Sari la conținut

SEAWOLVES BIKE FEST VII - Mamaia 2014 (13-15 Iunie)


Seawolves
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 119
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Căţeluşule(asta-i prezentarea ta şi cu asta te lauzi) nu te isteriza,tipii fac treaba numai pentru bani şi îi doare undeva de tine şi de alţii ca tine care emit pretenţii pertinente sau nu.

Mai terminati in plm cu .......de.....! Cand veti realiza si voi ceva asemanator, atunci puteti sa criticati ceea ce fac, au facut sau vor face altii! Pentru un party LA CORT nu la hotel de 5 stele a fost super!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai terminati in plm cu .......de.....! Cand veti realiza si voi ceva asemanator, atunci puteti sa criticati ceea ce fac, au facut sau vor face altii! Pentru un party LA CORT nu la hotel de 5 stele a fost su


» Post actualizat in 15 Jun 2014 15:38

CEREBRAL Nu trebuie sa folosesti cuvinte inteligente(pentru tine) sa ne faci dovada ca a fost OK! Fiecare spune parearea care si-a facut-o despre eveniment!

Editat de marian69
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Super marfa intrunirea; voie buna la fel ca de fiecare data; insa anul acesta exceptie au facut acele "grupuri sanitare" care au fost extraordinar de putine, la cata lume o fost; iar apa calda "non-stop" era de fapt intre 9-12 si 19-21! Campingul Turist, ramane din partea mea cea mai buna locatie pentru intalneala organizata de Seawolves!

 

Felicitari Seawolves pentru organizare si felicitari si con-orasenilor mei Heavy Riders pentru umarul pus la treaba! Asteptam poze de la parada si nu numai! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Totul a fost ok..sa muncit enorm pt reusita..daca anu viitor nu va mai exista problema mizeriei de la dusuri si a apei calde.. ar fi perfect..felicitari Seawolves!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A fost cam 90% ok si bine organizat iar restul de 10% cu minus din punctul de vedere al "wc-urilor" pt ca trebuia sa iesim in oras sa ne facem nevoile mai mari....... preturile foarte ok iar solistul si bateristul care au cantat la focul de tabara a meritat toti banii....pt carcotasi vreau sa le spun ca nu exista o intrunire si sa multumesti pe toata lumea....... acum vin si eu cu niste poze:post-83437-0-32474900-1402859637_thumb.jpgpost-83437-0-87582500-1402859672_thumb.jpgpost-83437-0-24669200-1402859705_thumb.jpgpost-83437-0-99852400-1402859738_thumb.jpgpost-83437-0-14878900-1402859773_thumb.jpgpost-83437-0-84500300-1402859805_thumb.jpgpost-83437-0-43100700-1402859838_thumb.jpgpost-83437-0-84834500-1402859870_thumb.jpgpost-83437-0-69312200-1402859905_thumb.jpg

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa e, fosta locatie Campingul Turist era super in toate, era putin mai mic dar avea detoate si in statiune Mamaia, noua locatie ma mir cum poate exista acest camping, ca e ilegal tot la el, nu are nici un magazin propiu decat cel de la poarta sarac, dusuri si WC-nu mai zic, trebuia sa mergi 1km pana la WC de la cort... si multe altele. La anu nu cred ca o sa mai merg daca se mentine locatia, anu asta am fost ca nu stiu ce era, daca stiam ce fel de camping era... nu ma bagam. Uni o sa zica sa ma cazez in alta parte, dar care e farmecul ? Uni spunea ca si la camera e jale...

Pe scurt, locatia destul de slaba.

Poate se gaseste alt camping ca a asa multi nu o sa mai vina din cate am inteles...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru mine a fost a 6 -a editie de SW Biker Fest la care am participat, merg la ele inca de cand nici nu ma gandeam ca voi ajunge sa locuiesc in Constanta si voi continua sa merg la ele atata timp cat vor mai fi organizate. Pot sa spun ca trecand peste grupurile sanitare si "momentul artistic" Phoenix ( care m-a dezamagit enorm ) intrunirea a fost la fel de bine organizata ca si in ceilalti ani .

Atata timp cat vii ca sa te simti bine asa te vei simti. Ploaia de sambata seara a reeditat ploaia din 2008 cand a cantat Cargo ... a avut si ea farmecul ei ( in special cand am vazut ca mi-a facut leoarca unele lucruri din cort :) )

 

Ca si camping "Marea Neagra"mi s-a parut mai ok decat "Turist" din prisma dimensiunii dar prefer campingul "Turist" din prisma tuturor celorlalte lucruri la care va puteti gandi ... Poze voi posta zilele urmatoare cand voi catadicsi sa le scot din aparat : )

Editat de Jerycho
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Una dintre cele mai frumoase intruniri moto de la noi ! tinde sa devina una dintre cele mai de (cuvant urat) intruniri moto nu datorita organizarii ca petrecere !!!

Prima chestie nota 2 pentru locatia aleasa datorita conditiilor de igena sincer [lagar de concentrare ] .Suntem in 2014 ! suntem de ras in fata altora de pe alte meleaguri

chiar nu s-a gandit nimenea ca un om are nevoie si el de conditii minime de igena ? ,am vazut facand participare si straini ma intreb ce au zis acei oameni cand au intrat in wc alea infecte ! cred ca s-au lecuit... nu vorbesc ca un om fitos care tinde sa gaseasca perfectiunea intruchipata .vorbesc ca un om care a venit sa se simta ok .

Anul viitor platesc si 50 ron intrarea dar oferiti oameni buni niste conditii civilizate ,schimbati locatia cu cea precedenta si totul o sa fie perfect .

 

sarpente a gasit un i-phone 4 pe jos si putea sa-l opreasca pt. el !, dar baiatul are mult caracter si la dus sa-i fie inapoiat celui care l-a pierdut ,si el intrand in mare cu propriul telefon ramanand fara ..

 

INBUNATATITI ANUMITE CONDITII ,ASTA PT. ORGANIZATORI ! sa fie bine pentru toata lumea sa nu mai avem plangeri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Căţeluşule(asta-i prezentarea ta şi cu asta te lauzi) nu te isteriza,tipii fac treaba numai pentru bani şi îi doare undeva de tine şi de alţii ca tine care emit pretenţii pertinente sau nu.

» Post actualizat in 16 Jun 2014 05:02

 

 

 

Căţeluşule(asta-i prezentarea ta şi cu asta te lauzi) nu te isteriza,tipii fac treaba numai pentru bani şi îi doare undeva de tine şi de alţii ca tine care emit pretenţii pertinente sau nu.

Ninel! Pe langa faptul ca te-ai exprimat inteligibil, iti confirm ca prefer sa fiu " catelus" decat frustrat!

» Post actualizat in 16 Jun 2014 05:03

Mai terminati in plm cu .......de.....! Cand veti realiza si voi ceva asemanator, atunci puteti sa criticati ceea ce fac, au facut sau vor face altii! Pentru un party LA CORT nu la hotel de 5 stele a fost su

» Post actualizat in 15 Jun 2014 15:38

 

CEREBRAL Nu trebuie sa folosesti cuvinte inteligente(pentru tine) sa ne faci dovada ca a fost OK! Fiecare spune parearea care si-a facut-o despre eveniment!

NU am avut intentia de a folosi cuvinte " inteligente"! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"momentul artistic" Phoenix

Am ramas un pic perplex cand am vazut ca au urcat la ora 11 seara niste copii mici imbracati ca ingerasi pe o scena cu un puplic de rockeri.

Aia mici erau chair adormiti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

+++ Organizare buna, mancare buna si ieftina, bautura ieftina. Concerte faine.(mai putin Phoenix....un mare fasss.....o porcarie jenanta a devenit Covaci).Oameni multi si faini.

 

- - - Atitudine total neprietenoasa la intrare...Nu tu bine ati venit, nu tu, uite un paharel de palinca asa cum se oferea altora....doar un sec 30 de RON costa intrarea....bine bre, sa traiti.

budele infecte iar dusurile groaznice...Nu sunt adeptul confortului de 7 stele dar...frate???

Magazinele la dracu in praznic fata de locatie...nu aveai de unde sa-ti cumperi tigari, apa sau alte cele.

 

In rest...business as usual. La anul cred ca voi spune pas daca se va tine in acelasi loc. Ultimii trei ani au fost mai reusiti in locatia precedenta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am stat si la cort in anii precedenti, dar in ultimii ani stau la hotel...si bine am facut si anul acesta... ;)
Iubesc intrunirea asta, mereu m-am simtit foarte bine aici. Felicitari organizatorilor pt ca stiu ca nu e deloc usor sa organizezi asa ceva. Insa anul acesta locatia nu m-a castigat deloc...asta e, poate se va schimba la anul. Pana nu incerci nu ai de unde sa stii...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

+++ Organizare buna, mancare buna si ieftina, bautura ieftina. Concerte faine.(mai putin Phoenix....un mare fasss.....o porcarie jenanta a devenit Covaci).Oameni multi si faini.

 

- - - Atitudine total neprietenoasa la intrare...Nu tu bine ati venit, nu tu, uite un paharel de palinca asa cum se oferea altora....doar un sec 30 de RON costa intrarea....bine bre, sa traiti.

budele infecte iar dusurile groaznice...Nu sunt adeptul confortului de 7 stele dar...frate???

Magazinele la dracu in praznic fata de locatie...nu aveai de unde sa-ti cumperi tigari, apa sau alte cele.

 

In rest...business as usual. La anul cred ca voi spune pas daca se va tine in acelasi loc. Ultimii trei ani au fost mai reusiti in locatia precedenta.

Cred ca a contat si cand ai ajuns, pentru ca noi vineri am primit cate un pahar cu rom si un mare "Bine ati venit"...

Intr-adevar, locatia nu a fost cea mai bine aleasa si asta din cauza toaletelor...Nu poti sa pui 9 wc-uri si 8 dusuri la atatea "uamene"!

In rest :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tot vineri am ajuns si eu, si la o ora decenta 21:30; si nu am primit nimic! poi ori dam rom/palinca la toata lumea ori nu?

Editat de iuli-voshod
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vineri dupa-amiaza am fost primiti ok, cu cate un pahar de rom. Campingul ok, mai putin toaletele.

Era un magazin cu tigari, apa etc chiar la intrare, sau in campingul alaturat - 2 magazine.+ impinge tava cu mancare buna.

 

Singura problema a fost cu fisele valorice (albe si verzi) - erau cam mici si se pierd usor de la un timp.

 

De departe cea mai frumoasa intrunire din tara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu unde ai vazut tu magazine la intrare dar noi am mers pana in Mamaia unde au fost editiile trecute. Nu am fost singurii, pe drum socializand cu alti rataciti fara provizii. In campingul alaturat ce-i drept, n-am cotrobait.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Seawolves va multumim ca ne-ati oferit ocazia sa participam la cel mai tare show facut pt bikeri in Romania pana in momentul de fata , si pe deasupra sa participam la filmarea unui videoclip la o melodie dedicata motociclistilor !

 

 

Acel minus de care spune toate lumea : grupurile sanitare , a fost o mare teapa data de proprietarii locatiei chiar in ultima clipa va spun sigur , dar sunt mai mult ca sigur ca organizatorii vor facilita conditii mai mult decat decente pentru anul ce urmeaza .

- Cei care au pus osul la organizarea unui astfel de eveniment sunt sigur ca inteleg , dar explic sa inteleaga toata lumea : este rau sa vorbesti si sa acuzi fara sa gandesti putin inainte ! Cum puteau organizatorii sa bage mii de euro in organizare si sa nu se gandesca la un lucru esential = grupuri sanitare ??? daca stai sa te gandesti putin iti dai seama ca nu este normal , si atunci e simpu sa iti dai seama ca ceva ce nu tine de organizatori a mers prost , asta iti poti da seama dupa o logica simpla ! ..........................

 

 

Sa ne revedem cu bine la anu !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cei ce se plang de lipsa de ospitalitate acuza de fapt ca n'au primit nimic la intrare.. mda. Mie mi s'au parut ff ok baietii, apreciez faptul ca puneau accentul pe bratari, si erau foarte de treaba si manierati. No stress din punctu asta de vedere.

 

Locatia? mult mai mare ca vechea locatie, dar presimt ca la anu' n'o sa se mai profite de acel spatiu pt ca nu va mai veni lumea. Cel putin eu unul nu mai apar in conditii de genul. Ca'ca're in depasare, apa calda din pomu' de iarna(aia cu orarul de apa calda e o tzeapa slaba, ca n'am prins nici intre orele mentionate)..nu mai zic de vineri seara cand nu era nici macar apa rece...

 

Magazine ioc, duminica dimineata nu exista lapte sau zahar pentru cafele, nu exista cola etc etc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari Seawolves si Heavy Raiders pentru efort, organizare si implicare.

Asa cum spunea si Achimoto, atata timp cat locatia nu e a ta si depinzi de altii, riscul e maxim iar in ziua de azi promisiunile nerespectate sunt la apogeu.

Acolo unde a depins de ei, organizatorii si-au facut treaba excelent :

- parcarea moto organizata super ok, aerisita si pazita (nu cred ca ati vazut persoana din afara campingului pe langa motoare) Am citit mai devreme ca ar fi fost furate ceva comenzi. Daca e asa, tot un raider le-a sutit iar asa ceva nu prea poti preveni. Tot noi, la general vorbind, putem stopa asa ceva prin verificarea suspectului si altoirea cu simt de raspundere in caz ca nu corespunde cu publicitatea corespunzatoare pentru ca alti motoristi de duminica cu apucaturi cleptomanice sa stie ce risca.

- accesul in incinta pazit de neaveniti.

- mancarica buna si destula zic eu la preturi decente.

- organizarea concursurilor si prezentara haioasa / lipsa "clientilor" s-a datorat atat caldurii cat si preturilor mici la bere, eventualii participanti fiind destul de ocupati sa-si gaseasca capetele pierdute cu o seara inainte. Cred ca mai bine de jumatate din participanti nu au putut veni la parada necesitand un minim de 12 roti ca sa se deplaseze si o viteza de maxim 1 km/2h

- curatenia destul de prompta pe la mese.

- focul de tabara completat de folk si taurasul de sambata au fost lipsite de greseala

- parada s-a putut face in ritm destul de ok, incet chiar si acolo unde "se lungea acordeonu" si fara rupturi (cel putin eu nu am vazut) iar asta e lucru dreaq intr-un oras aglomerat precum Constanta.

- Cristi Hrubaru in verva

 

Eu unul nu am avut timp de dus (minimul necesar la ghiveta de ocol din camping) fiind ba in mare, ba in ploaie insa inteleg nemultumirile mai ales pentru fete. Cei ce nu ati primit rom la intrare ... s-o terminat :) Se intampla si asta. De magazine .... eu unul nu am venit la shopping iar mancarea a fost de ajuns la birt ca sa am nevoie de altceva. E adevarat ca nu fumez.

 

Una peste alta mie mi s-a parut ca toata lumea s-a distrat maxim iar motociclistii care umbla pe la festivaluri au apreciat intrunirea. Nici pe mine nu m-a dat pe spate Phoenix si imi pare rau ca nu a avut un repertoriu care sa se ridice la asteptarile pe care fiecare le are de la un om ca Nicu Covaci. Asta nu inseamna ca omul trebuie injurat. Personal nu pot avea decat respect pentru omul asta pentru ceea ce a fost. Sper sa am si pentru ceea ce va fi in continuare iar sambata sa fi fost un esec izolat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fiecare cu "filmele" lui. daca om fi sanatosi, prezenti si la anu indiferent de minusuri ca nu am mers 800 km pentru rom la intrare , cola in galatar sau sa-l aud pe covaci (care , aveti dreptate, a fost ....yioi), ci pentru oameni pe care-i vad poate odata pe an, si abia astept momentul ala

 

in rest, "succesuri"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vrut sa intru sa întâlnesc câțiva prieteni si nu au vrut sa ma lase decât daca plăteam 30 lei pentru 1 ora. Nu am putut sta mai mult din motive de serviciu. Le-am spus Ca las motorul la intrare, nici nu au vrut sa audă sa ma lase decât daca plătesc ! Locatia nu mi se pare extra,ultra fata de ce a fost anul trecut. Ma rog asta este părerea mea. Totul sa transformat in afacere!

 

Daca ai bagat benzina de cel putin 30 ron sa ajungi pana la locatie , cred ca nu contau 30 ron platiti sa iti vezi prietenii ....... sau daca contau trebuia sa ii suni sa ii chemi inafara campusului si sa te vezi cu ei acolo .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

OK, vad ca se tot pisca lumea crezand ca cei care n-au primit rom stateau fix in acel pahar,nemaiavand ce sa bea. Critica se vroia constructiva. Nu mi s-a parut primirea ok. Este dreptul meu la aceasta opinie. Poate erau oamenii obositi, poate era romul terminat,cu toate ca paharele erau pe masa.... poate abia asteptau 60 de roni ca sa-i schimbe vreunui coleg si s-au luat cu altceva. Poate au uitat sa dea ,,Buna Seara si bine ati venit'' din diferite motive de la stres cotidian la nasterea sotiei. Cert e ca la alte intruniri am fost primit mai bine. La Seawolves merg din 2010. Mai sus am spus clar si punctele forte, printre altele, organizarea spot on. La anul poate voi merge din nou cu conditia schimbarii locatiei intrucat eu nu mai calc in camping-ul ala nici mort. Insa parerea mea este urmatoarea. Daca se merge pe ideea, ,,Eh si ce daca nu mai calca unu, avem noi destui clienti...'' e pacat.

Hai ca devenim prea seriosi. Felicitari pentru efortul depus la organizare!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cateva poze pun si eu dar nu inainte sa spun ca la turist era mult mai bine ,nici nu se compara cu ce am gasit aici,dar nu sunt de vina cei care au organizat ci cei care au oferit amplasamentul,probabil ca nu au facut ce au discutat sau promis in legatura cu toaletele,apa calda,nici macar un bec la toalete,dar ma rog asta a fost si acum 2 vorbe un ban nu fac,oricum indiferent de conditii eu vin si alta data pt ca ma simt bine intre oameni .

post-74671-0-06846500-1402943934_thumb.jpg

post-74671-0-25349700-1402943983_thumb.jpg

post-74671-0-63251700-1402944036_thumb.jpg

post-74671-0-22330900-1402944083_thumb.jpg

post-74671-0-24091000-1402944165_thumb.jpg

post-74671-0-68928500-1402944233_thumb.jpg

post-74671-0-13973500-1402944283_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...