Sari la conținut

accident Bistrita


bst_rares
 Share

Postări Recomandate

http://bistriteanul.ro/bistrita-doi-tineri-pe-o-motocicleta-loviti-de-un-bmw-intrun-sens-giratoriu-de-pe-independentei-1399814902132.html

 

classic deja.. sofer de Bmw nu acorda prioritate in sens si...

 

cei doi de pe motocicleta din cate am auzit sunt ok , dar au fost transportati la spital pentru investigatii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 102
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

voi la ce va uitati? soferii sa "beleasca ochii"?...ala cu speed-ul...mergea regulamentar...nu?

Nu ai fost acolo, nu ai de unde sa stii, nu mai sugera chestii fara sa cunosti, sau tu cand te sui pe r6 mergi mereu neregulamentar, ca vorba aia ai "speed"?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe camere se vede cum soferita intra in sens complet, nu e nimeni in sens caruia ea sa-i acorde prioritate,dar apare mobra si se infige in spatele masinii. Nu-mi dau seama de ce riderul nu a franat sa evite accidentul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vezi ca e filmulet in link Thunder. Ea cu morcovu' infipt, se baga pe sistache in giratoriu, el kamikaze, probabil voia sa 'taie' giratoriul, vedea in fatza si se gandea ca are prioritate. Se intalnesc la mijloc din pacate... Parerea mea e ca viteza mai redusa il salva pe rider. Adica pana mea, eu am o frica de giratorii cand ii vad cum conduc romanii, intotdeauna trebuie sa fii pregatit de manevre de evitare...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu ai fost acolo, nu ai de unde sa stii, nu mai sugera chestii fara sa cunosti, sau tu cand te sui pe r6 mergi mereu neregulamentar, ca vorba aia ai "speed"?

tu esti serios ? mai clar de atat nu se poate. si daca eu nu merg regulamentar mereu, stiu sa imi asum vina, nu am nevoie de cineva sa imi ia partea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://bistriteanul.ro/bistrita-doi-tineri-pe-o-motocicleta-loviti-de-un-bmw-intrun-sens-giratoriu-de-pe-independentei-1399814902132.html

 

classic deja.. sofer de Bmw nu acorda prioritate in sens si...

 

cei doi de pe motocicleta din cate am auzit sunt ok , dar au fost transportati la spital pentru investigatii

 

Ce prioritate? Voi stiti sa circulati????????

 

Inainte de intrarea in sensuri ai limitare la 30 km/h, de regula. Gagica e clar ca nu are treaba cu condusul, aproape se opreste in sens, dar "motociclistul", exact cum zice Schmutz, intra cu viteza, in ideea ca el iese prin a doua iesire, deci nu are nici un viraj prea strans de luat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nici unul nu a intrat in sensul giratoriu regulamentar...soferita,se vede ca nu a incetinit/oprit ca sa se asigure.Iar la viteza cu care s-a izbit motociclistul,e clar ca nici el nu a facut lucrul asta la intrare in sens.Concluzie...draw!Sanatate motociclistului!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nici unul nu a intrat in sensul giratoriu regulamentar...soferita,se vede ca nu a incetinit/oprit ca sa se asigure.Iar la viteza cu care s-a izbit motociclistul,e clar ca nici el nu a facut lucrul asta la intrare in sens.Concluzie...draw!Sanatate motociclistului!

 

Cum dracu nu a incetinit, cand abia se tara? Unde scrie sa opresti?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Cum dracu nu a incetinit, cand abia se tara? Unde scrie sa opresti?

Deci daca abia te tarai,nu mai trebuie sa te asiguri!?

Se vede ca vine de pe o straduta cu vizibilitate redusa...cladire pe colt,boscheti etc.Sant convins ca mergea incet dar la fel de convins ca nici macar nu s-a uitat in stanga!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu de unde ai inteles ca incerc sa-i gasesc scuze motociclistului...am spus ca nu a intrat regulamentar in giratoriu!Te enervezi degeaba.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. Cand m-am uitat eu la link nu era nici un video erau doar poze cu mobra imprastiata si cu masina.

2. Omu nu avea 500 la ora ca daca avea mai mult zburau de nu stiau ce cu ei, ori ei abia au trecut peste masina 2-3m. Femeia clar nu s-a asigurat, poate nu avea viteza, da a lasat-o sa curga fara vreo intentie de a incetini, sa se asigure cum trebuie, oricum sensul in sine era gol, legea zice sa acorzi prioritate celor din sens. Ala nu avea viteza de "nu se vedea nimic", pe de alta parte masina era deja in sens cand s-a produs impactul si viteza motocicletei nu era una indicata intrarii in sens, deci motociclistul ar fi de vina.

Editat de ThunderByte
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E destul de simplu, nu inteleg de ce vreti sa complicati situatia despicand firul in 4... "oare bmw-ul ce dot avea la anvelope?"...

Masina era intrata complet in giratoriu, marele motociclist a venit cu viteza mai mare decat trebuia, pt ca nu a estimat corect viteza masinii probabil... si a facut poc. Aia e... mai lasati scuzele pt mobristi, ca sunt destule verze si pe 2 roti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

*Comform prevederilor legale,la intrarea intro intersectie cu sens giratoriu,trebuie sa acorzi prioritate de trecere autovehiculelor care se afla in giratoriu !! * ..... amandoi aveau semnul cedeaza trecerea,semn care nu te ogliga sa Opresti !! .....soferita ( chiar incepatoare ) nu vad sa aibe vreo vina,ca riderul s-a crezut pe pista si a venit lansat ca un smecher,ea a intrat cat se poate de regulamentar si era deja in mijlocul giratorului cand a fost lovita .... si mai ales ca ai restrictie de 30 la ora .....sanatate motoristului si sper sa o lase mai moale pe viitor,daca tine la oasele lui.....iar pentru cei care au ceva cu marca BMW ( nu conteaza marca masinii ,daca soferul / soferita e un (cuvant urat) / cretina ) le dau cu drag semnul cu degetul mijlociu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu ma enervez degeaba, ma enervez pentru ca am fost lovit de 3 ori de niste oameni care nici macar o bicicleta nu cred ca sunt sigur ca au capacitatea sa o conduca. Si fierul reparat, ca e masina, ca e motor, reparat ramane, nu mai e ca inainte, plus futingul cu asigurarile si cu service urile, plus timpul pierdut. Si inca e nimica toata, ca nu am fost ranit fizic, acolo sa vezi distractie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vina este a motociclistului,daca avea viteza pe care trebuia sa o aiba putea evita impactul,din imagini nu poti spune ca bmw-ul nu a acordat prioritate,probabil e un giratoriu mic si ca sa vezi la stanga sa acorzi prioritate trebuie sa intri prea mult in giratoriu plus ca e si incepatoare soferita bmw-ului din cate am inteles n-am stat sa citesc tot.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand am vazut prima data filmarea am crezut ca intrat o racheta in Bmw-ul ala. De 7 ani circul in traficul infect al Bucurestiului si mi se intampla zilnic asemenea situatii. Niciodata n-am culcat motorul. Daca avea viteza normala cu care se intra intr-un sens giratoriu' putea evita masina fara probleme. Sanatate motociclistului si pasagerei!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Parerea mea: trebuie sa fii ipocrit sa zici ca motociclistul n-are nici o vina, desi probabil politia o sa ii dea dreptate.

Cand esti pe motor, MAI ALES cand esti cu pasager, nu te duci asa tare cand te apropii de un sens giratoriu. Pai ma oameni buni, risti viata a 2 oameni ca sa te dai putin in spectacol.

Imi place sa mai trag de maner si mie dar niciodata cu pasager, motorul e putin mai greu de manevrat asa.

Editat de luci_d11
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nici unul nu a intrat in sensul giratoriu regulamentar...soferita,se vede ca nu a incetinit/oprit ca sa se asigure.Iar la viteza cu care s-a izbit motociclistul,e clar ca nici el nu a facut lucrul asta la intrare in sens.Concluzie...draw!Sanatate motociclistului!

Soferita nu este obligata sa opreasca !!! tu ai permis ?

Dupa parerea mea, motociclistul e vinovat .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu unul nu intru in intersectie asa cum a facut motociclistul nici cu mobra nici cu masina, nici nu ma gindesc ca ar fi de vina conducatorul masinii.

PS. Fac pariu cu oricine, ca politia il lasa sa traiasca pentru 3 luni.

Editat de Contabil
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu cat de mare e giratoriul ala, iar camera nu-l acopera complet, insa e clar ca atunci cand intra BMW-ul in sens, acesta era gol. Motoristul a venit mult prea tare - lucru pe care nu prea il inteleg, pentru ca la fel de bine putea sa-i vina un TIR din stanga si sa-l faca praf.....

Motociclistul e vinovat - sper sa invete ceva din treaba asta si sa fie intreg sa mai poata aplica...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate motociclistul este de vina. Trebuie sa dai prioritate celor care sant deja in sens giratoriu, cand a intrat BMW-ul in sens nu era inca motociclistul, treaba cu prioritatea de stanga e o tampenie nu scrie nicaieri asa ceva. Politia: in cazul care nu este inregistrare video tot motociclistul ar fi de vina deoarece a intrat in laterala BMW-ului, daca lovea BMW-ul motocicleta era clar ca masina este de vina deoarece motocicleta ar fi fost deja in intersectie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motociclistul are o viteza mult prea mare pentru intrarea intr-un sens giratoriu unde are "cedeaza trecerea". Evident viteza mare nu i-a mai dat timp sa reactioneze pentru evitare. Bine ca nu s-a terminat cu RIP. Mai are timp sa invete ceva din patania asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...