Sari la conținut

MotoGP la DIGI; Florin Ion & ceilalti comentatori


evil1
 Share

Postări Recomandate

Dupa mult timp de uitat pe net la curse din cauza de Tlekom, azi am vazut la un priten cu4sa pe Gigi.

Ba, baieti, sunteti praf! v-ati 0rins de singura schimbare de leader la 20 sec dupa ce s-a terminat depasirea, voi batand campii despre nu stiu ce. Comentariul de la fata locului a fost egal cu zero, flacaul ala s-a dus probabil pe banii lui acolo si n-a avut niciun chef de munca. si a mai fost si suficient de prost incat sa plece fara toate hartiile de guvid necesare.

Si nu mai invitati in studio oameni care nu sunt in stare sa lege o idee inteligibila, nenea ala care cica construieste masini de curse are reale probleme in a forma o fraza coerenta. 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 628
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Acum 19 minute, Speedy.K a spus:

Si nu mai invitati in studio oameni care nu sunt in stare sa lege o idee inteligibila, nenea ala care cica construieste masini de curse are reale probleme in a forma o fraza coerenta

Aici am obiecții! A vorbit mai fluent și mai legat decât comentatorii specialiști. Probabil având exercițiul pledoariilor. Ce a spus nu prea m-a interesat. "Safety car" putinică bate câmpii mereu (fără grație) și când e în plină diaree verbală poate să se întâmple orice pe pistă că nu bagă de seamă. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Urmaresc de foarte multi ani si tot timpul indiferent de post si de comentatori sunt parti bune si parti mai putin bune. Nici mie nu-mi place cand se pocesc cuvintele sau cand ei urmaresc alte imagini astfel ratand anumite depasiri, cazaturi, etc. Dar nici partea cu un singur comentator pentru motorsport nu-mi place (Looksport). Ideal e videopass, am avut prin perioada Eurosport cand calitatea imaginii ma umplea de nervi.

Cat despre weekendul asta, credeam ca vor comenta de acolo din Valencia, nu ca vor fi 2-3 "interventii"...

Aia e :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 56 minute, Le Mertois a spus:

Mai e varianta Look Sport 3 HD, comentează A.Cocu😆, dau tot ,calificari+curse, e bine când Digi dă fotbal în loc de calificări...

Pe look ma mai uit si eu, il retransmite Telekom, dar cateodata nu dau exact cursa mare. Cred ca depinde de ce folval se nimereste atunci, ca look a fost facut special pentru diviziile A si B.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 months later...

Imi pare rau sa o spun  dar comentatorii nostri zici ca sunt la Acces direct, cauta scandal in fiecare clipa, in loc sa comenteze cursa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
Acum 8 ore, ZaiR a spus:

🤔

Cum acolo zice că diavolul a devenit campion în primul sezon la clasa mare, 2021, nu acord multă credibilitate informației... 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 25.05.2022 la 9:57, ENEOS a spus:

🤔

Cum acolo zice că diavolul a devenit campion în primul sezon la clasa mare, 2021, nu acord multă credibilitate informației... 

Cred ca au citit pe forum si au corectat.. lol

"Supranumit "El Diablo", Quartararo a bătut mai multe recorduri de precocitate în motociclism și a devenit campion mondial la MotoGP în al treilea său an la "clasa regină", 2021."

 

Gata, dupa stirea asta toți romanii o sa tina cu Sfertbrăcatu'.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 23 ore, B.B. a spus:

 

Gata, dupa stirea asta toți romanii o sa tina cu Sfertbrăcatu'.

TARE! :))))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mă ucide aiogura ion cu statisticile lui, turuie ca o moară stricată cum au mai fost acum ț ani 3 piloți cu cizme roșii pe linia a 5-a a grilei! :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
La 29.05.2022 la 11:05, ENEOS a spus:

Mă ucide aiogura ion cu statisticile lui, turuie ca o moară stricată cum au mai fost acum ț ani 3 piloți cu cizme roșii pe linia a 5-a a grilei! :angryfire:

Pe mine ma ucide cu "aerul murdar" .. a descopert notiunea asta recent si de atunci o tine cu el, in special Ducati cica ar arunca cu aer murdar in spate spre ceilalti bieti piloti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 11 ore, B.B. a spus:

Pe mine ma ucide cu "aerul murdar" .. a descopert notiunea asta recent si de atunci o tine cu el, in special Ducati cica ar arunca cu aer murdar in spate spre ceilalti bieti piloti.

"Aerul murdar" se refera la aerul fierbinte pe care il degaja motoarele, care afecteaza functionarea motoretelor aflate in siaj si mai ales temperatura pneurilor acestora + turbulentele generate de aerul care trece prin/peste elementele aero ale motocicletelor. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 10.06.2022 la 0:35, xt600 a spus:

"Aerul murdar" se refera la aerul fierbinte pe care il degaja motoarele, care afecteaza functionarea motoretelor aflate in siaj si mai ales temperatura pneurilor acestora + turbulentele generate de aerul care trece prin/peste elementele aero ale motocicletelor. 

Asta am înțeles si stiu la ce se referă însă asta probabil se întâmplă de cand lumea, Florin a descoperit noțiunea recent si ne tot bate la cap cu ea, la asta ma refeream.

Unde era aerul murdar până acum?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 45 minute, B.B. a spus:

 

Unde era aerul murdar până acum?

Aerul "murdar" era neglijabil la o motocicleta de GP, "clasica", fara elemente aero si fara motoare de 300+hp. Elementele aero, actuale produc  turbulente f. intense, iar un motor de 300hp degaja atata caldura, incat ii "prajeste" pneul fata, nefericitului care se afla in spate. In MotoGP totul este extrem, acum limitele extremului au fost impinse si mai departe. Efectele generate de aero si de puterea excesiva, au devenit o problema, insa, da, comentatorii pedaleaza prea mult pe problema asta. 

Editat de xt600
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Repede faceți un semn cu brișca pe tocul ușii, au zis ăștia că Pecco a pierdut spatele deși nu a făcut highside!! 😱 Nici aiogura nu mai e ce-a fost... 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...