Sari la conținut

MotoGP la DIGI; Florin Ion & ceilalti comentatori


evil1
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 628
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Auzi ma (asta ca se te citez), cand am zis anonimule m-am referit la faptul ca nu stiu cu cine discut. Si nu ma cred vedeta pentru ca nu sunt asa ceva.Trecand peste limbaj, frustrari si altele, o limita a bunului simt te obliga sa te prezinti cand stai de vorba cu cineva si il iei la bani marunti pe acel cineva nu sa stai ascuns in spatele unui porecle. Pana una alta stau de vorba cu niste umbre ale unor asa zisi motociclisti forumisti. Pe urma, nu cred ca eu unul am facut confuzii legate de alegerea pneurilor anul asta mai ales ca noua grafica este cat se poate de explicita (se poate sa se fi intamplat cand nu am comentat eu). Nu imi aduc aminte de confuzia de la Jerez din 2013, dar nu te contrazic si, intradevar, eu am gresit in momentul cazaturii lui Espargaro - cred totusi ca la faza aceia si din unghiul ala i se putea intampla oricui. Asta cu confuzii legate de regulament, de timpi pe tur/sectiune circuit, confuzii tehnice etc este ceva ambiguu. Iar eu nu imprumut tonul unui comentator de fotbal - felul acesta de a vorbi s-a format in timp.

 

Data viitoare sa te prezinti ca sa stiu cu cine am placerea...

 

Esti foarte previzibil amice, si mai si cazi in propriile capcane (eu nu folosesc "mă", "bă" si alte țărănisme neprovocat)...Auzi BĂ, (ca se te citez, vezi pagina 10, baiatu' )
-ceea ce ai vazut mai sus a fost un comentariu obiectiv, cu exemple concrete si cu sugestii de imbunatatire, nu am inventat eu nimic, sunt balbele voastre, Felicitari!
Din pacate imi confirmi ceea ce credeam despre tine, si anume ca nu stii sa faci fata unei critici obiective, si faptul ca v-am luat apararea degeaba in 4-5 randuri pe aici (atat pe forum - in general, cat si pe topicul acesta). Preferi sa treci la atacuri ieftine la persoana (la fel cum ai facut si cu bibi in urma cu o pagina), dar e ok, voi juca si eu fara manusi, cu caracterizari la persoana.
Intai sa-ti raspund ineptiilor anterioare:
-La ce limbaj te referi in postul de mai sus, academician de balta (bine a zis bibi ca ar trebui sa va auziti intai pe voi in casca) - te rog sa imi spui concret.
-La ce frustrari te referi, repet, ti-am dat exemple concrete, nu am batut campii, nu am atacat persoanele "Mariilor voastre", am spus exact ce nu imi place in comentariul vostru.
-NU am de ce sa ma prezint TIE, e un FORUM deschis (daca stii ce e aia, altfel google it) - unde participantii isi aduc aportul la discutii sub un OARECARE anonimat (un nickname). Tu in schimb, esti o persoana oarecum publica, iar asta da dreptul oricui iti aude ineptiile, sa te critice deschis. Zi merci ca (inca) nu te-am "tratat" ca pe Ponta, desi iti conturezi tot mai mult caracterul indoielnic pe aici. De curiozitate: la ce te ajuta daca stii ca ma cheama Gigel Pandel? Chiar as vrea sa stiu. Fiecare poate opta in a fi sau nu anonim pe internet, e motivul pt care nu imi fac cont pe mizeria de facebook, nu am nimic de demonstrat, nu ma laud cu "beaNveul" si cu vacantele in strainatate, si nu am nevoie de prieteni virtuali.
-NU ti-am dat exemplele respective, pt a le lua pe fiecare in parte si a-ti gasi scuze penibile. Erau date in speranta ca pricepi, la modul general, cam ce faceti gresit, si sa remediati. Mai mult: v-am scuzat chiar eu, spunand ca se poate poate intampla oricui sa gafeze, sa incurce nume. Dar completez: pana la o limita!!
-Chiar daca tu nu ai fi facut niciuna din acele MULTE greseli legate de pneurile alese, nu crezi ca era de datoria ta sa le indrepti (greselile) pe loc - in cazul in care te-ai fi prins de ele. Nu, a fost mai simplu sa taci ca un las, probabil fiind nesigur la randu-ti. Iar acum ridici pe aici din umeri, aratand spre ceilalti colegi, ascunzandu-te dupa ei, tot ca un las. Bravos, ai punctat dintr-un foc si la lipsa de asumare a responsabilitatii, si la team work - nema. Continua cu scuzele de comentator de football, format in timp :)
-Iti confirm ca au fost confuzii legate si de regulament, semnalate chiar aici de fingers (cred ca ati batut campii referitor la ceva legat de Ducati-Open), si confuzii tehnice (clase, cilindree, si altele in raspusuri catre telespectatori) chiar nu-mi pierd vremea sa caut acum, dar te asigur ca nu sunt inventate de mine, nu am nici un interes, nu ma plateste nimeni asa cum i-ai sugerat lui Zair. Dealtfel tehnica asta a deturnarii de la subiect si de a raspunde doar la ce iti convine, e de-a dreptul penibila deja.
Cum spuneam mai sus, raspunsul tau (previzibil) imi confirma un nivel mediocru, nivel peste care nu vei trece curand cu atitudinea asta de "dar e bine si asa rau"
Daca erai persoana care te pretinzi (asta pt ca tot dadeai lectii despre ipocrizie in paginile precedente) ai fi raspuns simplu: merci de feedback, vom tine cont, vom imbunatati unde se poate. Asta e atitudinea care ar demonstreaza o dorinta de imbunatatire!
In schimb orgoliul de mega-crainic-la-tv-ul-din-beci, te face sa te iei prea in serios; sa vii aici cu o atitudine mesianica, cu impresia ca ne pui la punct, ca ne arati TU noua daca nu suntem cuminti; sa faci pe aici crize ca un frustrat ce esti la criticile sau glumele de orice fel indreptate spre Alteța Ta; sa ne tratezi cu superioritatea "garantata" de un nume afisat (dar MIC in sine) - cand noi suntem doar niste.. Anonimi.
Editat de vampiria_t
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E indreptatita atitudinea asta a lui vampiria si bibi, dar nu e chiar asa in alb si negru scena.

Eu tin minte de cand vedeam un val de suporteri Rossi care aruncau cu pietre in tine pt orice chichita simteau ei ca ar ciobi macar mitul idolului. Ostilitatea asta e perceputa usor ca venind din partea unui forum.

Cu niste atacuri aiuritoare ca cele ale lui zair, care in loc sa fie estompate au fost escaladate, raspunde si el in doi peri, pe ton superior sau autosuficient .

Nu e surprinzator ca o ia in nume personal dupa textele lui zair, si ca distinge din ce in ce mai greu intre critica si insulta. Nici rolul de forumist nu e asa de usor.

Eu zic ca cel mai bine ar fi sa nu o mai ia nimeni personal si sa asteptam pana la primele critici concrete, legate de comentariul motogp. Mai sunt doar cateva zile pana la sfarsitul vacantei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu niste atacuri aiuritoare ca cele ale lui zair, care in loc sa fie estompate au fost escaladate, raspunde si el in doi peri, pe ton superior sau autosuficient .

Nu e surprinzator ca o ia in nume personal dupa textele lui zair, si ca distinge din ce in ce mai greu intre critica si insulta. Nici rolul de forumist nu e asa de usor.

treaba fiecaruia care ma calculeaza in cuvinte de zece ori si nu ma ia mot a mot :)

 

 

 

 

9fingare, tu n-ai facebook? vreau sa fiu admiratorul tau

 

Suna cam gay.. de parca l-ai cere in casatorie :love:

Editat de ZaiR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Esti foarte previzibil amice, si mai si cazi in propriile capcane (eu nu folosesc "mă", "bă" si alte țărănisme neprovocat)...Auzi BĂ, (ca se te citez, vezi pagina 10, baiatu' )
-ceea ce ai vazut mai sus a fost un comentariu obiectiv, cu exemple concrete si cu sugestii de imbunatatire, nu am inventat eu nimic, sunt balbele voastre, Felicitari!
Din pacate imi confirmi ceea ce credeam despre tine, si anume ca nu stii sa faci fata unei critici obiective, si faptul ca v-am luat apararea degeaba in 4-5 randuri pe aici (atat pe forum - in general, cat si pe topicul acesta). Preferi sa treci la atacuri ieftine la persoana (la fel cum ai facut si cu bibi in urma cu o pagina), dar e ok, voi juca si eu fara manusi, cu caracterizari la persoana.
Intai sa-ti raspund ineptiilor anterioare:
-La ce limbaj te referi in postul de mai sus, academician de balta (bine a zis bibi ca ar trebui sa va auziti intai pe voi in casca) - te rog sa imi spui concret.
-La ce frustrari te referi, repet, ti-am dat exemple concrete, nu am batut campii, nu am atacat persoanele "Mariilor voastre", am spus exact ce nu imi place in comentariul vostru.
-NU am de ce sa ma prezint TIE, e un FORUM deschis (daca stii ce e aia, altfel google it) - unde participantii isi aduc aportul la discutii sub un OARECARE anonimat (un nickname). Tu in schimb, esti o persoana oarecum publica, iar asta da dreptul oricui iti aude ineptiile, sa te critice deschis. Zi merci ca (inca) nu te-am "tratat" ca pe Ponta, desi iti conturezi tot mai mult caracterul indoielnic pe aici. De curiozitate: la ce te ajuta daca stii ca ma cheama Gigel Pandel? Chiar as vrea sa stiu. Fiecare poate opta in a fi sau nu anonim pe internet, e motivul pt care nu imi fac cont pe mizeria de facebook, nu am nimic de demonstrat, nu ma laud cu "beaNveul" si cu vacantele in strainatate, si nu am nevoie de prieteni virtuali.
-NU ti-am dat exemplele respective, pt a le lua pe fiecare in parte si a-ti gasi scuze penibile. Erau date in speranta ca pricepi, la modul general, cam ce faceti gresit, si sa remediati. Mai mult: v-am scuzat chiar eu, spunand ca se poate poate intampla oricui sa gafeze, sa incurce nume. Dar completez: pana la o limita!!
-Chiar daca tu nu ai fi facut niciuna din acele MULTE greseli legate de pneurile alese, nu crezi ca era de datoria ta sa le indrepti (greselile) pe loc - in cazul in care te-ai fi prins de ele. Nu, a fost mai simplu sa taci ca un las, probabil fiind nesigur la randu-ti. Iar acum ridici pe aici din umeri, aratand spre ceilalti colegi, ascunzandu-te dupa ei, tot ca un las. Bravos, ai punctat dintr-un foc si la lipsa de asumare a responsabilitatii, si la team work - nema. Continua cu scuzele de comentator de football, format in timp :)
-Iti confirm ca au fost confuzii legate si de regulament, semnalate chiar aici de fingers (cred ca ati batut campii referitor la ceva legat de Ducati-Open), si confuzii tehnice (clase, cilindree, si altele in raspusuri catre telespectatori) chiar nu-mi pierd vremea sa caut acum, dar te asigur ca nu sunt inventate de mine, nu am nici un interes, nu ma plateste nimeni asa cum i-ai sugerat lui Zair. Dealtfel tehnica asta a deturnarii de la subiect si de a raspunde doar la ce iti convine, e de-a dreptul penibila deja.
Cum spuneam mai sus, raspunsul tau (previzibil) imi confirma un nivel mediocru, nivel peste care nu vei trece curand cu atitudinea asta de "dar e bine si asa rau"
Daca erai persoana care te pretinzi (asta pt ca tot dadeai lectii despre ipocrizie in paginile precedente) ai fi raspuns simplu: merci de feedback, vom tine cont, vom imbunatati unde se poate. Asta e atitudinea care ar demonstreaza o dorinta de imbunatatire!
In schimb orgoliul de mega-crainic-la-tv-ul-din-beci, te face sa te iei prea in serios; sa vii aici cu o atitudine mesianica, cu impresia ca ne pui la punct, ca ne arati TU noua daca nu suntem cuminti; sa faci pe aici crize ca un frustrat ce esti la criticile sau glumele de orice fel indreptate spre Alteța Ta; sa ne tratezi cu superioritatea "garantata" de un nume afisat (dar MIC in sine) - cand noi suntem doar niste.. Anonimi.

 

 

Nu ai scris chiar tu mai sus "Bine ma, nu sta suparat, sunteti vedete! Esti fericit acu'?". Nu esti coerent. Cum adica - "mă", "bă" si alte țărănisme neprovocat. Nu tu ai scris mai sus chestia aia...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Marq, e asa cum zice userul ala cu nume de serial pt casnice. Ce James Bond ai vazut tu cu cont pe facebook?

L-ai vazut pe felix, cu conturi pe fb si bloguri si canale de televiziune si ziare si fundatii si acum are numarul de inregistrare pe haine.

 

 

Lasand tampeniile lui niko la o parte, atitudinea mea pt facebook seamana cu a lui vampiria. Mai rezist fara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu ai scris chiar tu mai sus "Bine ma, nu sta suparat, sunteti vedete! Esti fericit acu'?". Nu esti coerent. Cum adica - "mă", "bă" si alte țărănisme neprovocat. Nu tu ai scris mai sus chestia aia...

Ma indoiesc ca nu ai inteles nuanța, cu atat mai mult cu cat am pus si link, si trimiterea " baiatu' " .....Insa hai sa iti dau credit, poate nu ai fost atent: ce am vrut sa spun este ca TU esti cel care a inceput cu apelative gen "BĂ baieti", prin pagina 10 a acestui topic. Iar pentru ca am vazut ca nu stii de gluma, m-am adresat intetionat in aceeasi gama (a ta) spunandu-ti "Bine ma". Si..ai confirmat: nu stii de gluma :)

Mai zambeste, priveste mai relaxat lucrurile :) Personal m-a pufnit rasul cam am vazut comentariul lui bibi cu castile. De ce trebuia atacata o gluma?!

Cum zicea si fingers: incearca sa distingi intre atacurile continue la persoana, si criticile punctuale, la obiect - inainte sa ataci la randu-ti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma indoiesc ca nu ai inteles nuanța, cu atat mai mult cu cat am pus si link, si trimiterea " baiatu' " .....Insa hai sa iti dau credit, poate nu ai fost atent: ce am vrut sa spun este ca TU esti cel care a inceput cu apelative gen "BĂ baieti", prin pagina 10 a acestui topic. Iar pentru ca am vazut ca nu stii de gluma, m-am adresat intetionat in aceeasi gama (a ta) spunandu-ti "Bine ma". Si..ai confirmat: nu stii de gluma :)

Mai zambeste, priveste mai relaxat lucrurile :) Personal m-a pufnit rasul cam am vazut comentariul lui bibi cu castile. De ce trebuia atacata o gluma?!

Cum zicea si fingers: incearca sa distingi intre atacurile continue la persoana, si criticile punctuale, la obiect - inainte sa ataci la randu-ti.

Este asa cum spui. Imi cer scuze pentru acel ba baieti, dar acel ba baieti era intr-un context pozitiv. Cineva propusese ceva si m-am bucurat ca se poate in sfarsit discuta si altfel. Bun. Scuzele mele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

.....atitudinea mea pt facebook seamana cu a lui vampiria. Mai rezist fara.

Hai mah MM, i le servesti si tu, cum sa aiba facebook? El nu are o fata umana, e doar o portavoce politica, un fel de STIG, nimeni nu l-a vazut, evident nu e motociclist si nu are motocicleta, dar nu are nici macar identitate, e doar un job de care se achita sarguincios in fiecare zi! :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Florin. Nu era cazul de scuze pt acel "ba baieti"....daca deranja pe cineva, o spuneam cateva pagini in urma. Nu suntem vreun grup de academicieni simandicosi, suntem doar anonimi care isi dau cu parerea ;)

Am invocat acelasi tip de apelativ, doar dupa atacurile tale repetate la persoana din ultimele pagini, alfel ramanea nementionat. Defapt acele atacuri au deranjat, si am raspuns apoi aproximativ in aceeasi nota. Repet insa: criticile initiale (strict legate de comentariu) nu au fost nici invenții, si nici nu avut intentii denigratoare (nu castig nimic din asta) au fost doar observatii personale (obiective zic eu) in urma putinelor curse in care v-am urmarit in 2014. Bafta cu Silverstone!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este asa cum spui. Imi cer scuze pentru acel ba baieti, dar acel ba baieti era intr-un context pozitiv. Cineva propusese ceva si m-am bucurat ca se poate in sfarsit discuta si altfel. Bun. Scuzele mele.

Te iertam doar daca difuzezi acest material in premiera la digi ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai mah MM, i le servesti si tu, cum sa aiba facebook? El nu are o fata umana, e doar o portavoce politica, un fel de STIG, nimeni nu l-a vazut, evident nu e motociclist si nu are motocicleta, dar nu are nici macar identitate, e doar un job de care se achita sarguincios in fiecare zi! :crack:

radeti voi radeti si cand o sa aflati ca 9fingers e de fapt... motociclist cu 3213.321 mii de km la activ, cu iesiri pe circuit si in lume? cum ar fi? :D

 

lasa, ca e bine sa existe si cate un personaj Stig cum e el. :D

» Post actualizat in 28 Aug 2014 09:35

legat de disputa Florin <-> restul forumistilor, eu va sfatuiesc sa lasati politeturile de 2 lei si baietismele si sa vorbiti in spirit constructiv.

ma bucur ca incepeti sa "get along" unii cu altii. : - )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Haralambie, Pedrosa are aceeasi aparatoare pt discul fata. O are de cand a aparut si la Marquez, si se vedea foarte clar si in cadrele de pe Silverstone. E o "marca" a echipei de uzina Honda, nu a lui Marquez.

Nu e vreo informatie cruciala, dar e evident ca nu s-a uitat nici macar o singura data la roata fata a lui Pedrosa si lejeritatea asta in a lansa informatii false apare si in alte situatii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Pentru Florin Ion, Vlad Haralambie si Antal Putinica.

 

Conform regulilor limbii romane, denumirile din alte limbi se pronunta in limba romana asa cum se pronunta in limba de origine. Cu exceptia celor care nu au o traducere. (De exemplu nu zicem London ci Londra, nu zicem Wien ci Viena)

Dar nu zicem Nev Iorc la New York sau Munhen lui Munchen sau Bordeaux in loc de pronuntarea "bordo" ca in franceza.

 

Brno, in limba ceha, se pronunta asa: http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/3/3d/Cs-Brno.ogg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Pentru Florin Ion, Vlad Haralambie si Antal Putinica.

Pai sa nu meritati sa fiti facuti nesimtiti? Cum puteti scrie in program ca transmiteti cursa in reluare pe digi1 de la ora zece si in reaitate tranzmiteti primele 5 tururi si ultimul?!?!?O singura data am vrut anul acesta sa vad o cursa cu voi si n-am avut parte de ea. :(

 

Si inca ceva.. pe cati credeti ca intereseaza calculele facute in primele 5 tururi (cursa pentru voi din acest weekend) in privinta poztiei ocupate de catre Marq vs. ceilalti referitor la campionat? Cu cati am vizionat aceste curse n-a fot odata sa se discute referitor la punctaj si doar am vrut sa vedem o cursa frumoasa. Punctele se calculeaza la fotbal cand jucatorii dau mingea prin balarii, nu la 300km/h

Daca pana acum va mai dadeam o sansa, acum v-o spun in fata, sunteti praf si mai duceti-va incolo cu cultura motorsportului oferita de catre Harablabie (cu cei 4 ochi ai sponsorului).

Editat de ZaiR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...