Sari la conținut

Accident usor


-GeorGe-
 Share

Postări Recomandate

Intamplator cunosc si relatarea soferului auto.

Este opinia lui, adevarata sau nu, asa cum este si cea a motociclistului.

Insa nu inteleg atitudinea voastra orbeasca de a se arunca in gol cu supozitii, pareri si chiar concluzii.

Mai bine ar fi sa incercati sa aflati adevarul si sa nu va uniti in jurul unei presupuse situati neadevarate(nu am vrut sa spun minciuni).

Daca cele spuse de sofer se adevereste, cum veti privi situatia.. "shit hapends"? Tot soferul e de vina, doar pt ca e sofer? Si motociclistul e inger doar ca merge pe 2 roti?

Si cu injurile cum ramane?

Cu rahatul aruncat?

Cu sustinerea unu mincinos?

 

Nu zic ca asa este, dar daca pana la urma, asa cum relateaza partea opusa, motociclistul a cazut singur (dezechilibrat)dupa ce a rupt oglinda ca razbunare a unei sicanari mai devreme si avea alcolemie 0.18 si piciorul rupt era de fapt teatru ca sa se dea lovit...daca ar fi asa , ce ati zice?

 

De multe ori adevarul e la mijloc... nu luati apararea cuiva doar din spirit de turma.

 

Apropos.. ami bine ganditi si nu ma acuzati pe mine pe nedrept.

Editat de aztec
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 110
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Salut baieti,

Eu il cunosc personal pe soferul Skodei ...care e si posesor de 4x4 ...si e un tip foarte calm ...In masina se mai afla si sotia lui ...

Nu cred (repet nu cred dar n-am de unde stii) ca l-a sicanat pe colegul vostru motociclist... care am inteles ca a fost depistat si cu ceva alcool in sange ...

Cine o fi de vina vom vedea ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De acord cu prima propozitie, trebuie sa fii putin nebun sa sicanezi tu cel de pe motor in situatia de 1 la 1.

 

La 2 cum demonstrezi intentia?

 

Tare observatia. E APROAPE imposibil.

 

Ce de smardoi, mancati-as... Atata cocalareala la un singur post, nu mi-a fost dat sa vad... Sa vina Salamu'...

 

Sanatate rider-ului!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator darcocbr

De curiozitate, ai purtat vreodata casca??? In caz ca da, atunci cand ai dat-o jos de pe cap, erai coafat, gelat, ceva???

Ma tund f scurt. N are importanta asta.

Casca? Ce e aia? Doar ochelari :)))))))))))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motoristul zice ca a fost lovit intentionat. Soferul zice ca motoristul l-a injurat inainte de accident si i-a rupt oglinda, dupa care a cazut. In caz ca intr-adevar i-a rupt oglinda in mers, nu m-ar mira ca sa se fi dezechilibrat si sa fi cazut singur sub masina. Se pare ca exista filmari in care victima e foarte activa in ciuda cu piciorului rupt, iar prietenii veniti la locul accidentului bat darabana pe geamurile Skodei. Conform gurilor mai mult sau mai putin rele nici alcoolemia victimei nu a fost chiar 100% curata. Vechimea pe doua roti a "fratelui motorist" e de cateva luni (ipotetic, pentru ca din septembrie 2013 pana in prezent nu au fost multe ocazii pentru kilometri).

 

In lumina celor de mai sus, astept sa vad daca se va scrie ceva aici legat de rezultatul final al anchetei.

Editat de f_zoltan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator little wayne

Saracu conservar,cred ca a ramas cu sechele psihice dupa ce la daramat pe rider.atat de marcat incat si a pus guristii sa cloncane pe forum...grila frontala a masinii spune totul ...saracul nevinovat PROPRETAR DE 4X4

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

grila frontala a masinii spune totul ...

Daca nu vezi bine foloseste ochelarii, unde vezi tu urme de impact pe grila frontala?

 

post-72311-0-75724400-1398643477_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Am trecut pe acolo exact cand au mutat motocicleta pe trotuar. Cel mai tare biker era in picioare, sprijnit de gardu' de pe trotuar. Tocmai ce venise si ambulanta si un motopolitist. Omul nu parea sa aiba piciorul rupt, acum na, nu sunt mama omida. Cat despre comentariile anterioare....ma gandesc serios daca sa rad sau sa plang, cred c-o sa rad. Daca asa s-a ajuns sa se dezbata un accident, mi-e rusine ca pe unii dintre voi va salut pe strada.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fiecare probabil a trecut prin asa ceva...Eu,din propria experienta,prefer sa ii las in pace si "stam de vorba" cand opresc la semafor.E mai "cumsecade" din partea mea cand il intreb de sanatate,stand la semafor.Concluzie,cu prostu nu e bine sa te pui,caci are mintea odihnita...

Imi cer scuze daca sa mai scris asta inaintea mea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fiecare probabil a trecut prin asa ceva...Eu,din propria experienta,prefer sa ii las in pace si "stam de vorba" cand opresc la semafor.E mai "cumsecade" din partea mea cand il intreb de sanatate,stand la semafor.Concluzie,cu prostu nu e bine sa te pui,caci are mintea odihnita...

Imi cer scuze daca sa mai scris asta inaintea mea.

 

Nu ai cu cine sa vorbesti :)) , acum 2 saptamani m-a amenintat unu cu cutitu de uns untu pe paine din dubita, nu a vrut sa se dea jos dar in schimb a stiut sa traga de volan dreapta sa ma dea de asfalt. mai bine e sa cedezi tu sa il lasi sa se duca , consider ca nu se mai merita stresul si nervii pe motor ca mai mult iti dauneaza tie decat lui.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator little wayne

Siu eu sunt "low" la faza asta,poti sa fi putin mai explicit ?

A dat cineva raspunsul inca de la inceput

Cine il apara pe conservar,fie e motorist de tastatura,fie nu merge cu motorul(same nr 1) si nu prea are habar de comportamentul bulangiilor din conserve

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca prietenul tau a spus si inca sustine ca motociclistul a rupt oglinda pana sa cada, atunci minte grav si-mi arata ca e foarte probabil sa-l fi atins intentionat pe cel cu motorul sau cel putin sa incerce sa ii arate cine are oo pe strada si ca nu se face asa o depasire.

 

 

 

 

 

Intamplator cunosc si relatarea soferului auto.

Este opinia lui, adevarata sau nu, asa cum este si cea a motociclistului.

Insa nu inteleg atitudinea voastra orbeasca de a se arunca in gol cu supozitii, pareri si chiar concluzii.

Mai bine ar fi sa incercati sa aflati adevarul si sa nu va uniti in jurul unei presupuse situati neadevarate(nu am vrut sa spun minciuni).

Daca cele spuse de sofer se adevereste, cum veti privi situatia.. "shit hapends"? Tot soferul e de vina, doar pt ca e sofer? Si motociclistul e inger doar ca merge pe 2 roti?

Si cu injurile cum ramane?

Cu rahatul aruncat?

Cu sustinerea unu mincinos?

 

Nu zic ca asa este, dar daca pana la urma, asa cum relateaza partea opusa, motociclistul a cazut singur (dezechilibrat)dupa ce a rupt oglinda ca razbunare a unei sicanari mai devreme si avea alcolemie 0.18 si piciorul rupt era de fapt teatru ca sa se dea lovit...daca ar fi asa , ce ati zice?

 

De multe ori adevarul e la mijloc... nu luati apararea cuiva doar din spirit de turma.

 

Apropos.. ami bine ganditi si nu ma acuzati pe mine pe nedrept.

Editat de Freelancer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motociclismul s-a schimbat de ceva timp in rau. Legea junglei o vezi pe sosea la orice pas, indiferent ca e vorba de conserva sau mobra. Foarte des cand merg cu conserva fac loc mobristului care vrea sa se strecoare si de multe ori mi se arata degetul ca nu m-am dat mai repede din calea lui.

De o vreme este "cool" sa detii o mobra si sa te dai rotund in fata prietenilor si a fufelor. Intotdeauna m-am ferit de spiritul de turma si o fac si acum.

Cine a gresit sa plateasca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motociclismul s-a schimbat de ceva timp in rau. Legea junglei o vezi pe sosea la orice pas, indiferent ca e vorba de conserva sau mobra. Foarte des cand merg cu conserva fac loc mobristului care vrea sa se strecoare si de multe ori mi se arata degetul ca nu m-am dat mai repede din calea lui.

De o vreme este "cool" sa detii o mobra si sa te dai rotund in fata prietenilor si a fufelor. Intotdeauna m-am ferit de spiritul de turma si o fac si acum.

Cine a gresit sa plateasca.

Adevarat...Partea buna e ca nu traim in Rusia :tomato: .Acolo e jungla...Ca si exemplificare,sa se consulte youtubeu si se va gasi o serieee mare de filmulete cu "stilul" lor versat de condus

:offtopic:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A dat cineva raspunsul inca de la inceput

Cine il apara pe conservar,fie e motorist de tastatura,fie nu merge cu motorul(same nr 1) si nu prea are habar de comportamentul bulangiilor din conserve

Pe logica asta înţeleg că cine îl apără pe motorist fie e şofer de tastatură, fie nu merge cu maşina (same nr 1) şi nu prea are habar de comportamentul bulangiilor de pe motoare.

 

Corect?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator little wayne

Pe logica asta înţeleg că cine îl apără pe motorist fie e şofer de tastatură, fie nu merge cu maşina (same nr 1) şi nu prea are habar de comportamentul bulangiilor de pe motoare.

 

Corect?

Din prisma unui conservar limitat..e corect cea ce spui

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dkw ule.esti low la faza asta..grila aia nelovita nu iti da nici un lindiciu?

Ai putea fi mai explicit? Dar fara hipstereala, pe romaneste.

Din ce am dedus eu, poate gresit, motociclistul a testat asfaltul cand inca era in paralel cu masina. Daca se stie ca fiind fara vina ar putea sa-si expuna varianta proprie.

In alta ordine de idei, daca te sicaneaza un sofer (sa zicem ca fara intentie totusi) nu este mai normal sa-i l prinzi din urma si sa incerci sa-i explici unde a gresit, in loc sa-i rupi oglinzile si alte vedetisme d-astea? Daca ii faci o paguba la masina crezi ca va intelege pe calea cea grea? Din contra, prima reactie va fi la distrugerea bunului, iar calea de mediere nu mai exista in acel moment.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator little wayne

Daca motococalarul a rupt oglida...putea foarte bine sa coboare si sa i rupa mhuia...nu sa l omoare....cam asta e mentalitatea oligofrenilor care invart covrigul...vor soselele pentru ei.....tin sa cred ca ala nu a rupt oglinda fara motiv..orict de beat sau tupeist a fost...gaozarul cu grila de haudi de de 10x mai mhuist decat teribilistul pe motor...in urma cu vreo 3 ani era cat pe ce ca gsxr ul sa ajunga cu tot cu mine pe capota unui golf 5 condus de un mos.la intersectia de la moghioros l am intrebat pe mos ce a vrut sa faca....cica..nu te am vazut ca ai schimbat banda.cu toate ca semnalizasem inainte de a face manevra...l am intrebat pe mos daca vrea sa ii imprumut ochelarii mei,ca sa bungheasca mai bine...in sec urmatoare a intrat pe banda mea juma de metru cu intentia de a ma lovi....dupa asta i am bagat carnatu in tot neamu si l am intrebat daca vrea sa ii rup mwuia in public....s a linistit imediat cand a vazut ca vreau sa cobor de pe motor.a inchis geamul si ...a ramas in lumea lui cu morcovul meu imaginar infipt in rectul lui pana s a pus in miscare....sunt satul de meltenii pentru care singura regula e tupeul ...ei sunt nevinovati.ca doar aveau scroafa in dreapta si il incuraja sa calce motociclistul ala teribilist....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...