Sari la conținut

Probleme Harley


Postări Recomandate

Dacă nu înțelegi rostul topicului ce cauți aici? Și de ce iei apărarea HD? Eu ar trebui sa te balacaresc ca ai pus poze cu Suzuki și eu am Suzuki?

Omule, tu nu intelegi nimic.

Pe mine ma deranjeaza ca se generalizeaza, atat.

 

Nu toate Harley-urile au rulmentii jugului ruginiti, cum nu toate Suzuki au probleme cu cadrul.

 

Dovada ca se generalizeaza este tocmai faptul ca initiatorul topicului nu ne-a spus nici pana acum despre ce model de Harley este vorba.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Omule, tu nu intelegi nimic.

Pe mine ma deranjeaza ca se generalizeaza, atat.

 

Nu toate Harley-urile au rulmentii jugului ruginiti, cum nu toate Suzuki au probleme cu cadrul.

 

Dovada ca se generalizeaza este tocmai faptul ca initiatorul topicului nu ne-a spus nici pana acum despre ce model de Harley este vorba.

Nici nu cred ca trebuia sa spun,am vazut ca posesorii de HD siau dat seama despre ce model e vorba.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai ca imi place: unul spune ca Harley e prost, celalalt vine si nu spune ca Harley e bun, ci doar ca si Suzuki e de rahat.

WTF, avem 2 ani?

Nu! Eu doar am vrut sa spun, prin acea analogie. ca nu putem generaliza.

WTF, avem 2 ani, de nu intelegem?

 

Nici nu cred ca trebuia sa spun,am vazut ca posesorii de HD siau dat seama despre ce model e vorba.

Nu ne-am dat deloc seama. Vorbim despre un V-Rod care, mai degraba este un Night-Rod.

Dar ce mai conteaza despre ce model este vorba, daca nu cumva s-a mai umblat acolo inainte, cand este atat de simplu sa spui: Harley este de rahat, pentru ca... Harley.

 

Pentru ca ... Harley.

Da, corect.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci,inca o data:

Motocicleta e a clientului,daca era a mea,la ora asta eram in Budapesta,in fata reprezentatei de unde s-a cumparat.Cu circul aferent.

Daca omul a ales sa nu faca asta,e treaba lui si pe mine nu ma afecteaza cu nimic.

Dar,avand in vedere ca in Romania sunt multi posesori de HD,e un semnal de alarma.Asa cum motocicleta asta e cu probleme,s-ar putea sa mai fie si altele si posesorii ar fi interesati sa stie.Cine cunoaste marca,a inteles din foto despre ce model e vorba.Si,probabil,o sa ia masuri.

Daca demontam 10 moto de acelasi fel,cu aceeasi problema,spuneam sigur ca e problema la un anume lot.Asa nu pot decat sa avertizez ca e o problema.Mai urata decat cele uzuale,pentru ca vorbim de un brand de renume si de un anume segment de piata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu! Eu doar am vrut sa spun, prin acea analogie. ca nu putem generaliza.

WTF, avem 2 ani, de nu intelegem?

Nu ne-am dat deloc seama. Vorbim despre un V-Rod care, mai degraba este un Night-Rod.

Dar ce mai conteaza despre ce model este vorba, daca nu cumva s-a mai umblat acolo inainte, cand este atat de simplu sa spui: Harley este de rahat, pentru ca... Harley.

Da, corect.

mai devreme aveam dubii acum e clar ca ai un mic fetis cu Harli. Da-o in spanac de treaba,omul e mecanic si a postat o problema MECANICA cu care s-a confruntat. Unde este reaua intentie?
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai baieti, cu pasionatii/posesorii de Harley si de BMW nu te pui ca ti-ai dat foc la valiza. You will not win! :crack:

 

In alta ordine de idei, nu mi se pare deplasata idea topicului. E si normal ca atunci cand iti iei un lucru de nou, pe care mai dai si o galagie de galbeni, sa nu intalnesti probleme cel putin cateva zeci de mii de km.Fie ca vorbim de Harley, Honda, BMW sau KTM.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ideea de aici seamana cu asta (referitor la faptul ca a vazut o replica chinezeasca a modelului honda detinut in batatura):

Nesimtire chinezeasca.Au facut mizeria sa semene cu Honda Paneuropean 1300 ST.Fara nicio jena.

 

Deci se mai adauga si honda la lista HD si BMW. Dar totusi, Honda e Honda...

Editat de DaSchmutz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inflamarea nu are rost aici, cred ca Marcel ar fi deschis un topic identic si daca gasea o motocicleta Suzuki de multe mii de euro cu exact aceeasi problema, cu titlul aferent, "Probleme Suzuki". Nu e vorba de aruncat cu rahao in brandul HD, ci pus si simplu te crucesti cum scapa anumite lucruri unor producatori, mai ales la produse relativ scumpe, unde te-ai astepta sa fie totul gantz.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Harley e Nipru american. Totusi e jenant sa-ti iei Nipru de 20 000 de euri si sa crape rulmentii de la jug dupa 7000 de km.

 

PS Daca as avea banii, maine mi-as lua Nipru american. Mi-as asuma riscul. Da' n-am. Daca n-am, n-am.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...