Sari la conținut

MotoGP la DIGI; Florin Ion & ceilalti comentatori


evil1
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 628
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • 6 months later...

A fost si anul trecut de multe ori, "ovidiu pezechencea", nu-s cum il cheama. Zicea la un moment dat "pacat!!" de nu-s ce facuse Rossi.

Pt spectator' roman daca tipi cand zici Rossi atunci e ok.. :thumb:

Editat de B.B.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-am apucat sa vad decat FP3.

 

Ovidiu Pezenchia (sau cum il cheama) si Vlad Haralambie fac o echipa redutabila. Era sa adorm imediat ce au deschis gura.

Si nah, dupa o iarna lunga de asteptare... M-am dus sa ma spal cu apa rece, mi-am o cafea super strong... pana la urma am rezistat, cu greu, dar am rezistat. Spre final parca s-a mai animat un pic si comentariul (sau o fi fost efectul intarziat al cafelei?)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar?

Era un raspuns in doi peri la o intrebare care nu are nici o legatura cu topicul asta.

Ora la care este cursa se afla intotdeauna sigur 100% pe pagina motoGP. Pe mine ma uimeste ca unii oameni intreaba intr-un loc ca asta cand la 2 clickuri distanta, tot pe internet, e motogp.com.

 

Probabil ca e la ora 20, o sa ma uit sa vad.

 

 

 

Petenghea ala (sau cum l-o chema) zici ca e announcer la gala de box! Si cam la fel de priceput la motoare ca o manusa de la acelasi sport :plsdie:

Din partea mea as prefera sa fie Vlad Haralambie singur tot timpul, asa cum a fost azi. :10:

Acelasi stil agitat si comercial il are si Florin Ion, lucru care nu imi place la el, cu toate ca are mai multe informatii si de obicei spune lucruri interesante si observa mai multe ca Vlad. Stilul nu-mi place, nu ce zice.. vocea agitata, afectata - poate asa se invata la scoala de comentatori - sper sa nu se supere daca citeste - (iertare Florin!! )

Mi-ar placea sa fie mai relaxat, sa vorbeasca normal cum o face in mod obisnuit, si ambii sa aiba o conversatie ca intre prieteni - asa cum fac cei de la BTSport - de exemplu.

Editat de B.B.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Putinica a luat-o pe ulei prin turul 27 la F1, am dat pe RTL. Prefer sa nu inteleg nimic in afara de numele pilotilor decat sa-i ascult diareea verbala.

Editat de john17
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Era un raspuns in doi peri la o intrebare care nu are nici o legatura cu topicul asta.

Ora la care este cursa se afla intotdeauna sigur 100% pe pagina motoGP. Pe mine ma uimeste ca unii oameni intreaba intr-un loc ca asta cand la 2 clickuri distanta, tot pe internet, e motogp.com.

 

Probabil ca e la ora 20, o sa ma uit sa vad.

 

 

 

Din partea mea as prefera sa fie Vlad Haralambie singur tot timpul, asa cum a fost azi. :10:

Acelasi stil agitat si comercial il are si Florin Ion, lucru care nu imi place la el, cu toate ca are mai multe informatii si de obicei spune lucruri interesante si observa mai multe ca Vlad. Stilul nu-mi place, nu ce zice.. vocea agitata, afectata - poate asa se invata la scoala de comentatori - sper sa nu se supere daca citeste - (iertare Florin!! )

Mi-ar placea sa fie mai relaxat, sa vorbeasca normal cum o face in mod obisnuit, si ambii sa aiba o conversatie ca intre prieteni - asa cum fac cei de la BTSport - de exemplu.

 

Salut BB. Nu am nicio problema cu ceea ce ai scris mai sus pentru ca, de multe ori, sunt constient ca ma precipit. Sigur, datorita faptului ca imi place atat de mult competitia asta. La fel mi se intampla si la comentariile DTM. Am sa incerc sa tin cont de ceea ce spui, insa duminica iar m-am ambalat. Asta-i viata "de artist".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:hug: :cheers:

Ma simt penibil un pic.. imi pare rau. Vorbeste cum vrei tu. Speram sa nu citesti. :D

Eu cred ca n-as putea sa vorbesc atata in continuu + ca am accent de moldovean.

 

Ca prime impresii din prima cursa - Vlad iar a incurcat tablele de semnalizare la un moment dat, chiar nu stiu cum reuseste - aratau tabla lui Lorenzo in prim plan - si Vlad "lui Marquez i se indica de la margine ca bla bla... " - probabil din cauza neatentiei.

Dintre toti tu erai cel care isi aducea aminte de Rossi - "Rossi revine!!" "ce pacat, Rossi a ramas in urma xx zecimi", "Rossi i-a ajuns!" Hahaha.. se simtea amaraciunea din vocea ta.

In rest mi-a placut cum a fost cu toti 3 acolo, ati mai bagat o glumita.. mi-a placut aia spusa de Vlad - cu cei doi pletosi la starea civila "si acum unul dintre voi sa sarute mireasa!" Hahahaaaaa..

 

p.s. - apreciez foarte mult faptul ca ai spus ca o sa tii cont de sugestii ..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mie comentariile mi se par ok, sunt mai bune de la an la an. Bineinteles ca sunt si clasicele greseli, incurcat numele pilotilor sau echipei, woow-uri inoportune, insa per total la nivelul la care este motorsportul in Romania comentariul e foarte ok. Sa fim seriosi nu putem sa avem pretenţii de BT Sports, adica acolo e alt nivel logistic, organizatoric, alte audiente pana la urma.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De obicei venim si comentam cand nu ne convine si hulim.

 

Eu unul, nu am ce sa le reprosez comentatorilor. Isi fac treaba bine. Sa nu uitam ca sunt intr-o "cabina" si nu sunt la fata locului si nu au alte surse decat cele oficiale, internetul si ce se vede pe ecran.

 

Nu stiu daca aveti cumva vreun cont pentru a vedea "live timing"-ul, uneori ar fi util si acel multiscreen de la MotoGP.com, sa puteti oferi informatii si despre alte lucruri decat ceea ce vedem si noi pe ecran. Am impresia ca nu aveti, si se observa in anumite situatii: distanta dintre piloti la un moment dat fara ca informatia sa fie prezenta pe grafica de la TV.

Ar fi bine ca digi sa va faciliteze (plateasca) accesul.

 

Oricum, va multumim!

Editat de warlock
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut BB. Nu am nicio problema cu ceea ce ai scris mai sus pentru ca, de multe ori, sunt constient ca ma precipit. Sigur, datorita faptului ca imi place atat de mult competitia asta. La fel mi se intampla si la comentariile DTM. Am sa incerc sa tin cont de ceea ce spui, insa duminica iar m-am ambalat. Asta-i viata "de artist".

 

Dar de ce conteaza doar parerea lui BB?

 

Mie mi se pare foarte ok. Dintre toti comentatorii de motorsport de la Digi, stilul tau imi place cel mai mult. De ce? Tocmai pentru ca te implici. Imi place ca transmiti emotie. Asa ar trebui sa faca toti comentatorii. Un stil alert de comentariu face si competitia mai interesanta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu n-am nimic cu emotia transmisa si stilul alert, tot ce vreau este ca nu cumva emotia si stilul alert sa fie cumva impuse de stilul de comentator, intr-un fel .. fake, daca intelegi ce spun...

Adica sa se prefaca si sa puna un pic de "senzational" in voce asa cum se cere probabil unui comentator sportiv si cum probabil cer sefii si cum probabil e in bransa lor.

Vreau sa fie natural, cat se poate de natural. Daca e sa tipe si sa zica WAW n-are decat daca asa simte! Nu am nimic impotriva!

Nu vreau sa fiu inteles gresit, vreau sa se "certe" intre ei, sa se contrazica, sa zica glume, sa aiba pareri, sa tipe cand se intampla ceva.. - dar sa o faca cat mai natural cu putiinta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. Casca care o aveti ca premiu la emisiune o sa o dati : unui fan Lorenzo ( fiind replica castii lui ) , unui fan Rossi (tinand cont de afinitatea ta demonstrata pe forum :)))) ) sau unui fan mai saracut ( gen Laverty , Baz etc ) ?

2. Petenghea repeta intruna "provocare" . Cam la 3 fraze mai baga o provocare .

3. Mai era un comentator la Eurosport de comenta cu Tibi Troia cursele de Superbike care zicea mai mereu (si accentuat ) : "baietii" : "Ce fac baietii" , "Ce trase au baietii " , "Ce baieti se dau pe circuit" etc , chiar daca comenta si baietii din coada plutonului gen : pisica Tiger Tony Elias

Nu are nici o legatura intre ele punctele 1,2,3 :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. Casca care o aveti ca premiu la emisiune o sa o dati : unui fan Lorenzo ( fiind replica castii lui ) , unui fan Rossi (tinand cont de afinitatea ta demonstrata pe forum :)))) ) sau unui fan mai saracut ( gen Laverty , Baz etc ) ?

2. Petenghea repeta intruna "provocare" . Cam la 3 fraze mai baga o provocare .

3. Mai era un comentator la Eurosport de comenta cu Tibi Troia cursele de Superbike care zicea mai mereu (si accentuat ) : "baietii" : "Ce fac baietii" , "Ce trase au baietii " , "Ce baieti se dau pe circuit" etc , chiar daca comenta si baietii din coada plutonului gen : pisica Tiger Tony Elias

Nu are nici o legatura intre ele punctele 1,2,3 :)

 

1. Concursul e facut pe bune, de catre departamentul de marketing. Va castiga cel mai norocos.

2. Despre colegii mei nu vreau sa vorbesc.

3. Vorbesti despre Alex Cocu, unul dintre cei mai bine pregatiti din Romania. Toata lumea are ticuri verbale, mai ales in meseria asta.

 

Pentru BB: Nu sunt fals si nici nu am fost. Pur si simplu apar acele WOW-uri, care pe multi ii deranjeaza.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Atunci e OK, imi cer scuze daca asa mi s-a parut mie pana acum. Zi WAW cat vrei tu daca asa iti iese. :)

Sper sa comentezi mai mult la motoGP si sa nu-l mai trimiti pe Petenghea. Bine, ma gandesc ca e destul de greu intr-un weekend cu de toate.

Mai am o singura intrebare, nu stiu daca ma poti ajuta dar daca ai vreo informatie:

O sa fie de acum inainte un trend sa fie motorsportul pe DIGISPORT3 ?

Pentru abonatii la cablu probabil nu conteaza, dar suntem si multi care vizionam pe satelit, si din pacate la ora actuala pe platforma satelit doar Digisport1 si 2 sunt HD, Digisport 3 si 4 sunt SD.

Serios iti spun, eu tin abonamentul la DigiSatelit (platesc in jur de 29lei pe luna) doar pentru Motogp, nimic altceva. Am si un card de FocusSat de la UPC care au mai multe programe HD dar n-au motogp. Asa ca pe ala nu-l platesc si ala functioneaza oricum in regim pre-pay.

Sunt sanse sa intre si digisport3 HD pe satelit? Sau sunt sanse ca macar cursele motogp sa fie pe digisport1 sau digisport2? Cum anume aleg redactorii pe care din ele sa transmita o anumita competitie?

Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum anume aleg redactorii pe care din ele sa transmita o anumita competitie?

Multumesc.

 

La intrebarea asta cred ca stii deja raspunsul.

Daca e sa aleaga intre un meci de fotbal si MotoGP, chiar daca fotbal inseamna divizia a 2a sau cine stie ce meci din cine stie ce campionat atunci fotbalul e pe digisport 1 si MotoGP il inghesuie pe unde mai e loc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Atunci e OK, imi cer scuze daca asa mi s-a parut mie pana acum. Zi WAW cat vrei tu daca asa iti iese. :)

Sper sa comentezi mai mult la motoGP si sa nu-l mai trimiti pe Petenghea. Bine, ma gandesc ca e destul de greu intr-un weekend cu de toate.

Mai am o singura intrebare, nu stiu daca ma poti ajuta dar daca ai vreo informatie:

O sa fie de acum inainte un trend sa fie motorsportul pe DIGISPORT3 ?

Pentru abonatii la cablu probabil nu conteaza, dar suntem si multi care vizionam pe satelit, si din pacate la ora actuala pe platforma satelit doar Digisport1 si 2 sunt HD, Digisport 3 si 4 sunt SD.

Serios iti spun, eu tin abonamentul la DigiSatelit (platesc in jur de 29lei pe luna) doar pentru Motogp, nimic altceva. Am si un card de FocusSat de la UPC care au mai multe programe HD dar n-au motogp. Asa ca pe ala nu-l platesc si ala functioneaza oricum in regim pre-pay.

Sunt sanse sa intre si digisport3 HD pe satelit? Sau sunt sanse ca macar cursele motogp sa fie pe digisport1 sau digisport2? Cum anume aleg redactorii pe care din ele sa transmita o anumita competitie?

Multumesc.

 

 

Asta se intampla de ani de zile. Primele curse sunt, in mod normal, seara. De aici izolarea MotoGP-ului pe DS3. Dar ne vom intoarce pe 1 odata cu etapele europene.

 

Pentru

DStar: La cat de bine a mers MotoGP-ul in week-endul din Qatar m-ar mira ca intre forbal si motogp sa se aleaga sportul rege. Sper ca si urmatoarele 2 etape sa fie transmise complet, fara cioparteli
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adevarul e ca e jale cu fotbalul, divizia a,b,c, italia ,spania, china etc, eu schimb canalul instant cand vad fotbal, deja am fobie. Sper sa dati cat mai mult motorsport si din ce ati anuntat anul asta o sa fie din plin. Oricum laudabila intiativa de a promova si alte sporturi gen handbal, volei, baschet etc, ma uit cu placere si la altceva decat fotbal.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...