Sari la conținut

Near miss ...Voi cum ati fi facut?


Hekate
 Share

Postări Recomandate

hai sa zic si io ceva, sa nu zici ca nu ti-am zis: poti sa te pishi in tobele lu' ala din fata. toata aceasta situatie a fost generata de el! alege-ti cu grija partenerii de drum si incearca sa anticipezi reactiile celorlalti participanti la trafic. :)

 

cat despre celelalte ineptii scrise p-aici.... carutasul care a intors caruta, norocul cu care ai controlat iesirea pe macadam(daca era noroi zburai pe camp clar) si revenirea pe asfalt etc nu le lua in seama, vorbesc din carti bajetii ;)

 

sincer, si eu as fi ales franarea desi sunt adeptul rezolvarii in viteza dar in situatia de fata muuult mai safe mi se pare franarea. oricum frumoasa eschiva :hug:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 223
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Au fost mai multe adunate acolo, tobele celor din fata + manzul care e posibil sa fi fost chiar la prima iesire la caruta in trafic..

 

In continuare as alege eschiva, parca e mai de preferat decat sa franez si sa ma opresc in mijlocul benzii nestiind in ce directie o apuca un cal foarte speriat ... Ce ma faceam daca franam si ma opream pe banda mea si ala era in 2 picioare inspre mine? Eram cam blocata pe motor in mijlocul benzii cu un animal scapat de sub control... Probabil imi luam si eu si motorul ceva copite :))

 

10x :hug:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Clipul a ajuns si pe motorcycle.com, acum l-am vazut intr-un colaj ,

 

 

Ce sa mai,face inconjurul lumii!

 

http://www.motorcycle.com/features/weekend-awesome-near-miss-horse.html

cea mai buna RECLAMA ca motociclistii straini sa ne viziteze meleagurile........

oricum.....CALUL ...A AJUNS VEDETA!!!!!

prevad ca va fi sunat de studiourile BOLYWOOD pentru o reclama

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Hekate, Te sfatuiesc sa ceri la youtube scoaterea acestui clip, e al tau copiat si upload-at de ei. Daca era link spre clipul pus de tine mergea, dar asa...

Astia fac bani cu clipul tau, dupa cum vezi la ei deja are peste 300.000 de vizualizari.

Nu mi se pare normal sa furi clipul cuiva apoi sa-l ridici tu iar si sa-i pui reclame...

 

La fel si pe motorcycle.com - ce tigani...

Editat de B.B.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ba au dreptul sa-l preia!

Asa cum am postat anterior iti degrevezi dreptul la proprieate in momentul in care uploadezi ceva pe un site public.

Si pe motociclism este asta: toate posturile devin proprietatea motociclism.ro dupa postare.

Legal nu ai ce sa le faci.

Sunt acoperiti si chiar se fac bani frumosi din ceea ce se numeste 'user generated content'!

Daca-l puneai pe site-ul tau (direct, fara youtube), atunci da... erai indreptatita sa ai pretentii legate de drepturile de autor.

Plus ca si asta cu drepturi de autor e cu dute-vino...

Trebuie sa fii entitate juritica, sa ai marca inregistrata care sa specifice extinderea proprietatii si asupra contentului generat... cererile se inregistreaza, se proceseaza si apoi se decide daca este indreptatita instaurarea protectiei marcii si a contentului...

De-ar fi asa de simplu, fiecare idiot ar fi indreptatit a ceara in instanta despagubiri pentru orice...

Ma rog..

 

du-te mah… ca dezinformezi rau.

 

videoul e proprietatea ei intelectuala. daca-l download cineva si-l upload in alt cont / alt site e incalcare. nu trebuie sa fie nici o entitate sau whatever. in general se rezolva usor, toate sites cam au report pt chestia asta. embed-ul e acoperit de terms de la yt, daca nu-ti convine sa embed lumea videoul tau poti sa disable din advanced settings pt fiecare video.

 

despre actiune: eu nu prea vad eschiva… nici frana. inteleg ca a mai fost un cal la scurt timp dupa?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eschiva, frana ce a fost a fost. De franat stiu ca am franat ca imi aduc aminte ca in momentul in care a inceput sa-mi joace eram pe frane, dupa aia am realizat ca eram si pe iarba. Stiu ca am eliberat ambele frane cand am simtit-o ca joaca sub mine.

Da a mai fost un cal la ceva km dupa primul, e prin topic pe aici povestea celui de-al doilea cal.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la cal a fost reflex, si pot zice noroc, la ce a urmat dupa cal, faptul ca te-ai concentrat sa nu o scapi in iarba si ai incercat tot ce poti, aia vine de la calculator. bravo.

si apropo, nu e un near miss, este un near hit, near miss inseamna ca era lovitura

Editat de Tsunami
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Pe 9gag lipsea sa mai apara :)))

FATA MEA ESTE VEDETA

DE CAND CALU' a vazut

MERGE DOAR PE BICICLETA

 

SPERIATA'I doar un pic

iar pe IARBA mai merge DOAR la PICNIC

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...