Sari la conținut

Enduro pt cei mici de statura


EAGLEMAX
 Share

Postări Recomandate

Salutare.

De curand am renuntat la chopper si ma gandeam sa schimb categoria cu endur0, problema mea cea mai mare esste ca nu gasesc ceva mai mic la inaltimea seii.

Ce recomandati pt o persoana de 1.65 si 75kg, as vrea ceva sa ma pot da atat pe sosea cat si pe nisip si drumuri soft enduro, bugetul este de 2000eur

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

+1 pentru Tricker, eu la 1.70 stau lejer pe ea. De mers nu am mers cu una, doar am incalecat-o si m-am miscat putin cu ea, dar din ce am citit si auzit de la proprietari, e usurica si manevrabila, buna si in trafic si pe dealuri. Singura problema e bugetul, cam greu sa gasesti una sub 2500 de euro.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu cum ar fi la drum lung cu Tricker, dar presupun ca nu prea confortabil. Uita-te dupa un Suzuki Freewind. E motocicleta buna, usoara si nu in ultimul rand ieftina. Era in urma cu cativa ani una la vanzare modificata pentru o persoana de 1.50 cm fara costuri prea mari. Mai intreaba posesorii despre respectivele modificari...

/index.php?/topic/109786-suzuki-xf-650-freewind-grup-de-discutii/

 

le: Uite ca am gasit si anuntul

http://www.bikeshop.ro/motociclete/anunturi-vanzare-motociclete-second-hand-suzuki-xf%20650%20freewind-din-1998-379286.html

Editat de petrilacocuz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Yamaha Tricker XG250 - Daca esti din Bucuresti poti sa te sui pe a mea. E cea din poza din semnatura.

 

Cea mai manevrabila, consum mic, fiabila, intretinere la Km nu la ore ca la KTM de exemplu si pentru ca pe langa oras stie si asa ceva http://m.youtube.com/watch?list=WL&v=sSfjA_UQ12Ytie

Editat de BlackLord
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sincer eu ma gandeam la un ktm xce de 450...

la ktm 450 nu stiu cat me mult merge lasata mai ales de fata(cat permite sa urc furca ), ideea e ca la450 sau e de 925mm si are 115kg.

Ce enduro as gasi de 350 sau 400cmc sa fie sub 115kg si la aprox 3000eur si 4T


Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca ai sub 70kg merge si 125cc. Altfel ti-as recomanda 400-le meu de 113.9kg, ca il vand :) . Si mici artificii de coborare. In rest, la enduro nu prea ai ocazia sa stai cu ambele picioare pe jos. Ca nu stai pe loc drept la semafor.

Editat de andrei belcic
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare.

De curand am renuntat la chopper si ma gandeam sa schimb categoria cu endur0, problema mea cea mai mare esste ca nu gasesc ceva mai mic la inaltimea seii.

Ce recomandati pt o persoana de 1.65 si 75kg, as vrea ceva sa ma pot da atat pe sosea cat si pe nisip si drumuri soft enduro, bugetul este de 2000eur

:)

 

Pai eu nu inteleg ori vrea enduro ori ceva soft enduro si oras.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Klx 125 inaltimea la sa 830 si 113 kg cred ca e singurul dual cu inaltimea la sa mica, daca nu ma insel sau cel de 250 dar aici ai 890 la sa si 138 kg.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca esti din Bucuresti, ti-am zis, poti sa te urci pe a mea sa vezi cum stai.

Pe KTM, de exemplu, saptamana trecuta am mers cu un EXC 525 si la 1.80 atingeam cu varfurile.


Sau urmaresti pe Faceebook cand se intalnesc cei de la SuperMoto Riders / Supermoto Bucuresti si te duci si vezi live diverse modele de KTM, Hsqv si ce mai vin.

Editat de BlackLord
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...