Sari la conținut

MotoGP la DIGI; Florin Ion & ceilalti comentatori


evil1
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 628
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Acum 28 minute, danypop a spus:

🤣🤣🤣🤣🤣🤣 Te apreciez pentru faptul ca reziști eroic in imensa poluare fonica de la eerdeeșh🤮

Se spune că obișnuința e a 2-a natură... :what:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, ENEOS a spus:

Repede faceți un semn cu brișca pe tocul ușii, au zis ăștia că Pecco a pierdut spatele deși nu a făcut highside!! 😱 Nici aiogura nu mai e ce-a fost... 

Asta ca asta, insa ma intreb de unde i-a rezultat lui ca "Yamaha a fost mereu o motocicletaa capricioasa, chiar si pe vremea lui Rossi" . Care, de pe vremea lui Rossi?  Pentru ca Rossi a mers pe multe evolutii Yamaha, din 2004 pana in 2021. Si mi aduc aminte ca motocicletele M1 din 2004-2006 si 2008-2011? nu aveau rival la momentul respectiv. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

11 hours ago, Cavaleru said:

quartararo a reusit holeshotul. ce plm e expresia asta ca nu are nici o legatura logica

 

Este o expresie din motocross, unde se folosește de mult holeshot-ul (blocarea furcii față) la start. Acolo nu există ordine pe grilă, toată lumea pleacă de la același nivel. Despre pilotul care intră primul în primul viraj se spune că a "reușit holeshot-ul". 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 15.06.2022 la 9:18, xt600 a spus:

Aerul "murdar" era neglijabil la o motocicleta de GP, "clasica", fara elemente aero si fara motoare de 300+hp. Elementele aero, actuale produc  turbulente f. intense, iar un motor de 300hp degaja atata caldura, incat ii "prajeste" pneul fata, nefericitului care se afla in spate. In MotoGP totul este extrem, acum limitele extremului au fost impinse si mai departe. Efectele generate de aero si de puterea excesiva, au devenit o problema, insa, da, comentatorii pedaleaza prea mult pe problema asta. 

Eu sunt convins ca acel aer murdar exista dintotdeauna.

Pe bune, priveste o motocicleta de GP, cu elemente aero sau nu ti se pare extrem de aerodinamică? E ca delfinul in apă?

Orice forma ar avea la 200+ km/h lasa un siaj turbulent semnificativ.

De aia mi se pare mie ca Florin Ion a descoperit toarta pe stanga la cană...brusc si ne tot f-te la cap cu ea...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Băi, întrucât m-am întors de la motorfest și ard gazul aiurea am dat drumul la tv pt f1, că e totuși Monza. Prind gorila de start, unde au vb prin telefon niște unii care au habar de curse, ceea ce e un + (nu că ar învăța putinicii ceva de la ei). Nu mi-e clar de ce, când intri în direct la un post TV, fie el și cu audiență minusculă atunci când nu transmite fotbal, dai bună ziua și te adresezi doar ăluia din studio fără să bagi în seamă eventualii telespectatori... 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 ore, ENEOS a spus:

Băi, întrucât m-am întors de la motorfest și ard gazul aiurea am dat drumul la tv pt f1, că e totuși Monza. Prind gorila de start, unde au vb prin telefon niște unii care au habar de curse, ceea ce e un + (nu că ar învăța putinicii ceva de la ei). Nu mi-e clar de ce, când intri în direct la un post TV, fie el și cu audiență minusculă atunci când nu transmite fotbal, dai bună ziua și te adresezi doar ăluia din studio fără să bagi în seamă eventualii telespectatori... 

 

Stiu din sursa sigura, recte prieten comentator, ca multi incearca sa evite formula invechita "Buna ziua stimati telespectatori" si o dau in diverse.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 11.09.2020 la 13:29, FLORIN DIGI a spus:

Cumetre, de unde ai venit cu asta, ca am pile?

Inteleg ca ai un idol, ca aveti ciuda pe Ducati, ca trebuie sa scoateti banii de salariu, dar voi intelegeti ca prostiile pe care le spuneti va dau foc la valiza?

Sa ramai comentator de nisa pentru necunoscatori in ale motociclismului, asta inseamna sa va apropiati de statutul lui Gadea de la A3?

 

Cand vedeti rosu pe podium, parca va transformati in tauri. Dpdv al caracterului lasati o impresie total non-profi la locul de munca.

 

Referitor la prostiile cugetate in ultimele curse uite ce zice italianul...

image.thumb.png.123450f4147149944e17c27fea629c48.png

 

....sau v-am dat motiv de interpretari pentru cursa urmatoare?😆

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cat de (cuvant urat) sa fii sa mai fie 1:30 min din q2 si sa bagi 5 min de publicitate dupa care sa incepi meci de fotbal?! Si erau inregistrari, deci puteai sa le tai primele doua minute, eventual, dar nu ultimele doua! 
Cine a fost regizor de emisie in seara asta la Digi e un imbecil. Ce pacat ca nu se  afiseaza la final echipa de emisie, ca la tvr... L-as fi cautat pe bou pe undeva, pe feisbuc etc...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, Speedy.K a spus:

Cat de (cuvant urat) sa fii sa mai fie 1:30 min din q2 si sa bagi 5 min de publicitate dupa care sa incepi meci de fotbal?! Si erau inregistrari, deci puteai sa le tai primele doua minute, eventual, dar nu ultimele doua! 
Cine a fost regizor de emisie in seara asta la Digi e un imbecil. Ce pacat ca nu se  afiseaza la final echipa de emisie, ca la tvr... L-as fi cautat pe bou pe undeva, pe feisbuc etc...

vrei quali?

a pus cineva link pe topic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 9 ore, Speedy.K a spus:

Cat de (cuvant urat) sa fii sa mai fie 1:30 min din q2 si sa bagi 5 min de publicitate dupa care sa incepi meci de fotbal?! Si erau inregistrari, deci puteai sa le tai primele doua minute, eventual, dar nu ultimele doua! 
Cine a fost regizor de emisie in seara asta la Digi e un imbecil. Ce pacat ca nu se  afiseaza la final echipa de emisie, ca la tvr... L-as fi cautat pe bou pe undeva, pe feisbuc etc...

Subscriu...pqrca a fost facuta intentionat de un microbist afurisit

Florin ion......felicitari pentru comentariile exceptionale pe parcursul carierei.pensie linistita iti dorim..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domnilor, comentati intr.un hal fara de hal, aveti niste sabloane si le repetati fara sa intelegeti ce spuneti si fara sa aiba legatura cu realitatea de pe pista, inteleg ca aveti automatisme dar incercati sa le adaptati la ce se intampla in timp real, nimeni nu este interesat de parerile dvs personale in legatura cu aceasta competitie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 31 minute, ENEOS a spus:

Am vizionat pe mute, e muuuult mai bine! 

Nu pot pe mute  vreau sa aud motoarele

Dar au domnii acestia o lipsa incredibila de profesionalism in ei, am o senzatie ca vin de la fotbal comentariile lor si nu fotbalul profesionist, fotbalul nostru mioritic  nu poti spune la primul tur-: X.ulescu nu renunta la lupta, este 1 tur, wtf, ce renuntare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...