Sari la conținut

Near miss ...Voi cum ati fi facut?


Hekate
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 223
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

asta e ca in povestea in care un nene, vrand sa vada daca soata poate tine un secret, i-a povestit ca a ouat un ou si ea sa nu mai zica la nimeni. asta a dat zvon la vecina si s-a ajuns pana la imparat, care a aflat ca facuse omul 99 de oua. l-a chemat la curte si l-a intrebat : e adevarat ce se zice, ca ai ouat 100 de oua?

daca te uiti la filmare pana la capat o sa auzi ca vorbeste cu cineva fata cand se da jos de pe motoreta. Pana la urma bine ca a scapat ieftin de faza asta dar si de a 2 faza ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca te uiti la filmare pana la capat o sa auzi ca vorbeste cu cineva fata cand se da jos de pe motoreta. Pana la urma bine ca a scapat ieftin de faza asta dar si de a 2 faza ...

 

nu apare pe filmare, nu se pune. fata e vedeta, ala e no name...

 

razi tu dar cand o sa intalnesti o broasca testoasa sau un arici o sa vezi ca e mare smecherie :)

 

fereasca Stapanu' Animalelor sa se intample asa ceva...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine ca ai scapat doar cu atat. Ai avut noroc.

In rest pot sa mai spun ca imi place ce funda rosie avea calul si ca nu are nici o vina din punctul meu de vedere, si nici carutasul. Si aia care lauda tobele zgomotoase pentru ca se aud si se fereste lumea, sa se faca mecanici de locomotiva, macar o sa aiba o scuza sa faca galagie, merg pe sine, franeaza greu si tre sa ajunga in statie la ora fixa.

 

LE : Am uitat sa raspund la intrebarea cum as fi facut : Atentie maxima, ochii mari si viteza mica mai ales in zonele populate.

Editat de Divingpixel
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

LE : Am uitat sa raspund la intrebarea cum as fi facut : Atentie maxima, ochii mari si viteza mica mai ales in zonele populate.

raspuns partial corect. din toate astea, cred ca fata a facut doar ochii mari si totusi a scapat. deci se poate si altfel. altcineva? ce ati fi facut? indiciu: nu are legatura cu icoanele de sub carene si cu franarea de urgenta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Soro, mai e vreun site care sa nu-ti fi sharuit filmuletul? :D

Gen, Fuck Me, I'm Famous! :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine ca ai scapat doar cu atat. Ai avut noroc.

In rest pot sa mai spun ca imi place ce funda rosie avea calul si ca nu are nici o vina din punctul meu de vedere, si nici carutasul. Si aia care lauda tobele zgomotoase pentru ca se aud si se fereste lumea, sa se faca mecanici de locomotiva, macar o sa aiba o scuza sa faca galagie, merg pe sine, franeaza greu si tre sa ajunga in statie la ora fixa.

 

LE : Am uitat sa raspund la intrebarea cum as fi facut : Atentie maxima, ochii mari si viteza mica mai ales in zonele populate.

Funda rosie inseamna ca respectivul cal este manz si la primele drumuri la caruta... Poate chiar primul drum pe dn ... Am aflat si eu intre timp, nu este doar de decor funda...

 

Soro, mai e vreun site care sa nu-ti fi sharuit filmuletul? :D

Gen, Fuck Me, I'm Famous! :crack:

Mai sunt alea mari de afara, desi pe ny daily news a aparut deja :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Doctor X, on 13 May 2014 - 16:21, said:

Vacile nu-s previzibile, sunt doar lente.

Oile sunt previzibile, pana cand una din turma se hotaraste brusc sa treaca strada.

Caii, insa, sunt periculosi de fiecare data. Tocmai pentru ca nu stii daca-s invatati cu traficul sau se sperie cand aud orice fel de motor. Eu am reusit sa opresc la timp, intr-un sat de pe un DJ spre Sighisoara, cand un cal legat la caruta a decis sa faca un "uili" spre contrasens, insa aveam doar vreo 50-60 km/h, pentru ca trebuia sa ma feresc si de ceva pietre aruncate de puradei. :)

Foarte corect!Caii sunt cei mai periculosi, cei mai rapizi si imprevizibili. Daca vedeti un cal la marginea soselei va recomand sa incetiniti imediat "la pas" daca nu vreti sa-l vedeti in secunda urmatoare peste voi.Cu caii e mereu ruleta ruseasca, sunt mult mai prosti si impulsivi decat cainii.

 

Haideti sa si ramanem cu ceva din povestea asta norocoasa. Nu a fost mereu asa, o parte dintre voi isi mai amintesc probabil de fostul nostru coleg "Matasosu" care a sfarsit Langa Timisoara in 2009 cu craniul strapuns de cornul unei vaci. Fiecare dintre veterani are cel putin cate o istorie la activ cu CARUTE si ANIMALE terminata mai mult sau mai putin cu "happy end". Si eu am cateva povesti horror pe care prefer sa le tin pentru mine si cateva situatii din care personal abia am scapat intreg.

 

Cauza primara a acestor evenimente este vacumul legislativ din domeniu. Carutasilor li se rupe in principiu ca ar putea fi amendati pentru accesul neautorizat pe DN-uri (incercati de curiozitate sa sunati la 112 si sa raportati astfel de atelaje sa vedeti ce vi se va raspunde. Mie de exemplu mi-au spus sa ma duc la seful de post din comuna de care apartine caruta si sa depun plangere. Doar daca ma faceam chisalita venea politia). La fel posesorii de animale le lasa de izbeliste pe campuri sau in cel mai bun caz in grija prostului satului.Cel mai grav e cand intalnesti atelajele sau chiar animalele noaptea. Se intampla frecvent, de aceea nu e de loc safe sa calatoresti noaptea mai ales pe doua roti prin Romania.

 

Solutii sunt: confiscarea definitiva si fara drept de apel a atelajului surprins pe DN sau asisderea a animalelor "fara stapan." O sa spuneti ca sunt dur, dar trebuie sa stiti ca peste tot carutasii au de fapt destule drumuri colaterale dar sunt indolenti, sau in cazul animalelor, fac economie la plata ciurdarului. Pe viata noastra!

 

Prin 2005 veneam acasa noaptea si undeva intre Aiud si Turda soseaua blocata de politie. Mie mi s-a dat voie sa trec pe acostament. BMW-ul avusese probabil si el peste 140. Pe 100 metri de sosea erau insirate bucati de caruta, de cai, si bucati din epava masinii amestecate cu fragmentele ocupantilor. Caruta (normal fara lampas)transporta pietris furat de la ceva cariera. Nu poti sa uiti asa ceva! Deasemenea stiti ca pielea unei vaci polizeaza ca smirghelul echipamentul sau pielea umana?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este un FZ6.

Mobra e intreaga, pilot la fel, cal/caruta de asemenea.

 

jos palaria !

Daca era o Honda , habar nu avea calul ce a trecut :) .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ti-am mai zis eu, o sa ajungi pe canapeaua lui Maruta :)))

va fi iures!!!!

 

Mwhahhahahahhahahahahahahhahahahhhhhhahah :tempted:

Editat de ZaiR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A mai fost un coleg mobrist recent acolo la Maruta cu motoreta cu tot. Nu m-a venit sa cred.

@protagonista, ai incarcat un film pe youtube, ai facut un topic pe un forum public, si acuma nu iti convine ca s-a dus viral? Asta a fost un pic naiv di partea ta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am presupus ca nu iti convine, odata ce ai cerut sa fie sters filmul din site-uri anume.

Ce nu iti place la Maruta? Eu m-as duce la Andra.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La Maruta nu ma duc :)))

dar la ala de la acces direct? :)))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...