Sari la conținut

Vreau sa tai toba


Postări Recomandate

Salut,vara asta vreau sa fac un pic de zgomot,doar un pic,nu vreu sa deranjez pe nimeni insa vreau sa ma fac un pic auzit printre masini ca daca nu urli nu te 'vede' nimeni.Vin de pe un Kawa care facea ceva zgomot,acum am un scuter care are toba cat o turela da zgomot ioc,ma refer la prietenii nostri de la semafoare care nu ne lasa si noua un pic de spatiu sa ne strecuram,am tot citit ba una ba alta cum ca nu este bine sa o tai asa sa m-am decis sa nu o tai ci sa ii mai scot ceva site de prin interior si pentru asta as avea nevoie de un sudor care a mai facut asta, as aprecia ceva recomandari,multumesc.

Salut,vara asta vreau sa fac un pic de zgomot,doar un pic,nu vreu sa deranjez pe nimeni insa vreau sa ma fac un pic auzit printre masini ca daca nu urli nu te 'vede' nimeni.Vin de pe un Kawa care facea ceva zgomot,acum am un scuter care are toba cat o turela da zgomot ioc,ma refer la prietenii nostri de la semafoare care nu ne lasa si noua un pic de spatiu sa ne strecuram,am tot citit ba una ba alta cum ca nu este bine sa o tai asa sa m-am decis sa nu o tai ci sa ii mai scot ceva site de prin interior si pentru asta as avea nevoie de un sudor care a mai facut asta, as aprecia ceva recomandari,multumesc.

 

Apropo...ma refer la un T-Max din 2009

post-83580-0-00919800-1398115576_thumb.jpeg

Editat de Ionita Laurentiu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca ai loc sa treci printre masini bine, daca iti face careva loc(te lasa) iar bine,daca nu este loc asteapta. Nu ma intelege gresit ,imi plac si mie cum suna motoarele dar exista o limita pana la care nu deranjeaza. Acum nu stiu cum e in Buc dar in Iasi nu prea am vazut motociclisti/scuteristi care sa tureze motoarele sa se dea lumea la o parte

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca vrea/poate sa-ti faca o loc,o sa o faca si cu toba zgomotoasa si fara!

Daca nu vrea,nu poate,nu o sa-ti faca cu tot cu zgomot!

Iar daca ai loc sa te strecori nu conteaza toba!

Maxiscuterele mari au dezavantajul carenelor destul de late ,in oras!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca ai loc sa treci printre masini bine, daca iti face careva loc(te lasa) iar bine,daca nu este loc asteapta. Nu ma intelege gresit ,imi plac si mie cum suna motoarele dar exista o limita pana la care nu deranjeaza. Acum nu stiu cum e in Buc dar in Iasi nu prea am vazut motociclisti/scuteristi care sa tureze motoarele sa se dea lumea la o parte

nu tureaza sa se dea la o parte dar ce turat merg unii sigur sunt auziti.SI DA DESPRE MOTOCICLISTII DIN IASI VORBESC ,nu toti motociclistii din iasi fac ce zic eu sa nu exagerez

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu vreau sa sune precum o tigaie,mi-ar placea un sunet mai ferm...

O toba sport, chiar si ceva noname e destul de ieftina(noua sau sh) si ar trebui sa se auda ok, daca se aude totusi prea tare poti oricand sa ii pui un db-killer si dupa asta sigur o sa se auda ok. Ca sa o modifici pe aia stock sigur te costa cat toba sport + montajul ei, o strici si pe cea stock si in caz de ramai fara talon ciuciu toba stock sa treci itp-ul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa cum au spus si ceilalti - ia-ti alta toba! NU o macelari pe aia stock.

In Budapesta MAJORITATEA maxi scuteristilor au Akrapovic! Fara dB killer ...

 

BTW - n-are nici o treaba cu siguranta. Cu toba aia taiata o sa enervezi pe toata lumea.

Editat de stokerel
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...