Sari la conținut

SOFT ENDURO-CURTEA DE ARGES- "PRIETENEASCA " 100%


Postări Recomandate

Va salut , dragilor !

 

V-am pregatit O “prieteneasca” , pt enduristii linistiti care nu cauta EXTREM si HARD. Pt cei pt care o zi de enduro inseamna maxim 4 ore de mers si apoi gratare si bere. Va ofer o zi de enduro pe un traseu marcat cu banda, unde puteti sa mergeti in gasca sau individual, sa va mai testati nivelul fata de colegu’. Chiar daca terminati sau nu, toata lumea ajunge la ceaunul cu fasole, la un moment dat…

 

Fetele insotitoare se pot relaxa la plaja si la iarba verde. Pescarii sa-si aduca unditele si momeala pt CRAP.

 

Locatie : Curtea de Arges – detalii : www.camping-arges.ro

Data : sambata-31mai/2014

 

Pt organizare si traseu acceptam o donatie de 100 lei/pilot.

Rezervari cazare si inregistrare “Prieteneasca” – valichefani@gmail.com sau 0755.342.909

 

Va asteptam cu drag !

 

post-213-0-59607800-1400016185_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

DACA II TREBUIE LA CINEVA LICHIDARE DE STOC



60lei bucata CAUCIUCURI DE CROSS ENDURO


90/90/21 CRAMPONAT 2BUC


2.75/21 CRAMPONAT 2BUC


80/100/21 CRAMPONAT 4BUC


80/90/21 SOFT ENDURO 1BUC


4.00/18 CRAMPONAT 2BUC


MAJORITATEA SANT NOU NOUTE



INFO TELEFONIC 0746762204


Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unde e aceasta locatie, pentru cei ce nu am mai fost? La ce ora trebuie sa fim acolo sambata dimineata? Traseul necesita realimentare?

venind dinspre Bucuresti: in Curtea de arges, in centru la semafoare faci stanga, apoi mergi tot inainte catre Ramnicu Valcea pana vezi pe partea stanga indicator " baiculesti 7 km ' tot in raza de actiune a indicatorului mai sus amintit vezi un indicator " camping"

de la intersectia respectiva urm,aresti asfaltul cenusiu si gasesti dupa 3 km niste steaguri portocalii :)

 

venind dinspre Bucuresti: in Curtea de arges, in centru la semafoare faci stanga, apoi mergi tot inainte catre Ramnicu Valcea pana vezi pe partea stanga indicator " baiculesti 7 km ' tot in raza de actiune a indicatorului mai sus amintit vezi un indicator " camping"

de la intersectia respectiva urm,aresti asfaltul cenusiu si gasesti dupa 3 km niste steaguri portocalii :)

coordonate 45.095277,24.651518 copiati coordonatele in g maps si..... mai departe e simplu

Editat de tiranspider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cica ploua......daca se face noroi gen moreni... mai bine ne spune organizatorul de acum. Daca e pietros pe jos (desigur si cu pamant si cu o radacinuta uda-cum ii place enduristului) eu vin... daca e mocirla as zice pas

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Anul trecut a plouat toata noaptea inaintea turei. Chiar si in conditiile astea, a doua zi am reusit sa fac lejer traseul, vorba vine lejer ... in cca 6 ore.

Si atunci eram incepatorul incepatorului (nu ca acum as fi mai breaz :) )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ANUNT IMPORTANT ! PT TOTI ENDURISTII CARE VOR SA PARTICIPE LA EVENIMENTUL " SOFT ENDURO-ARGES"

 

In momentul in care va scriu aici NU ploua si chiar s-a luminat. Bineanteles ca nu stiu daca va tine vremea tot asa bine. Pe "accuweather" arata ca sunt ploi slabe si sporadice...Dar va spun ca traseul se poate face si pe vreme rea. Nu este argila sa aluneci ca pe gheata.

 

In concluzie : Evenimentul SE TINE si in aceste conditii, dar fiind constient ca multi piloti nu o sa vina atata drum ca sa se dea pe ploaie, am decis sa mai tinem evenimentul si peste 4 saptamani, adica pe data de 27-29 iunie !

 

Deci tinem evenimentul din acest weekend pe ploaie iar cel din 27-29 iunie pe soare... :rock: ...ce parere aveti de ideea asta?...astfel va puteti alege vremea pe care vreti sa participati... si sa nu veniti sa-mi spuneti ca s-ar putea sa ploua si atunci.... :nono: ...pt ca nu accept aceasta varianta !

 

Astea fiind spuse, va astept pe orice vreme vreti voi ...si cand vreti voi....! :hug:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...