-1423064640_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa un pic de sapaturi pe net, conform indiciilor F3000, McLaren si Nick Heidfeld, a aparut o posibilitate - Mario Haberfeld. Dar trebuie sa recunosc ca pana azi n-am auzit in viata mea de el. Asta e?

 

El, da. Mă mir că n-ați auzit de el. Numai eu mă uitam la F3000 pe vremea când era un campionat relevant în vederea recrutării pentru F1?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

El, da. Mă mir că n-ați auzit de el. Numai eu mă uitam la F3000 pe vremea când era un campionat relevant în vederea recrutării pentru F1?

 

Eu ma mai uitam, dar rar de tot. Nu prea mai tin minte mare lucru de atunci.

 

@kriminal, "Shakey" Byrne.

 

Yep. Campion anul trecut in BSB pentru a patra oara. Nu prea a avut noroc prin WSBK, cred ca ar fi putut ajunge mai sus. La MotoGP nivelul era prea sus pentru el, nu e suficient de "extraterestu". Chiar si asa, e printre pilotii mei preferati. Uite ce facea la sfarsitul anilor '90:

 

 

 

@9fingers, pune si tu unul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e Mamola, n-as fi numit cariera lui in motogp meteorica.

S-a retras doar de vreo 5 ani.

 

A, nu vazusem ce ai scris, doar poza. :)

Mi se parea ciudat sa fie Mamola, ce-i drept, el a mers toata viata cu Arai.

 

M-am prins. E Matt Mladin, nu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, Mladin, era si un indiciu intre paranteze. Mi se pare ca nu s-a schimbat asa mult.

 

Apropo de Byrne, il stiu de cand a facut dubla la Brands Hatch, cu wildcard. Nu erau mari piloti Hodgeson sau Xaus, dar erau singurii care beneficiau de schimbarea de generatie concurand cu 999. Foarte greu sa se tina cineva dupa ei, daramite sa-i mai si bata...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, Mladin, era si un indiciu intre paranteze. Mi se pare ca nu s-a schimbat asa mult.

 

Apropo de Byrne, il stiu de cand a facut dubla la Brands Hatch, cu wildcard. Nu erau mari piloti Hodgeson sau Xaus, dar erau singurii care beneficiau de schimbarea de generatie concurand cu 999. Foarte greu sa se tina cineva dupa ei, daramite sa-i mai si bata...

 

Da, Byrne era foarte promitator atunci, de-aia a si ajuns in MotoGP. A evoluat frumos ca pilot, chiar daca n-a facut fata acolo. E printre putinii care au ajuns sus fara sa fi inceput la 3 ani. Si printre foarte putinii care au venit de pe strada, literalmente (o ardea forjator in tineretea frageda), si au mers tare la nivel inalt.

 

Inca unul. El ar fi usor (mai ales pentru 9fingers, cred), de-aia pun o poza recenta, in care nu e chiar evident cine e. Nici indicii prea multe nu dau, ca iar ar fi usor. Ex-MotoGP, WSBK.

post-10528-0-73432500-1423139192_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...